Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Χαρμάκι μου το νστ ειναι το καρδιοτοκογράφημα;;

Φαντάζομαι τώρα θα πηγαίνεις πιο συχνά στο ντοκ, εε;;

Άντε τυχερούλα, όλο ραντεβού με την αμαζόνα θα είσαι.

Καλημέρα Λιάκι.

Να σκέφτεσαι όσο μπορείς πως οι εξετάσεις είναι για το καλό και των 2 σας και να μην αγχώνεσαι καλή μου, ναι;

Δεν ξέρω αν είδες το άλλο ποστ μου, θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με την ασφαλιστική σου, εμάς μας κατατόπισαν αρκετά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!

Έχω ψιλόαγχωθει για το μετά οχι τόσο για τη καισαρικη.. Δεν χαμπαριάζω απο χειρουργεια εγω.

Η αλήθεια ειναι οτι θελω να ξεφουσκώσω και να ηρεμήσω αφού το μωρό μου όσο κ να μεγαλώνει δεν σταματάει να κλωτσάει κ να κάνει όπως έκανε στον έβδομο..

Ολα ησυχαζουν στον ένατο αφού δεν έχουν χώρο αυτός δεν αλλάζει τροπάρι εκεί κλωτσιά κ κακό!!

Βέβαια μετα θα ειναι χειρότερο το ζόρι αλλά τουλάχιστον θα τον έχω αγκαλιά!!

Περιμένουμε κ τα δικά σας νέα!

Καλημερα Αντωνακι!!! ΝΑ μην αγχωνεσαι καθολου!!! Μετα θα ειναι φρονιμουλης ο ανακατωσουρας!!!!

Εμεις εχουμε σημερα γιατρουλη!! :)

Καλημέρα κι απο εμένα!!! χθες είχαμε γιατρούλη και κάναμε καρδιοτοκογράφημα...όλα δείχνουν δόξα τον Θεό μια χαρά.Λόγω βέβαια των προβλημάτων που αντιμετωπίζουμε,την ερχόμενη Πέμπτη έχουμε και πάλι καρδιοτοκογραφημα κι άλλο ένα Doppler ...

αν και με γεμίζουν άγχος οι συνεχείς εξετάσεις,απο την άλλη ανυπομονώ να βλέπω το κοριτσάκι μου...

Ξέχασα να σας πω πως είμαστε και κάποιες μερούλες πιο μπροστά στον υπερηχο,οπότε και φθάσαμε αισίως τις 33 εβδομάδες !!!

Angel1990 φαίνονται οι συσπάσεις στο καρδιοτοκογράφημα; δεν το ήξερα...εύχομαι αύριο να είναι όλα καλύτερα και να σου φύγει το άγχος...

Edel μίλησα χθες με τον γιατρό για τον τοκετό,νοσοκομείο κλπ ,αλλά εκτενέστερα θα μιλήσουμε μολις κλείσω την 34-35 εβδομάδα,γιατι σε εμένα προέχουν τα άλλα ζητήματα...

Λιακι μπραβο για τα νεακια σας!!!

Ολα πηγαινουν μια χαρουλα!! Να μου ηρεμησεις λιγακι!!! :)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα το νστ, το καρδιοτπκογράφημα είναι..

Δεν είναι τίποτα, μόνο που θα είσαι ξαπλωμένη 20-25 λεπτά.

Θα ακούς τους παλμούς της μικρής και θα καταμετρηθούν και οι δικοί σου και οι κινήσεις του εμβρύου. Ίσως και οι συσπάσεις, δεν είμαι σίγουρη.

Από προσωπική εμπειρία πες του να ανάψει κλιματιστικό ή ανεμιστήρα. Την προηγούμενη φορά είχε τόση ζέστη, κόντεψα να λιποθυμήσω και κάναμε 45 λεπτά νστ ώσπου να βεβαιωθούμε πως η μαμά είναι καλά. Ο μπέμπης δε χαμπάριασε, μόνο μου έιπε πως κινείται συχνά και αυτό είναι καλό.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ομορφες τι κανετε!!!

Αντωνια μια χαρα ψυχραιμη σε βρισκω εμενα οσο σκεφτομαι τις 25/09 εχουν κοπει τα γονατα μου!!! Εντελάκι και εμενα ο μπεμπης μονο ξαπλα θελει να ειμαι μολις κατσω σπρωχνει παρα πολυ προς τα εξω και λεω θα σκισει την κοιλια μου!!! Δυσκολευουν τα πραγματα η αληθεια ειναι στον 9ο, ειναι ωραια ομως η συνεχης επαφη που υπαρχει....

