Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Μια χαρά είστε τέλειες

:D:D:D:D

Χαρμακι μια χαρα η μπουμπού σου!!!

Εμείς κλείσαμε την άλλη εβδομάδα ραντεβού να μας δει ο γιατρος και ελπίζω να έχουμε φτάσει και εμείς τα 2,5 κιλά.. Επειδή θα γεννήσω σίγουρα νωρίτερα δεν τον θελω πολυ αδύνατο το μικρό αλλά ρε παιδιά απο τον 4ο μήνα έχω παρει μόνο 3 κιλά!!

Τα πήρα ολα μαζεμένα στην αρχή κι τώρα τίποτα!!

Αχ ακόμα δεν το πιστεύω οτι σε 4βδομαδες θα τον έχω αγκαλιά μου..

Μια χαρα Αντωνακι μου ναι!!! Αχ ναι σε ενα μηνα το πολυ θα τα εχουμε αγκαλιτσα!!!! Τι ωραιααα!!!Θα τα εχετε φτασει σιγουρα!!! Ειστε καλα παιδια!!

Τα κιλα που περνουμε εμεις νομιζω δεν παιζουν ρολο με το βαρος των μωρων!!!

Ξεχασα να σας πω κοριτσακια μου οτι μου ηρθε πακετακι απο την προδερμ!!

Ειχε μεσα:

Αφρολουτρο σαμπουαν 300μλ

Μαλακτικο ρουχων

Σκονη πλυντηριου 1 δοση

μωρομαντηλα

κουπονακια!!!

Ειναι πολυ ωραια!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας όμορφες!

Χαρμάκι τέλεια η μπέμπα, μια χαρά θα είστε! Μπράβο! (Ο κολυμβητής σας χαιρετά με μπόλικες κλωτσίτσες και βουτίτσες). Και εσύ καλή μου μπαίνεις στο μήνα σου! Πότε ήταν που δεν έλεγες να κάνεις τεστ, χαχα, θυμάσαι;; Είναι συγκινητικούλι πόσο πέρασε ο καιρός.

Τα βιντεάκια αυτά τα είχα ανακαλύψει παλιά και δεν ήξερα αν έπρεπε να τα αναρτήσουμε, νομίζω σας είχα πει να τα δείτε. Είναι πολύ καλά και μάλιστα χθες το είδαμε δεύτερη φορά. Επίσης είναι πολύ καλό το βιβλίο και έχει μιση τιμή (η τουλάχιστον είχε πριν 1-2 μήνες) και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα (από Πρωτο..ρία) - το παραγγέλνεις από ίντερνετ επίσης. Το διάβασα πολύ γρήγορα και σημείωσα κάποια κομμάτια που θέλω να ξαναπεράσω (λίγο Πανελλήνιες θυμίζει αυτό, αλλά το προσπερνώ, χεχε).

Ριάκι είσαι πολύ ενθαρρυντικό παράδειγμα, αλλά είσαι το μόνο που ξέρω από περίγυρο που πήγε τόσο καλά. Πιστεύω πως έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο πως ήσουν άνετη και χαλαρή και πίστεψες σε αυτό. Χαίρομαι ειλικρινά που μας ενθαρρύνεις τόσο!

Αντωνάκι μια χαρά σε βρίσκω με τα κιλάκια, 3 από τον 4ο, ουουου! Ο μικρούλης επαναστάτης μας παίρνει ό,τι χρειάζεται, να μην ανησυχείς καθόλου! 4 βδομαδούλες ακόμη! Κυριολεκτικά μετράμε όλες αντίστροφα.

Σειρήνα, Κατερινάκι, Αγγελάκι, Άντρια φιλιά σε μπεμπάκια σας!

Εμάς η κοιλίτσα μας μεγαλώνει με γοργούς ρυθμούς και εχθές βιώσαμε την πρώτη καούρα της ζωής μας! Μας έσωσε μηλαράκι - ήταν επιεικώς απαίσιο. Αύριο έχουμε ντοκ και ανυπομονούμε!

