Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ναι εντελακι!! Ειδικα τωρα με την εγκυμοσύνη ειμαι πολυ και το ριχνω στις ορμονες!!!

Δεν ξερω αν μπορω να την γραψω εδω την μαρκα αλλά δεν πειραζει.. της μεντελα το καλμα το Κ ειναι με C.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι εντελακι!! Ειδικα τωρα με την εγκυμοσύνη ειμαι πολυ και το ριχνω στις ορμονες!!!

Δεν ξερω αν μπορω να την γραψω εδω την μαρκα αλλά δεν πειραζει.. της μεντελα το καλμα το Κ ειναι με C.

Eυχαριστούμε αγγελάκι!

Αφού τα γράφουμε ελληνικά νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το βρήκα ήδη. Έχει περίπου 15 Ε εδώ.

Αλλά προς το παρόν δεν παραγγέλνω, ευτυχώς μέσα σε 1 μέρα έρχονται, αν τα χρειαστώ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε αγγελάκι!

Αφού τα γράφουμε ελληνικά νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το βρήκα ήδη. Έχει περίπου 15 Ε εδώ.

Αλλά προς το παρόν δεν παραγγέλνω, ευτυχώς μέσα σε 1 μέρα έρχονται, αν τα χρειαστώ.

Τιποτα γλυκια μου! Εξάλλου ημαστε εδω για να μοιραζομαστε πληροφοριες!

Εμενα δωρο μου το φερανε.. δεν εχω παρει άλλα μπιμπερο,ελπιζω ν παει καλα ο θηλασμός κ να μην χρειαστεί! Μονο αργότερα αμα θελω να παω καμια βολτα κ ντρεπομε να θηλασω μπροστα σε κόσμο θα το χρησιμοποιησω...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Trinity έχω και εγώ τέτοιους πόνους όπως είπα και πιο πάνω, νομίζω είναι φυσιολογικοί μιας και μεγαλώνει η λεκάνη και γενικά βαραίνουμε. Βάλε και λίγο την κούραση, την ορθοστασία, την κακή στάση του σώματος στον ύπνο και βουαλά!

Έντελ αν δεις πώς κοιμάμαι θα γελάσεις! 2 μαξιλάρια στο κεφάλι, ένα λουκανικάκι, όπως λες, στην πλάτη και ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια που το πάω βόλτες κι εγώ χαχα! Α κι εμενα χορεύει αλλά δεν πονάει τη μανούλα ευτυχώς!

Angel πόσο σε καταλαβαίνω με το κλάμα στις ταινίες!!!

Χάρμα κόβεις και επίσημα την κορδέλα της ομάδας! Με το καλό να δεχτείς τη μικρούλα σου!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα γλυκια μου! Εξάλλου ημαστε εδω για να μοιραζομαστε πληροφοριες!

Εμενα δωρο μου το φερανε.. δεν εχω παρει άλλα μπιμπερο,ελπιζω ν παει καλα ο θηλασμός κ να μην χρειαστεί! Μονο αργότερα αμα θελω να παω καμια βολτα κ ντρεπομε να θηλασω μπροστα σε κόσμο θα το χρησιμοποιησω...

Λοιπόν για τη ντροπή του δημόσιου θηλασμού τι διάβασα και μου άρεσε.

Έχεις μια πάνα αγκαλιάς και σε μια γωνία της είτε, αν πιάνουν τα χεράκια σου, τη διαμορφώνεις ώστε να έχει μια θηλιά και να πιάνεται γύρω στο σουτιενάκι με αυτοκόλλητο, είτε πολυ απλά έχεις μια παραμάνα ασφαλείας και τη βάζεις στη μπλούζα σου και στη γωνία της πάνας. Σκεπάζεις το μικράκι σου και τα επίμαχα σημεία και είσαι κυρία!

Εγώ λέω θα με βολέψει το σλινγκ. Αλλά επειδή δεν ξέρω πως θα έρθουν τα πράγματα μια παραμάνα ασφαλείας την έχω και στο σπίτι.

Όλα αυτά φυσικά αν θηλάσουμε, αν βγούμε βόλτα καταχείμωνο κλπ..;)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τριστεζα μου ναιι!!

Και αυριο μπαινει το Κατερινακι!!! Τι ωραια!!!

Ξεκινησα σημερα και τα πλυντηρια!!!

Ειναι τελειαα η διαδικασιααα!!!! Τωρα πλενω κουβερτακια φλισακια!!!

Αυριο ελπιζω να κλεισει η βαλιτσα και θα παρω και το καροτσι και Πεμπτη ή Παρασκευη θα φερω την κουνια!!

Αχχχ κοντευει η μεγαλη μερααα!!!!!

Μπιμπερο εγω κοριτσακι εχω της νυκ!

