Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Τα νυχτικακια που θα πάρω τα έπλυνα μαζί με του μωρού εγω, και διάβασα οτι καλο ειναι τον πρωτο καιρό να πλένουμε κ τα ρούχα μας με παιδικό απορρυπαντικό..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κοριτσια εσκασε μυτη η πεθερα μου σημερα κ μου λεει εφερα πανες και Μωρομαντιλα για το μωρο! Δεν χρειαζοτανε της λεω θα παρουμε απο την Αθηνα που ειναι και πιο φτηνα! Κοιταω μεσα στη σακούλα του σουπερ μαρκετ κ βλεπω τις πανες να γραφουν 15-30 κιλά! Κανενα γιγαντακι θα νομιζει οτι θα κανω! Χαχα


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια εσκασε μυτη η πεθερα μου σημερα κ μου λεει εφερα πανες και Μωρομαντιλα για το μωρο! Δεν χρειαζοτανε της λεω θα παρουμε απο την Αθηνα που ειναι και πιο φτηνα! Κοιταω μεσα στη σακούλα του σουπερ μαρκετ κ βλεπω τις πανες να γραφουν 15-30 κιλά! Κανενα γιγαντακι θα νομιζει οτι θα κανω! Χαχα

Αφού δεν σου έφερε και ενηλίκων πάλι καλα να λες χαχαχαχα:tongue:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σου έφερε και ενηλίκων πάλι καλα να λες χαχαχαχα:tongue:

Χαχαχα! Παλι καλα!!!

Θα παω να δω αν μου τις αλλαζουν χωρις απόδειξη, τουλάχιστον ειναι απο το μαγαζι που δουλευα πολα χρονια και με ξερουν!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Xάρμα ναι πρέπει να είμαστε ενα παραπάνω προσεκτικες με τους επισκεπτες λογω μήνα, ανοιγουν τα σχολεια και κυκλοφορουν πολλες ιωσεις τοτε!! Εγω καθε Σεπτεμβρη θυμαμαι και αρρωσταινω!!

Αισθανομαι οτι το μωρο δεν χωραει καθολου στην κοιλια, προσπαθει να τεντωθει να κουνησει αλλα ματαια και με ποναει κι ολας γι'αυτο το λογο! Φυσικα κλωτσια εχω να φαω καιρο....!!

Οταν ειμαι ορθια αισθανομαι οτι θα μου φυγει απο κατω!! Επισης δεν χωνευω με τιποτα πια και εκαναν την εμφανιση τους παλι οι καουρες!!

Κατα τ'αλλα ειμαι ετοιμη!!! Δεν το πιστευω οτι το λεω αυτο αλλα το μονο που μενει ειναι να ετοιμασω την κουνια!! Λεω τελος της βδομαδας με αρχες της αλλης!

Ψυχολογικα δεν ειμαι ετοιμη δεν το εχω συνειδητοποιησει καθολου και δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο αλλα νιωθω σα να εχω πολυυυ καιρο μπροστα μου!!!

Τα νυχτικα- πυτζαμες και οτι εβαλα στη βαλιτσα δικο μου τα επλυνα με του μωρου το απορρυπαντικο και τα σιδερωσα πολυ καλα επισης!

Αντωνια πιθανοτατα να κοψεις εσυ την κορδελα του μηνα πρωτη!!! :D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα περα ως περα ομορφες κοιλιτσες!!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου!!!;

Εμεις ειμαστε πολυ χαρουμενοι γιατι εχθες φεραμε το καροτσι μας σπιτι!!!

Αντωνια ειναι τελειοοο!!! :) :)

Αρχιζει και μυριζει μωρο το σπιτακι μας!!!

Εχω ακομα πλυντηριακια να βαλω σημερα και να σιδερωσω!!!

Γιουπι!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρεούλα σας...ετοιμάζομαι κι εγω για τις 29/10 και περιμένω το κοριτσάκι μου...

αντιμετώπισα κι αντιμετωπίζω διαφορα προβλήματα κατα τη διαρκεια της κυησης,γιαυτο. και δεν είχα βρει το κουράγιο να μπω στις συζητήσεις σας....( βέβαια,σας παρακολουθούσα σχεδόν καθημερινά και με την Edel εχω μιλήσει λίγο με προσωπικά μυνήματα...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρεούλα σας...ετοιμάζομαι κι εγω για τις 29/10 και περιμένω το κοριτσάκι μου...

αντιμετώπισα κι αντιμετωπίζω διαφορα προβλήματα κατα τη διαρκεια της κυησης,γιαυτο. και δεν είχα βρει το κουράγιο να μπω στις συζητήσεις σας....( βέβαια,σας παρακολουθούσα σχεδόν καθημερινά και με την Edel εχω μιλήσει λίγο με προσωπικά μυνήματα...)

Καλημερα Λιαλακι!! Καλως ορισες στο παρεακι μας!!

Με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!

Εμεις ειμαστε εδω για ολα!!

Να μπαινεις να μας λες τα νεακια σου θα το χαρουμε πολυ!!!

Σε βαζω και στη λιστουλα μας!!!

