Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma................29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια.................8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990.............8/10/14........Μητέρα

Sιrena..................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

antoniatr............10/10/14......Ρέα

Katerinal..............10/10/14

blondie-12...........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα.....13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy.............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284................ 18/10/14

ellen 2010............ 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib..................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε!!

Τριστεζα καλώς όρισες με το καλο η μπέμπα!!!

Εντέλ ορίστε τωρα εχεις παρεα στην ΠΗΤ δεν εχετε μονοι σας τον τιτλο του μικροτερου μωρου !!!!!!!

Εμείς μολις γυρίσαμε απο τη γιατρο.... ολα καλα ο μπέμπης μας ειναι 3 κιλά και δυσκολευει πραγματικα την μαμα του....... το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη............

Φιλια!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω... χρειάζονται να έχουμε για τις πρώτες ημέρες που θα έχουμε τα λόχεια (αιμοραγία) πάνες τύπου slip??? Οι δευτερομανούλες τις παρακαλώ εαν θυμούνται να μου απαντήσουν..


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω... χρειάζονται να έχουμε για τις πρώτες ημέρες που θα έχουμε τα λόχεια (αιμοραγία) πάνες τύπου slip??? Οι δευτερομανούλες τις παρακαλώ εαν θυμούνται να μου απαντήσουν..

Απο τα σεμινάρια που κανω "ανοδινου τοκετου" μας ειπαν να πάρουμε για τις μερες στο μαιευτιριο σερβιέτες λοχείας (ειναι τεράστιες) και για τις επόμενες μερες σερβιέτες νυχτος μετα βλέποντας και κάνοντας σύμφωνα με την ροή που εχει η καθε μια.......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω... χρειάζονται να έχουμε για τις πρώτες ημέρες που θα έχουμε τα λόχεια (αιμοραγία) πάνες τύπου slip??? Οι δευτερομανούλες τις παρακαλώ εαν θυμούνται να μου απαντήσουν..

Eγώ πάντως αν και θα γεννήσω με καισαρική, θα πάρω εσώρουχα μιας χρήσης όχι για να μην χρησιμοποιησω σερβιετες λοχείας αλλά ίσως τα φοράω τις 2 πρώτες μέρες πάνω από το εσωρουχο με την σερβιέτα μονο και μονο για όταν λερωθώ να λερωθεί αυτό και όχι η πυτζαμα... σκεφτομαι οτι θα νιωθω πολυ πιο ασφαλης να κυκλοφορω ετσι γιατί εγω ακομα και στην περιοδο παντα λερωνομουν οποτε φανταζομαι τωρα......


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τριστέζα καλώς μας ήρθες... Είμαστε μαζί στη γαλαρία, είναι τέλεια εκεί πίσω, εεε;; Με το καλό το κοριτσάκι σου να έρθει. :)

Τι κάνετε Οκτωβριανές μανούλες;;

Κατερινάκι μεγαλώωωσατε.. Σε ζορίζει τώρα που είναι μεγαλούλης ο πιτσιρίκος;; Εμάς που είναι γύρω στα 2 κιλάκια καμιά φορά αρχίζει και είναι ενοχλητικούλης έτσι όπως κουνιέται, αλλά του λέω να κουνιέται να ξεπιάνεται το μανάρι μου!

Πήγαμε γιατρό, όλα είναι καλά, ο τραχηλάκος σταθερός, λίίίίγο ίσως μειώθηκε, ο μπεμπούλης πάλι δε μας έδειξε φατσούλα, κοιτάζει προς τα κάτω, αλλά δεν πήρε θέση. Κάναμε καρδιοτοκογραφο πάλι, όλο κουνιέται το μικρό μου - όχι ότι περίμενα να μου το πει το μηχάνημα, αλλά είναι συνήθως τζέντλεμαν, δε με πονάει, μόνο ξεπιάνεται. Συσπασούλες δεν κάνουμε, όλα καλά.

Νικολάκι και εμένα με απασχολούν τα λόχεια, αλλά θα πιστέψω τη μαμά μου που λέει πως είναι σαν περίοδος και δε θα ασχοληθώ περαιτέρω, άλλωστε σε καθεμιά μας είναι διαφορετικά από ό,τι έχω καταλάβει (βέβαια πήρα σφιχτά εσωρουχάκια για ''γερό κράτημα'' και ίσως πάρω και αυτά της μιας χρήσης, θα δω).

