Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ εγραψα την ιστορια μου κ χαθηκε..παμε ξανα

Καλημερα κοριτσια μου......

Αντωνια μου κουκλι το μαναρακι σου....εμενα δεν καθοταν κανενα απο τ δυο ν τοτραβηξουμε φωυο αν φας....

Λοιπον γ καλυντικα παμε...

Frezyderm....η καλυτερη γ μενα αλλλα πολυ πολθ ακριβη....

Tol velvet pharmasept.....εξαιρετικη επιλογη τελειο το ντισπεσερ 1 λιτρου σωμα μαλλι κ κρεμα πωπου κ σωματος..κ πολυ καλη τιμη

Mustela κι αυτη εξισου φοβερη κ πολυ προσιτη τιμη

Weleda....για μενα μπλιαχ...στην οσμη..ειναι πολυ καλα προιοντα ακριβες τιμες αλλα βρομανε κατ εμε..

Fissan απλα καλα ισωςγ οταν μεγαλωσουν λιγακι

Αυτα.........

Κοριτσια εσας αυξηθηκε η συχνοουρια; εμενα ναι κ γενικα νιωθω το κεφαλακι της ν με πιεζειπερισσοτερο..αχ ας μην γεννησω νωρ9τεραααααα

Γενικα καθε πρωι η πιεση μου στα πατωματα 8 με 5..σερνομαι.γενικα εχω κουραστει πολυ βαρυνα κ ειμαι κ με αναγουλες καουρες κ συναφη μια ομορφια......αντε μερες περαστε λιγο πιο γρηγοραααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω συχνοουρία αλλά οφείλετε στη μεγάλη ποσότητα νερού που πίνω (διότι μόνο με το νερό έχω δει να ξεπρήζονται τα πόδια μου), έχω όμως 2 εβδομάδες περίπου που με πιεζει και ο στρουμπουλάκος μου στην κύστη.

Φάρμασι ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με τα καλλυντικα.

Επίσηε σήμερα τα πήρα τόσο πολύ στο κρανίο με την φαρμακοποιό, διότι της πάω ρε κορίτσια την συνταγή για να πάρω ταινίες για το μηχανάκι σακχάρου, της πάω και όλο το τσαντάκι μαζί με το άδειο κουτί ταινιών και η βλαμένη μου φέρνει λάθος ταινιες τις οποίες τις άνοιξα χωρίς να τις ελέγξω και το αποτέλεσμα....θα χρεωθώ γύρω στα 25 ευρώ για το λάθος αυτής. Ρε φάρμασι τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μανούλες! Χάρηκα πολύ όταν εντελώς τυχαία ανακάλυψα την παρέα σας. Να σας πω την αλήθεια είχα απογοητευτεί λίγο που έμπαινα σε άλλα forums να κάνω ερωτήσεις και δεν έπαιρνα απάντηση, διότι απλώς οι μαμάδες που συμμετείχαν είχαν ήδη γεννήσει και προφανώς δεν είχαν χρόνο / λόγω να μπαίνουν συχνά, και χάρηκα πολύ που ανατρέχοντας είδα ότι έχετε καθημερινή επικοινωνία.

Γεννάω και εγώ με το καλό τον Οκτώβρη (ΠΗΤ 18/10) και έχω αρχίσει να κάνω τις πρώτες αγορές μας.

Πχ άρχισα με πιτζάμες κ νυχτικιά και θέλω να μου πείτε.. πόσο παράξενη είμαι που δεν θέλω την κλασική νυχτικιά (με το σχέδιο «ανθάκια» που βλέπω παντού?!!!) και την κλασική πιτζάμα με την κορδελίτσα κάτω από το στήθος ?? Πήγα λοιπόν στο oysho και πήρα παντελόνι πιτζάμας με τον snoopy (με βασικό χρώμα το κόκκινο .. για ευνόητους λόγους..) και από ένα μαγαζί με πιτζάμες τις Benetton, μπλουζάκια αμάνικα (χωρίς κουμπάκια) αλλά με πολύ φαρδύ λαιμό που σίγουρα κατεβαίνουν για το θηλασμό. Νομίζω ότι μετά τον τοκετό θα θέλω απλά να νοιώθω άνετα και θα με ενοχλούν πχ πιτζάμες με δαντέλες (τύπου «αεράκης» / «νότα» κλπ που βαρέθηκα να μου δείχνουν στα μαγαζιά, όταν τους λέω ότι ψάχνω για πιτζάμα για το μαιευτήριο). Τέλος πάντων σταματώ την γρίνια διότι πλέον δεν με ενοχλούν όλα αυτά, έχω περάσει το στάδιο που απλά ψάχνω.. διότι ξέρω πλέον τι θέλω να βρω απλώς λόγω τέλους εποχής δυσκολεύομαι να το εντοπίσω αμέσως Εσείς πως τα πάτε με τις αγορές? Υπάρχει κάποιο μαγαζί που έχετε να μου προτείνετε με λίγο πιο «χαλαρά» σχέδια για πιτζάμες / νυχτικιές?

