Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , a miracle please είπε:

      καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.
      Τον ξεσκονίσαμε και τον σύζυγο.

      Στον Λυμπ...λο. είχαμε κάνει επίσης όλες τις εξετάσεις όσον αφορά σπερμα, καρυοτυπο κτλ.
      Γι’αυτο μας λένε συνέχεια για την ηλικία.

      Απλά σε συζητήσεις που έκανα εκεί στην αναμονή της ωοληψιας και που έχω λίγο διαβάσει πριν γίνω μέλος, κατάλαβα πως καλό θα ήταν να βρω γιατρό που κάνει συχνά ivf με δωρεα ωαρίων. Δεν θα επέλεγα τον γιατρό που είχα πάει τελευταία διότι εκείνος είναι καθαρά στο κομμάτι ivf με δικά σου. Γι’αυτο ρωτησα. 

       

       

      Δεν ξέρω σε ποιον γιατρό ή κέντρο είσαι.. υπάρχουν πολλοί.. θα πω κάποια ονόματα  όσο γίνεται.. τσιρ, ψαθ, σακ, Νικόλ, για αυτούς γνκ δεν έχω ακούσει αρνητικά  σχόλια..υπάρχουν και άλλοι πολλοί.. η καθεμία  από ένας θα έχει και θετικές  και αρνητικές εμπειρίες για πάνω από έναν γιατρό..

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Εγω ειμαι σιχασιαρα γι αυτο τα έπλυνα ολα. Οτι βγαίνει το ύφασμα το έβγαλα.. Στα εργοστάσια που τα φτιάχνουν θα γινεται χαμός απο σκόνη, μικρόβια δεν πιστεύω οτι τα πιάνουν με γάντια πριν τα βάλουν στις κούτες. Ειμαι λίγο υπερβολική ε; :rolleyes:

Μπανακι πήρα με αλλαξιερα μαζί της neonato έχω πρόβλημα με τη μέση και νομίζω θα με βοηθήσει να μη σκύβω.

Αυριο θα μάθουμε τελική ημερομηνία :)

Χαρμακι έπλυνα κ το κάθισμα αυτοκινήτου αλλά ήταν λίγο πιο δύσκολο να το ξαναβάλω θέλει ένα κόλπο για να μπει η κορδελιτσα που εξεχει στα πόδια. Το πόρτ βγαίνει κ μπαίνει πανεύκολα.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρες κι από εμάς!

Λιαλιακι (Λιάκι για συντομία, χε) άντε μας ήρθες επιτέλους!

Πέρασες πολλά καλή μου, αλλά συνέχισε να είσαι αισιόδοξη κι όλα θα πάνε καλά. Επέστρεψες Γερμανία τελικά, εε; Χωρίς να ξέρω, έχω την εντύπωση πως αν σου βρουν κι εδώ κάτι στην εγκυμοσύνη σε προσέχουν αρκετά - ελπίζω πραγματικά να νιώθεις ασφάλεια, είναι το πιο σημαντικο.

Όσο για τις ετοιμασίες, εε πόσα θες πια; Όλα θα γίνουν, μόνο να μην αγχώνεσαι. Κι εγώ ψιλοξάπλα είμαι λόγω μικρού τραχήλου, οπότε τις δουλειέςτα κάνει το αντράκι μου. Ρώτα με ό,τι θες, αν και νοιώθω ότι δεν έχω ιδέα από το σύστημα, χαχαχα! Στείλε μου και πμ, κανένα πρόβήμα δεν υπάρχει.

Σκέψου θετικά και κάνε υπομονή ένα μήνα. Μετά θα είσαι στον 9ο, όλα καλά θα πάνε, θα δεις :)

Σειρηνα μας χαίρομαι ειλικρινά που είσαι καλύτερα.

Πως και δε σου έδωσαν μαγνήσιο ή κάτι για τις συσπασούλες;; Κι εμείς παίρνουμε μαγνήσιο, γιατί είχαμε αρκετές και τώρα πάμε καλύτερα. Βέβαια, ο γιατρός σου ξέρει πολύ καλύτερα από τον καθένα.

Τριστεζάκι κι άλλος στη γαλαρία, είδες; Πλέον ο μπέμπης μου δε νοιώθει μοναξιά, χεχε, έχει 2 κοριτσάκια να πάιζει.

Αντωνάκι, Χαρμάκι, Ριάκι κι όσες ξέχασα τα φιλιά μας.

(Αυτό με την τουαλέτα το είχα διαβάσει, αλλά δεν περίμενα να το έχω σε τέτοιο βαθμό.. Και κάποιες από εσάς είστε ήδη στον 9ο, ενώ εμείς αρχές 8ου.. που θα πάει, οέο;;;).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως το θήλαστρο θα το χρειαστούμε έτσι κι αλλιώς για πολυ πολυ αργότερα για τον απογαλακτισμό και φυσικά για το ενδεχόμενο που ( να χτυπήσω ξύλο..) δεν καταφέρουμε να θηλάσουμε.

Νομίζω πως θα περιμένω να διαβάσω τις δικές σου εμπειριες μια που θα είσαι και η πρώτη που περιμένεις το μπεμπάκι σου...!!!