Μάκια σε όλο το παρεάκι, πάμε για μαμ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel πρωτη σας καουρα?? Τυχερή! Εγω απο τοτε που τελείωσαν οι ναυτιες αρχησαν οι καουρες! Βρησκω πολυ σωτηριες τις τσίχλες! Μολις μασάω μου περνανε κ οι καουρες!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά που μου το είπες Αγγελάκι..

Γιατί είναι στο λαιμό μου συνέχεια, σαν κρύωμα, λες και δεν έφυγε ποτέ από χθες.

Νομίζω και το αγγουράκι θα βοηθάει, το Χαρμάκι μας το είχε πει;; Νομίζω, κορίτσια ειλικρινά η μνήμη μου είναι απαράδεκτη.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το baby planet είναι πολύ καλό

Σειρηνα μου ακομα δεν αποφασισα με πιο θα πλυνω!! Παντως ολα ειναι τελεια!! Και για το Αρκαδι εχω ακουσει καλα λογια!! Εχει και η Chicco νομιζω οπως επισης και η Nuk

Χαρμακι εμένα δεν εχει ερθει..

Που είχες γραφτεί θυμάσαι;

Πρεπει να ειχα στειλει μαιλ στο 3ο μηνα Αντωνακι μου!!! Εχει τηλεφωνο αν ειναι παρε τους να σου τα στειλουν!

Γεια σας όμορφες!

Χαρμάκι τέλεια η μπέμπα, μια χαρά θα είστε! Μπράβο! (Ο κολυμβητής σας χαιρετά με μπόλικες κλωτσίτσες και βουτίτσες). Και εσύ καλή μου μπαίνεις στο μήνα σου! Πότε ήταν που δεν έλεγες να κάνεις τεστ, χαχα, θυμάσαι;; Είναι συγκινητικούλι πόσο πέρασε ο καιρός.

Πως δε θυμαμαι!!! Δεν ξεχνιεται το παρτυ στο διπλα καφενε!!!Ακομα χαζευω τη φωτο απο το θετικο τεστακι.. Οπως επισης και το φακελο απο την πρωτη χοριακη-πρωτο υπερηχο... Ειναι ενα θαυμα αυτο που ζουμε!!!

Που να τα παρουμε και αγκαλιτσα!!!!:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρία πολύ ενθαρρυντικη η περιπτωση σου.. μακαρι να ειναι και σε εμας ετσι... αν και 41 εβδομαδων θα ηταν ολα ωριμα και ετοιμα...

Και εγω δεν παταω ποδι οσο θελω και με ενοχλει, ενω νιωθω πολυ τυχερη για την γιατρο μου σε αυτο το θεμα θα ηθελα να μου πει οτι παμε μεν για καισαρικη αλλα οχι προγραμματισμενα και εγω δεν το απαιτω... Τουλαχιστον ειναι κατα της καισαρικης πριν τις 39 εβδομαδες κατι ειναι κι αυτο...

Τα βιντεο τα ειχα δει 4 μηνων και τοτε εφαγα κολημμα με τον θηλασμο θυμαμαι ανυπομονουσα να τα εφαρμοσω!!! Εβλεπα και τις κοπελες με τις κοιλουμπες και ανυπομονουσα να γινω ετσι!!!!

Τωρα βεβαια που εγινα ετσι η αληθεια ειναι οτι ζοριζομαι παααρα πολυ! Μου φαινεται αιωνας ο μηνας που εμεινε και οι ορμονες μου δεν ειναι στα καλα τους, ξαφνικα κλαιω και στεναχωριεμαι για ολα οσα δεν μπορω να κανω (τα πρακτικα..) Ανυπομονω να πιασω την σφουγγαριστρα και να την λιωσω !!!!!!

Εντελακι τυχερη εισαι με τις καουρες... εμενα ηταν το βασικο προβλημα του 1ου τριμηνου και μετα τον 6ο με ξαναθυμηθηκαν!!

