Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Kαλημερα κορίτσια!! Σήμερα είπα να μείνω σπίτι γιατί κάθε μέρα τρέχω για δουλειές και εχω κουραστεί!!

Φιλένια εγώ σχέδον ότι πρέπει να μπει στη βαλίτσα το εχω αλλά πρέπει να τα σιδερώσω και να τα βάλω μέσα!! Επίσης εκκρεμεί το νεσεσέρ με τα προσωπικα μου είδη... αλλα πιστευω μεχρι τελος του μηνα θα εχει κλεισει η βαλίτσα...

Εντελάκι ζωηρούλης και σένα ε!! Εγώ εχω προσέξει προς εκπληξη μου πως οταν κοιμαμαι ή είμαι μεταξυ υπνου ξυπνιου ειναι κι αυτος πιο νωχελικος και ηρεμος, μολις το ματι μου ανοιξει για τα καλα αρχίζει κι αυτος και δεν σταματα!!

Αντωνία τα καρότσια, τα πορτ μπεμπε και τα καθισματακια εχουν υφασματινη επενδυση που βγαινει και πλενεται! Αυτην εννοουμε για το πλυσιμο! Και τωρα να μην τα πλυνεις αργοτερα θα χρειαστει σιγουρα!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα και απο μένα.

Κατερίνα που θα τα πλένεις στο χέρι η στεγνό πλύσιμο με πανί; Η μπαίνουν στο πλυντήριο;

Αυτό ρώτησα.

Κορίτσια έχετε παρει περιστρεφομενο για τη κουνια; Έχω δίλημμα ποιο να πάρω..

Έλεγα να πάρω το αρκουδάκι η το φεγγαρακι της Fischer price αλλά εμαθα απο την αδερφή της κουμπαρας μου ότι το αρκουδάκι δεν ειναι σταθερό στα κάγκελα της κουνιας..

Επίσης ακόμα δεν έχω παρει κουρτίνα για το παιδικό γιατί δεν βρήκα πουθενά γαλάζια χοντρή!!

Καλα για βαλίτσα επίσης τίποτα δεν έχω ετοιμάσει..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζαααααααααα καλημερα κι απο εμενα φιλες μου...ειχα καιρο να μπω ειχαμε παει διακοπουλες κερκυρα κ περασαμε πολυ ομορφα..ο παναγιωτης εκανε βουτιες κ εγω μολις εμπαινα πισινα η μικρη ξεκινουσε τα ακροβατικα..μαλλον της αρεσε...

Κατα τα αλλα δοξα τον θεουλη ειμαστε καλα..μετα τον μεσημεριανο υπνο εχω αναγουλες κ καουρες.τρεφομαι μονο με φρουτα τ βραδυ.ζοριζομαι πλ1εον παρα πολυ στιν υπνο αλλα χαλαλι...γιατρουλη εχουμε σε 2 βδοαμδες.αντε ν την δω κ μετα λογικα θ εχουμε πιο συχνα ραντεβου...

Ποιο κοριτσι ειχε κατι αποριες κ με ρωτησε;;;;αλτσχαιμερ......αληθεια που στελνουμε μαιλ κ μας στελνουν κιτ μ μπαμπερο πιπιλες κ σουντοκρεμ;;;

Νεφελη καλως μας ηρθες....κοριτσια μεγαλωσαν πολυ τα μπεμπακια σας...ελπιζω κ η δικια μου.....βαλιτσα λεω ν ξεκινησω σε καμια βδομαδα ν πλενω κ ν φτιαχνω.....

Φιλακια σε ολεςςςς

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!!! Τι μου κανετε?? Οι κοιλιτσες μας??

Εμεις σημερα θα κατεβουμε παλι μια βολτα μπας και βρω αυτα που θελω για την βαλιτσα!!!

Μα ειμαι και εγω δυσκολη!!! χαχχαχαχα

Λοιπον εχω ερωτησουλα!!