Μικρή χαρμονεράιδα τσάκω ένα φιλάκι από τον κολυμβητή!

Καλη Κυριακή να έχουμε!

Τα φιλιά μας σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρες και καλό μήνα σε όλες τις μανούλες! Charma, katerina kai Edel σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!!! Με το καλό να δεχτείτε τα μωράκια σας και οι υπόλοιπες! :D

Εdel ναι είναι ωραία στη γαλαρία! Δίνει μια αίσθηση ασφάλειας, ωστόσο έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο γιατί είναι πολλά αυτά που δεν είναι έτοιμα ακόμα...Σιγά σιγά πρέπει όμως!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα να έχουμε!

Με το καλό να μας έρθουν τα πρώτα Σεπτεμβριανά μωράκια μας :)

Τριστέζα κι εγώ έχω μπόλικα ακόμη να κανονίσω, αλλά προσπαθώ να είμαι χαλαρή - δεν τα καταφέρνω και ιδιαίτερα. Πιο πολύ με αγχώνει το μετά να σου πω την αλήθεια.

Πως είσαι εσύ;;

Μιας και είμαστε στην ίδια εβδομάδα, έχεις αρχίσει να έχεις ενοχλήσεις χαμηλά;; Σα να θες να πας τουαλέτα κάθε τρία λεπτά και τελικά να μη θες; Ή να νιώθεις ένα βάρος, σουβλιές ίσως;; Για το τελευταίο μου είπε ο γιατρός πως είναι λόγω διάτασης της μήτρας.

Τα φιλιά μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα να έχουμε!

Με το καλό να μας έρθουν τα πρώτα Σεπτεμβριανά μωράκια μας :)

Τριστέζα κι εγώ έχω μπόλικα ακόμη να κανονίσω, αλλά προσπαθώ να είμαι χαλαρή - δεν τα καταφέρνω και ιδιαίτερα. Πιο πολύ με αγχώνει το μετά να σου πω την αλήθεια.

Πως είσαι εσύ;;

Μιας και είμαστε στην ίδια εβδομάδα, έχεις αρχίσει να έχεις ενοχλήσεις χαμηλά;; Σα να θες να πας τουαλέτα κάθε τρία λεπτά και τελικά να μη θες; Ή να νιώθεις ένα βάρος, σουβλιές ίσως;; Για το τελευταίο μου είπε ο γιατρός πως είναι λόγω διάτασης της μήτρας.

Τα φιλιά μου σε όλες!

Έντελ κι εμένα το μετά με απασχολεί πολύ...χθες διάβαζα ένα βιβλίο εγκυμοσύνης που έλεγε για τους κινδύνους που έχει ένα σπίτι για ένα παιδί που αρχίζει να μπουσουλάει (το πήγα μακριά, το ξέρω! :tongue:) και πανικοβλήθηκα!!! Και στον ύπνο μου είδα πως είχε πάρει το παιδί η πεθερά μου σπίτι της και σκεφτόμουν πως θα το ταΐζει;;; Και ότι θα του δώσει μπιμπερό ενώ το θηλάζω κλπ...Ιστορίες για αγρίους!

Κατά τ' αλλα η μπέμπα χθες έδωσε ρέστα...Κανά 3ωρο χόρευε στην κοιλιά μου, ύπνο δεν είχε!!! Όσο για την τουαλέτα άστα...εφιάλτης! Σηκώνομαι από τη λεκάνη, δεν προλαβαίνω να κάνω 5 βήματα και θέλω πάλι χαχα! Ναι λοιπόν, ένα βάρος το νιώθω...και δύο μη σου πω!

Επίσης στον ύπνο δυσκολεύομαι λίγο, όταν καμιά φορά γυρίζω απότομα πλευρό ξεχνώντας την κοιλιά μου...εκεί σα να "μαγκώνει" λίγο...Τέλος, πονάνε πολύ οι γοφοί μου και κάθε τρεις και λίγο αλλάζω πλευρό, έχω μια σουβλιά στη φτέρνα όταν τεντώνω το πόδι...αλλά όλα καλά!!! :D


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα! Έχω από εχθές το πρωί έναν αισθητό πόνο στο αριστερό ισχίο. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία και θεώρησα ότι μπορεί να είχα απλά στραβο-κοιμηθεί. Συνεχίστηκε όμως, με πολύ λιγότερη ένταση βέβαια κατά τη διάρκεια της ημέρας και αν και θεώρησα ότι θα έφευγε, τελικά σήμερα το πρωί που ξύπνησα τον ξανα-ένοιωσα. Αν και δεν είναι δυνατός με ανησυχεί λίγο.. Άσε που μου περνάνε σκέψεις ότι είναι τα προεόρτια γέννας!! Φφφ..

