Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε;;;; Γυρίσατε απο τις διακοπες σας ;;;; Εδω στα Χανιά ο καιρος εχει χαλάσει κ θυμίζει φθινόπωρο ......

Πως πάτε εσείς;;;;;

Εμεις τα βραδιά ζοριζομαστε ....,, πόνος στην μέση και χαμηλά στην κοιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!

Περασατε όμορφα το τριήμερο;;

Εμείς ήσυχα, είχε πάρει άδεια και το αντράκι μου και ήμαστε χαλαροί.

Τι κάνουν τα μπεμπάκια;;;

Εμείς πήγαμε γιατρό, τράχηλος σταθερός, ο μπεμπούλης 1.5 κιλό ακριβώς και οι μετρήσεις μας είναι ακριβώς για την εβδομάδα μας. Το προσωπάκι δεν το έδειχνε με τίποτα, η πλατούλα του ακουμπά στην κοιλίτσα της μαμάς, το κεφαλάκι και τα ποδαράκια τα έχει δεξιά χαμηλά και αριστερά ψηλά είναι διπλωμένο ισχιακά. Δε γύρισε ακόμη ο πασάς μου.

Αυτή τη βδομάδα έχουμε ραντεβού με το γιατρό στο νοσοκομείο να συζητήσουμε για τη γέννα.

Ο καιρός μας εντελώς φθινοπωρινός, χουχουλιάρικος.

Φιλένια μου άρχισε και μένα να με πονά η μέση. Όχι πολύ, αλλά άρχισε δυστυχώς. Χθες επίσης πρώτη φορά συνειδητοποίησα πως άρχισα να έχω ένα βάρος μπροστά όταν περπατάω. Ανέβηκε κι η ζυγαριά μας στα +5, αλλά άνοιξε πολύ κι η όρεξή μας τελευταία.

Φιλιά σε όλες κι από τους 2!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμείς γυρίσαμε το Σάββατο. Δεν μπορώ να κουνηθώ καθόλου κουράζομαι αρκετα και δεν έχω κουράγιο ούτε για να μαγειρέψω. Σήμερα ευτυχώς έχει έρθει η κοπέλα που μου καθαρίζει και γλύτωσα από αυτό. Ο μικρός μια είναι πολύ χαμηλά μια ανεβαίνει και μου κόβει την ανάσα στα πνευμόνια και νιώθω ότι θα πεθάνω. Τα χοροπηδηχτά βέβαια δεν σταματάνε και κουνάει όλη την κοιλιά από κάτω από το στήθος μέχρι και την κύστη που μου τη πιέζει και όλη μέρα τη βγάζω στη τουαλέτα νομίζοντας ότι κατουριέμαι..

Εσείς πως είστε; Για ντόπλερ πήγατε όλες; Εμείς έχουμε τη Πέμπτη ραντεβού :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!!!!! Μεγαλωσανε τα μωρακια μας!!!!! Εμεις σε 2 εβδομαδες θα δουμε τον μπεμπακο μας.... προς το παρον κανουμε βολτιτσες μπανακια και ξεκουραση στο ενδιαμεσο!!! Απο τη μια ανυπομονω να τον παρω αγκαλιτσα , αλλα απο την αλλη ξερω οτι ολο το χειμωνα θα μας φαει η κλεισουρα κ δε μαζευομαιιιιι χαχαχα.... σας φιλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!! Τι μου κανετε κοιλιτσες και μανουλες??

Περασατε ομορφα το 3μερακι?? Κανατε βουτιτσες??

Το σκ για μας περασε πολυ γρηγορα!! Βολτα για ψωνια (δεν βρηκα αυτο που ηθελα βεβαια), μπανακι και μια Κυριακη γεματη με δουλειες του σπιτιου!!

Κοντευει ο καιρος και αγχωθηκα λιγακι να σας πω την αληθεια!!!

Αυτη την εβδομαδα θα παμε να παρουμε την βαλιτσα της μικρης αλλα και τα ρουχακια εξοδου της!!

Η μαμα πηρε 2 σουτιες θηλασμου και ενα νυχτικακιι!! Θελω σιγουρα ακομα ενα και ενα ζευγαρι πυτζαμες!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!!! Το δωματιο μας εχει βαφτει και σε 10 μερουλες θα ερθει περιπου η κουνια!!

Μες στην εβδομαδα θα αρχισω και το πλυσιμο των ρουχων!!