Επισης μου κανει πολυ εντυπωση το προγραμμα του, μολις ησυχασω και ηρεμισω ηρεμει κι αυτος, μολις ξυπνησω μετα απο 1 λεπτο θα του μιλησω και ξυπναει και αρχιζει τα δικα του!!!

Λετε να ειναι ετσι κι οταν γεννηθει??? (λεω εγω τωρα!!!!)

Για την ζωνη στην κοιλια μετα την καισαρικη ενδιαφερομαι και εγω αλλα δεν ασχοληθηκα ακομα! Την θελω για να μην νιωθω αυτην την απαισια αισθηση σαν ζελε που μου εχουν πει... μπλιαξ!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα και από εμάς.. 2550 η κυρία χτες! αντωνία μαζί πάνε τα ζουζούνια μας!! χτες ο γιατρός είπε ότι μπορεί να παμέ και σε φυσιολογικό τοκετό.πρέπει να πάω πάλι καρδιολόγο να μιλήσουμε και να δούμε. μακάρι να τα καταφέρουμε... ααα το μόνο αρνητικό... τόσο ζωηρές που είμαστε έχουμε και μια ελαφρά περίδεση του λώρου αλλά όχι κάτι ανησυχητικό...

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα το νστ, το καρδιοτπκογράφημα είναι..

Δεν είναι τίποτα, μόνο που θα είσαι ξαπλωμένη 20-25 λεπτά.

Θα ακούς τους παλμούς της μικρής και θα καταμετρηθούν και οι δικοί σου και οι κινήσεις του εμβρύου. Ίσως και οι συσπάσεις, δεν είμαι σίγουρη.

Από προσωπική εμπειρία πες του να ανάψει κλιματιστικό ή ανεμιστήρα. Την προηγούμενη φορά είχε τόση ζέστη, κόντεψα να λιποθυμήσω και κάναμε 45 λεπτά νστ ώσπου να βεβαιωθούμε πως η μαμά είναι καλά. Ο μπέμπης δε χαμπάριασε, μόνο μου έιπε πως κινείται συχνά και αυτό είναι καλό.

Καταγραφονται και οι συσπασεις!! Για να δουμε!! Εχω καποια πετρωματακια στην κοιλιτσα αλλα χωρις πονο!! Μπορει να ειναι βεβαια και απο τις κινησεις της μπεμπας!!! Σημερα θα μου φυγει η απορια!!

Κοψαμε και το μαγνησιο και τα ουτρο..

ειμαστε μονο με ασβεστιο και σιδηρο!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ομορφες τι κανετε!!!

Αντωνια μια χαρα ψυχραιμη σε βρισκω εμενα οσο σκεφτομαι τις 25/09 εχουν κοπει τα γονατα μου!!! Εντελάκι και εμενα ο μπεμπης μονο ξαπλα θελει να ειμαι μολις κατσω σπρωχνει παρα πολυ προς τα εξω και λεω θα σκισει την κοιλια μου!!! Δυσκολευουν τα πραγματα η αληθεια ειναι στον 9ο, ειναι ωραια ομως η συνεχης επαφη που υπαρχει....

Επισης μου κανει πολυ εντυπωση το προγραμμα του, μολις ησυχασω και ηρεμισω ηρεμει κι αυτος, μολις ξυπνησω μετα απο 1 λεπτο θα του μιλησω και ξυπναει και αρχιζει τα δικα του!!!

Λετε να ειναι ετσι κι οταν γεννηθει??? (λεω εγω τωρα!!!!)

Για την ζωνη στην κοιλια μετα την καισαρικη ενδιαφερομαι και εγω αλλα δεν ασχοληθηκα ακομα! Την θελω για να μην νιωθω αυτην την απαισια αισθηση σαν ζελε που μου εχουν πει... μπλιαξ!!

Καλημερα Κατερινακι!!! 25/9 το ραντεβουδακι με τον μπομπιρακο??

Τελειααα!!! Να μην αγχωνεσαι!! Βεβαια ειναι καπως να ξερεις την μερα!! Μετρας αντιστροφα νιωθω και δεν περναει ο καιρος!!

Ρωτησες καθολου για τα ρουχαλακια εξοδου!!

Εμεις δεν καταφεραμε να παμε ακομα στο μαιευτηριο!! Λεμε παλι οτι θα περασουμε απο εκει σημερα μετα τον ντοκ ή πριν!

καλημέρα και από εμάς.. 2550 η κυρία χτες! αντωνία μαζί πάνε τα ζουζουνια μας!! χτές ο γιατρος είπε ότι μπορέι να παμέ και σε φυσιολογικό τοκετό.πρέπει να πάω πάλι καρδιολόγο να μιλήσουμε και να δούμε. μακαρί να τα καταφέρουμε... ααα το μόνο αρνητικό... τόσο ζωήρες που είμαστε έχουμε και μια ελάφρα περίδεση του λώρου αλλά όχι κάτι ανησυχιτικό...

