Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!! Κι εμεις σημερα πλένουμε (πηρα μερικα φορμάκια και πάνες αγκαλιάς ακομη απο mc ). Έκανα και μια βολτα απο τα μαγαζια μηπως εβρισκα καμια αλλαξιερα-συρταριερα αλλα τιποτα.. μάλλον πρέπει να ανέβω Αθήνα μεσα στην εβδομαδα! Ρε κοριτσια μη φοβαστε το πονο στις θηλες... αν βαζουμε λανολινη στη θηλη μετα απο καθε θηλασμό επουλώνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!! Κι εμεις σημερα πλένουμε (πηρα μερικα φορμάκια και πάνες αγκαλιάς ακομη απο mc ). Έκανα και μια βολτα απο τα μαγαζια μηπως εβρισκα καμια αλλαξιερα-συρταριερα αλλα τιποτα.. μάλλον πρέπει να ανέβω Αθήνα μεσα στην εβδομαδα! Ρε κοριτσια μη φοβαστε το πονο στις θηλες... αν βαζουμε λανολινη στη θηλη μετα απο καθε θηλασμό επουλώνεται.

Καλημερα Ριακι!!! Και εγω αυτο ξερω.. μια πουρελαν και ολα οκ... απλα το θεμα με τα επιθεματα σκεφτομαι.. ισως ειναι καλυτερα τα κοχυλια που αεριζεται κιολας...

εμένα με έβαλε nst από τις 32 εβδομάδες...πολύ σχολαστικός ο γιατρός μου..

Ποσο διαρκει το nst Σειρηνα μου? 20 λεπτα εχω διαβασει...

Λαρισα θα γεννησεις αν ειδα καλα? Να το βαλω και αυτο το στοιχειο στην λιστουλα μας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι και εγω είχα την πρωτη επαφη με το nst απο τον 5ο μηνα! Εχω κανει συνολικα 3 ή 4 φορες και τωρα τακτικα αρχισα απο την προηγ. βδομαδα... Αλλα πριν μπεις στο μηνα σου πρεπει να υπαρχει λογος για να κανεις nst αν δεν προκυψει καποιος λογος δεν κανεις πριν μπεις στον μηνα σου δεν εχει νοημα!

Ρια την λανολίνη την αφαιρούμε πριν τον θηλασμό?

Χαρμα η μαία μου είπε ότι μπορει να χανονται λιγα λιγα τα υγρα αλλα βλέπεις βρεγμενο το εσωρουχο και γενικα η κοιλια θα αρχίσει να κάθεται... Δεν γινεται να μην το καταλαβουμε μην αγχωνεσαι απλα τωρα που μπαινεις στο μηνα σου μην κανεις πολυ ωρα μπανιο... και εννοειται οχι ζεστο νερο....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια.

Χαρμα μου το εεεγ ειναι το φόρουμ, όχι το καφέ που είμαστε εδώ και μιλάμε (ελληνική εταιρεία ενημέρωσης γονέων). Έχει ένα σωρό θέματα με χρήσιμες/άχρηστες αγορές κλπ. Κάπου εκεί νομίζω διάβασα για ενδοεπικοινωνία, αλλά δεν έδωσα σημασία, μιας και εμείς θα τον έχουμε μαζί μας στο δωμάτιο, αφού έχουμε μόνο ένα.

Ααα στο στεγνωτήριο εγώ έβαλα μέχρι και κουκλάκια λούτρινα. Μας έδωσε ένας συνάδελφος μια κούτα, διάλεξα μερικά και τα έπλυνα και τα στέγνωσα. Δε στέγνωσαν τελείως βέβαια, αλλά μοσχομύρισαν παιδικό σαπούνι :) ! Τώρα κάθομαι και τα χαζεύω.

Για τα νερά πήρατε ειδικό κάλλυμα για το στρώμα; Θα στρώσετε κάτι;;;

Νομίζω από εκεί που ήμουν ΕΝΤΕΛΩΣ χαλαρή αγχώθηκα λίγο...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης Χαρμα για να μην αγχωθεις να ξερεις οτι οταν το μωρο κινηται πολυ στο nst (το δικο μου μολις ξεκινησω δεν σταματαει!!) μπορει να χαθει ο εμβρυικος παλμος κι αυτο να αρχισει να χτυπάει σαν συναγερμος!!!

