Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσια!!!! Τι κανετε? εγω παντως κοριτσια απο τωρα δε τη παλευω!!! Εχθες πρωτο βραδυ εβαλα δυο μαξιλαρια για να κοιμηθω... νιωθω η κοιλια να ανεβαινει προς το στηθος κ η αναπνοη δυσκολη ειδικα το βραδυ.... ειμαι ολη μερα στο κλιματιστικο κ παλι δυσκολευομαι... πολυ νωρις δεν αρχισαν τα οργανα? με το που μπηκα στην 28 εβδομαδα? πολυ νωρις.... εχουμε ακομη 11 εβδομαδες ουφ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα!!!Πως είναι τα μωράκια σας??ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...λοιπόν τελευταία επίσκεψη στην γιατρό είχα 31/7 ήμουν περίπου 28 εβδομάδων,όλα ήταν τέλεια απλά δεν είχε πάρει θέση αν και μου είπε ότι είναι νωρίς μέχρι και την 34 έχει χώρο...την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού ξανά,έχω τόσο άγχος για το αν θα έχει πάρει θέση!!Έχω δύο μέρες που νιώθω κάτω χαμηλά τον λόξιγκα της μικρής αρκετααα χαμηλά λέτε να είναι το κεφαλάκι της και να έχει πάρει θέση???εσείς το νιωσατε όταν πήρε θέση ή πως το νιώθετε τώρα που έχει πάρει θέση??? :$ συγγνώμη αν σας κούρασα!!! :wink:

Γειά σου Εφη! Θα σου πω πως συμβαίνει σε εμένα που κάθε εβδομάδα αλλάζει θέση και δεν λεει να αποφασίσει!

Λοιπον όταν ηταν με το κεφάλι πάνω (επιβεβαιωμενο και με υπερηχο) ενιωθα κλωτσιες κατω στην κυστη και γενικα χαμηλα δεξια αριστερα, μετα απο μερες βλεπω στην κοιλια μου εντονους κυματισμους (βουναλακια δεξια αριστερα εναλλαξ για λιγη ωρα) και την ιδια μερα ενιωθα κινησεις ψηλα κατω απο το στηθος... την επομενη ειχα ντοπλερ και ο γιατρος τον βρηκε με το κεφαλι κατω! (31 εβδομαδων)

Ομως μερες μετα ξανα διαδοχικοι κυματισμοι και το βραδυ κλωτσιες και ενοχλησεις κατω...... και ενα μεγαλο μεγαλο καρουμπαλο κατω απο το στομαχι.....

Τωρα δεν ειμαι σιγουρη γιατι δεν ειδα τους γνωστους κυματισμους (μπορει βεβαια να κοιμομουν) αλλα δεν νιωθω ποδαρακια χαμηλα, γενικα νιωθω παντου εξογκωματα ψηλα , δεξια , αριστερα οποτε δεν ξερω τι γινεται τον λοξυγγα τον αισθανομαι χαμηλα...

Συμπερασμα και να εχει παρει θεση μπορει να την αλλαξει και αντιστροφως οποτε μην αγχωνεσαι και μην αγωνιας!! Σε μια φιλη μου γυρισε 1 βδομαδα πριν γεννησει οπότε....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι, Ρία καιρό είχαμε να σας δούμε..

Έφη μου θα γυρίσει το μωράκι σου καλή μου, μην αγχώνεσαι. Είδες και της Κατερίνας τουμπιτσες κάνει. Εμάς κλωτσάει παντού, δεν έχω ιδέα που είναι. Το πιο κορυφαίο που άκουσα είναι πως μωράκι γύρισε κατά τη διάρκεια του τοκετού.. Καλά δεν είναι ο κανόνας αυτό, απλά το έχω ακούσει και μου φάνηκε πολύ καλό (και κουλό) και σπάνιο!

Φιλένια μου καλά κάνεις και είσαι χαλαρή, κοίτα να το απολαύσεις.

Ρία για τα μαξιλάρια που λες, εγώ έχω 3. Ένα για το κεφάλι, ένα στα ποδαράκια που το είχα πάντα και έχω πάρει και ένα κυλινδρικό που είναι πολυ βολικό. Μετά μπορείς να το καμπυλώσεις και να το χρησιμοποιείς στο θηλασμό. Πάντως ηρωίδες είστε που τα καταφέρνατε με τόση ζέστη.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε?

