Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Τα μπαγκι τζηνάκια τα φορούσα ως τον 5ο μήνα! Μη σου πω και λίγο 6ο. Φυσικά το κουμπάκι μας δεν έκλεινε και κλασσικά έκανα το κολπάκι με το λαστιχάκι μαλλιών. Στο τέλος είχε ανέβει τόσο ψηλά το τζην, πάνω από την κοιλίτσα, είχε πλάκα. Θα δεις πόσο θα τα βολευτείς και μετά τη γέννα. Τουλάχιστον ελπίζω να τα φοράμε και να μην είμαστε όλη μέρα σπιτι με τις φορμούλες - ακούς μπεμπούλη;;

Εσύ είσαι τυχερούλα, μια χαρα απόκαλόκαιρο θα γεννήσεις. Εδώ θα έχουμε κρυάκι μέσα-τέλη Οκτ. Αν βάλεις ροζ εσύ, ροζ και στη μπουμπού θα είστε τέλειες, άρχισε ήδη τις βουτιές ο κολυμβητής από τη χαρά του.

Εγώ έχω άλλη απορία.

Τα νεογέννητα τα βάζουμε στο καθισματάκι από το μαιευτήριο για σπίτι, το γνωρίζω, είναι θέμα ασφαλείας, αλλά εμάς είναι μισή ώρα με το αυτοκίνητο, κάνει για την πλατούλα του;; Γιατί να δέσουμε το πορτ μπεμπέ στο αμάξι (έχει την υποδομή) αλλά το βρίσκω μεγάλη ταλαιπωρία και κυρίως όχι τόσο ασφαλές.

Εντελακι μου εννοειται οτι εξαντλησαμε τα περιθωρια με το λαστιχακι και μετα πηγαιναμε στο πιο μεγαλο νουμερο!! Αυτο που πηρα τωρα ειναι με λαστιχο!! Με εχει βολεψει μπορω να πω αρκετα!!!

Οσον αφορα την μεταφορα εννοειται με το καθισματακι!! Μια χαρα θα ειναι ο μπεμπουλης!! Θα καθεται και η μανουλα στο πλαι του!! Σουπερ!! Ειναι σχεδιασμενα για τα μπεμπακια μας οποτε να μην σου το σκεφτεσαι!!!

Aντωνία δεν καταλαβα!!! Με την εγκυμοσυνη εχω χαζεψει μπορω να πω !!!! Λοιπον εγω τα επλυνα στο πλυντηριο στο προγραμμα πλυσιμο στο χερι αλλα χωρις καθολου στροφες!

Χαρμα και εγω δεν ξερω τελη Σεπτεμβρη γενικα πως τα ντυνουμε και πως τα σκεπαζουμε..... Θα περασω απο το μαιευτηριο ουτως η αλλως αυτες τις μερες και θα μιλησω με τις μαιες οποτε θα τις ρωτησω και γι'αυτο το θεμα! Αυτες θα ξερουν δεν μπορει τοσα μωρα ντυνουν και σκεπαζουν καθε Σεπτεμβρη!!

Κατερινακι καλη η ιδεαν σου!! Θα ρωτησα και εγω που θα παω να δω τα δωματια!! Κατι περισσοτερο θα ξερουν σιγουρα!! Οταν μαθεις πες μας τι σου ειπαν!!!

Χαρμα ακριβώς έτσι λέω να τον βγάλω.

Εντελακι καθισματάκι σίγουρα, στο πόρτα μπεμπε θα πηγαινοέρχεται το μωρό σε κάθε στροφή. Και σε εμάς μισή ώρα ειναι το μαιευτήριο. Δεν παθαίνει τίποτα το μωρό ειναι ειδικά σχεδιασμένα και για νεογέννητα.

Ξερω για ατύχημα φίλων που χάθηκε το μωρό αφού δεν το είχαν σε καθισματάκι κ έκτοτε έχω γίνει υπέρμαχος του όσο δεν παει.

