Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Charma μου βαλαμε κ μενα ροζουλιιιιι χρωματακι που με ξεχασεςςς!!! <3 :-* <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσια!!

Τι κάνετε; Πλένετε;

Εμείς βάλαμε χθες ένα πληντυριο στεγνωτηριο και κάποια ρουχαλακια μάζεψαν λίγο ειναι λογικό;;

Ευτυχώς που δεν πήρα πολλά 0:oops:

Επίσης όσες γεννήσετε με καισαρικη σε ποια εβδομάδα σας είπε ο γιατρος;:confused:

Μιλούσα χθες με μια κοπέλα που ειναι μια εβδομάδα πίσω απο μένα και την έβαλε 10 μέρες πριν απο μένα..ειναι λογικό;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!Τι κανετε;;;Τα μπεμπακια σας;;;Εμεις προετοιμαζομαστε εβαψε ο αντρουλης μου το δωματιο της μικρης λιλα κ απαλο λιλα κ περασε την φωτοταπετσαρια μας με τις πριγκιπισσες!!!Απλα τελειοοο...!!Τωρα θα ξεκινησω με την μανουλα μου να της πλενουμε τα ρουχαλακια της,τις κουβερτες της,την προικα κρεβατιου ....κτλ!!Αυριο εχουμε να παμε κ στη γιατρο μας για την εξεταση ντοπλερ!!!Αραγε θα εχει παρει θεση μωρε ή θα παμε για καισαρικη...αγχωνομαι πολυυυ!!!Εσεις τι νεακια???Αντε λιγο εμεινε για ολες μας!!!

καλημέρα efib. Πρέπει να έχει πάρει θέση από τώρα? Έχουμε και εμείς Doppler αύριο αλλά θεωρούσα ότι είναι νωρίς . Εντελώς τυχαία προ ολίγου χαριτολογώντας με μια συνάδελφο, μου είπε ότι θα έχει πάρει θέση αλλά της απάντησα, όχι όχι ειναι νωρίς, να μην έχει πάρει ακόμα. Το μπεμπεκι μας κουνιέται συνεχώς, αν έχει πάρει θέση από τώρα θα τη διατηρήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γκερλς!!! Τι μου κανετεε σημερα??

Εμεις μολις ξυπνησαμε και τρωμε κεικ και πινουμε χυμουλη!!

Σημερα εχουμε ντοκ!!! Ξεκινησαν οι εβδομαδιαιες επισκεψεις! Λετε να κανουμε και nst?

Καλημέρα κοριτσια!!

Τι κάνετε; Πλένετε;

Εμείς βάλαμε χθες ένα πληντυριο στεγνωτηριο και κάποια ρουχαλακια μάζεψαν λίγο ειναι λογικό;;

Ευτυχώς που δεν πήρα πολλά 0:oops:

Επίσης όσες γεννήσετε με καισαρικη σε ποια εβδομάδα σας είπε ο γιατρος;:confused:

Μιλούσα χθες με μια κοπέλα που ειναι μια εβδομάδα πίσω απο μένα και την έβαλε 10 μέρες πριν απο μένα..ειναι λογικό;

Αντωνακι μου οταν συζητησα το θεμα καισαρικη μου ειπε οτι μονο αν εχουμε ενδειξεις! Γενικα ειναι υπερ του φυσιολογικου!! Τωρα αν επιμενω και θελω εγω μολις μπω στις 39 μου ειπε.. μετα τις 22 σεπτ..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τρινιτη μου Καλημερα.. Εμας γυρισε η μπεμπα στις 30 εβδ, Συνηθως στις πρωτοτοκες η θεση αυτη διατηρειται!!!

Λογικα το αντρακι σου ετοιμαζεται και αυτα να κανει βουτια πως τα κατω!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας!

Πολλά νεάκια μαζεμένα βλέπω!

Θέση εμείς δεν πήραμε ακόμη, αν κι εχθές μπήκαμε στον 8ο!!!!

Είμαστε όμως πολύ δραστήριοι, αν και δεν πονάμε τη μαμά, αλλά όλο ανακατευόμαστε.

Καισαρική εμένα μου είπαν όσο πιο κοντά γίνεται στην ΠΗΤ. Υπολογίζω περίπου στις 20 Οκτ, 6 μέρες νωρίτερα δηλαδή.

Αντωνία μου η πρώτη πλύση είναι πάντα περίεργη. Εσύ ήσουν που το πήρες τώρα το στεγνωτήριο; Δε θυμάμαι ποια κοπέλα είχε ρωτήσει. Ήμουν τυχερή, είχα στεγνώσει πρώτα πετσέτες και σεντόνια και δεν ξέρω αν μάζεψαν. Αλλά γενικά μου πήρε λίγο καιρό μέχρι να το μάθω.

Για ενδοεπικοινωνία Χαρμάκι ψάξε στο εεεγ. Νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου κάποια σχόλια.

