Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma..................29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan................2/10/14.....Χανιά

elenaki18................2/10/14......Ρέα

victoria geo............5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28............6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια...................8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990...............8/10/14.......Μητέρα

Sιrena....................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

antoniatr..............10/10/14........Ρέα

Katerinal................10/10/14

blondie-12.............10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα.......13/10/14.......Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80..............15/10/14

pharmacy...............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284................. 18/10/14

ellen 2010............ .18/10/14

.Trinity.................18/10/14.......Ρέα

Νικολ1986............ 20/10/14.......Έλενα

efib.......................22/10/14

ria........................24/10/14.......Μητέρα

evri......................24/10/14........Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25..............25/10/14........Ρέα

edel84..................26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Charma, δεν ηξερα οτι το λεγανε κ ετσι! Παντος εμεις καρδιοτοκογραφο θα κανουμε την επομενη Τεταρτη! Αλλα δεν ρωτησα αν θα δουμε κ το μωρακι μας παλι! Δεν την χορτενω την ζουζουνα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ριακι!!! Και εγω αυτο ξερω.. μια πουρελαν και ολα οκ... απλα το θεμα με τα επιθεματα σκεφτομαι.. ισως ειναι καλυτερα τα κοχυλια που αεριζεται κιολας...

Charmaki λανολινη λανσινο ...δεν υπαρχει καλυτερη!!!!

Οσο για τα κοχυλια.. οπως βολευεται κανεις.... εγω τα βαμβακερα παντς δε τα αλλαζω... ασε που νευριαζω με εταιριες που ενω πουλανε κυριως μπουκαλια κ πιπιλες , λενε οτι προωθουν τον μητρικο θηλασμο με τα προϊόντα τους.... αηδια μου προκαλουν αυτες οι δηλωσεις τους !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ξαναπεί τη γνώμη μου για το θηλασμό και τη καισαρικη,,, εγω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα! Το μωρο θηλασε αμεσως και τη τρίτη μερα κατεβηκε τοσο πολυ που κοντεψα να σκασω απο το μαιευτηριο στο σπιτι μου τότε -ηταν μολις 3 χιλιομετρα μακρυα!!!! Δε πιστευω σε ροφηματα ....σιγουρα αρκετο νερο αλλα μεχρι εκει... ολη τη δουλεια τη κανει το μωρο με τις θηλαστικες κινησεις του. Τεσπα, γιατρος δεν ειμαι... αλλα την εμπειρια μου μεταφερω.

Link to comment
Share on other sites

Με καισαρικη γέννησε φίλη μου, πήγε τουαλεττα για την ανάγκη της αμέσως μετά κ έτρεχε γάλα τόσο που νόμιζε οτι έσταζε το ταβάνι στα πόδια της :P

Δεν ξερω αν κανουν τίποτα αυτά τα ροφήματα..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... ετοιμαζουμε και εμεις βαλιτσουλες και γενικα προσπαθω να συμμαζεψω τις δουλειες μου. Καλη ετοιμασια σε ολες μας.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Καλες ετοιμασίες να εχουμε!!

Ρία και Αντωνία πολύ ενθαρρυντικές οι ιστορίες ηθελα να ρωτήσω οι καισαρικες ήταν προγραμματισμένες ή ξεκινησε ο τοκετός και κατέληξε σε καισαρική? Φαντάζομαι θα παίζει κι αυτό ρόλο στον θηλασμό ε?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! βρηκα κατι βιντεο στο youtube, ειναι σεμινάριο για το θηλασμο και λεει πολλα χρήσιμα πράγματα...

ειναι μια σειρα με εξι βιντεο, εγω τωρα βλεπω το δευτερο!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!!! Καλες ετοιμασίες να εχουμε!!

Ρία και Αντωνία πολύ ενθαρρυντικές οι ιστορίες ηθελα να ρωτήσω οι καισαρικες ήταν προγραμματισμένες ή ξεκινησε ο τοκετός και κατέληξε σε καισαρική? Φαντάζομαι θα παίζει κι αυτό ρόλο στον θηλασμό ε?

Κατερίνα, μπήκα για καισαρικη με ραντεβου χωρις καν συμπτωματα εναρξης τοκετου.... και χωρις προσπαθεια φυσικου τοκετου. Οπότε τι να πώ, αρκει νομιζω να πιστευουμε οτι μπορούμε να το κανουμε , κι ας ακουγεται ρομαντικο, ετσι ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Τι κάνετε; Εμείς οχι πολλά δεν μπορώ να κουνηθω καθόλου..

Ελπίζω να ερθει βοήθεια γιατί δεν με βλέπω να ετοιμάζω τίποτα για το παιδί..

Κατερίνα η φίλη μου πήγε με πρόκληση και ειχε και διαφορα θέματα κ ευτυχώς που κατέληξε σε καισαρικη γιατί αλλιώς θα τη χαναμε..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...