Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ηλθατε η καινουριες κοιλίτσες στη παρέα!!! Με το καλό τα μωρακια σας!!! lialiaki σε λίγους μήνες τα ασχημα θα είναι μια αναμνηση... τα καλύτερα ερχονται και θα γεμισουν χαρα και χαμόγελακια το σπίτι σας. Όσο για τα απαραιτητα... μια χαρα σε βρίσκω.. κι εγω τα ίδια εχω έτοιμα και είμαι δευτερομάνα οπότε μπορω να σου πω πως αυτα είναι τα πλεον απαραιτητα! Μην αγχώνεσαι για πραγματα που γίνονται! Είσαι αγωνίστρια και σιγουρα εχεις αφιερωσει χρονο και κοπο για θεματα πιο σημαντικα σε σχέση με το μωρακι σου. Το Εντελακι θα σε βοηθήσει ειμαι σίγουρη...

Charmaki σε λιγότερο απο μήνα λοιπόν ερχεται η κουκλα σου!!!! Σου ευχομαι να πάνε ολα καλα... ομαλά , ομορφα... φυσιολογικά! Το Σ/Κ κάναμε κι εμεις πλυσιματακια (ευτυχως γιατι απο σημερα εχει συννεφια κ εριξε κ μια βροχουλα). Επλυνα και το πορτ μπεμπε.... οποτε τα πιο βασικα για τις πρωτες μέρες σιγα σιγα μπαινουν σε σειρα! Σήμερα το απογευμα θα δω τον μπεμπουλη μετα απο 5 εβδομαδες! Ανυπομονω!!! Σας φιλώ!!! Καλημερα και καλό Φθινόπωρο σε όλες!!!

ria σ΄ευχαριστώ κι εσένα για το καλωσόρισμα !!! με το καλό να δείτε σήμερα το μπεμπάκι σας και να μας γραψεις νεα σας...

Μια απορία προς όλα τα κορίτσια...και συγχωρέστε με αν οι απορίες μου ακούγονται " χαζές"

...

θήλαστρο χρειαζόμαστε όλες οι γυναίκες,ανεξάρτητα απο το αν θα θηλασουμε ή οχι;;;

και τι προϋποθέσεις πρεπει να πλήρει αυτό; ρωτάω γιατι είδα πολυ μεγαλες αποκλείςεις σε τιμες...,άρα υπάρχουν και διαφορα είδη..(λέω εγω τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

κάθε 5 λεπτά είχα συσπάσεις την Κυριακή... και το κακό είναι ότι λόγω ενός καρδιολογικού προβλήματος που ανακάλυψα τυχαία στην εγκυμοσύνη είμαι με ξεκούραση απο τον 4.... μονό μαγείρεμα έκανα πάει και αυτό τώρα....και δεν μπορώ να πάρω και τίποτα για τις συσπάσεις....μόνο ξεκούραση

Link to comment
Share on other sites

lialiaki νομίζω ότι δεν χρειάζονται όλες η μανούλες θήλαστρο...θα το χρειαστείς σίγουρα αν καμιά φορά το μωράκι σου κουράζεται από το θηλασμό..ή αν πρέπει να φύγεις κάποιες ώρες από κοντά του έτσι ώστε να υπάρχει γάλα να του δώσει κάποιος άλλος..

Link to comment
Share on other sites

lialiaki νομίζω ότι δεν χρειάζονται όλες η μανούλες θήλαστρο...θα το χρειαστείς σίγουρα αν καμιά φορά το μωράκι σου κουράζεται από το θηλασμό..ή αν πρέπει να φύγεις κάποιες ώρες από κοντά του έτσι ώστε να υπάρχει γάλα να του δώσει κάποιος άλλος..

μμμμ δεν εχω σκοπό να φύγω ουτε λεπτό απο κοντά του...όμως ίσως είναι καλύτερο για παν ενδεχόμενο να παρω και θήλαστρο ...εσυ έχεις;;;

Συσπάσεις εεε;;; εγω χθες το βραδάκι ένιωθα κατι σαν σουβλίτςες απο κάτω...αγχώθηκα κι εγω μηπως ήταν συσπάσεις...,αλλα παράλληλα ειχα και συχνοουρία κι ένιωθα τη μικρη σα να με πιέζει στην κύστη...