Με τι ρουχαλακια θα βγαλουμε τα νινακια απο το μαιευτηριο? Θελω να αγορασουμε κατι ομορφο για εκεινη την μερα αλλα ακομα προβληματιζομαι.. μακρυ μανικακι ή κοντο?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλξμερα χαρμακι...εσυ βεβαια γενναςνσεπτεβρη αλλα ολες απο οτι βλεπω ενα λεπτο μακρυμανικο φορανε κι απο μεσα κοντομανικο εσωρουχακι...κ μια κουβερτουλα..πικεδενια πιστευω θ ειναι καλη..α κορδελιτσ`α ν παρεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλξμερα χαρμακι...εσυ βεβαια γενναςνσεπτεβρη αλλα ολες απο οτι βλεπω ενα λεπτο μακρυμανικο φορανε κι απο μεσα κοντομανικο εσωρουχακι...κ μια κουβερτουλα..πικεδενια πιστευω θ ειναι καλη..α κορδελιτσ`α ν παρεις

Εμεις βλεπαμα για κοντο μανικακι!! καλυτερα μακρυ οπως το λες!!! Θα κοιταξω στην αγορα σημερα να δω τι παιζει!! Εννοειται κορδελιτσα!!!! χαχαχχα:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου αν βγαίνουν κάποια τμήματα από το καρότσι, συνήθως λένε πλύσιμο στο χέρι, κοίτα καλύτερα τις οδηγίες χρήσεως.

Επίσης, αν θυμάμαι καλά, ήθελες να δανειστείς θήλαστρο από μια φίλη ή κάνω λάθος και ήταν άλλη κοπέλα; Διάβασα στο βιβλίο της Πατσούρου πως αν αποστειρώσεις τα μέρη που δέχονται αποστείρωση, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Με μια γρήγορη έρευνα που έκανα πάντως έχω την εντύπωση πως μπορείς να αγοράσεις τα τμήματα αυτά και να είναι για καθαρά προσωπική σου χρήση (πάλι μάλλον θα τα αποστειρώσεις την πρώτη φορά).

Χαρμάκι μου είσαι δύσκολο μωρέ;;; Κούκλες θα είστε όμως... Πωπω χαρές που θα κάνει ο κολυμβητής αμα σας δει!!!!! Δεν του πήρα κάτι συγκεκριμένο για τη μέρα που θα βγει από το μαιευτήριο. Θα δω πόσο θα βγει το μικρό μου και θα αποφασίσω μετά. Η μαμά αποφάσισε να βγει με αθλητικά, καθότι θα κάνουμε καισαρική και πήραμε φορμούλες τεράαααστιες να πιάνουν ψηλά ψηλά, να μη μας πιέζουν στην τομή.

Φάρμασυ καλώς μας ήρθες! Τι ωράια που θα ήταν στις διακοπές. Έχω παέι 2 φορές στην Κέρκυρα. Ομολογώ πως έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις.

Κατερινάκι ο δικός μου δεν έχει ωράρια. Τελευταία κάνει κάτι εκεί μέσα, σα να τεντώνεται, κυρίως το απόγευμα και μπορώ να πω δεν είναι πολύ ευχάριστο. Πιέζονται όμως μωρε κι αυτά. Σα μπαλίτσες είναι εκεί μέσα τα καημένα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου πολυ δυσκολες ομως!! χαχχαχα

Για την εξοδο της μαμας απο το μαιευτηριο πηρα ενα τζινακι μπαγκι με λαστιχο απο μαγκο και λεω να βγω με αυτο που ειναι πολυ ανετο.. σανδαλακια και ενα απλο μπουζακι (ροζ ομως χαχαχαχ) Μακαρι να βρω και κατι ακομα γιατι αρχιζουν και τα εγκυμοσυνης να μην μου κανουν!!! αχαχαχ

Για την μπεμπα ψαχνω και δεν βρισκω.. ή πολυ καλοκαιρινα ειναι ή πιο χειμωνιατικα!!! Σημερα θα κανουμε παλι μια βολτα γιατι εκκρεμει το 2ο νυχτικο και οι πυτζαμες.. (μα και σε αυτες να μην βρισκω τωρα με κοντο μανικακι και κουμπακιαααα αχχχ)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω παρει 3-4 φορμάκια 0 νούμερο και ένα απο αυτά θα του φορέσω. Δεν έχω παρει καθόλου κοντομάνικο φορμάκια λέτε να χρειαστούμε;

Εγω ήμουν με το θηλαστρο αλλά θα δείξει αν το χρειαστω..

