Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες!

Τρίνιτι καλώς μας ήρθες και με το καλό το μπεμπάκι σου!

Γιώτα μου και εσύ από τις πρώτες που θα κόψουν την κορδέλα για τα Οκτωβριανά μωράκια. Δεν το πιστεύω πως έχει περάσει έτσι ο καιρός. Βλέπω και την κοιλίτσα που μεγαλώνει κάθε μέρα και πάλι λέω έχω καιρό, ουουου!

Για τα πυζαμάκια και νυχτικάκια προσπάθησα να πάρω σκούρα νυχτικά (εγκυμοσύνης και θηλασμού) και πυζαμάκια πήρα μόνο το πάνω μέρος (επίσης για εγκυμοσύνη και θηλασμό) - παντελονάκια θα χρησιμοποιήσω από τις κανονικές πυζαμούλες.. Κι εμένα δε με βολέυουν τα νυχτικά, αλλά δε με πειράζει καθόλου, για κανένα δίμηνο, τρίμηνο το πολύ θα τα φορώ ακόμη.

Εμείς ξεκινήσαμε το πλύσιμο και σιδέρωμα για το μικρούλη. Είναι τόσο μικροσκοπικά και μοσχομυρωδάτα. :) Ο καιρός μας χάλασε δυστυχώς, αλλά ευτυχώς έχουμε στεγνωτήριο, με έχει σώσει το χειμώνα εδώ (κι όχι μόνο χειμώνα).

Ααα πήγαμε και στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα. Κάναμε ντόπλερ και πήραμε 400 γρ μέσα σε μια βδομάδα. 1900 γρ περίπου ο μικρος μου ανακατωσούρας. Όλο ανακατεύεται εκεί μέσα.

Φιλιά σε όλες,

καλή εβδομάδα να έχουμε.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες???

Εντελακι μου πως περασες το σκ?? Το πλυσιμο ξεκινησε? Αχ τι ωραιαα!!

Και εμεις μεσα στιν εβδομαδα λεμε να τα πλυνουμε!!!

Πηγατε και στον ντοκ!! Μεγαλωσατε πολυ κυριε κολυμβητη? Σου γυρισε πηρε θεση??

Ανθουσα τελεια τα νεακια σου!!! Μπραβο σας!!!!

Τα φιλια μου σε ολες τις κοιλιτσες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!

Πολύ ενδιαφερον οι απορίες σας !! Trinity καλως ορισες με το καλο ο μπεμπης σου!!

Κοριτσια μολις προεκυψε μια απορια!! Τα φωτα σας!!! Τι να κανω με τις ταμπελιτσες στα ρουχαλακια?? Αυτες που ειναι στο πλαι με τις πληροφοριες πλυσηματος... αν τις κοψω γινονται πολυ ενοχλητικες αν τις αφησω μου φαινονται μαλακες αλλα για το μωρο θα ειναι μαλακες?? Τι να κανω???

Σας ευχαριστώ πολύ katerinan & edel84. Πολύ εύλογη ερώτηση katerinan, ποια μέλλουσα μανούλα έχει βρει λύση ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

Τρίνιτι καλώς μας ήρθες και με το καλό το μπεμπάκι σου!

Γιώτα μου και εσύ από τις πρώτες που θα κόψουν την κορδέλα για τα Οκτωβριανά μωράκια. Δεν το πιστεύω πως έχει περάσει έτσι ο καιρός. Βλέπω και την κοιλίτσα που μεγαλώνει κάθε μέρα και πάλι λέω έχω καιρό, ουουου!

Για τα πυζαμάκια και νυχτικάκια προσπάθησα να πάρω σκούρα νυχτικά (εγκυμοσύνης και θηλασμού) και πυζαμάκια πήρα μόνο το πάνω μέρος (επίσης για εγκυμοσύνη και θηλασμό) - παντελονάκια θα χρησιμοποιήσω από τις κανονικές πυζαμούλες.. Κι εμένα δε με βολέυουν τα νυχτικά, αλλά δε με πειράζει καθόλου, για κανένα δίμηνο, τρίμηνο το πολύ θα τα φορώ ακόμη.

