Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα!!!

Καλως ήρθες στην παρεα μας μαρια Νεφέλη!

Εμεις σημερα εχουμε ντοπλερ! Εχω περιέργεια να δω σε πια θεση βρησκετε το μωρακι μου, να ξερω κ εγω αν αυτα που νιωθω ειναι χέρια η ποδια!!!

Νικολ κ εγω ειχα την ιδια απορία για το μαλακτικο... κ εκανα μια δοκιμαστική πλυση μονο με απορυπαντικο προδερμ να δω πως θα βγουν κ βγηκαν μια χαρα! Μυριζουν πολυ οραια κ βγαινουν μαλακα κ ετσι δεν πειρα και μαλακτικο. Κανε κ εσυ δοκιμαστικα κ βλεπεις αν σ αρεσει το αποτέλεσμα. .


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου Μαρία Νεφέλη μου!

Καλώς μας ήρθες και με το καλό το μπεμπάκι σου να έρθει!

Το Χαρμάκι μας που έχει αναλάβει τη λίστα, θα σε βάλει κι εσένα. Μόνο πες μας χρωματάκι, ροζ ή μπλε;;;

Εμείς είμαστε μπλε και οι τελευταίοι της λίστας. Περιμένουμε το μπεμπάκο τέλη Οκτ.

Αγγελάκι καλή επιτυχία με το ντόπλερ.

Κι εγώ έχω συνέχεια περιέργεια πως είναι ο μπέμπης εκεί μεσα - την προηγούμενη εβδομάδα ήταν όπως να ναι, διπλωμένο είναι το καμάρι μου, ζορίζεται.

Το πρωί μου λέει ο άντρας μου ''πως δεν ξυπνάς με τόσες κινήσεις που κάνει ο γιος μας;; σας πήρα αγκαλιά τη νύχτα κι όλο κουνιόταν, ασήχαστος ήταν'', χεχε.

Η αλήθεια είναι πως τελευταία τον αγνοώ λίγο τον μικρό και κοιμάμαι. Αλλά όλη μέρα παλεύει εκεί μέσα..

Νικολακι, εγώ πήρα ένα μαλακτικό βρεφικό, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα το χρησιμοποιήσω - ωραία μυρίζει πάντως. Σκέφτομαι ότι μπορεί να το χρησιμοποιήσω για τα δικά μας τα ρούχα. Ιδίως τις φόρμες και τα πυζαμάκια που φοράμε σπίτι λέω να τα πλένω με βρεφικό σαπουνάκι. Θα δω κιόλας τι χρόνο και τι μυαλό θα έχουμε τότε.

Φιλάκια σε όλες, πάω στη μαγειρική μου, όσπρια έχουμε σήμερα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες γλυκες τι μου κανετε!!!

Ξεκινησα λιγες δουλιτσες εχθες μετα ειχαμε ντοκ και δεν προλαβα να απαντησω στις απαντησεις σας!!!

Μαλλον που θα το κανω τοπικα με ενα πανακι το καροτσι!!

Λοιπον τα νεακια της μικρης μας!! Ειμαστε 2760γρ!! Εχουμε παρει θεση και θα ειναι ενα μεγαλο μωρο!! Οποτε πανες 2-5 μαλλον μας βλεπω για ενα πακετο και αν!!!

Ειμαστε μια χαρουλα και επομενο ραντεβου την αλλη Τεταρτη, 2 μερες πριν μπω στον μηνα μου!! Κοντευει ο καιρος και μπορω να πω οτι εχω αγχωθει λιγακι!!

Κατα τα αλλα ολα καλα!! Την επομενη φορα θα μας γραψει τις τελευταιες μηνιαιες εξετασεις!!

Ρωτησα την κοπελα στην γραμματεια για τα πραγματακια για το μαιευτηριο.. ευτυχως θελει πολυ λιγα..Πιστευω οτι μεχρι το τελος της εβδομαδας θα την εχω φτιαξει!!!