Χαρμα μια χαρα η μπεμπουλα σας!!! Οσο για το πλυσιμο δεν τα επλυνες ακομα ουτε της βαλιτσας?? Μηπως τελικα τρελαινομαι αδικα που φοβαμαι να μπω στον μηνα μου χωρις ετοιμη βαλιτσα?? Μου εχουν μεινει μονο τα πανια για σιδερο και να κλεισει η βαλιτσα και ηδη ονειρευτηκα οτι εσπασαν τα νερα και δεν τα ειχα ετοιμα!!!

Μπορει να φταιει βεβαια και η χθεσινη μας συζητηση.....

Υπομονη κανω που θα παει!!!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ μπεμπακια!!!Τι κανετε;;;Εγω ειμαι ενθουσιασμενη η μπουμπου μου τελικα εκανε βουτια με το κεφαλι κατω...πηρε θεση!!!!!!Ειχα αγχωθει τοσο πολυ!!!Θελω τοσο το φυσιολογικο τοκετο!!Σημερα καναμε doppler ολα ηταν υπεροχα!!Η μπουμπου ειναι 2 κιλα σχεδον παρα κατι γραμμαρια...σε 2 εβδομαδες θα ξανα παμε στη γιατρο μας...εχουμε να κανουμε κ καρδιογραφημα!!Κ εξετασεις αιματος εννοειται!!Ειμαι σταθερη πλεον στα 8 κιλα που πηρα...αφου δεν υπαρχει ορεξη με τοοοση ζεστη!!Αυταααα...φιλακια σε ολους απο την μπουμπουκα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Ειχαμε δυσκολη νυχτα σήμερα! Ζεστενομουν, πηγαινα τουαλέτα συχνά, με επιασε η μεση μου και δεν φτανουν ολα αυτα με πιασανε κ οι καουρες μου πρωι πρωι! Νυσταζωωω!!!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες, πως είστε;;

Αρχισαν τα ζόρια από ό,τι βλέπω για όλες μας.

Εμείς είχαμε καινούριο κρούσμα χθες. Κατά τις 5 το πρωί μας έπιασαν κράμπες στο στομάχι, ήταν αρκετά επώδυνες και σε κάθε κράμπα κλωτσούσε κι ο μπεμπούλης μου, σαν να έλεγε ''τι γίνεται μαμά μου, φοβάμαι εδώ μέσα''. Εν τω μεταξύ, λόγω προχθεσινής καούρας, μόνο γαλατάκι και ροδάκινο είχα φάει για βραδυνο, γιατί φοβήθηκα. Τι να πω;; Άρχισαν τα όργανα μάλλον.

Σήμερα έχουμε γιατρούλη πάλι. Θα δούμε το μικράκι μας.

Μια γλυκιά καλημέρα από μας και ελπίζουμε να μην τρόμαξαν οι μανούλες και τα μπεμπάκια με τον παλιοσεισμό.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα ...... Έτοιμες οι βαλίτσες ...... Εχω προαίσθημα οτι θα γεννησω πριν την πητ ...... Για ν δούμε ...... Νιώθω κλωτσιες χαμηλά (πολυ ενοχλητικές) ....... Λοιπον μια γνωστη μου γεννησε με φυσιολογικό τοκετο την κυριακη τ απόγευμα κ Τρίτη βγήκε (τελειααααα) ...... Εχθες πηγα κ στον οφθαλμίατρο για την βυθοςκοπηςη λόγο της μυωπιας που λέγαμε και μας έδωσε το ok ..... Υπομονή κορίτσια ο χρόνος μετράει αντίστροφα ,.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Οκτωβριανές μανούλες! Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας, αν και το ανέβαλλα τόσο καιρό... Εμείς έχουμε κοριτσάκι, το πρώτο μας μετά από πολύ καιρό προσπαθειών και το περιμένουμε πως και πως! Ελπίζω να τα λέμε το λίγο διάστημα που απέμεινε!

Edel, έχουμε την ίδια ΠΗΤ, για να δούμε θα την πετύχουμε; ;)


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες!!;;

Εμεις σημερα μπηκαμε στον μηνα μας!!! ΑΠιστευτο μου φαινεται!!!!

Τριστεζα καλως ορισες στο παρεακι μας!! Με το καλο το κοριτσακι σας!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...