Έχετε παρόμοια συμπτώματα??

Η λογική μου λέει ότι οφείλεται κυρίως στην αύξηση βάρους (+11) ΣΥΝ την αλλαγή κλίματος (ήμουν στο χωριό μου που έχει σχετική υγρασία το ΣΚ), ΣΥΝ ότι όντως τα οστά διαστέλλονται και προετοιμάζονται για τη γέννα (η οποία όμως ελπίζω να αργήσει 1μιση μήνα!!! ΠΗΤ 18/10)

Αν συνεχιστεί θα μιλήσω με τον γιατρό μου το απόγευμα, αλλά μέχρι τότε πείτε μου και εσείς αν έχετε παρόμοια πονάκια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Καλο μηνα! Επιτελους φευγει το καλοκαιρι! Σε μια βδομαδα μπενουμε κ μεις στον μηνα μας! Καμια φορα αμα δω μια ταινία που έχει γενα και ακουν οι μαμαδες για πρωτη φορα το μωρο τους κλαιω! Οταν ακουσω δλδ το δικο μου για πρωτη φορά να κλαιει τι θα κανω;

Και κατο χρησιμο...Υπαρχει ενα μπιμπερο που μου φερανε απο το εξωτερικο που για να βγει το γαλα το μωρο πρεπει να κάνει κινησεις θηλασμου! Ειναι καλο σε περίπτωση που για κάποιο λογο δεν μπορειτε να θηλασετε εκεινη την ωρα! Μπορει να εχει κ εδω στην Ελλάδα να πουλανε τετιο αλλα δεν το εψαξα.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τριστεζάκι όντως πήγες μακρυά, χεχε..

Άσε το μπουσούλημα προς το παρόν, αυτό δε θέλω να το σκέφτομαι ακόμη, αν και καμια φορά σκέφτομαι πως κάποια πράγματα είναι ακατάλληλα για ένα μωρό μέσα στο σπίτι μας.

Εδώ και ένα μήνα, ίσως και παραπάνω, έχω πάρει ένα μαξιλάρι θηλασμού που ανοίγει κιόλας και γίνεται μακρόστενο σα σκουλήκι που λέει κι ο άντρας μου. Λοιπόν με έχει βοηθήσει πολύ στον ύπνο. Κοιμάμαι συνήθως πλάγια και το βάζω ανάμεσα στα πόδια. Κι όταν γυρνάω πλευρό το παίρνω μαζί μου. Επίσης, έχω μαξιλαράκι στα πόδια - κι αυτό βοηθάει. Το αντράκι μου γελάει, αλλά χθες τον βόλεψε λίγο κι αυτόν το ''σκουλήκι'', χεχε.

Ο μπέμπης μας εμάς κουνιέται διαρκώς, αλλά ήρεμα. Σπάνια με πονάει, αλλά κουνιέται, το είδαμε και στον καρδιοτοκογράφο. Μας είπε ο γιατρός είναι καλο αυτό, δε ρώτησα περαιτέρω.

Τρίνιτι μου δεν έχω τέτοια πονάκια. Ο αριστερός καρπός στο χέρι με πονάει κατά διαστήματα, αλλά διάβασα πως συμβαίνει γενικά.

Αγγελάκι μου καλημέρα. Είσαι συγκινισιάρικο και συ, εε;;

Θυμάσαι μάρκα από το μπιμπερό που λες;;

Εγώ πήρα μπιμπερό - για να μην τρέχει τελευταία στιγμή ο μπαμπάς μας - Δρ. Μπράουνς - είναι για τους κολικούς. Τι να πω;; Θα δείξει.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφιες!!!

Καλο μηνα!! Καλο φθινοπωρο!!!

Ηρθε ο δικος μας μηνας!!!! Ο μηνας που θα ερθει η νεραιδουλα μας!!! Συγκινουμε!!!!

Τι μου κανετε εσεις κοιλιτσες!!;; Τα νεακια σας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...