Εσεις κουκλες τα νεακια σας!!!

Δευτερομανουλες μου ειπανε για τα κοχυλια θηλασμου.. αξιζει η αγορα τους? Παντως η λογικη οτι μαζευει το γαλατακι και αεριζονται η θηλες μου ακουγεται καλη... εχω διαβασει οτι τα επιθεματα μπορει να πληγωσουν καμια φορα.. περιμενω γνωμες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χάρμα εσεις θα ηστε μεγαλο μωρο ενω εμεις μικρο μωρο!

Ημαστε 1747γρ! Το κεφαλακι ειναι γυρισμένο προς τα κάτω και ολα πανε καλα! Ειναι ενα υγειεστατο μωρακι! Στο επομενο ραντεβου θα κανουμε καρδιογραφημα.

Κοριτσια ξετρελαθηκα μολις την ειδα ειναι πανεμορφη!!! Εχει κ κατι χιλαρες τυφλα να χει η ατζελινα τζολη!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χάρμα εσεις θα ηστε μεγαλο μωρο ενω εμεις μικρο μωρο!

Ημαστε 1747γρ! Το κεφαλακι ειναι γυρισμένο προς τα κάτω και ολα πανε καλα! Ειναι ενα υγειεστατο μωρακι! Στο επομενο ραντεβου θα κανουμε καρδιογραφημα.

Κοριτσια ξετρελαθηκα μολις την ειδα ειναι πανεμορφη!!! Εχει κ κατι χιλαρες τυφλα να χει η ατζελινα τζολη!

Αγγελακι μου μπραβο σας!!! Μια χαρουλα εισατε και εσεις!! Μην ξεχνας οτι ειμαστε και 1 εβδομαδα μεγαλυτερες!!!

Και εμεις την ειδαμε χθες και φαινεται οτι εχουμε σαρκωδη χειλη!!! χαχχαχαχαχα

Κουκλια θα ειναι ολα τα μπεμπακια μας!!!!:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός που εκανε τον υπερηχο μου ειπε θα ειναι μικρη αλλα ειναι φυσιολογικο αφου εχει μικρη μαμα! Απλα θελει πιο στενη παρακολουθηση και καπια στιγμη θα κανουνε επαναληπτικο ντοπλερ


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που εκανε τον υπερηχο μου ειπε θα ειναι μικρη αλλα ειναι φυσιολογικο αφου εχει μικρη μαμα! Απλα θελει πιο στενη παρακολουθηση και καπια στιγμη θα κανουνε επαναληπτικο ντοπλερ

Μια χαρα θα ειναι ολα!! Ειναι μια ομορφη μικρη μπαλαρινα!!!:D:D:D:D

Ποτε θα κανετε το επαναληπτικο? Σε ποια εβδομαδα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ...., πολυ ωραια τα νεα σας ..... Εμεις ήμαστε στην 33w και τα κιλα μας ειναι κάπου στ 2200 .....

Στο σεμινάριο μας ειπαν οτι καλο θα ηταν να μην βάζαμε μαλακτικο ..... Εγω τα επληνα με σκόνη απο πράσινο σαπούνι ειναι για τα βρεφικα ρουχα .....

Σημερα κάναμε τον θηλασμο ...... Το βασικό λεει στον αποκληστικο μητρικό θηλασμο ειναι οτι δεν πας με την ωρα ..... Οτι ωρα ζητήσει του δίνεις και οσο ζητήσει ....... Και το άλλο βασικό ηταν οτι για να μην τραυματιστεί η θηλή πρεπει να βάζει στο στόμα του ολο το "σκουρο" και οχι μονο την θηλή ..... Μας έδειξε και στάσεις θηλασμου ......

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα ειναι ολα!! Ειναι μια ομορφη μικρη μπαλαρινα!!!:D:D:D:D

Ποτε θα κανετε το επαναληπτικο? Σε ποια εβδομαδα?