Εμείς ξεκινήσαμε το πλύσιμο και σιδέρωμα για το μικρούλη. Είναι τόσο μικροσκοπικά και μοσχομυρωδάτα. :) Ο καιρός μας χάλασε δυστυχώς, αλλά ευτυχώς έχουμε στεγνωτήριο, με έχει σώσει το χειμώνα εδώ (κι όχι μόνο χειμώνα).

Ααα πήγαμε και στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα. Κάναμε ντόπλερ και πήραμε 400 γρ μέσα σε μια βδομάδα. 1900 γρ περίπου ο μικρος μου ανακατωσούρας. Όλο ανακατεύεται εκεί μέσα.

Φιλιά σε όλες,

καλή εβδομάδα να έχουμε.

Καλημέρα κορίτσι!! Είδες που σε επισκέφτομαι κι εδώ??? ;) Τα πάτε τόσο καλά και χαίρομαι για σας, ο ενθουσιασμός σου είναι διάχυτος! Μπορείς να πάρεις και νυχτικάκια με τυραντούλες που δένουν -είναι ειδικά για θηλασμό- για να μην ταλαιπωρείσαι με τα βγάλε βάλε. Τα δικά μου νεάκια ελπίζω να στα γράψω σύντομα στο θεματάκι μας, μόλις βρω χρόνο και ηρεμία... σε φιλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τυχερούλα με τα ταμπελάκια, τα ρουχαλάκια που πήραμε έχουν μόνο στο πλάι με οδηγίες πλύσης, στο πίσω μέρος του λαιμού είναι γραμμένο μόνο το μέγεθος. Οπότε δεν τα έκοψα, γιατί πάντα συμβουλεύομαι τις οδηγίες πλύσης και επίσης, τουλάχιστον για αρχή, δεν έχω ιδέα τι μέγεθος είναι το καθένα. Αργότερα ισως τα μάθουμε κι αυτά- ελπίζω! Ελπίζω να μην τον ενοχλούν τα πλαϊνά, μιας και θα έχουμε την πάνα.

Χαρμάκι ο μικρός μου είναι με το κεφαλάκι κάτω, αλλά θέση δεν πήρε, δεν τον βολέυει μάλλον. Μια το πάει δεξιά το κεφαλάκι, μια αριστερά. Σα μπαλάκι είναι και πάλι.

Είδατε πόσο μεγαλώσαμε;;; Τρώμε πολύ για να γίνουμε μεγάλα αντράκια. Ααα και είμαστε και 42 εκατοστά (τα καημένα πως χωράνε μωρέ;;).

Να πω την αλήθεια δεν τις εμπιστεύομαι πολύ αυτές τις μετρήσεις, πιο πολύ ενδειτικές νομίζω είναι, αλλά μπορεί να βγούμε λίγο ψηλοί λόγω μπαμπά. Του μοιάζει κιόλας νομίζω, αν πάρει και το ύψος θα έχω 2 αντράκια να λατρεύω. Ένα μεγάλο κι ένα μινιόν γλύκα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ο δικός μου τελικά δεν εχει παρει βάρος με το ρυθμό που έπαιρνε γιατί δεν έχω παρει ουτε εγω που στην αρχή έτρωγα τον άμπακο!!

Τώρα λόγω ζέστης και λόγω κούρασης δεν έχω κουράγιο να μαγειρεύω κ τρωω κάτι λίγο..

Σήμερα ξεκινάμε και εμείς πλυσίματα, αλλά μόνο ρούχα και σεντονακια, πετσετουλες.

Τις πάντες μου πρότεινε η αδερφή μου να της πλύνουν πριν έρθω εγω απο το μαιευτήριο για να ειναι πεντακαθαρες. Εσείς τι θα κάνετε; Βασικά θα πλύνω μόνο του λικνου, της κουνιας θα την αφήσω στολισμένη :P

Χθες τελειώσαμε σχεδόν και το δωμάτιο, συναρμολόγησαν οι άντρες την καρέκλα θηλασμου, το μπανακι -αλλαξιερα, βάλαμε το αυτοκόλλητο μας και μας έμειναν δυο ραφακια που δεν τα βάλαμε γιατί δεν είχαμε ουπα γαμωτο..

