Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια... σας διαβαζω και αγχωνομαι!!! Νομιζω οτι θα μου πεσουν ολα τελευταια στιγμη και δε θα μπορω να τα κανω κιολας!!!!! Δυστυχως δωματιο ετοιμο δεν εχω... (η κουνια ακομη στη κοπελα που την εχω δανεισει) , πορτ μπεμπε ακομη δεν εχω βρει καν (σε κανενα παταρι ξεχασμενο θα ναι 6 χρονια τωρα!!!) αλλαξιερα-ραφιερα δεν εχω αγορασει (την παλια την εχω δωσει) και εγω δεν μπορω ηδη να κουνηθω απο το βαρος και την καταβολη λογω ζεστης.... φφφφφφ ουτε εγω εχω πιστεψει μου φαινεται οτι σε λιγες εβδομαδες εδω μεσα θα εχουμε νεο μελος.... τραγικη μανα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια! Τα καρτελακια δεν θα τα κοψψ προς το παρόν. . Απο τα ρουζαλακια που μου δωσανε η μια μανουλα τα ειχε κομενα κ η αλλη δεν τα ειχε κοψει.. και δεν ξερω τι νούμερο ειναι τα κομένα.. αφηστε που θελω κ τις οδηγιες πλησεις γτ εβαλα κατι πετσετακια στο στεγνωτιριο που δεν επρεπε κ γινανε μινιον!!!

Οι προετοιμασίες μεινανε λιγο πίσω κ τωρα τρεχω και δεν φτανω!!! Τα πλυσίματα τα σταματησα γιατι μειναμε χωρις νερο καλοκαιριατικα!!! Κ το σιδερο μου εκει πιυ σιδερονα εκανε πουφ κ εβγαλε σπίθες κ τωρα θελω καινουριο! Ο αντρας μου δουλευει πιο πολλες ωρες αυτες τις μερες και ουτε τις αγορες που μεινανε δεν μπορεσα να κανω γτ θελει να τα δει κ αυτος! Και πρεπει να βρουμε και σπιτι να νοικιασω στην Αθήνα για εναν μηνα! Κ ολα αυτα πρεπει να γινουν μεσα σε 3 εβδομαδες πριν ανεβω Στην αθηνα!!!! Αγχοθικα τωρα ουφ!!!

Angel , που θα γεννησεις? Συμφερει να νοικιασεις σπιτι για ενα μηνα? Μήπως κανενα οικονομικο ξενοδοχειο... οπως αυτα που νοικιαζουν φοιτητες με χρεωση ανα μηνα? Τα καρτελακια εγω τα εχω κοψει κ τωρα με το ματι θα βλεπω αν κανουν στο μωρο....

Link to comment
Share on other sites

Angel , που θα γεννησεις? Συμφερει να νοικιασεις σπιτι για ενα μηνα? Μήπως κανενα οικονομικο ξενοδοχειο... οπως αυτα που νοικιαζουν φοιτητες με χρεωση ανα μηνα? Τα καρτελακια εγω τα εχω κοψει κ τωρα με το ματι θα βλεπω αν κανουν στο μωρο....

Στο μητερα θα γεννήσω, κ απο τι βλεπω εκει πανω βαρανε τις τιμες τους τα ενοίκια. Ειπαμε τωρα για ενα μηνα δεν πειραζει να δωσουνε μεχρι 450 -500 ευρω.. αλλα σκευτομαι να κοιταξω κ σε καπια αλλη περιοχη εκει τριγύρω πιο φτηνα...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ενοικια τα ξερω καλα στη περιοχη ...εμενα εκει χρονια. Το θεμα είναι εαν θα σου νοικιασουν για ενα μηνα. Ειναι πολλα που μπερδευονται , οπως το ρευμα, νερο, κοινοχρηστα κτλ... κι εγω στο Μητερα θα γεννησω , αλλα μενω στη Κόρινθο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!! Σιρένα καλως ήρθες με το καλο η κορούλα σου!!

Δεν σας προλαβαινω σημερα!!! Για τις ετικετες εχετε απολυτο δικιο τελικα, χρειαζονται οι οδηγιες και τα νουμερα(που ουτε εγω τα βγαζω με το ματι!!!) και επιπλεον ανακουφιστηκα πολυ οταν συνηδειτοποιησα οτι ειναι η πανα εκει αρα δεν ενοχλουν!!!

Εγω τρεχω λιγακι τις ετοιμασιες της βαλιτσας πρεπει μεχρι την Κυριακη να ειναι ολα ετοιμα γιατι μετα απο στιγμη σε στιγμη γεννάω!!!!! (βασικα παιζει να μπαινω και την Παρασκευη στο μηνα μου που ειναι βαση ΤΕΡ ποιος ξερει πιο καλα απο τον μπεμπη!!!?)

Φιλενια αν θυμαμαι καλα εχουμε την ιδια κουνια.. θελω να σε ρωτησω αν πηρες βαση κουνουπιερας που να εφαρμοζει καλα, εμεις πηραμε απο τα μαδερ για λεπτο καγκελο και παλι μας ειναι λασκα και δεν θελω να το ρισκαρω με πατεντες..... πρεπει να ψαξουμε αλλου αλλα αν εσυ βρηκες πες μου!