Μην φοβηθεις... γιατι εγω δεν το ηξερα και κοντεψα να μεινω!!! Επισης αν δεν χαθει τελειως οι κινησεις του μωρου μπορει να προκαλεσουν την ενδειξη ΤΑXYKARDIA και να φτασουν και καλα τους 190 παλμους!

Θα στα πει εκει η μαια αν συμβει αλλα αν δεν ειναι μπροστα μην παθεις τιποτα μεχρι να ρθει!!!:P

Εμένα διαρκει 20 -30 λεπτα νομιζω...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εμεις σημερα βγήκαμε για κατι δουλειές κ κουραστικαμε...

Οσο για τις πλυσεις να κοιτατε τα ταμπελακια στα ρουχα γα αν κανουν στεγνωτήριο! Χτες επλινα αυτα που μπενουνε κ σημερα πλενω αυτα που δεν κανει να μπουνε στεγνωτήριο! Αλλα ρε κοριτσια εμενα δουλεβε 3+ ωρες κ μου τα εβγαλε και τσαλακωμενα οποτε δεν γλιτωσα το σίδερο!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι και εγω είχα την πρωτη επαφη με το nst απο τον 5ο μηνα! Εχω κανει συνολικα 3 ή 4 φορες και τωρα τακτικα αρχισα απο την προηγ. βδομαδα... Αλλα πριν μπεις στο μηνα σου πρεπει να υπαρχει λογος για να κανεις nst αν δεν προκυψει καποιος λογος δεν κανεις πριν μπεις στον μηνα σου δεν εχει νοημα!

Ρια την λανολίνη την αφαιρούμε πριν τον θηλασμό?

Χαρμα η μαία μου είπε ότι μπορει να χανονται λιγα λιγα τα υγρα αλλα βλέπεις βρεγμενο το εσωρουχο και γενικα η κοιλια θα αρχίσει να κάθεται... Δεν γινεται να μην το καταλαβουμε μην αγχωνεσαι απλα τωρα που μπαινεις στο μηνα σου μην κανεις πολυ ωρα μπανιο... και εννοειται οχι ζεστο νερο....

Την λανολινη δεν την αφαιρεις απο οτι ξερω Κατερινακι μου!!

Οσον αφορα τα υγρα μια η ζεστη που ιδρωνεις, μια τα ουτρο που ειναι κολπικα απο το βραδυ με αγχωνουν λιγακι!!! αχχαχαχ

Στο μπανακι ειμαι γρηγορη τον τελευταιο καιρο.. καλα ουτε κατα διανοια ζεστο νερο... κρυο.... βραζει ο τοπος εδω... φανταζομαι το ιδιο και στα χανια!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι δεν το ειχα σκεφτει αυτο με το καλυμμα καλα που το θυμησες.... παντα ειχα καλυμμα στο κρεβατι μας με αφορμη τις δυσκολες μερες του μηνα αλλα τωρα δυσκολευομαι με τα πολλα στρωσιματα και δεν το βαζα....

Για τα κουκλακια τα λουτρινα η παιδιατρος μας ειπε μετα απο 7 ετων να τα εμφανισουμε στο δωματιο... αποτελουν λεει φωλια των ακαριων και προκαλουν αλλεργιες...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν προλαβαινω και γραφω 300 απαντησεις!!:D

Και εγω Χαρμα το εχω αγχος και αλλαζω συνεχεια σερβιετακι για να ειμαι οσο πιο στεγνη γινεται... αλλα πιστευω οτι θα ειναι παραπανω η υγρασια δεν μπορει θα εχει προνιησει η φυση να μην χρειαστει να ειμαστε και james bond για να το καταλαβουμε!!!:P

Οσο για τη ζεστη αν εβγαζε και παγακια το ντουζ ετσι θα εκανα μπανιο!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια.