Αυτος που εκανε το ντοπλερ συστήνει σε 3 εβδομαδες απο τωρα αλλα ο γιατρος μ ειπε να το κανουμε μολις μπω στον μήνα μου για να μην κανω ασκοπα ταξιδια.. θα ανεβω Αθήνα μια κ καλή τότε.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα θα ειναι ολα!! Ειναι μια ομορφη μικρη μπαλαρινα!!!:D:D:D:D

Ποτε θα κανετε το επαναληπτικο? Σε ποια εβδομαδα?

Σε 3 εβδομαδες απο τωρα περιπου.τα μπερδεψα στο προιγουμενο μήνυμα. .. σε 2 εβδομαδες ειπε να το κανω αλλα θα το κανω σε 3 περιπου


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι από μας κορίτσια!!

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό! Είμαστε 2550γρ και πολυ δραστηριοι!! Ολα καλα και επόμενο ραντεβού την άλλη Πέμπτη! Τώρα πια θα πηγαινω καθε εβδομαδα! Μεθάυριο θα με δει και ο καρδιολογος και την παράλλη εβδομαδα θα περάσω λεει απο τους αναισθησιολόγους...

Πλησιάζει η ώρα.... μέχρι τις 25/09 θα γεννησω... (είχα ενα ατυχημα παλια και εσπασα την λεκανη μου και ετσι παω με κτ)..

Μαρία Νεφέλη καλως όρισες και με το καλο το μπεμπάκι σου!!

Σας φιλώ!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Για το πλύσιμο εγω πήρα μόνο απορρυπαντικό. Διάβασα ότι το μαλακτικό προκαλεί αλλεργίες..

Οπότε θα τα πλύνω έτσι. Όταν λέτε πλύσιμο καροτσιου τι ακριβώς θα πλύνετε και που;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες.

Ξυπνήσαμε νωρίς σήμερα, αλλά κοιμηθήκαμε πολύ πολύ και χορτάσαμε ύπνο. Ωραία ήταν. Ο μικρούλης μάλλον ήταν άτακτος, αλλά δε με ενοχλεί πια το μανάρι μου, κοιμάμαι δεν μπορώ να πω.

Φιλένια μου, εγώ κι η βαλίτσα είμαστε μεγάλο θέμα. Ακόμη δεν έχω ψωνίσει κάποια πράγματα. Θέλω να ρωτήσω αν τα προμηθεύουν από το μαιευτήριο. Άσε που νομίζω πως έχω άπειρο χρόνο μπροστά μου.

Κατερινάκι μεγαλώσατε πολύ! Τώρα θα είσαι πιο ήσυχη που θα πηγαίνεις κάθε εβδομάδα. Ακόμη ένας μήνας και λίγες μέρες σου έμεινε. :)

Αγγελάκι μια χαρά είστε. Μικρές και τριανταφυλλιένες. Αφού θα σε παρακολουθεί κιόλας, ποιος τη χάρη σου, θα βλέπεις τη μπεμπούλα συνέχεια.

Χαρμάκι μεγαλώνετε κι εσείς, εε;; Είσαι στο γκρουπ που θα κόψει πρώτο την κορδέλα :) :).

Για τα κελύφη που ρώτησες ενδιαφέρομαι κι εγώ, αν και κλίνω να τα αγοράσω, καθώς το στήθος μου είναι ήδη ευαίσθητο και κάποιες φορές με πονά αν τριφτεί ελάχιστα σε ρούχο. Που να αρχίσει κι ο μικρός να θηλάζει σκέφτηκα. Έκοψα και την κρέμα λανολίνης που έβαζα. Θα ρωτήσω τη μαία μου από Σεπτέμβρη που έχουμε ραντεβού, αλλά από όσα κατάλαβα, μάλλον πρέπει να σκληραγωγηθεί λίγο η θηλή, παρά να την έχουμε ευαισθητούλα.

Φιλάκια σε όλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...