Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κορίτσι μου καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου!!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις??

Από τον 5ο μήνα έχει αρχίσει το θέμα με το πρήσιμο, τότε δεν έπινα καθόλου νερό. Μπάνια είμαι από ις τυχερές διότι έχω την θάλασσα κάτω από το σπίτι και κάνω καθημερινά..αλλα το νερό για εμένα είναι σωτήριο!!!!

Εγω πρός το παρόν έχω πάρει ένα ζευγάρι πυτζάμες από πρεναταλ οι οποίες είναι πολύ ωραίες, με κοντό μανίκι και κουμπάκια, θέλω όμως σίγουρα δυο νυχτικάκια.

Ευχαριστώ πολύ Νικόλ1986. Γεννάμε κοντινές ημερομηνίες. ΠΗΤ 18/10 στο Ρέα και έχουμε αγοράκι. θα ρίξω και στο πρεναταλ μια ματιά.. είδα τον κατάλογο που έχουν στο site τους και έχουν πολύ συμπαθή ρούχα για τις μαμάδες ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα τρινιτι καλως ηρθες στην παρεα μας! Η εγκυμοσύνη μας κανει κ βλέπουμε τρελα πραγματα!

Βρε κοριτσια μονο εγω δεν θελω να επενδύσω σε πυτζαμες και νυχτικαα για το μαιευτήριο; θα χρισημοποιησω απο αυτα που εχω γτ δν βλεπω τον λογο να αγορασω ενα νυχτικο που θα βαλω μια φορα.. εχω ενα πιυ μ ειχε κανει δωρο η μαμα μου παλιοτερα κ μαλιστα της εβαλα της φωνες γτ εγω δεν τα φοράω αυτα κ θα καθετε στην ντουλαπα μ με τα υπόλοιπα.. το εψαξα το βρηκα το δοκίμασα κ μ κανει κ εχει κ κουμπιά ειναι κ ροζ οποτε οκ! Κ απο πιτζαμες εχω πολλες οποτε θα βρω καπια που να με βολεύει κ οκ.. μονο σουτιεν θηλασμου θελω να παρω. Προτιμώ να αγορασω πραγματα για την ζουζουνα μου παρα για μενα! Χαζομαμα τελείως λεμε!

έχεις απόλυτο δίκιο angel1990. και εγώ βρίσκω ειδικά τις νυχτικιές πολύ μπλιάχ..!! επείδη όμως ποτέ δεν φορούσα δεν έχω κιόλας. τελικά πήρα μια αυτές τις ημέρες (με τα γνωστά μπλιαχ ανθάκια .. φφ αλλά τουλάχιστον συμπαθές χρώμα) και θα κοιτάξω και στα πράγματα της μαμάς μου που σίγουρα είχε και νυχτικιές και ρομπάκια.

ο άντρας μου με κοροϊδεύει χαμογελώντας που σχεδόν κάθε απόγευμα φτάνω στο σπίτι με σακούλες για το "μπιριμπίρι" μας αλλά είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για τη ζωούλα που μας έρχεται!.

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελακι μου μπραβο που σου κανει το νυχτικο!!!

Εγω πηρα ενα νυχτικο απο το γιαμαμει!! Απο εκει αγορασα και τα σουτιεν θηλασμου σε πολυ καλη τιμη και με εχουν βολεψει πολυ!!!

Τωρα περιμενω την νεα παραλαβη στο oysho να παω να παρω πυτζαμακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελακι μου μπραβο που σου κανει το νυχτικο!!!

Εγω πηρα ενα νυχτικο απο το γιαμαμει!! Απο εκει αγορασα και τα σουτιεν θηλασμου σε πολυ καλη τιμη και με εχουν βολεψει πολυ!!!

Τωρα περιμενω την νεα παραλαβη στο oysho να παω να παρω πυτζαμακια!!

Τα σουτιεν θηλασμου ηξερες τι νουμερο τα παρεις; εγω το καθυστερο τουλαχιστον να μπω στον μηνα μου μήπως κ μεγαλώσει κ αλλο το στηθος μου.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα σουτιεν θηλασμου ηξερες τι νουμερο τα παρεις; εγω το καθυστερο τουλαχιστον να μπω στον μηνα μου μήπως κ μεγαλώσει κ αλλο το στηθος μου.

αγγελακι μου τι μεγαλυτερο νουμερο πηρα που εχει.. δεν νομιζω να μεγαλωσουμε και αλλο?? Που θα παει πια???