Ελπίζω την άλλη Κυριακή να είμαστε πανέτοιμοι!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι στις 08/10. Εδώ και καιρό σας παρακολουθώ αλλά ως τώρα δεν είχα πάρει την απόφαση να σας γράψω. Όσον αφορά τις ετικέτες από τα ρούχα του μωρού όλες η γνωστές μου τα είχανε κόψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες???

Εντελακι μου πως περασες το σκ?? Το πλυσιμο ξεκινησε? Αχ τι ωραιαα!!

Και εμεις μεσα στιν εβδομαδα λεμε να τα πλυνουμε!!!

Πηγατε και στον ντοκ!! Μεγαλωσατε πολυ κυριε κολυμβητη? Σου γυρισε πηρε θεση??

Ανθουσα τελεια τα νεακια σου!!! Μπραβο σας!!!!

Τα φιλια μου σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Χαρμακι απο το καρότσι τι θα πλένεις;:confused:

Επειδή έχουμε το ίδιο ακριβώς θα με βοηθούσε η απάντηση σου:D


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι στις 08/10. Εδώ και καιρό σας παρακολουθώ αλλά ως τώρα δεν είχα πάρει την απόφαση να σας γράψω. Όσον αφορά τις ετικέτες από τα ρούχα του μωρού όλες η γνωστές μου τα είχανε κόψει!!!

Σαιρενα Καλως ορισες στον καφενε!! Ειμαστε καλο παρεακι!! Επρεπε να μας γραψεις πιο νωρις!! Λοιπον πες μου τι ζουζουνι εχεις στην κοιλιτσα κοριτσακι ή αγορακι για να σε βαλουμε στην λιστουλα μας!!!

Είμαι τυχερούλα με τα ταμπελάκια, τα ρουχαλάκια που πήραμε έχουν μόνο στο πλάι με οδηγίες πλύσης, στο πίσω μέρος του λαιμού είναι γραμμένο μόνο το μέγεθος. Οπότε δεν τα έκοψα, γιατί πάντα συμβουλεύομαι τις οδηγίες πλύσης και επίσης, τουλάχιστον για αρχή, δεν έχω ιδέα τι μέγεθος είναι το καθένα. Αργότερα ισως τα μάθουμε κι αυτά- ελπίζω! Ελπίζω να μην τον ενοχλούν τα πλαϊνά, μιας και θα έχουμε την πάνα.

Χαρμάκι ο μικρός μου είναι με το κεφαλάκι κάτω, αλλά θέση δεν πήρε, δεν τον βολέυει μάλλον. Μια το πάει δεξιά το κεφαλάκι, μια αριστερά. Σα μπαλάκι είναι και πάλι.

Είδατε πόσο μεγαλώσαμε;;; Τρώμε πολύ για να γίνουμε μεγάλα αντράκια. Ααα και είμαστε και 42 εκατοστά (τα καημένα πως χωράνε μωρέ;;).

Να πω την αλήθεια δεν τις εμπιστεύομαι πολύ αυτές τις μετρήσεις, πιο πολύ ενδειτικές νομίζω είναι, αλλά μπορεί να βγούμε λίγο ψηλοί λόγω μπαμπά. Του μοιάζει κιόλας νομίζω, αν πάρει και το ύψος θα έχω 2 αντράκια να λατρεύω. Ένα μεγάλο κι ένα μινιόν γλύκα!

Ειστε ενας ομορφος πριγκιπας!! Στον μπαμπα εε!! Θα κρατας του 2 ιδιους ερωτακους αγκαλιτσα!!!! Τελειο!!!

Εμας δεν μας κανει την τιμη να την δουμε και πολυ καλα!!!

Αλλα νιωθω οτι θα μοιαζουμε λιγακι παραπανω στον μπαμπα μας!!!

Χαρμακι απο το καρότσι τι θα πλένεις;:confused:

Επειδή έχουμε το ίδιο ακριβώς θα με βοηθούσε η απάντηση σου:D

Αντωνακι μου θα τα καθαρισω με ενα πανακι λιγακι! Νομιζω δεν θα μπω στην διαδικασια τα πλυνω ολα!!! Ουτως η αλλως ακομα στο κουτι ειναι!!! Την αλλη εβδομαδα θα το φερω σπιτι που θα τελειωσω ολες τις δουλειες!!!