Δεν είχα πέτρωμα στην κοιλια...( διαβάζω που γράφουν...) λες να ηταν συσπάσεις;;;

Με τις δουλειές στο σπίτι και τις προετοιμασίες για το μπεμπε πως τα βγάζεις πέρα τωρα που είσαι ξάπλα;;; Ειμαι κι εγω σχεδόν σε όλη την εγκυμοσυνη στο κρεββάτι κι αυτος ειναι ενας ακομη λόγος που εχουν μεινει πολλες εκκρεμότητες ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν έχω ακόμα θήλαστρο αλλά λόγω δουλείας μπορώ να βρω ανά πάσα στιγμή όταν το χρειαστώ... εγώ δεν πονούσα απλά πέτρωνε η κοιλία μου όλη συνεχώς... επειδή ήξερα ότι δεν είμαι για πολλά τα έχω όλα έτοιμα για την μικρή εδώ και ένα μήνα τα έκανα σιγά σιγά... δουλείες στο σπίτι κάνει ο άντρας μου τώρα ευτυχώς...σουβλίτσες χαμηλά είναι νορμάλ μεγαλώνει η μήτρα, κουνιούνται τα ζουζούνια....

Link to comment
Share on other sites

Να καλοσωρίσω και εγω με τη σειρά μου το καινούργιο κοριτσακι :)

Ολα καλα θα πανε και μην ανησυχείς όλες πάνω κατω αυτά έχουμε έτοιμα.. Εγω δεν έχω παρει ουτε καλλυντικά, ουτε θηλαστρο αν χρειαστω θα παει ο αντρουλης ή οι παππούδες κ θα πάρουν οτι μου λείψει.

Χαρμακι εγω χθες έπλυνα το πόρτ μπεμπε βγαίνουν ολα πολυ εύκολα και το έβαλα στο πληντυριο στο προγραμμα για πλυσιμο στο χέρι και μοσχομυρισε. Μην ταλαιπωρηθέις να κανείς στεγνό πλυσιμο ειναι πολυ εύκολο να το πλένεις στο πλυντηριο. :)

Αχ κοριτσια αυτο το πράγμα με τη πίεση στη κύστη.. Χθες παίζει να πήγα είκοσι φορές τουαλεττα όλο εκεί με πίεζε!! Άντε να δούμε τι θα μας πει αυριο και ο γιατρος μας..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα θήλαστρο αλλά λόγω δουλείας μπορώ να βρω ανά πάσα στιγμή όταν το χρειαστώ... εγώ δεν πονούσα απλά πέτρωνε η κοιλία μου όλη συνεχώς... επειδή ήξερα ότι δεν είμαι για πολλά τα έχω όλα έτοιμα για την μικρή εδώ και ένα μήνα τα έκανα σιγά σιγά... δουλείες στο σπίτι κάνει ο άντρας μου τώρα ευτυχώς...σουβλίτσες χαμηλά είναι νορμάλ μεγαλώνει η μήτρα, κουνιούνται τα ζουζούνια....

Άρα μπορεί και να μην ηταν συσπάσεις αυτό που ένιωθα...!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτά το καλύτερο είναι όταν δεν νιώθουμε πολύ καλά ή νιώθουμε κάτι περίεργο να συμβουλευόμαστε τον γιατρό μας γιατί κάθε άνθρωπός και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική... και το πιο βασικό είναι να μην αγχωνόμαστε και να μην βάζουμε άσχημες ιδέες στο μυαλουδάκι μας.. δεν νομίζω όμως να ήταν συσπάσεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να καλοσωρίσω και εγω με τη σειρά μου το καινούργιο κοριτσακι :)

Ολα καλα θα πανε και μην ανησυχείς όλες πάνω κατω αυτά έχουμε έτοιμα.. Εγω δεν έχω παρει ουτε καλλυντικά, ουτε θηλαστρο αν χρειαστω θα παει ο αντρουλης ή οι παππούδες κ θα πάρουν οτι μου λείψει.

Χαρμακι εγω χθες έπλυνα το πόρτ μπεμπε βγαίνουν ολα πολυ εύκολα και το έβαλα στο πληντυριο στο προγραμμα για πλυσιμο στο χέρι και μοσχομυρισε. Μην ταλαιπωρηθέις να κανείς στεγνό πλυσιμο ειναι πολυ εύκολο να το πλένεις στο πλυντηριο. :)

Αχ κοριτσια αυτο το πράγμα με τη πίεση στη κύστη.. Χθες παίζει να πήγα είκοσι φορές τουαλεττα όλο εκεί με πίεζε!! Άντε να δούμε τι θα μας πει αυριο και ο γιατρος μας..