Όσον αφορά τις μπανιερούλες,δεν γνώριζα πως υπάρχουν και βάσεις ....( να είναι σταθερές άραγε;;; εχεις δει αυτό που διάλεξες απο κοντά;; )

Για να δουμε ποια θα κοψει πρωτη την κορδελα!!! :)

Αν το ψαξεις στο νετ θα δεις.. εχει και το μαδερκεαρ...

Την εχουμε δει απο κοντα ναι!! Εχει θερμομετρο και θηκουλες για να μπαινει το σαμπουαν και το αφρολουτρο..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σιχασιαρα γι αυτο τα έπλυνα ολα. Οτι βγαίνει το ύφασμα το έβγαλα.. Στα εργοστάσια που τα φτιάχνουν θα γινεται χαμός απο σκόνη, μικρόβια δεν πιστεύω οτι τα πιάνουν με γάντια πριν τα βάλουν στις κούτες. Ειμαι λίγο υπερβολική ε; :rolleyes:

Μπανακι πήρα με αλλαξιερα μαζί της neonato έχω πρόβλημα με τη μέση και νομίζω θα με βοηθήσει να μη σκύβω.

Αυριο θα μάθουμε τελική ημερομηνία :)

Καλα το εκανες κοριτσακι μου!! Μαλλον πως θα τα πλυνω και εγω!!!

Αυριο θα ξερουμε ποτε θα ειναι η μεγαλη μερα!!! Αχ τι ωραιαα!!!

Και εμεις την Πεμπτη εχουμε ραντεβου!! Για να δουμε αν κατεβηκε λιγακι η μπεμπα μας!!!:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

edel παίρνω ήδη 3 φορές την ημέρα μαγνήσιο από τον 4. κάτι για τις συσπάσεις δεν μπορώ να πάρω γιατι έχω ήδη θέμα με τους σφυγμούς μου και θα φτάσουν στο ταβάνι...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επίσης να σας πω χθες πήρα κατι ρουχαλακια απο το next Αγγλίας διάβασα οτι ειναι ποιότητα mothercare αλλά πιο οικονομικά. Και εχει πολυ ωραία σχέδια :)

Σε τρεις μέρες στην πόρτα μας και χωρίς έξοδα αποστολής.

Αυτο ειναι το site http://gr.nextdirect.com/en/


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μέχρι να γράψω πήρατε φωτιά.

Μπανιέρα κλπ δεν πήρα.

Πήρα το λεκανακι της στοκκε με την υποστήριξη.

Στην αρχή θα τον πλένω στο νιπτήρα, αν πέσει ο αφαλούλης θα δούμε. Μάλλον στο δωμάτιο που είναι και πιο εύκολο να πιάσει θερμοκρασία υψηλή σε σχέση με το μπάνιο μας (διάβασα πως θέλουν πάνω από 22 βαθμούς για το μπανάκι, εε κι εδώ όσο να πεις, πρέπει να το βάλεις φωτιά το καλοριφέρ μέχρι να πιάσει πάνω από 22 χειμωνιάτικα).

Θήλαστρο πήρα της αμεντα το λακταλινε. Αγχώνομαι γενικά και θέλω να είμαι προετοιμασμενη για όλα. Άσε που εδώ που μένω δεν έχει τίποτα. Λιακι της μεντελα τα έχει η αμαζον σίγουρα κι αυτό που πήρα αν θες σου λέω τον αντιπρόσωπο στη Γερμανία. Ήρθε με DHL γρηγορα και άνετα. Στην άμαζον το είχε αρκετά πιο ακριβά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επίσης να σας πω χθες πήρα κατι ρουχαλακια απο το next Αγγλίας διάβασα οτι ειναι ποιότητα mothercare αλλά πιο οικονομικά. Και εχει πολυ ωραία σχέδια :)

Σε τρεις μέρες στην πόρτα μας και χωρίς έξοδα αποστολής.

Αυτο ειναι το site http://gr.nextdirect.com/en/

Αντωνακι ειναι πολυ καλες ποιοτητες!!

Εχω βρει και εγω κατι τελεια φουστανακια και θα τα παραγγειλω για την μπεμπα!!

Περιμενω να γεννηθουμε να δουμε τι νουμερο θα φοραμε για να τα αγορασω και να της ειναι οκ!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


edel παίρνω ήδη 3 φορές την ημέρα μαγνήσιο από τον 4. κάτι για τις συσπάσεις δεν μπορώ να πάρω γιατι έχω ήδη θέμα με τους σφυγμούς μου και θα φτάσουν στο ταβάνι...

Μια χαρά θα πάνε όλα καλή μου. Σκέψου θετικά και επίσης πως αύριο θα ξέρεις πότε θα γεμίσει η αγκαλίτσα με το μικράκι που αναδεύεται στην κοιλίτσα τώρα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Σειρηνακι μου ολα θα πανε καλα!! Το μικρακι σου ειναι καλο παιδι και ακουει την μανουλα του!!!

Το μαγνησιο θα σου το κοψει μολις μπεις στις 36?

Τωρα ποσο εισαι?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...