Εμείς κλωτσάμε υπερβολικά....σε σημείο να μην μπορεί να κοιμηθεί η μαμα..!!! Σήμερα το απόγευμα έχουμε ραντεβού με τον γατρό μας...αααχχχ μου έχει λείψει ο στρουμπουλάκος μου...έχω να τον δω σχεδόν ένα μήνα..!!!!

Έχω περιέργεια να ρωτήσω τον γιατρό πως κάθεται ο μπέμπης γιατί τις πιο πολλές φορές βρίσκεται στο δεξί μέρος της κοιλιάς...

Εντελάκι διαβάζω και εγώ τα βιβλία της Πατσουρου. Θα αρχίσω το δεύτερο βιβλίο της (ας είναι καλά η αδερφουλα μου που μου δάνεισε ουκ ο ολίγα βιβλία!!!)

Καλημέρα με πολύ ζέστη!!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα μανουλίτσες!

Πως ειστε σήμερα;;;

Εμάς η καιρός είναι βροχερή... Λίγο θλίψη μας προκαλέι, αλλά το ελέγχουμε..

Σε ξυπνάει και σένα το νινί βρε Νικόλ μου;;; Εμένα με το που θα καταλάβει ότι θα γυρίσω πλευρό αρχίζει να διαμαρτύρεται, θέλει παρέα. Έχουμε κι εμείς ραντεβουδάκι αυτή τη βδομάδα. Σε υπέρηχο έχουμε να τον δούμε ένα μήνα, αν και πηγαίναμε να δούμε τακτικά τον τράχηλο, δεν κάναμε κοιλιακό υπέρηχο... Ανυπομονώ κι εγώ να δω τη μουρίτσα του.

Εμένα το βιβλίο είναι ένας τόμος, αν και κάπου γραφει πως στο δεύτερο μέρος κλπ κλπ. Ίσως να ένωσαν τους τόμους, είναι λίγο τεράστιο. Αυτό που κατάλαβα ως τώρα ειναι πως θέλει πολύ ξενύχτι και υπομονήήήή μέχρι το σαραντισμό, ίσως και μέχρι το τρίμηνο... κι ευτυχώς θα έχω βοήθεια στο σπίτι τη μαμά μου, αλλιώς δεν ξέρω τι θα έκανα.

Βρε κορίτσια, είναι μια βδομάδα τώρα που η πείνα μου σχεδόν δεν ελέγχεται... Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω φρένο ή να γουρουνιάσω, τίποτα από τα 2 δεν κάνω ακριβώς, αλλά είναι ανεξέλεγκτη!

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως πάτε ..... Δεύτερο σεμινάριο σημερα αχ!! Πολυ τα ευχαριστιέμαι ...... Μας ειπε οτι οταν σπάσουν τα νερά να κάτσουμε να ηρεμισουμε για να μην μεταφέρουμε το ανχος στο μωρο να κανουμε ενα ντουζακι να βάλουμε ενα καθορο εσώρουχο με μια σερφιετουλα άσπρη (για να δουν το χρωμα των υγρών εαν χρειαζεται) και σιγα σιγα να παμε με το πάσο μας δεν χρειαζεται ανχος ..... Γτ εαν ανχονομαστε εμεις μια φορά το μωρο ανχονεσαι δεκαπέντε ...... Εαν παλι μας πιάσουν οι συσπασεις μονο και δεν σπάσουν τα νερά καλο ειναι να παμε στην κλινική οταν εχουμε τις συσπασεις τις πεντάλεπτες ....... Ουφ...!!!! Ευτυχως που μας τα λεει και ενας χριστιανός και ξέρουμε που βαδίζουμε ...... Γτ αλλιως θα έχανα τον μπούσουλα ......

Σημερα κάναμε και τα τελευταια ψώνια ..... Θελω με το που μπω στο μηνα μου να κλείσω την βαλιτσα μου (αν και δεν νομίζω να βιαστεί το μωρο μου) ....... Απο αυριο λέω να βαλω κανενα πλυντήριο ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Το κοριτσακι μου κανει βολτες μεσα στην κοιλιά! Ανυπομονώ να την δω σε μια εβδομάδα που παω για το ντοπλερ!