Εχω παρει βεβεια τις επεκτασουλες σε περιπτωση που δεν μου κανει στην πλατη

!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

αγγελακι μου τι μεγαλυτερο νουμερο πηρα που εχει.. δεν νομιζω να μεγαλωσουμε και αλλο?? Που θα παει πια???

Εχω παρει βεβεια τις επεκτασουλες σε περιπτωση που δεν μου κανει στην πλατη

!!

Εμενα δεν εχουν μεγαλωσει πολυ αλλα σκευτομουν οταν κατεβει το γαλα λογικα θα φουσκώσει το στηθος, ετσι δεν ειναι ή λεω βλακιες;


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχουν μεγαλωσει πολυ αλλα σκευτομουν οταν κατεβει το γαλα λογικα θα φουσκώσει το στηθος, ετσι δεν ειναι ή λεω βλακιες;

Δεν εχω ιδεα!! Η λογικη λεει οτι ειναι σε επιπεδα γεννας... να παρει και αλλο μετα??

Ας μας πουν οι δευτερομανουλες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι πόσο εχει τα σουτιέν το yamamay?

Στο λητω ειχε κατάστημα της chicco και τα ειχε προσφορά 10ευρω αλλά δεν πήρα γιατί φοβήθηκα μην μεγαλώσει κ αλλο κ δεν είχα κ άδικο.. Τα μαγιώ που πήρα την τελευταία εβδομάδα ήταν μικρά :o


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι πόσο εχει τα σουτιέν το yamamay?

Στο λητω ειχε κατάστημα της chicco και τα ειχε προσφορά 10ευρω αλλά δεν πήρα γιατί φοβήθηκα μην μεγαλώσει κ αλλο κ δεν είχα κ άδικο.. Τα μαγιώ που πήρα την τελευταία εβδομάδα ήταν μικρά :o

Αντωνακι μου 15 ευρω τα εχει!! Σε λευκο, γκρι και μαυρο!

Απο εκει πηρα και το πρωτο νυχτικακι σε σκουρο μπλε!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνακι μου 15 ευρω τα εχει!! Σε λευκο, γκρι και μαυρο!

Απο εκει πηρα και το πρωτο νυχτικακι σε σκουρο μπλε!

Μια χαρά τιμουλα:D

Νυχτικάκια μου πήρε η μανούλα τρία δεν φτάνουν;:confused:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμουλα:D

Νυχτικάκια μου πήρε η μανούλα τρία δεν φτάνουν;:confused:

σιγουρα φτανουν!!!

Ακομα ενα θα αγορασω και ενα ζευγαρι πυτζαμες και πιστευω οτι ειμαι οκ!!!

Ειπαμε θα λερωθουμε αλλα ποσο πια?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!

Πολύ ενδιαφερον οι απορίες σας !! Trinity καλως ορισες με το καλο ο μπεμπης σου!!

Κοριτσια μολις προεκυψε μια απορια!! Τα φωτα σας!!! Τι να κανω με τις ταμπελιτσες στα ρουχαλακια?? Αυτες που ειναι στο πλαι με τις πληροφοριες πλυσηματος... αν τις κοψω γινονται πολυ ενοχλητικες αν τις αφησω μου φαινονται μαλακες αλλα για το μωρο θα ειναι μαλακες?? Τι να κανω???


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και μικρουλια!!! Εμεις ειμαστε ετοιμοι και μετραμε αντριστροφα για 5 βδομαδες. Ο γιατρος την παρασκευη μας ειπε 38 βδομαδες και μεχρι 3 μερες γενναμε. Αρα 29.09 - 2.10 θα κραταω τον μικρο γιαννο στην αγκαλια μου :-) αυριο μπαινουμε στην 33 βδομαδα και ειναι το θηριο μου στα 2.4κιλα. Τα βραδυα εχουν γινει ανυποφορα. Δεν μπορω πλεον να κοιμηθω ξαπλωμενη, ετσι βαζω δυο μαξιλαρια και ειμαι σε ημικαθιστη θεση! Αστα!!! Εγω τις ταμπελιτσες απ τα ρουχα τις εκοψα. Ηταν πολυ μεγαλες κ φανταστικα θα ενοχλουν. Επισης τσεκαρα ρουχα που μου εδωσαν αλλες κοπελλες κ ειδα πως τις κοψανε κι αυτες!!! Αυτα απο την υγρη, ζεστη λευκωσια :-). Ααα τελευταια βδομαδα εργασιας !!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...