Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλη εβδομάδα κοριτισα! Εδω στο νησι ειχαμε μια περιπετειώδη βραδιά... ξέσπασε μια μεγάλη φωτιά... ευτυχώς την σβησανε πριν φτασει κοντα στα σπιτια.. ολη η περιοχη ειχε διακοπη ρεύματος μεχρι πολυ αργα.. παρολα αυτα είχε πανσελινο κ ηταν μια ρομαντικη βραδια χωρις φωτα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες Οκτωβριανες!!!

Τι μου κανετε κοριτσακια μου??

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!!! Νομιζω αρχιζει και περιοριζεται λιγακι ως προς το χωρο η μπεμπα μας!!! Πως περναει ο καιρος!!!! 7 εβδομαδες μεχρι το τελος!!! :)

Ειντζελ ευτυχως που περιοριστηκε η φωτια!! Μπραβο!!! Οσο για το ρευμα... με τετοιο φεγγαρι εχθες θα περασατε πολυ ομορφα!!!!

Εντελακι μου τι μου κανετε σημερα? Ο κολυμβητης μας??

Αντωνια μου απολαμβανετε μπανακια??

Δευτερομανουλες μπειτε να μας δωσετε τα φωτα σας για τη βαλιτσα!!!

Φαρμαση αν δεις το μυνημα με ενδιαφερει η δημοσια φυλαξη βλαστοκ. Αν μπορεις στειλε μου πληροφοριες!!!

Φιλακια πολλα σε ολες της κοιλιτσες!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Ετοιμαζω ρουχαλακια και βαλιτσες... αλλα τι εχω παθει και ιδρωνω τοσο πκλυ? Το βραδυ μπορει να κανω και 2 ντους το κλιματιστικο φουλ και εγω ζεσταινομαι.... θελω τον μικρουλη μου να τον αγκαλιασω...


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα ειχα το πρώτο σεμινάριο .... Μιλήσαμε για το τι πράγματα θα χρειαστούμε στ μαιευτιριο ..... Τι στο σπιτι ..... Τα απαρετιτα έγγραφα ..... Ολα μια χαρα ειναι περίπου δέκα συνεδρίες δευτερα κ Τετάρτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Άντρια με το καλό τα μαζέματα! Ειλικρινά σας σκέφτομαι πολύ με τη ζέστη. Εδώ ζεσταίνομαι εγώ στα ψυχρά κλίματα (21 ολόκληροι βαθμοί σήμερα, εε εντάξει είχε δροσιά, δεν παραπονιεμαι), εσείς θα υποφέρετε.. Υπομονή!

Φιλένια μου ωραία τα σεμινάρια;; Θύμισέ μου, με τη μαία κάνεις; Ή σε κάποιο κέντρο;; Αν βρεις καμιά χρήσιμη πληροφορία με χαρά θα σε ακούσουμε.

Χαρμάκι καλά είμαστε κι εμείς. Αλλά μάλλον έχουμε ακόμη χώρο, γιατί με έχει ταράξει λίγο ο κύριος. Αρχίζει κι έχει προσωπικότητα το μαναράκι μου. Έχει πολύ πλάκα που αντιδρά σε ερεθίσματα.

Μας ήρθε το καρότσι σήμερα!!! (μετά από 2 μήνες βέβαια). Όλα καλά, το έστησε ο μπαμπάς μας και το κάναμε βόλτα μες το σπίτι και το χαζεύαμε.

Επίσης, ολοκληρώσαμε τις αγορές για το μπέμπη μας. Ελάχιστα έχουν μείνει, όπως πάνες που θα πάρουμε προς το τέλος, τα σαπουνάκια του κλπ και για τη μαμά έμεινε θήλαστρο και αν χρειαστώ για το νοσοκομείο κάποια μικρο-πράγματα.

Τα φιλιά μου σε όλες, καλό βράδυ!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Χε καλημέρα Άντρια!!!!

Καλημέρα μανούλες! Πως είστε σήμερα;;;

Εμείς ξυπνήσαμε από τις 5!!!! και κάναμε παρέα με το μπέμπη. Βάλαμε και το φαγάκι μας στο φούρνο και μου φαίνεται σε καμιά ώρα θα ρίξουμε μεσημεριανό ύπνο... χεχεχε!

Κοριτσάκια σας πονούν οι αρθρώσεις καθόλου;;; Άλλο πάλι και τούτο.. Παρατήρησα όταν λυγίζω τα γόνατα έχουμε ένα θεμα να σηκωθούμε μετά.