Που θα γεννησεις για να συμπληρωσω ολα τα στοιχεια!!:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και παραπάνω ,αντιμετώπισα κι αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα...στα γρήγορα για να γνωριστούμε ...

μετά από πολλες προσπαθειες εξωσωματικης κατάφερα να εχω ενα θετικό αποτέλεσμα δίδυμης κύησης .Δυστηχως το ενα σταμάτησε η καρδούλα του την 9η εβδομάδα όμως βοήθησε ο Θεούλης και μεγαλωσε το άλλο ....( το κοριτσάκι μου...) που ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά μου τέλη Οκτώβρη.

Ξεκίνησα με αγωγή για θρομβοφιλια ,επίσης έχω και θαλασσαιμία και στην πορεία μας εμφανίστηκε και διαβήτης κύησης.( παρόλο που τα κιλά μου είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και παρόλο που μεχρι και τον 7ο που παρουσιάστηκε το σάκχαρο,ειχα πάρει μόνο 3 κιλά)

Διατηρώ βέβαια τον έλεγχο με καθημερινές μετρήσεις και με αυστηρή διατροφή... (πεφτει πολύ πείνα...)

Κι ενω όλα πήγαιναν ας τα πούμε καλά,διαπιστώθηκε κι αύξηση κάποιων ενζύμων στο συκώτι ,με αποτέλεσμα να παρακολουθούμαι στενά απο τους γιατρούς ( γυναικολόγο κι αιματολόγο) 1-2 φορες την εβδομάδα,γιατι ανα πάσα στιγμή ίσως χρειαστεί να γεννήσω πρόωρα.

Το κοριτσάκι μου δόξα τον Θεό είναι καλά,στο καρδιοτοκογραφημα δείχνουν ολα άψογα,όπως και στο Doppler που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα.

το πρόβλημα είναι πως με όλα αυτά,εχω μείνει πίσω σε πολλά άλλα θέματα προετοιμασίας για τον ερχομό της μικρής μας.

Ευτυχώς εχω πάρει κούνια,καρότσι με πορτ μπεμπε και καθησματάκι αυτοκινήτου,όπως και φανελάκια ,φορμάκια ,σεντονάκια και κουβερτούλες ...

υπολείπονται όμως πολλα ακόμη ...

επίσης εχω μαύρα μεσάνυχτα και σε διάφορα διαδικαστικά ,στα οποία η Edel θα μπορούσε να με βοηθήσει,αφού μένω κι εγω Γερμανια....

Edel μπορω να σε ρωτήσω;;;

ελπίζω πως δεν σας κούρασα,με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μικρά μας και να είναι γερά κι ευλογημένα....!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Λιαλακι!! Καλως ορισες στο παρεακι μας!!

Με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!

Εμεις ειμαστε εδω για ολα!!

Να μπαινεις να μας λες τα νεακια σου θα το χαρουμε πολυ!!!

Σε βαζω και στη λιστουλα μας!!!

Που θα γεννησεις για να συμπληρωσω ολα τα στοιχεια!!:D:D:D:D

Charma σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!!!

Ζω κι εγω Γερμανια όπως η Edel,οπότε θα γεννήσω εδω...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και παραπάνω ,αντιμετώπισα κι αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα...στα γρήγορα για να γνωριστούμε ...

μετά από πολλες προσπαθειες εξωσωματικης κατάφερα να εχω ενα θετικό αποτέλεσμα δίδυμης κύησης .Δυστηχως το ενα σταμάτησε η καρδούλα του την 9η εβδομάδα όμως βοήθησε ο Θεούλης και μεγαλωσε το άλλο ....( το κοριτσάκι μου...) που ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά μου τέλη Οκτώβρη.

Ξεκίνησα με αγωγή για θρομβοφιλια ,επίσης έχω και θαλασσαιμία και στην πορεία μας εμφανίστηκε και διαβήτης κύησης.( παρόλο που τα κιλά μου είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και παρόλο που μεχρι και τον 7ο που παρουσιάστηκε το σάκχαρο,ειχα πάρει μόνο 3 κιλά)

Διατηρώ βέβαια τον έλεγχο με καθημερινές μετρήσεις και με αυστηρή διατροφή... (πεφτει πολύ πείνα...)

Κι ενω όλα πήγαιναν ας τα πούμε καλά,διαπιστώθηκε κι αύξηση κάποιων ενζύμων στο συκώτι ,με αποτέλεσμα να παρακολουθούμαι στενά απο τους γιατρούς ( γυναικολόγο κι αιματολόγο) 1-2 φορες την εβδομάδα,γιατι ανα πάσα στιγμή ίσως χρειαστεί να γεννήσω πρόωρα.

Το κοριτσάκι μου δόξα τον Θεό είναι καλά,στο καρδιοτοκογραφημα δείχνουν ολα άψογα,όπως και στο Doppler που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα.

το πρόβλημα είναι πως με όλα αυτά,εχω μείνει πίσω σε πολλά άλλα θέματα προετοιμασίας για τον ερχομό της μικρής μας.