Για μένα κάτι θα βάλω αλλά δεν ξερω τι..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνακι μου εσωρουχακι με κοντο και απο πανω μακρυ... αλλα και παλι το σκεφτομαι μηπως ζεστενονται!! Εδω στο νησι εχουμε ζεστη ακομα τον Σεπτεμβρη!! Στην Αθηνα ισως να ειναι οκ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μπαγκι τζηνάκια τα φορούσα ως τον 5ο μήνα! Μη σου πω και λίγο 6ο. Φυσικά το κουμπάκι μας δεν έκλεινε και κλασσικά έκανα το κολπάκι με το λαστιχάκι μαλλιών. Στο τέλος είχε ανέβει τόσο ψηλά το τζην, πάνω από την κοιλίτσα, είχε πλάκα. Θα δεις πόσο θα τα βολευτείς και μετά τη γέννα. Τουλάχιστον ελπίζω να τα φοράμε και να μην είμαστε όλη μέρα σπιτι με τις φορμούλες - ακούς μπεμπούλη;;

Εσύ είσαι τυχερούλα, μια χαρα απόκαλόκαιρο θα γεννήσεις. Εδώ θα έχουμε κρυάκι μέσα-τέλη Οκτ. Αν βάλεις ροζ εσύ, ροζ και στη μπουμπού θα είστε τέλειες, άρχισε ήδη τις βουτιές ο κολυμβητής από τη χαρά του.

Εγώ έχω άλλη απορία.

Τα νεογέννητα τα βάζουμε στο καθισματάκι από το μαιευτήριο για σπίτι, το γνωρίζω, είναι θέμα ασφαλείας, αλλά εμάς είναι μισή ώρα με το αυτοκίνητο, κάνει για την πλατούλα του;; Γιατί να δέσουμε το πορτ μπεμπέ στο αμάξι (έχει την υποδομή) αλλά το βρίσκω μεγάλη ταλαιπωρία και κυρίως όχι τόσο ασφαλές.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Aντωνία δεν καταλαβα!!! Με την εγκυμοσυνη εχω χαζεψει μπορω να πω !!!! Λοιπον εγω τα επλυνα στο πλυντηριο στο προγραμμα πλυσιμο στο χερι αλλα χωρις καθολου στροφες!

Χαρμα και εγω δεν ξερω τελη Σεπτεμβρη γενικα πως τα ντυνουμε και πως τα σκεπαζουμε..... Θα περασω απο το μαιευτηριο ουτως η αλλως αυτες τις μερες και θα μιλησω με τις μαιες οποτε θα τις ρωτησω και γι'αυτο το θεμα! Αυτες θα ξερουν δεν μπορει τοσα μωρα ντυνουν και σκεπαζουν καθε Σεπτεμβρη!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμα ακριβώς έτσι λέω να τον βγάλω.

Εντελακι καθισματάκι σίγουρα, στο πόρτα μπεμπε θα πηγαινοέρχεται το μωρό σε κάθε στροφή. Και σε εμάς μισή ώρα ειναι το μαιευτήριο. Δεν παθαίνει τίποτα το μωρό ειναι ειδικά σχεδιασμένα και για νεογέννητα.

Ξερω για ατύχημα φίλων που χάθηκε το μωρό αφού δεν το είχαν σε καθισματάκι κ έκτοτε έχω γίνει υπέρμαχος του όσο δεν παει.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελ ειχα την ιδια απορια.... και εμεις γυρω στα 20 λεπτα θελουμε... ειχα αποφασισει να τον βαλω στο πορτ μπεμπε αλλα Αντωνια με προβληματισες τωρα.....

Δλδ αν θελουμε να παμε καπου εξω με το αυτοκινητο και χρειαζομαστε το πορτ μπεμπε για να μεινει μεσα ωρες το μωρο θα πρεπει να βαλουμε στο αυτοκινητο και το καθισματακι για την διαδρομη και το πορτ μπεμπε για οταν κατεβουμε?? Γιατι φοβαμαι πως δεν χωρανε....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...