Συμφωνω απολυτα Αντωνια μου!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αντωνία ευχαριστώ, με κάλυψε απόλυτα η απάντησή σου!

Και μου άρεσε κιόλας, γιατί είμαι της ίδιας άποψης. Άλλωστε έχει υποδοχή για νεογέννητα, μαξιλαράκι στήριξης κλπ., τα οποία βγάινουν σε πιο μεγάλες ηλικίες. Σκεφτόμουν πως στην Αθήνα τι να πουν οι μανούλες;; Με την κίνηση μια απόσταση μικρή γίνεται μεγάλη.

Κατερινάκι το ιδεώδες θα ήταν να ρωτήσεις τον/την παιδίατρο. Μπορεί να σου πει πως το καθισματάκι ειναι μια χαρά - σε περίπτωση που εφαρμόζει στο καρότσι. Εγώ για το λόγο αυτό πήρα και σλινγκ. Ό,τι με βολέψει. Και εμείς δεν έχουμε λιμουζίνα, ούτε καρότσα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου εννοειται οτι εξαντλησαμε τα περιθωρια με το λαστιχακι και μετα πηγαιναμε στο πιο μεγαλο νουμερο!! Αυτο που πηρα τωρα ειναι με λαστιχο!! Με εχει βολεψει μπορω να πω αρκετα!!!

Τελικά το λαστιχάκι είναι μαστ σε όλες τις εγκυμονούσες, χεχεχε... Γιατί με κορόιδευε το αντράκι μου - λίγο μόνο.

Οσον αφορα την μεταφορα εννοειται με το καθισματακι!! Μια χαρα θα ειναι ο μπεμπουλης!! Θα καθεται και η μανουλα στο πλαι του!! Σουπερ!! Ειναι σχεδιασμενα για τα μπεμπακια μας οποτε να μην σου το σκεφτεσαι!!!

Αχ μωρε κι εγώ το σκέφτομαι και ονειροπολώ. Τι μαγικές στιγμές ρε κορίτσια!

Πολύ με στενοχώρησε η περίπτωση που μας είπες βρε Αντωνία μου...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι και το μωρό την προηγούμενη Κυριακή ειχε βαφτιστεί και είχαν παει οι γονείς μου στη βάφτιση. Δεν μπορείς να φανταστείς σοκ. Και πως να ζήσεις μετά απο τις τύψεις..

Οπότε προτιμώ την ασφάλεια του και ας ειναι κ λίγο άβολο..

Και εμάς το κάθισμα εφαρμόζει στο καροτσι οπότε ολα καλα.. Και αν πάμε για ώρες θα πάρω κ το πόρτ μπεμπε.

Πήρα μεγάλο αμάξι με την προοπτική οτι θα κάνω παιδί και να εχει χώρους. Πολυ το χαίρομαι τελικά που χωράνε ολα άνετα μέσα.

Κορίτσια σας αφήνω πάμε για το ντόπλερ!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρίσαμε απο το κέντρο ο μικρός ειναι 2007γρ. Μας είπε και αυτή η γιατρός οτι παραείναι ενεργητικός (λες και δεν το ξέραμε :P )

Κατα τα αλλά ολα καλα και φυσιολογικά. Μας έδωσε και φωτό και εχει τα χείλια του μπαμπα!

Η μικρή αδερφή του άντρα μου είπε οτι κάνει duckface πέθανα στο γέλιο με το σχόλιο!!

Τον αγαπώ τον κωλοτουμπιτσα μου!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε απο το κέντρο ο μικρός ειναι 2007γρ. Μας είπε και αυτή η γιατρός οτι παραείναι ενεργητικός (λες και δεν το ξέραμε :P )

Κατα τα αλλά ολα καλα και φυσιολογικά. Μας έδωσε και φωτό και εχει τα χείλια του μπαμπα!