Αυτα κοριτσια εγω κατα τ'αλλα ζοριζομαι πολυ τωρα 2 βδομαδες μεγαααλη διαφορα απο πριν.... το μωρο παει και στα πλευρα μου τωρα και γενικοτερα ζοριζουν πολυ τα πραγματα....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα ενοικια τα ξερω καλα στη περιοχη ...εμενα εκει χρονια. Το θεμα είναι εαν θα σου νοικιασουν για ενα μηνα. Ειναι πολλα που μπερδευονται , οπως το ρευμα, νερο, κοινοχρηστα κτλ... κι εγω στο Μητερα θα γεννησω , αλλα μενω στη Κόρινθο πλεον.

Όντος ειναι δυσκολη η αναζητηση..πολοι δεν τα νοικιαζουν για ενα μηνα μονο.. περιμένουμε απαντηση απο 1-2 να μας πουνε. Καπου πρεπει να μεινω όμως.... μήπως εχει κατι να μου προτεινεις απο εκει που να μην εχω σκεφτεί; δεν γνωριζω κ πολυ καλα την περιοχη κ απλα με ενδιαφερει να εχει συγκοινωνίες κοντα.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι μου μην απογοητεύεσαι, τη σημερινή εποχή μπορεί και να στο νοικιάσουν για ένα μήνα, αλλά ίσως να είχες και ένα δεύτερο πλάνο για περισσότερη σιγουριά.

Αυτό με τα ταμπελάκια είναι πολύ εκνευριστικό αν δεν έχεις ιδέα από μεγέθη. Και εμάς μας έδωσαν ρούχα και είχαν κόψει οι μανούλες τα καρτελάκια. Έκανα συγκρίσεις με τα ρούχα που είχαν και έγραψα το μέγεθος με μαρκαδόρο στη ραφή (δεν έβγαλε στο ρούχο στο πλύσιμο).

Στο στεγνωτήριο έβαλα αυτά που μπορούσα να βάλω, αλλά δεν τήρησα τη θερμοκρασία και πολύ, μια χαρά έγιναν. Κάτι ακρυλικές κουβέρτες, το πάπλωμα, την πάντα κλπ τα πλύναμε στο πλυντήριο σε ελαφρύ πρόγραμμα και σε χαμηλές στροφές. Τα έβγαλα έξω και σε 2-3 μέρες στέγνωσαν.

Μόλις τελειώσαμε με το ντουλαπάκι του και την τακτοποίηση των ρούχων και όλο πάω και το χαζεύω. Βάζω και τη μωρουδιακή μουσικούλα και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι σε 2 μήνες το πολύ θα τον έχω αγκαλίτσα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Angel , τελικα μεσω καποιων μεσιτικων ειδα οτι υπαρχουν επιπλωμένα που ενοικιαζονται με 3μηνα συμβολαια ή και λιγοτερο διαστημα... οποτε κατι θα βρεθει μην αγχωνεσαι... δυστυχως δεν ξερω απο γνωστο ή φιλο να ενοικιαζει σπιτι ωστε να σε βοηθουσα...

Εντελακιιιι τι ομορφη εικονα μας μετεφερες!!!!!! σε 2 μηνες το πολυ θα τα εχουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας οντως!!!! αντε να περασει ο καιρος.... ανυπομονω....

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

Samina................8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!! Τι μου κανετε κοριτσακι μου??

Εμεις ζεστενομαστεεε!!!! Μα ποση ζεστη πια!!! Μας εκανε και διακπη ρευματος 5:30-7:00 και δεν καλοκοιμηθηκαμε εχθες!!! Μπορει να πηγαμε και 5 φορες wc!!! Αχχχ ανασααα!!! Κοντευουμεε!!!

Τα νεακια σας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ναι πολυυυυ σεστηηηηη ..... Εχω παθει ενα ψιλό σοκ σημερα που ανέβηκα στην ζυγαριά +15 λεει (προσπαθώ να πιστω οτι ηταν χαλασμένη) .......

Σημερα πήραμε το καροτσι μας ..... Ο μπαμπας εχει κατουριθει απο την χαρα του που κοντευουμε χαχαχαχα ειναι τέλειοςςςςςςςςς ......... Αρχίζουν τα πόδια μου και πρηζονται ασε ασε όλος ο μήνας ετσι τον βλεπω ν περνά με ζεστές και πρισμενα πόδια οημεεεεεε ......

Αποφάσισα το βραδυ να αρχίσω σιγα σιγα να βάζω καποια πράγματα στην βαλιτσα μην ειμαι εντελώς απροετοίμαστο .....

Καλη δύναμηηηηηη ....... Θα περάσουν οι δύσκολες μερες .......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια θα γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική... να έρθει η επόμενη εβδομάδα που έχω ραντεβού με το γιατρό να κανονίσουμε ημερομηνία επιτέλους... νομίζω όμως ότι θα μπω στις 38 εβδομάδες και μετά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!Τι κανετε;;;Τα μπεμπακια σας;;;Εμεις προετοιμαζομαστε εβαψε ο αντρουλης μου το δωματιο της μικρης λιλα κ απαλο λιλα κ περασε την φωτοταπετσαρια μας με τις πριγκιπισσες!!!Απλα τελειοοο...!!Τωρα θα ξεκινησω με την μανουλα μου να της πλενουμε τα ρουχαλακια της,τις κουβερτες της,την προικα κρεβατιου ....κτλ!!Αυριο εχουμε να παμε κ στη γιατρο μας για την εξεταση ντοπλερ!!!Αραγε θα εχει παρει θεση μωρε ή θα παμε για καισαρικη...αγχωνομαι πολυυυ!!!Εσεις τι νεακια???Αντε λιγο εμεινε για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...