Γεια σας Σειρηνουλες!!! Πω πω μεγαλα κοριτσια που ειστε!! Παιζει με τον λωρο η μικρουλα? Να της πεις να ξεμπερδευτει!!! χαχαχχα

Μακαρι να τα καταφερετε για φυσιολογικο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σειρηνάκι!

Μεγαλώσατε κι εσείς! Σου έδωσε και πιθανές ημερομηνίες;;; Μπορεί να το έχεις ήδη πει, αλλά η μνήμη μου είναι ό,τι να ναι κοριτσάκια..

Αφού δεν ανησυχεί ο ντοκ με το λώρο, τότε δεν είναι πολύ αρνητικό. Μακάρι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς :)

Κατερινάκι έτσι ο κύριος, εεε;; Μόλις ξυπνήσεις σου λέει καλημέρα. Χιχι, γλύκας είναι. Τώρα μας θέλουν ξάπλα, μετά στην τσίτα τα νινάκια. Μη μου λες για ζελεδάκια και τέτοια, σε αυτο το φόρουμ δε θα κάνουμε, το έχω αποφασίσει, χεχε!

Μετά τις 20 Σεπ θα αρχίσει το πάρτυ στον καφενέ.

Χαρμα μου τώρα μάλλον τις χρειάζεστε τις συσπασούλες, είστε σχεδόν έτοιμες για την ηρωική έξοδο!

Να μπεις να μας νεάκια, ναι;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν τελικά πάμε για καισαρική ημερομηνία θα μου δώσει την άλλη τετάρτη που θα με ξαναδεί...άντε να δούμε.

Τελεια Σειρανακι!!! Ολα καλα θα πανε!!!:D:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια καναμε παλι το καρδιοτοκογραφημα σημερα.. εδειξε παλι σημερα μερικες συσπασεις αλλα οχι τοσο εντονες όπως χτες.. αλλα ειπαμε να ανεβω Αθήνα για καλο κ για κακο γιατι με τοση δραστιριοτητα μπορει να ξεκινησει ο τοκετος πιο νωρις...

Καπια κοπελα πιο πανω ρωτησε αν καταγραφοντε οι συσπασεις.. ναι καταγραφοντε, σου βαζουν δυο ζωνες οι οποίες η μια καταγραφει την καρδούλα του μωρού κ η άλλη τις συσπασεις που κανει η μητρα.. απο το μηχάνημα βγαινει ενα χαρτι με δυο σχεδιαγραμματα το πανω ειναι της καρδιας και το κατω για τις συσπασεις.. ο γιατρος μου ειπε οτι το δεύτερο μας ενδιαφερει να ειναι ισια γραμμη.. εμενα το εδειχνε με πολες καμπυλες


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελακι μου καλα το κανεις και ανεβαινεις Αθηνα!!! Θα εισαι ετσι και πιο ηρεμη!!!

Εμεις σημερα θα κανουμε πρωτη φορα καρδιοτοκογραφο!! Για να δουμε τι θα δειξει!!

Σε λιγες ωρες θα δουμε την κουκλιτσα μας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω nst δεν έχω κάνει καθόλου, δεν μου είπε οτι θα κάνουμε, θα ξανάπαμε σε δέκα μέρες να δούμε ποσά κιλά ειναι και να οριστηκοποιησουμε την ημερομηνία, δεν νομίζω να μην εχει παρει 500 γρ βέβαια τον βλέπω έτοιμο τον κωλοτουμπα.

Σας χαίρομαι που κάθεστε κ ησυχαζουν, εγω κ ξάπλα κ όρθια κ καθιστη και στα τέσσερα που λεει ο λόγος να κάτσω δεν ησυχάζει ρε παιδιά!!

Επίσης κάθε πρωί με ξυπνάει!! Αν παει δέκα η ώρα αρχίζει κλωτσομπουνιδια!!

Επίσης θα κανονίσουμε να πάμε και απο το μαιευτηριο να δούμε τα κατατόπια.

Ειμαι ψύχραιμη γενικά πιο πολυ φοβάμαι την επισκληριδιο γιατί μικρή είχα σκολίωση παρα την τομή κ το χειρουργείο!! Ειμαι τρελή λίγο ε; :rolleyes:

Χαρμακι θα περιμένουμε τα νέα σας!! :D

Φτάνει η μεγάλη μερα για όλες μας!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...