Η μικρή αδερφή του άντρα μου είπε οτι κάνει duckface πέθανα στο γέλιο με το σχόλιο!!

Τον αγαπώ τον κωλοτουμπιτσα μου!!

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά ο κωλοτουμπίτσας σου (μάρέσει η προσφώνηση!!!)!!! Πω,πω κορίτσια μεγαλώσανε πολύ τα νινάκια μας...όπου να ναι γεννάμε...

Εμείς κάνουμε καθημερινά μετρησεις σακχάρου...στα όρια οι μετρήσεις...ουφ!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά ο κωλοτουμπίτσας σου (μάρέσει η προσφώνηση!!!)!!! Πω,πω κορίτσια μεγαλώσανε πολύ τα νινάκια μας...όπου να ναι γεννάμε...

Εμείς κάνουμε καθημερινά μετρησεις σακχάρου...στα όρια οι μετρήσεις...ουφ!!!!

Κοριτσακι ουτε να το φανταστώ να είχα να μετράω και σάκχαρο εκτός των άλλων.. υπομονή και φτάνει ο καιρός που ολα αυτά θα ειναι παρελθόν για όλες μας;)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω...τι καλλυντικά θα πάρετε για τα μικρά??

Εγώ σκέφτομαι να δοκιμάσω την σειρά tol velvet της pharmasept. Έχω δοκιμάσει κρέμα δική μου παλιά και ήταν πολύ καλή.

Έχει καμία άποψη περί αυτών των προιόντων?? Η φάρμασι???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακι μου!!! Πως μου ειστε σημερα??

Αντωνια μου κουκλος ο μπεμπης!!! Μοιαζει του μπαμπακα του?? Παντως το κωλοτουμπιτσας ειναι τελειοοο!!! Το κραταμε!! :)

Νικολ μου εγω λεω να ξεκινησω με μουστελα!! Εχω καμια δειγματα που μου εφερε μια φιλη των 100μλ. Η νυφη μου που τα χρησιμοποιησε στο ανηψιο εμεινε πολυ ευχαριστημενη!! Βεβαια και οι υπολοιπες εταιριες ειναι μια χαρα!!!

Εμεις τελικα χθες αραξαμε στο σπιτακι μας και η βολτα μας θα γινει σημερα!!

Σε μια εβδομαδα μπαινουμε στον μηνα μας!!! Αχχ τελειααα ..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα έρχεται η κουνια μας και το λικνο μας!! Ειμαι πολυ χαρούμενη!! Ένα τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες βλέπω συνέχεια εφιάλτες οτι με εγκαταλείπει ο σύζυγος και μένω μόνη με το μωρό, αλλο και τούτο. Αφού είπα να κοιμάμαι λιγότερο να μην βλέπω όνειρα γιατί φοβάμαι οτι επηρεάζεται κ ο μικρός..

Με μεγαλυτερη παρατήρηση κατέληξα οτι μοιάζει στο πεθερο μου :P

Βέβαια καλό ειναι αυτό μιας και ήταν πολυ ωραίος άντρας στα νιάτα του.

Σήμερα κοιτάω για πλυντήριο στεγνωτηριο και έχω τρελαθεί αλλά μαλλον βρήκα ένα καλο lg και θα το πάρω. Εσείς έχετε;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αντωνακι!!!

Με το καλο να ερθουν τα πραγματακια σας!!!! Τι ωραιαα!!!

Εμεις εχουμε στεγνωτηριο.. ειναι οτι πρεπει για τον χειμωνα παντως!! Ισως μια απο τις καλυτερες αγορες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αντωνακι!!!

Με το καλο να ερθουν τα πραγματακια σας!!!! Τι ωραιαα!!!

Εμεις εχουμε στεγνωτηριο.. ειναι οτι πρεπει για τον χειμωνα παντως!! Ισως μια απο τις καλυτερες αγορες!!!

Τι μάρκα έχεις χαρμακι; :confused:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...