Καλημέρα Antoniatr !!! χαίρομαι που τελικά δεν είμαι η μόνη που δεν εχω τελειώσει με τις προετοιμασίες για το μπεμπε...

Τόσο καιρό που σας διάβαζα ( χωρίς να σας γράφω...) μου είχε δημιουργηθεί η αίσθηση πως τα έχετε ολα έτοιμα εδω και καιρό και με είχε αγχώνει το γεγονός οτι έχω αφήσει πολλά για το τέλος...

Εγώ σκέφτηκα το καρότσι και τα συναφή ,να μη τα πλύνω μιας και ειναι καινούριο και αφού ετςι κι αλλιώς θα στρώνω σεντονάκι/ κουβερτούλα για να βάλω μεσα το μωρο.

με μπανάκι τι κάνατε;;; πως και που θα κάνετε μπανάκι τα μικρά σας;

εγω αγόρασα μια αλλαξιέρα με ενσωματωμένη μπανιερούλα επάνω ,αλλά δεν την βρήκα καθόλου πρακτική και την έστειλα πίσω...

τώρα μάλλον σε καμια πλαστική μπανιερούλα θα καταλήξω που θα τοποθετώ μεσα στη μπανιέρα... το οποίο επίσης δεν βρίσκω πρακτικό κι εύκολο ...

Link to comment
Share on other sites

Αντωνακι μου λες να τα πλυνω και εγω!;; ειναι οντως τοσο ευκολο? μονο το πορτ μπεμπε επλυνες ή και του τραβελερ?

Λιαλιακι το θηλαστρο ειναι μια αγορα μετα την γεννα.. να δεις πως θα παει.. Εμεις αν ολα πανε καλα και θηλασουμε επειδη θα επιστρεψω νωρις στην δουλεια θα παρω της μεντελα!

Μπανακι εχω διαλεξει ενα της κιντο και εχω βαλει στην λιστα με βαση!

Σημερα θα κατεβουμε στα μαγαζια για τα τελευταια ψωνια!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

η αλλαξιέρα είναι πιο βολική γιατί δεν θα χρειάζεται να σκύβεις τόσο πολύ... εγώ επειδή δεν έχω πολύ χώρο στο σπίτι πήρα πλαστική μπανιερούλα...

αλλαξιέρα θα παρω έτσι κι αλλιώς.Αλλά ο συνδυασμός αλλαξιέρας με μπανιερίτσα ηταν λίγο άβολος.

Άρα κι εσυ σε πλαστική μπανιερούλα κατέληξες που θα τοποθετείς μεσα στην δική σας μπανιέρα...

έλεγα μήπως υπήρχε καμια πιο πρακτική ιδέα,αφού οταν θα είμαστε μόνες στο σπίτι,θα πρεπει να σκύψουμε με το μωρό στην αγκαλια κλπ κλπ κλπ και δεν ξερω κατα πόσον θα είναι εύκολο,ειδικά για τις άπειρες πρωτομάνες όπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνακι μου λες να τα πλυνω και εγω!;; ειναι οντως τοσο ευκολο? μονο το πορτ μπεμπε επλυνες ή και του τραβελερ?

Λιαλιακι το θηλαστρο ειναι μια αγορα μετα την γεννα.. να δεις πως θα παει.. Εμεις αν ολα πανε καλα και θηλασουμε επειδη θα επιστρεψω νωρις στην δουλεια θα παρω της μεντελα!

Μπανακι εχω διαλεξει ενα της κιντο και εχω βαλει στην λιστα με βαση!

Σημερα θα κατεβουμε στα μαγαζια για τα τελευταια ψωνια!

Νόμιζα πως το θήλαστρο θα το χρειαστούμε έτσι κι αλλιώς για πολυ πολυ αργότερα για τον απογαλακτισμό και φυσικά για το ενδεχόμενο που ( να χτυπήσω ξύλο..) δεν καταφέρουμε να θηλάσουμε.

Νομίζω πως θα περιμένω να διαβάσω τις δικές σου εμπειριες μια που θα είσαι και η πρώτη που περιμένεις το μπεμπάκι σου...!!!

Όσον αφορά τις μπανιερούλες,δεν γνώριζα πως υπάρχουν και βάσεις ....( να είναι σταθερές άραγε;;; εχεις δει αυτό που διάλεξες απο κοντά;; )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...