Επίσης κάπου διάβασα για μεταξωτά επιθέματα στήθους τα οποία πλένονται και βοηθούν το δέρμα να αναπνέει καλύτερα. Τα έχετε υπόψη σας? Ή θα προτιμήσετε του εμπορίου (πχ chicco)

ΟΚ δεν θα σας βομβαρδίσω άλλο με απορίες. (είστε τυχερές που είμαι στο γραφείο και δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο :P :P :))

Αν και είναι το πρώτο μας παιδάκι και τώρα ψαχνόμαστε με αγορές / διαδικασίες κλπ θα είναι μεγάλη μου χαρά να μπορέσω να βοηθήσω οποιαδήποτε μανούλα.

Αναμένω νέα σας και όλο θα ξεκλέβω χρόνο να μπαίνω στο forum (ήδη το έκανα «προσθήκη στα αγαπημένα, ώστε με ένα κλικ τσουκ να βλέπω τα νέα σας)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συχνοουρία αλλά οφείλετε στη μεγάλη ποσότητα νερού που πίνω (διότι μόνο με το νερό έχω δει να ξεπρήζονται τα πόδια μου), έχω όμως 2 εβδομάδες περίπου που με πιεζει και ο στρουμπουλάκος μου στην κύστη.

Φάρμασι ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με τα καλλυντικα.

Επίσηε σήμερα τα πήρα τόσο πολύ στο κρανίο με την φαρμακοποιό, διότι της πάω ρε κορίτσια την συνταγή για να πάρω ταινίες για το μηχανάκι σακχάρου, της πάω και όλο το τσαντάκι μαζί με το άδειο κουτί ταινιών και η βλαμένη μου φέρνει λάθος ταινιες τις οποίες τις άνοιξα χωρίς να τις ελέγξω και το αποτέλεσμα....θα χρεωθώ γύρω στα 25 ευρώ για το λάθος αυτής. Ρε φάρμασι τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?

καλησπέρα Νικόλ1986, και εγώ τον τελευταίο μήνα περίπου έχω αποκτήσει πολύ στενές σχέσεις με την τουαλέτα.. Πηγαίνω, βγαίνω από την τουαλέτα, κάθομαι και νομίζω μετά από 2 λεπτά ότι θέλω να ξαναπάω..!! (και αν ξαναπάω κάνω 2 σταγόνες και φεύγω .. φφφφ..) Πλέον στο γραφείο με διακωμωδούν και εγώ διακωμωδώ τον εαυτό μου :))) και στο σπίτι ο άντρας μου πριν από οτιδήποτε κάνει κλασικά την ερώτηση «τουαλέτα πήγαμε??»

Έχεις δοκιμάσει να έχεις τα πόδια κάπου ψηλότερα από το έδαφος όταν είσαι καθιστή? Επίσης προσωπικά έχω δει ότι το μπάνιο στη θάλασσα τους κάνει απίστευτο καλό. Μπορεί δλδ να είναι πρησμένα όλη την ημέρα και μόλις βγω από τη θάλασσα να έχουν ξεπρηστεί!

Link to comment
Share on other sites

Τρινιτι καλως ορισες στο παρεακι!!! Με το καλο το μωρακι σας!!

Αγορακι ή κοριτσακι περιμενετε? Πες μου αν θελεις για να σε βαλω στην λιστουλα μας!!!

Φαρμασι ευχαριστουμε πολυ!!!!

Τωρα θυμηθηκα οτι σε ειχα ρωτησει για την φυλαξη στην δημοσια τραπεζα!! Εσυ εχεις κανει την διαδικασια!! Δευτερα θα παρω τηλ να μου δωσουν πληροφοριες και να μου στειλουν το κιτ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Νικόλ1986, και εγώ τον τελευταίο μήνα περίπου έχω αποκτήσει πολύ στενές σχέσεις με την τουαλέτα.. Πηγαίνω, βγαίνω από την τουαλέτα, κάθομαι και νομίζω μετά από 2 λεπτά ότι θέλω να ξαναπάω..!! (και αν ξαναπάω κάνω 2 σταγόνες και φεύγω .. φφφφ..) Πλέον στο γραφείο με διακωμωδούν και εγώ διακωμωδώ τον εαυτό μου :))) και στο σπίτι ο άντρας μου πριν από οτιδήποτε κάνει κλασικά την ερώτηση «τουαλέτα πήγαμε??»