Σκευτομαι τον τοκετο.. οσες θυμαστε εχω πει οτι παω για φυσιολογικο τοκετο... το ερωτημα ομως για το αν θα κανω επισκληριδιο δεν μπωρο να το απαντήσω... εχω ενα θεμα με της βελονες! Αν δεν κάνω επισκληριδιο λετε να μην αντεχετε ο πονος?


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Φιλένια μου, τελικά καλό το σεμινάριο, εε;; Θα ήθελα κι εγώ πολύ να δοκιμάσουμε έστω με φυσιολογικό, αλλά είπαμε, τα μπεμπάκια μας έχουν σημασία.

Αγγελάκι μου, τι να σου πω;; Έχει δίκιο η Φιλένια μας. Ξέρω περίπτωση που υπέφερε και άλλη που λέει το έκανα 20 φορές - χωρίς επισκληρίδιο. Είναι και θέμα αντοχής στον πόνο και κατασκευής σώματος και έκκρισης ορμονών, είναι πολυπαραγοντικό θέμα. Πάντως δε θα καταλάβεις κάτι από την επισκληρίδιο, αν κάνεις τελικά, θα σου κάνουν τοπική αναισθησία πριν το επιχειρήσουν.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό και ο στρουμπουλάκος μου είναι 1.650 γρ!!!!!!!!

Μας βρήκε πολύ καλά και ως πρός τις μετρήσεις του αμνιακού και της κοιλιάς (διότι έχει σχέση με το σάκχαρο) και είδαμε κοντινό πλάνο φατσούλας...ολόιδιος ο πατέρας του!!!! Η χαρά μου απερίγραπτη...!!!!!!

Τα φιλιά μου σε όλες τις κοιλίτσες...καλό βράδυ!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου!!

Αχ εχω και εγώ τόση περιέργεια να τον δω. Δεν αντέχω μέχρι την Τετάρτη που έχουμε το ντοπλερ να δω πόσο έχει φτάσει το χοντρουλάκι μου...

Κυριακή γυρνάμε και αρχίζουν οι ετοιμασίες οι τελευταίες για το μικρό μου!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Νικολάκι μας μπράβο για τα νέα σας!!!! Αυτό σημαίνει πως τα πας καλά με το σάκχαρο, εε;; Τέλεια! 30η εβδομάδα εσύ...Τα 3/4 της εγκυμοσύνης τα πέρασες.. Έτσι σκέφτομαι κι εγώ για την άλλη βδομάδα.

Ίδιος ο μπαμπάς ο μικρός;; Κι εμάς νομίζω - κι ας λένε πως τα αγοράκια μοιάζουν στη μαμά, εμείς θα είμαστε μάλλον εξαίρεση.

Αντωνία μου να περάσετε τέλεια τις τελευταίες σας μερούλες στο νησί. Πως τα πάει ο επαναστάστης μας;; Κάνει αισθητή την παρουσία του;

Αγγελάκι μου, θα έλεγα καλύτερα που δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Πιστεύω πως το άγνωστο μας κρατά σε αγωνία, αλλά και η άγνοια είναι σύμμαχός μας :)

Φιλιά σε όλες..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... ειμαστε στο χωριο για κανα 3 μερουλες και δεν θα αφησουμε πανηγυρι... ωραια γιορτη.. εγω σε αυτη την γεννα φοβαμαι περισσοτερο γιατι ξερω τι με περιμενει, στην πρωτη γεννα χρειασφηκε να κανουμε προκληση γιατι ειχα μπει στον 10 και ο μικρος δεν ειχε σκοπο να βγει. Αντεξα απο τις 10 το βραδυ εως τις 11 το πρωι με πονους και μετα παρακαλουσα για επισκληριδιο, οι τεχνιτοι πονοι ειναι πολυ πιο δυνατοι, και οταν γεννησα το βραδυ στις 10 ο αναισθησιολογος δεν μου ειχε δωσει αλλο φαρμακο αλλα γεννησα και ενιωθα προς το τελος παλι πονους. Αν και τωρα παλι κανω προκληση πρωτα θα κανω επισκληριδιο και μετα ας γεννησω.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...