Στην τελικη αφου θα τους εχουμε την πανουλα τους απο κατω!!! Ετσι δεν ειναι?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω έβαλα μόλις ολα απο το κάθισμα αυτοκινήτου στο προγράμματα για πλυσιμο στο χέρι. Ειμαι λίγο σιχασιαρα για να το αφήσω ετσι.. :P

Απλά έψαχνα να δώ πως βγαίνουν και είπα μήπως είχες ανακαλύψει τον τροπο. :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σιρένα, καλώς μας ήρθες κι εσύ!

Αυξανόμαστε και πληθαίνουμε! Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου!

Χαρμάκι ούτε εγώ έπλυνα καρότσι. Το ξεσκόνισα στα μεταλλικά σημεία, και έκανα με βρεγμένο πανί τα υφάσματα. Σκέφτηκα πως θα έχουμε σεντονάκι ούτως ή άλλως.

Αντωνία μου με τόση ζέστη λογικό είναι κοριτσάκι μου να υποφέρεις και να μην τρως. Το νινί σου άλλωστε παίρνει ό,τι χρειάζεται, μην ανησυχείς. Κάπου είχα διαβάσει πως τα έμβρυα είναι τα τέλεια παράσιτα. Με ξένισε λίγο, αλλά μετά το σκέφτηκα και λέω έχουμε πολύ γλυκά παράσιτα όμως, χεχεχε!

Εμείς τα πλύναμε όλα. Σε λίγο βγαίνει και το τελευταίο στεγνωτήριο για σιδέρωμα. Την πάντα θα τη βάλω στο ντουλαπάκι κι όταν φτιάξουμε την κουνίτσα τσουπ θα τη στολίσω. Το ίδιο και το παπλωματάκι. Αν και δεν ενδείκνυται για μικράκια. Το πολύ πολύ να το φρεσκάρουμε του χρόνου λιγάκι.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς επειδή το δωμάτιο ειναι έτοιμο κοτσαρισα κ την πάντα και το παπλωματακι :P

Μόνο τη κουνουπιερα δεν έβαλα γιατί έχω μια βάση και για το λικνο και για τη κουνια.

Μόνο η κουρτίνα μου λείπει να δώ αν θα βρω μεχρι να γεννήσω..

Εντελακι έβαλες ολα στο στεγνωτηριο και αυτά που έχουν σήμανση οτι δεν μπαίνουν; Εγω είδα τα περισσότερα έχουν αυτο το σήμα αλλά αυριο έρχεται το νέο μας πλυντηριο κ έλεγα να τα βάλω στο μωρουδιακο προγράμμα στεγνωματος.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Τα καρτελακια δεν θα τα κοψψ προς το παρόν. . Απο τα ρουζαλακια που μου δωσανε η μια μανουλα τα ειχε κομενα κ η αλλη δεν τα ειχε κοψει.. και δεν ξερω τι νούμερο ειναι τα κομένα.. αφηστε που θελω κ τις οδηγιες πλησεις γτ εβαλα κατι πετσετακια στο στεγνωτιριο που δεν επρεπε κ γινανε μινιον!!!

Οι προετοιμασίες μεινανε λιγο πίσω κ τωρα τρεχω και δεν φτανω!!! Τα πλυσίματα τα σταματησα γιατι μειναμε χωρις νερο καλοκαιριατικα!!! Κ το σιδερο μου εκει πιυ σιδερονα εκανε πουφ κ εβγαλε σπίθες κ τωρα θελω καινουριο! Ο αντρας μου δουλευει πιο πολλες ωρες αυτες τις μερες και ουτε τις αγορες που μεινανε δεν μπορεσα να κανω γτ θελει να τα δει κ αυτος! Και πρεπει να βρουμε και σπιτι να νοικιασω στην Αθήνα για εναν μηνα! Κ ολα αυτα πρεπει να γινουν μεσα σε 3 εβδομαδες πριν ανεβω Στην αθηνα!!!! Αγχοθικα τωρα ουφ!!!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...