Αγγελάκι μου μετά το είδα το μήνυμά σου κοριτσάκι μου..

Ελπίζω να μην ανησυχήσατε πολύ και να μη μυρίζει καμμένα ο τόπος. Έχω βρεθεί πολύ κοντά σε πυρκαγιά, από θαύμα δεν καήκε το χωριό και μπορώ να φανταστώ πως είναι.

Φιλάκια σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!

εντελ στην αρχη ανησυχήσαμε λιγο αλλα μετα σταμάτησε ο αερας κ ολα καλα!

εμεις βλεπουμε καθε βραδυ περιεργα ονειρα... σημερα ειδα οτι εκει που κουνιοταν το μωρο στη κοιλια μου ξαφνηκα η κοιλια μου παιρνει ενα μακροστενο σχημα, ηταν και καλα ολοκληρο το χερακι του μωρου μου που προσπαθούσε να αρπαξει κατι! το κρατησα λιγακι και μετα το έσπρωχνα προς τα μεσα! βλεπει καμια αλλη περιεργα ονειρα?


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

εντελ στην αρχη ανησυχήσαμε λιγο αλλα μετα σταμάτησε ο αερας κ ολα καλα!

εμεις βλεπουμε καθε βραδυ περιεργα ονειρα... σημερα ειδα οτι εκει που κουνιοταν το μωρο στη κοιλια μου ξαφνηκα η κοιλια μου παιρνει ενα μακροστενο σχημα, ηταν και καλα ολοκληρο το χερακι του μωρου μου που προσπαθούσε να αρπαξει κατι! το κρατησα λιγακι και μετα το έσπρωχνα προς τα μεσα! βλεπει καμια αλλη περιεργα ονειρα?

Καλημέρα Αγγελάκι μου!

Από όνειρα ουου... ¨Αλλο τίποτα.

Νομίζω έχουν να κάνουν με τις ορμόνες (τι άλλο;; :rolleyes:).

Άσχετο..

Άρχισα το βιβλίο για το θηλασμό της Πατσούρου. Πολύ καλό.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε!! τι κανουν τα μωράκια!!!

Εμείς νομιζω επιβάλεται να μεγαλώσει κι άαααλλο η κοιλιά γιατί ο μπέμπης δεν χωράει πια!!! Τον αισθανομαι ταυτοχρονα πανω κατω δεξια αριστερα!!!

Περιεργα ονειρα ακουω..... εγω ονειρευομαι συνεχεια οτι το μωρο πεφτει κατω και τιναζομαι στον υπνο μου...

Τον οποιο ο Θεος να κανει υπνο γιατι δεν βολευομαι καθολου πια ξυπναω συνεχεια πιασμενη, ζεσταινομαι, θελω τουαλετα με ξυπναει ο μπεμπης ολα τα καλα στον υπνο τα παθαινω!!

Ε, μετα σκεφτομαι οτι πολυ συντομα δεν θα υπαρχει καθολου υπνος και τον εκτιμαω ακομα και ετσι!!!

Σε λιγοτερο απο 3 βδομαδες μπαινω στον μηνα μου!!! Αναμεικτα τα συναισθηματα προς το παρον......... απο την μια ανυπομονω να τον δω να τον παρω αγκαλια και απο την αλλη δεν θελω να χωριστουμε........


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ο καιρος πολυ γρηγορα ..... Η αλήθεια ειναι οτι ειμαι πολυ χαλαρή σε ολα ...., η λέξη ανχος δεν ξέρω τι παει να πει ..... Αλλα εχω την εντύπωση πως μόλις κοντεύουν οι μερες για τα καλα θα με κυριαρχισει η αγωνία ο φόβος και το ανχος ......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Πως είναι τα μωράκια σας??ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...λοιπόν τελευταία επίσκεψη στην γιατρό είχα 31/7 ήμουν περίπου 28 εβδομάδων,όλα ήταν τέλεια απλά δεν είχε πάρει θέση αν και μου είπε ότι είναι νωρίς μέχρι και την 34 έχει χώρο...την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού ξανά,έχω τόσο άγχος για το αν θα έχει πάρει θέση!!Έχω δύο μέρες που νιώθω κάτω χαμηλά τον λόξιγκα της μικρής αρκετααα χαμηλά λέτε να είναι το κεφαλάκι της και να έχει πάρει θέση???εσείς το νιωσατε όταν πήρε θέση ή πως το νιώθετε τώρα που έχει πάρει θέση??? :$ συγγνώμη αν σας κούρασα!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...