Αυριο εχουμε ραντεβου με την μικρη μας!!! Ανυπομωνω!!!

Να πως επισης οτι εχουμε κανει βουτια προς στα κατω και στο τικερακι!!! Αχχχ... κοντευουμε!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια!

Επιτέλους σας δρόσισε κι εκεί, εε;; Εμείς από δροσιά άλλο τίποτα! Φιλένια πως πάνε τα σεμινάρια;;

Χαρμάκι τι κάνετε όμορφες;;; Εσείς κάνετε κατάδυση ήδη, εε;; Ο κολυμβητής ακόμη εξερευνεί...Αν και να σου πω δεν ξέρω τι κάνει πια, ούτε προς τα που είναι.. Τη φατσούλα του δε μας τη δείχνει με τίποτα. Άρχισες και τις ετοιμασίες για τη βαλιτσούλα, εε;;; Μέσα του 8ου πια.. Πωπω Χαρμάκι σε 2 εβδομάδες μπαίνεις στο μήνα σου!

Ραντεβουδάκι σήμερα με την κυρία, εε;;! Φιλάκια στην πριγκήπισσα από τον κολυμβητή!!!

Αντωνία ο μικρούλης όλο κάτι ενδιαφέρον βρίσκει και παίζει... Πάντως κι εμένα με πιέζει στην κύστη σε σημείο να χρειάζεται να πάω ανά 5 λεπτά στο.. ρεστ ρουμ.

Εμέις κάναμε καρδιοτοκογράφο τις προάλλες, αλλά νομίζω, χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρη, πως δεν είναι ντόπλερ. Το ντόπλερ δεν είναι που ελέγχει την παροχή αίματος στον πλακούντα;; Αυτό δεν το κάναμε ακόμη. Κοιτάξαμε μόνο τους παλμούς του μπεμπούλη.

Ριάκι καλή συνέχεια στα μπανάκια.

Εμείς ξεκινάμε στήσιμο επίπλων, πλύσιμο και γενικότερα προετοιμασία από εβδομάδα και ανυπομονώ.

Φιλάκια πολλά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αυριο εχω παλι σεμινάριο ..... Την δευτερα δεν κάναμε λόγο διακοπών ....... Και εμεις πλυναμε ....... Εεεε σιγα σιγα θα φτιάξουμε και εμεις τα πράγματα μας ...... (Αν και να σ πω την αλήθεια δεν θελω να μπω σε αυτήν την διαδικασία νομίζω πως θα με ανχοσει) .......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! edelaki κι εμεις απο εβδομαδα φτιαχνουμε δωματιο πλενουμε πορτ μπεμπε και ξεκιναμε πλυσιμο παλι κ σιδερο... γιατι σε λιγες μερες ξεκιναμε κ την πρωτη δημοτικου κ θελω να τα εχω ετοιμα ...να μην εχουμε βαβουρα στο σπιτι. αχ τι χειμωνας θα ναι αυτος για εμενα!!! ονειρο σας λεω ονειρο !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!! Τι μου κανετε σημερα??

Εδω εχουμε ενα τελειο αερακι και απολαμβανουμε το καφεδακι στο σπιτι!!! Ξεκινησα και φτιαχνω και τα μπομπονιερακια της μικρης για το μαιευτηριο!! Ειναι τελειαα!! (στην Κρητη δινουν κουφετα)

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!! Σημερα εχουμε ντοκ και μαλλον θα περασω απο το μαιευτηριο να δω τα δωματια!

Ριακι μου θα πατε πρωτη φετος!!?? Τελειααα!!! Θα εχετε λιγο διαβασμα αλλα δεν πειραζει!! Απο την αρχη να μαθετε να διαβαζετε μονοι σας!!!

Εντελακι μου ακομα εξερευνει ο μικρος μας?? Σιγα σιγα θα κανει την μεγαλη βουτια και αυτος!! Ηρθαν ολα τα πραγματακια σας??

Φιλενια μου πως πανε τα μαθηματα? Εισαι ικανοποιημενη!! Γραψε μας κανενα μυστικο βοηθειας!!!

Κατι αλλο γκερλς!! Το καροτσι να το πλυνουμε ή οχι?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε!! Μα τι υπέροχος καιρος !!!!

Εμεις τρεχουμε πλεον για τα καλα!!! Σε 2 εβδομαδες μπαινω στον μηνα μου και πρεπει να ειναι ολα ετοιμα!!