Ευτυχώς εχω πάρει κούνια,καρότσι με πορτ μπεμπε και καθησματάκι αυτοκινήτου,όπως και φανελάκια ,φορμάκια ,σεντονάκια και κουβερτούλες ...

υπολείπονται όμως πολλα ακόμη ...

επίσης εχω μαύρα μεσάνυχτα και σε διάφορα διαδικαστικά ,στα οποία η Edel θα μπορούσε να με βοηθήσει,αφού μένω κι εγω Γερμανια....

Edel μπορω να σε ρωτήσω;;;

ελπίζω πως δεν σας κούρασα,με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μικρά μας και να είναι γερά κι ευλογημένα....!!!

Εχεις ταλαιπωρηθει Λιαλιακι αρκετα!!! Ολα ομως πανε μια χαρα και λιγο εμεινε και θα κρατησετε την μικρη σας αγκαλιτσα!!!

Απο εξοπλισμο μια χαρα εισαι!! Οτι χρειαστεις θα στελνεις τον μπαμπα σας!!! :)

Η Εντελ μας σιγουρα θα σε διαφωτισει για τα υπολοιπα!!!:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ηλθατε η καινουριες κοιλίτσες στη παρέα!!! Με το καλό τα μωρακια σας!!! lialiaki σε λίγους μήνες τα ασχημα θα είναι μια αναμνηση... τα καλύτερα ερχονται και θα γεμισουν χαρα και χαμόγελακια το σπίτι σας. Όσο για τα απαραιτητα... μια χαρα σε βρίσκω.. κι εγω τα ίδια εχω έτοιμα και είμαι δευτερομάνα οπότε μπορω να σου πω πως αυτα είναι τα πλεον απαραιτητα! Μην αγχώνεσαι για πραγματα που γίνονται! Είσαι αγωνίστρια και σιγουρα εχεις αφιερωσει χρονο και κοπο για θεματα πιο σημαντικα σε σχέση με το μωρακι σου. Το Εντελακι θα σε βοηθήσει ειμαι σίγουρη...

Charmaki σε λιγότερο απο μήνα λοιπόν ερχεται η κουκλα σου!!!! Σου ευχομαι να πάνε ολα καλα... ομαλά , ομορφα... φυσιολογικά! Το Σ/Κ κάναμε κι εμεις πλυσιματακια (ευτυχως γιατι απο σημερα εχει συννεφια κ εριξε κ μια βροχουλα). Επλυνα και το πορτ μπεμπε.... οποτε τα πιο βασικα για τις πρωτες μέρες σιγα σιγα μπαινουν σε σειρα! Σήμερα το απογευμα θα δω τον μπεμπουλη μετα απο 5 εβδομαδες! Ανυπομονω!!! Σας φιλώ!!! Καλημερα και καλό Φθινόπωρο σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ηλθατε η καινουριες κοιλίτσες στη παρέα!!! Με το καλό τα μωρακια σας!!! lialiaki σε λίγους μήνες τα ασχημα θα είναι μια αναμνηση... τα καλύτερα ερχονται και θα γεμισουν χαρα και χαμόγελακια το σπίτι σας. Όσο για τα απαραιτητα... μια χαρα σε βρίσκω.. κι εγω τα ίδια εχω έτοιμα και είμαι δευτερομάνα οπότε μπορω να σου πω πως αυτα είναι τα πλεον απαραιτητα! Μην αγχώνεσαι για πραγματα που γίνονται! Είσαι αγωνίστρια και σιγουρα εχεις αφιερωσει χρονο και κοπο για θεματα πιο σημαντικα σε σχέση με το μωρακι σου. Το Εντελακι θα σε βοηθήσει ειμαι σίγουρη...

Charmaki σε λιγότερο απο μήνα λοιπόν ερχεται η κουκλα σου!!!! Σου ευχομαι να πάνε ολα καλα... ομαλά , ομορφα... φυσιολογικά! Το Σ/Κ κάναμε κι εμεις πλυσιματακια (ευτυχως γιατι απο σημερα εχει συννεφια κ εριξε κ μια βροχουλα). Επλυνα και το πορτ μπεμπε.... οποτε τα πιο βασικα για τις πρωτες μέρες σιγα σιγα μπαινουν σε σειρα! Σήμερα το απογευμα θα δω τον μπεμπουλη μετα απο 5 εβδομαδες! Ανυπομονω!!! Σας φιλώ!!! Καλημερα και καλό Φθινόπωρο σε όλες!!!

Ριακι μου κοντευει η μεγαλη μερα ναιιι!!! Την πεμπτη εχουμε ντοκ να δουμε την κουκλα αν εχει κατεβει λιγουλακι.. αν και εχω την υποψια οτι κατι εχουμε κανει!!!

Περιμενομε τα νεα του μπεμπουλη σας!!!!

Με τα σχολικα ετοιμαστηκατε?

καλημέρα και από εμάς!!!τι κάνετε;εμείς είμαστε σχεδόν σε ακινησία γιατί είχαμε κάποιες συσπάσεις... αλλά ευτυχώς είμαστε καλά τώρα....

Σειρηνα μου ξεκινησαν οι συσπασουλες? Να μου ξεκουραζεσαι κοριτσακι μου!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...