Τελικά κελύφη πήρες;;

Επίσης, ψευδοθηλές θα πάρετε για το μαιευτήριο σε περίπτωση που μας πληγώσουν τα μωράκια. Εγώ θέλω, αλλά δεν έχω ιδέα ποιες, γιατί νομίζω έχουν νούμερα. Βέβαια θα ρωτήσω τη μαία την άλλη εβδομάδα, αλλά κι όχι να μου πει, εγώ φοβάμαι. Έχω διαβάσει πως ο πόνος από πληγωμενη θηλή είναι μεγαλύτερος από αυτόν του τοκετού. :(


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ήμουν που είχα ρωτήσει και χθες το παρέλαβα!!

Σήμερα θα βάλω σεντονια, δεν είχα άπλυτα και τα έβαλα ετσι :P ήθελα να δώ λειτουργίες..

Άρα καλα μου είπε κ εμένα στις 25 νόμιζα μήπως ειναι αργά αν κ φοβάμαι αν γίνει τίποτα κ σπάσουν τα νερά νωρίτερα τι κάνουμε;;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα κι εγώ αυτό στο μαιευτήριο.

Μου είπαν πως απλά πάμε και μας κάνουν καισαρική.. Απλώς εμείς αν έχουμε κάνει την ένεση ηπαρίνης τις τελευταίες 12 ώρες δεν μπορούμε να κάνουμε επισκληρίδιο, αλλά ολική αναισθησία.

Με το στεγνωτήριο προσπάθησε να τηρείς τους κανόνες της πλύσης και στεγνώματος. Γενικά, μου το είχαν πει και ισχύει νομίζω αρκετά, όταν χρησιμοποιείς στεγνωτήριο, ίσως αλλάζεις τον τρόπο που πλένεις ρούχα. Π.χ. αν έπλενες τζην παντελόνια με μπλουζάκια, μπορείς ακόμη να το κάνεις, αλλά μάλλον δεν είναι το ιδανικό να μπουν μαζί στεγνωτήριο.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια τι κάνετε!!

Εμεις πλύνουμε και σιδερώνουμε!!! Αντωνία και σε μένα συνέβη αυτό με το στεγνωτήριο σε ορισμένα ρουχαλάκια... σε αυτα μαλιστα που δεν επρεπε να χασουν ουτε χιλιοστο γιατι είναι καπως μικρουλια...:(

Για την καισαρικη κορίτσια εγω γεννάω στις 26 του Σεπτέμβρη.... θα είμαι 39 και 5 βαση ΤΕΡ και 39 και 2 βαση αυχενικης (την ΤΕΡ βαση της γιατρου μου την εχουμε παντα στην ακρη του μυαλου μας καθως δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως πόσο έγκυος είναι μια γυναίκα!)

Επίσης μου είπε ότι δεν κάνει προγρ. καισαρικές πριν τις 39 εβδομαδες γιατι λέει και η μια μερα μετράει στα εμβρυα...

Για ενδοεπικοινωνία ήμουν έτοιμη να πάρω γιατί είναι και το σπίτι μεγάλο αρκετά αλλά ρε κορίτσια με κολλάει η τοση ακτινοβολία δίπλα από το μωρό.... προσπαθώ να την περιορίσω γιατί ήδη δεχόμαστε πολύ γυρω μας... σπίτι τα έχω όλα ενσύρματα... Έτσι αποφάσισα να ακολουθω τις παλιές μεθόδους παρακολουθησης!!!:D:D

Trinity συνηθως αν πάρουν θέση δεν μπορουν ευκολα να την αλλάξουν από τις 31-32 βδομάδες και μετα γιατι ειναι πολυ περιορισμένα παρόλαυτα μιας φιλης γυρισε ενω είχε μπει στο μηνα της και ήταν το πρώτο της! Θεωρώ κρίμα να προγραμματιστεί μια καισαρικη γι'αυτο το λόγο πάντως...

Χαρμάκι θα κάνεις και nst ! Και εμένα ξεκίνησαν οι εβδομαδιαίες επισκέψεις και περιλαμβάνεται και το nst!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου Καλημερα!!!!! Τι μου κανετε ομορφιες??

Ακομα δεν πηρα!! Σημερα που εχω ντοκ θελω να περασω απο το μαιευτηριο να ρωτησω καποια πραγματα!! Την προηγουμενη φορα πηγε αργα και δεν πηγαμε!!

Κολλησα λιγακι Εντελακι... εεεγ??

Αντωνακι μου λογικα η διαδικασια συνεχιζεται κανονικα... θα εισαι 38 εβδ τοτε?

Αχ και μενα με αγχωνει λιγακι το σπασιμο των νερων.. σε 2 μερες μπαινουμε στον μηνα μας...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κατερινακι μου!!!

Και εγω υπολογιζω οτι θα με βαλει σημερα για nst!! εξαλλου δεν μας εμειναν πολλα ραντεβου... 4 ακομα...

Ποτε εχεις ραντεβου εσυ? Σε δημοσιο η σε ιδιωτικο θα γεννησεις στα χανια?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ιδιωτικό γεννάω! Εχω ραντεβού την Παρασκευή πάλι! όντως δεν έμειναν πολλά ραντεβού..... εγώ πάντως θέλω πολύ να σπάσουν τα νερά..... μακάρι να συμβεί..........

Αν με αγχωνει λιγακι αυτο....θα το καταλαβουμε φανταζομαι ετσι?? Γιατι εχω διαβασει οτι μπορει να χανεις υγρο λιγο λιγο...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...