Χαρμα μου το εεεγ ειναι το φόρουμ, όχι το καφέ που είμαστε εδώ και μιλάμε (ελληνική εταιρεία ενημέρωσης γονέων). Έχει ένα σωρό θέματα με χρήσιμες/άχρηστες αγορές κλπ. Κάπου εκεί νομίζω διάβασα για ενδοεπικοινωνία, αλλά δεν έδωσα σημασία, μιας και εμείς θα τον έχουμε μαζί μας στο δωμάτιο, αφού έχουμε μόνο ένα.

Ααα στο στεγνωτήριο εγώ έβαλα μέχρι και κουκλάκια λούτρινα. Μας έδωσε ένας συνάδελφος μια κούτα, διάλεξα μερικά και τα έπλυνα και τα στέγνωσα. Δε στέγνωσαν τελείως βέβαια, αλλά μοσχομύρισαν παιδικό σαπούνι :) ! Τώρα κάθομαι και τα χαζεύω.

Για τα νερά πήρατε ειδικό κάλλυμα για το στρώμα; Θα στρώσετε κάτι;;;

Νομίζω από εκεί που ήμουν ΕΝΤΕΛΩΣ χαλαρή αγχώθηκα λίγο...

Κολλησε το μυαλο μου Εντελακι! Εριξα μια ματια εκει αλλα ειναι πολυ παλια τα ποστ!!!

Τελεια τα κουκλακια σας!!!

Να μην αγχωνεσαι!! Ασε να αγχωθω πρωτα εγω και εσυ εχεις ακομα!!! χαχχαχαχα Οσο για το κρεβατι ειχα ενα σελτε μεγαλο απο κατω αλλα τον εβγαλε ο αντρουλης μου πριν απο κανενα μηνα και τωρα τον ψανχω και δεν τον βρισκω.. Σιγουρα πρεπει να βαλω κατι απο κατω... Εχουν μεν το προστατευτικο αλλα θελουμε και εμει το σελτεδακι μας!!! χαχχαχαχαχα

Επίσης Χαρμα για να μην αγχωθεις να ξερεις οτι οταν το μωρο κινηται πολυ στο nst (το δικο μου μολις ξεκινησω δεν σταματαει!!) μπορει να χαθει ο εμβρυικος παλμος κι αυτο να αρχισει να χτυπάει σαν συναγερμος!!!

Μην φοβηθεις... γιατι εγω δεν το ηξερα και κοντεψα να μεινω!!! Επισης αν δεν χαθει τελειως οι κινησεις του μωρου μπορει να προκαλεσουν την ενδειξη ΤΑXYKARDIA και να φτασουν και καλα τους 190 παλμους!

Θα στα πει εκει η μαια αν συμβει αλλα αν δεν ειναι μπροστα μην παθεις τιποτα μεχρι να ρθει!!!:P

Εμένα διαρκει 20 -30 λεπτα νομιζω...

Κατερινακι καλα που τα ειπες να μην με πιασει πανικος!!! Θα ειναι και ο αντρουλης μου μαζι θα τα πω και σε εκεινον!!! Ευχαριστω κοριτσακι μου!!

Το nst που λετε πιο πανω τι ειναι?

Αγγελακι μου Καλημερα!! Ειναι ο καρδιοτοκογραφος!! Καταγραφει τους παλμους του μωρου, τις κινησεις αλλα και τις συσπασεις της μητρας!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινω και γραφω 300 απαντησεις!!:D

Και εγω Χαρμα το εχω αγχος και αλλαζω συνεχεια σερβιετακι για να ειμαι οσο πιο στεγνη γινεται... αλλα πιστευω οτι θα ειναι παραπανω η υγρασια δεν μπορει θα εχει προνιησει η φυση να μην χρειαστει να ειμαστε και james bond για να το καταλαβουμε!!!:P

Οσο για τη ζεστη αν εβγαζε και παγακια το ντουζ ετσι θα εκανα μπανιο!!!

Κατερινακι μας βλεπω για ice bucket challenge!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dχαχχααχχαχαχα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...