Αγορασα 4 και 3 απο δειγματακια! (το ενα ειναι της μαμ)

Μακαρι να μην τα χρειαστουμε βεβαια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει διάφορα κολπα για τον δημοσιο θηλασμο.. απλα επιδη ειμαι κ λιγο ντροπαλουλα φοβαβαι πως ολοι θα καταλαβαινουν οτι εκεινη την ωρα θηλάζω κ δεν θα ειμαι ανετη! Θα δειξει βέβαια.. αν δεν το επιχειρησω μια φορα δεν θα ξερω!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες τι κάνετε!!!

Τα ισχια ειναι φυσιολογικο και αναμενο να πονανε ξερω καποια που στην εγκυμοσυνη της δεν μπορουσε να περπατησει καθολου απο τον πονο στα ισχια!!

Ωραιες ιδεες για τον θηλασμο, και εμενα μου αρεσει να καλυπτομαι με κατι απο το τελειως χυμα αλλα δεν με νοιαζει να ξερουν πως απο κατω θηλαζω!

Χαρμακι ήρθε ο μηνας μας!! Το πολυ σε 25 μερες θα εχω τον μπεμπη....:D

Αγχος υπάρχει αρκετο προς το παρον περιορισμενο στην ημερα της γεννας... και στους επισκεπτες αν ειναι καθαροι, υγιείς και τετοια!! για τα μετα ειμαι σιγουρη οτι θα αγχωθω φυσικα αλλα μετα!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες τι κάνετε!!!

Τα ισχια ειναι φυσιολογικο και αναμενο να πονανε ξερω καποια που στην εγκυμοσυνη της δεν μπορουσε να περπατησει καθολου απο τον πονο στα ισχια!!

Ωραιες ιδεες για τον θηλασμο, και εμενα μου αρεσει να καλυπτομαι με κατι απο το τελειως χυμα αλλα δεν με νοιαζει να ξερουν πως απο κατω θηλαζω!

Χαρμακι ήρθε ο μηνας μας!! Το πολυ σε 25 μερες θα εχω τον μπεμπη....:D

Αγχος υπάρχει αρκετο προς το παρον περιορισμενο στην ημερα της γεννας... και στους επισκεπτες αν ειναι καθαροι, υγιείς και τετοια!! για τα μετα ειμαι σιγουρη οτι θα αγχωθω φυσικα αλλα μετα!!!!

Γεια σου Κατερινακι!! Ηρθε ο μηνας ναι!!!

Και το Αντωνακι παρεα!!!!

Μεινανε πολυ λιγες μερουλες!!! Τι καλα!!!

Καλα απο αγχος αλλο τπτ!!

Αυτο που σκεφτομαι συνεχεια ειναι πως θα ξεκινησει ο τοκετος... θα το καταλαβω..;;;

Οσο για τους επισκεπτες.. πολλες πολλες αγκαλιτσες δεν θα αφηνω.. πολυ περιορισμενα ατομα... και ας γινω κακια!! Πρεπει να προσεχουμε πολυ το πρωτο τριμηνο.. μπαινει και χειμωνας που κανουν την εφοδο τους οι ιωσεις οποτε.. ας μας κρατησουν λιγα μουτρα... δεν με νοιαζει καθολου!!

Πως μου νιωθεις κοριτσακι μου εσυ?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Πρώτη φορά στη ζωή μου ειμαι τόσο χαρούμενη που μπήκε ο Σεπτέμβρης!! Ποιος να μου το λέγε πριν μερικά χρόνια..

Περιμένω πως κ πως τον πρίγκιπα μου και εύχομαι ολα να πανε κατ΄ευχην. Τετάρτη πάμε στο γιατρό και θα μας δώσει τελική ημερομηνία.

Εγω έχω σχεδόν ολα έτοιμα και σιδερωμένα ήρθε η αδερφούλα μου και μου τα έκανε :)

Σήμερα πλένω τα υφάσματα απο το πόρτ μπεμπε και μου έμεινε μόνο να φτιάξω βαλίτσα..

Επίσης πάρτε μπιμπερο γιατί κ μόνο να θηλαζεις θα χρειαστεί 1-2 φορές που μπορεί να βγάλεις με θηλαστρο, το μωρό χορταινει πιο γρήγορα απο οτι στο στήθος ειναι σωτήριο ειδικά τη νύχτα :)

Έχω όπως ξέρετε φίλη με ένα μπεμπουλη 2 μηνών και βλέπω και μαθαίνω.

Αχ πόσο άγχος 24 μέρες μόνο έμειναν!! Ελπίζω να τα καταφέρω!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι μου βλέπω την τελευταία εβδομάδα τα ετοίμασες όλα, εε; Ποιος σε πιάνει τώρα!

Είσαι έτοιμη για την άφιξη της μικρούλας.