Αυριο εχουμε γιατρο και ανυπομονω να δω πως ειναι ο μπεμπης γιατι αισθανομαι σαν να μην χωραει πια στην κοιλια μου!!

Σήμερα πρωτη μερα που αρχισαμε πλυσιμο - σιδερωμα.... ξεκινησα με τα σεντονακια πρωτα... θα τα παρω με τη σειρα ανα κατηγοριες γιατι ολα μαζι φυσικα δεν αντεχω!!

Αλλαξαμε και μπαταρια στον νηπτηρα για να τον πλενουμε ευκολα!!

Χαρμακι για το καροτσι αλλες το πλενουν αλλες οχι.. βασικα οπως νιωθεις κανε.. εγω παρολο που δεν προκειται να βαλω το μωρο απευθειας στο καροτσι πορτ μπεμπε και τετοια χωρις σεντονακι απο κατω, ηθελα να τα πλυνω τα επλυνα και ησυχασα!!

Μπομπονιερακια ξεκινησα και εγω χθες.... ειναι τελεια!!!

Βλεπω ολες εχετε ομορφα νεα και ετοιμαζεστε σιγα σιγα!!!

Σας φιλώ! :D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

charmaki εγω θα το πλυνω αναγκαστικα.... ειναι τοσα χρονια στην αποθηκη!!! Αλλα και στο πρωτο μου μονο το πορτ μπεμπε ειχα πλυνει που το μωρο μπηκε 4 ημερων.... το καρoτσι το χρησιμοποιησα πολυ αργοτερα κ το θεωρησα υπερβολη να το πλυνω καινουριο καροτσι.... αλλα οπως λεει κ το κατερινακι, ο καθενας οπως νιωθει!!!!

Οσο για τον μεγαλο μου ευτυχως ξερει ηδη να διαβαζει κ να γραφει οποτε το ζορι θα ειναι στο να εχει ηρεμια κ ησυχια οσο κ το νου του στις εργασιες του κ οχι στο ζυζι της μαμας κ στον νεο εισβολεα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κατερινάκι.

Άντε κι εσυ ραντεβού με το γιο αύριο!!!

Εμείς μπαταρία έχουμε τη χαμηλή και δε νομίζω να μας βοηθά και πολύ, αλλα θα δούμε πως θα προσαρμοστούμε.

Για το καρότσι κοριτσάκια κι εγώ ήθελα να το πλύνω. Αλλά ο άντρας μου, εκτός ότι με είπε υπερβολική (!!), μου είπε να μην το χαλάσω κιόλας. Αλλά πως χαλάει, αν κάνει εμετό δηλάδη το μπεμπάκι, δεν το πλένουμε, έτσι το έχουμε;; Θα το ψάξω και αν γίνεται θα πλύνω κι εγώ στο χέρι το πορτ μπεμπε. Το καθισματάκι δε νομίζω να πλένεται - και δε νομίζω και να χρειάζεται.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

ειμαι κ εγω απο τις μανουλες πουπροκειται να γεννήσουν τον Οκτώμβριο του 2014 αν πάνε όλα καλα!!!

συγκεκριμένα εχω ΠΗΤ 6.10.2014

Σας ανακάλυψα πρόσφατα και μου άρεσε η παρέα σας!

χαίρομαι που βρήκα κ αλλα άτομα στην ίδια θέση μ εμενα!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκιές μανούλες!!!!

Όμορφη μέρα και σήμερα κάναμε και το πρωινό μπανάκι μας στη θάλασσα και αισθανόμαστε υπέροχα!!!

Εσείς πως είστε?

Εμείς πήραμε και μηχανάκι μέτρησης σακχάρου και μετράμε τρείς φορές την ημέρα από εχθές με τα αποτελέσματα να είναι πολύ καλα΄!!!

Πρέπει να αρχίσω σιγά σιγά να πλένω και εγώ αλήθεια με τι απορρυπαντικό θα πλύνετε? Μαλακτικό θα βάλετε? Εμένα μου αρέσει πολύ η μυρωδια του προδερμ με αυτό θα τα πλύνω.

Από καλλυντικά μωρού έχετε αγοράσει και εαν ναι ποια πείρατε? Πρέπει σιγα - σιγά να αρχίσω να οργανώνομαι...ουφ!!!! Αγχώθηκα...


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...