Έχεις δοκιμάσει να έχεις τα πόδια κάπου ψηλότερα από το έδαφος όταν είσαι καθιστή? Επίσης προσωπικά έχω δει ότι το μπάνιο στη θάλασσα τους κάνει απίστευτο καλό. Μπορεί δλδ να είναι πρησμένα όλη την ημέρα και μόλις βγω από τη θάλασσα να έχουν ξεπρηστεί!

Κορίτσι μου καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου!!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις??

Από τον 5ο μήνα έχει αρχίσει το θέμα με το πρήσιμο, τότε δεν έπινα καθόλου νερό. Μπάνια είμαι από ις τυχερές διότι έχω την θάλασσα κάτω από το σπίτι και κάνω καθημερινά..αλλα το νερό για εμένα είναι σωτήριο!!!!

Εγω πρός το παρόν έχω πάρει ένα ζευγάρι πυτζάμες από πρεναταλ οι οποίες είναι πολύ ωραίες, με κοντό μανίκι και κουμπάκια, θέλω όμως σίγουρα δυο νυχτικάκια.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!

εντελ στην αρχη ανησυχήσαμε λιγο αλλα μετα σταμάτησε ο αερας κ ολα καλα!

εμεις βλεπουμε καθε βραδυ περιεργα ονειρα... σημερα ειδα οτι εκει που κουνιοταν το μωρο στη κοιλια μου ξαφνηκα η κοιλια μου παιρνει ενα μακροστενο σχημα, ηταν και καλα ολοκληρο το χερακι του μωρου μου που προσπαθούσε να αρπαξει κατι! το κρατησα λιγακι και μετα το έσπρωχνα προς τα μεσα! βλεπει καμια αλλη περιεργα ονειρα?

καλησπέρα angel1990. είμαι νέα στην παρέα σας και κοιτώντας παλιότερα posts βρήκα το δικό σου. άστα με τα όνειρα .. και εγώ βλέπω περίεργα και μάλιστα ένα που θυμάμαι μοιάζει με το δικό σου. κοιτούσα λέει την κοιλιά μου και βλέπω να προβάλει το χεράκι του και τσουκ μετά ως δια μαγείας βγήκε από την κοιλιά μου και τον είχα αγκαλιά. από τη μια χαιρόμουν από την άλλη δεν ήξερα τι να κάνω και το μόνο που σκεφτόμουν είναι ότι μοιάζει να είναι μεγαλύτερο από νεογέννητο. γιούχου εντελώς είμαι ..και οι ορμόνες κάνουν party νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Τρινιτι καλως ορισες στο παρεακι!!! Με το καλο το μωρακι σας!!

Αγορακι ή κοριτσακι περιμενετε? Πες μου αν θελεις για να σε βαλω στην λιστουλα μας!!!

Φαρμασι ευχαριστουμε πολυ!!!!

Τωρα θυμηθηκα οτι σε ειχα ρωτησει για την φυλαξη στην δημοσια τραπεζα!! Εσυ εχεις κανει την διαδικασια!! Δευτερα θα παρω τηλ να μου δωσουν πληροφοριες και να μου στειλουν το κιτ!!

καλησπέρα charma, περιμένουμε αγοράκι :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα charma, περιμένουμε αγοράκι :D

το είδα γραμμένο και χαμογέλασε η ψυχή μου.. ! υπάρχουν ακόμη στιγμές που σας φαίνεται απίστευτο ότι θα γίνουμε μαμάδες ?? εμένα να σας πω την αλήθεια συχνά .. για είναι ένας από τους λόγους που λέω ότι είναι "βαρύς" ο τίτλος της μαμάς..

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τρινιτι καλως ηρθες στην παρεα μας! Η εγκυμοσύνη μας κανει κ βλέπουμε τρελα πραγματα!

Βρε κοριτσια μονο εγω δεν θελω να επενδύσω σε πυτζαμες και νυχτικαα για το μαιευτήριο; θα χρισημοποιησω απο αυτα που εχω γτ δν βλεπω τον λογο να αγορασω ενα νυχτικο που θα βαλω μια φορα.. εχω ενα πιυ μ ειχε κανει δωρο η μαμα μου παλιοτερα κ μαλιστα της εβαλα της φωνες γτ εγω δεν τα φοράω αυτα κ θα καθετε στην ντουλαπα μ με τα υπόλοιπα.. το εψαξα το βρηκα το δοκίμασα κ μ κανει κ εχει κ κουμπιά ειναι κ ροζ οποτε οκ! Κ απο πιτζαμες εχω πολλες οποτε θα βρω καπια που να με βολεύει κ οκ.. μονο σουτιεν θηλασμου θελω να παρω. Προτιμώ να αγορασω πραγματα για την ζουζουνα μου παρα για μενα! Χαζομαμα τελείως λεμε!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...