Και εσύ Κατερινάκι νομίζω είσαι πανέτοιμη, εε;

Εμείς είχαμε συνάντηση με τη μαία και μπορώ να πω ηρέμησα λίγο.

Τα λίγα ψώνια που μας απομένουν περιλαμβάνουν προϊόντα περιποίησης μωρού (μου είπε όσο λιγότερα, τόσο καλύτερα) και αποφάσισα να πάρω της βελέντα. Δυστυχώς της φρέζι... που ήθελα δεν έχει εδώ.

Από βαλίτσα εμείς έχουμε έτοιμη τη λίστα, αλλα δε βάλαμε τίποτα μέσα, χεχε..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνακι μου μεγαλη χαρα ο φετινος Σεπτεμβρης!!!

Εμεις σημερα καναμε το πλυσιμο.. εχουμε και αλλα βεβαια.. το βραδακι θα σιδερωσω!!!

Τεταρτη ραντεβου εε?? Εμεις την Πεμπτη!! Για να δουμε θα εχει κατεβει καθολου η μπεμπα??

Τι τελειαα!! Μπηκαμε στην τελικη ευθεια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι μου βλέπω την τελευταία εβδομάδα τα ετοίμασες όλα, εε; Ποιος σε πιάνει τώρα!

Είσαι έτοιμη για την άφιξη της μικρούλας.

Και εσύ Κατερινάκι νομίζω είσαι πανέτοιμη, εε;

Εμείς είχαμε συνάντηση με τη μαία και μπορώ να πω ηρέμησα λίγο.

Τα λίγα ψώνια που μας απομένουν περιλαμβάνουν προϊόντα περιποίησης μωρού (μου είπε όσο λιγότερα, τόσο καλύτερα) και αποφάσισα να πάρω της βελέντα. Δυστυχώς της φρέζι... που ήθελα δεν έχει εδώ.

Από βαλίτσα εμείς έχουμε έτοιμη τη λίστα, αλλα δε βάλαμε τίποτα μέσα, χεχε..

Εντελακι μου!!

Σημερα ξεκινησαν οι ετοιμασιες πλεον πυρετωδως!!

Μεχρι την αλλη Κυριακη θα ειμαι πανετοιμη πιστευω σε ολα!!!

Εμεις θα ξεκινησουμε με μεντελα... μου στειλανε και της προδερμ μια συσκευασια 300μλ θα το δοκιμασω και αυτο!!

Βαλιτσουλα δεν εχω φτιαξει ακομα αλλα τα μαζευω ολα σιγα σιγα σε ενα συρταρι!!!

Μου ειπαν τα ρουχαλακια τα δικα μας να τα πλυνω με προδερμ...(νυχτικακια σουτιεν.. ) τι λετε εσεις??


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου!!

Σημερα ξεκινησαν οι ετοιμασιες πλεον πυρετωδως!!

Μεχρι την αλλη Κυριακη θα ειμαι πανετοιμη πιστευω σε ολα!!!

Εμεις θα ξεκινησουμε με μεντελα... μου στειλανε και της προδερμ μια συσκευασια 300μλ θα το δοκιμασω και αυτο!!

Βαλιτσουλα δεν εχω φτιαξει ακομα αλλα τα μαζευω ολα σιγα σιγα σε ενα συρταρι!!!

Μου ειπαν τα ρουχαλακια τα δικα μας να τα πλυνω με προδερμ...(νυχτικακια σουτιεν.. ) τι λετε εσεις??

Χαρμάκι έδειξε 36 εβδ το κοντέρ! :D:D

Καλό μήνα και καλό.. ''μήνα'' επίσης!!!

Εγώ τα χρησιμοποιώ ακόμη τα νυχτικάκια εγκυμοσύνης/θηλασμού, επομένως ούτε στο συρτάρι δεν μπορώ να τα βάλω. Αν και δειλά δειλά άρχισα να χρησιμοποιώ το πάνω μέρος πυζάμας εγκυμοσύνης/θηλασμού και παντελόνι πυζάμας του άντρα μου μιας και μας άρχισε κρυάκι εδώ. Σα μπεκρής κοιλαράς είμαι. Ορέστης Μακρής και βάλε.

Κι εγώ το σκέφτηκα να τα πλύνω με παιδικό σαπούνι τα ρούχα, από την άλλη όμως σκέφτομαι αν θα πλένουν και στο νοσοκομείο με παιδικό και προβήματίζομαι. Καταλήγω όμως πως θα προσπαθήσω να τα έχω πλυμμένα με παιδικό σαπουνάκι.

Αντωνάκι έτοιμο και συ..

Σας σκέφτομαι συχνά όλες που είστε για τέλη Σεπτεμβριου..

Θα δείτε πως θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα μας λέτε ιστορίες με τα μπεμπάκια... :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...