Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Τέλεια νέα Χαρμάκι!

Πωπω πόσο μεγαλώσατε... Πραγματικά ολόκληρες κοπέλες! :)

Ο κολυμβητής τώρα ντρέπεται, γιατί είναι ένας μικρός μικρός κύριος και ντρέπεται τις κοπέλες.... Θα το ξεπεράσει, χε....

Μια χαρά και για τον τοκετό. Δεν έχεις μωρέ μυωπία πολλή. Να κάνεις ό,τι σου βγάζει ασφάλεια.

Ραντεβού εμείς έχουμε λίγο νωρίτερα από σας, θα έχουμε μεγαλώσει κιόλας, θα σας κάνουμε το κομμάτι μας για λίγες μέρες και μετά θα μας ταπώσετε πάλι... χιχι.

Ααα για πάνες, οι πληροφορίες λένε, πως από τη στιγμή που θα φτάσει το κατώτατο όριο κιλών, είναι καλό να πάρουμε αυτές τις πάνες. Πχ. εσέις σίγουρα θα είστε πάνω από 2 κιλάκια, άρα οι 2-5 ειναι μάλλον περιττές, μπορεί να σας σφίγγουν. Οπότε κατέληξα πως θα περιμένω να γεννηθεί πρώτα ο πρίγκηπας και μετά θα στείλουμε το μπαμπά να μας πάρει...;)

Αν κρατηθώ κιόλας... χεχε...

Καλημερα Κολυμβητη!!!! Συνεχισε τις βουτιες και θα μας φτασεις στα κιλα!!! Μη σου πω πως με τετοιες πλατες θα μας ξεπερασεις!!!! :)

Καλα τα λενε οι πληροφοριες!!! Τις διαβασα πριν λιγο.. με αισιοδοξια!!!!

Εμεις παμε για το 3-6 νομιζω απο την αρχη!!! Αντε να παρουμε ενα πακετο 2-5, εχουμε και ενα σπιτι και ειμαι κομπλε!!!

Αχ Εντελακι μου κοντευουμε!!!

Εχθες κλεισαμε και το κλιματιστικο μας αφου αποφασισαμε να βγαλουμε εδω το χειμωνα και απο Φεβρουαριο να ψαχτουμε χαλαρα να βρουμε το σπιτακι μας!!!

Μετα τον 15αυγουστο θα βαψουμε το δωματιο μας, ευτυχως ειναι μεγαλο, αφου θα κοιμομαστε ολοι παρεακι εκει!!!

Τωρα αυτο που μενει ειναι να παμε να παρουμε τα πραγματακια της μαμας για να φτιαχνουμε σιγα σιγα βαλιτσα!!!

:D:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κολυμβητη!!!! Συνεχισε τις βουτιες και θα μας φτασεις στα κιλα!!! Μη σου πω πως με τετοιες πλατες θα μας ξεπερασεις!!!! :)

Καλα τα λενε οι πληροφοριες!!! Τις διαβασα πριν λιγο.. με αισιοδοξια!!!!

Εμεις παμε για το 3-6 νομιζω απο την αρχη!!! Αντε να παρουμε ενα πακετο 2-5, εχουμε και ενα σπιτι και ειμαι κομπλε!!!

Αχ Εντελακι μου κοντευουμε!!!

Εχθες κλεισαμε και το κλιματιστικο μας αφου αποφασισαμε να βγαλουμε εδω το χειμωνα και απο Φεβρουαριο να ψαχτουμε χαλαρα να βρουμε το σπιτακι μας!!!

Μετα τον 15αυγουστο θα βαψουμε το δωματιο μας, ευτυχως ειναι μεγαλο, αφου θα κοιμομαστε ολοι παρεακι εκει!!!

Τωρα αυτο που μενει ειναι να παμε να παρουμε τα πραγματακια της μαμας για να φτιαχνουμε σιγα σιγα βαλιτσα!!!

:D:D:D:D:D:D

Τσίμπησες και το κοπλιμέντο αντράκι μου, είδες;;; Άντε κάνε μια βουτίτσα τώρα να δείξεις τις επιδόσεις σου. (Σιγα που θα κανε! Αυτό το παιδί δεν ξέρω τι παθαίνει, ούτε στον πατέρα του δεν κάνει το κομμάτι του... Μόνο εγώ βιώνω τις μοναδικές του βουτιές!!).

Το κλιματιστικό νομίζω είναι απαραίτητο στο νησί. Δεν παλεύεται κάποιες φορές. Και σιγά σιγά θα βρειτε και σπίτι.. Τώρα θα έρθουν και οι φοιτητές, είναι ζόρικη περίοδος.

Κοντεύουμε ποιος θα το πίστευε;; Αν κι εγω νομίζω πως έχουμε πολύυυυυ χρόνο ακόμη. Οργανώνομαι, αλλά πάλι πιστεύω πως έχω πολύ χρονο.

Βάλαμε ραδιοφωνάκι (ελληνικό) σήμερα και τα περνάμε ωραία τα 2 μας. Τώρα τελειώνει και το φαΐ μας, γιατί ο μικρός θα αφήσει την πισίνα και θα πιάσει την κουτάλα σε λίγο.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησες και το κοπλιμέντο αντράκι μου, είδες;;; Άντε κάνε μια βουτίτσα τώρα να δείξεις τις επιδόσεις σου. (Σιγα που θα κανε! Αυτό το παιδί δεν ξέρω τι παθαίνει, ούτε στον πατέρα του δεν κάνει το κομμάτι του... Μόνο εγώ βιώνω τις μοναδικές του βουτιές!!).

Το κλιματιστικό νομίζω είναι απαραίτητο στο νησί. Δεν παλεύεται κάποιες φορές. Και σιγά σιγά θα βρειτε και σπίτι.. Τώρα θα έρθουν και οι φοιτητές, είναι ζόρικη περίοδος.

Κοντεύουμε ποιος θα το πίστευε;; Αν κι εγω νομίζω πως έχουμε πολύυυυυ χρόνο ακόμη. Οργανώνομαι, αλλά πάλι πιστεύω πως έχω πολύ χρονο.

Βάλαμε ραδιοφωνάκι (ελληνικό) σήμερα και τα περνάμε ωραία τα 2 μας. Τώρα τελειώνει και το φαΐ μας, γιατί ο μικρός θα αφήσει την πισίνα και θα πιάσει την κουτάλα σε λίγο.

:D:D:D:D:D

Καθυστερουσαμε να το παραγγειλουμε γιατι δεν ξεραμε αν θα μεναμε εδω ή οχι!! Τελικα καλυτερα που ηρθε ετσι και θα εχουμε ολο το χρονο μπροστα μας να βρουμε σπιτακι!!!

Και εμεις ειμαστε με μουσικουλα και μαγειρευουμε φακουλες!! Σε 2 ωριτσες θα ερθει και ο μπαμπας μας να φαμε ολοι παρεα!!!!:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D

Καθυστερουσαμε να το παραγγειλουμε γιατι δεν ξεραμε αν θα μεναμε εδω ή οχι!! Τελικα καλυτερα που ηρθε ετσι και θα εχουμε ολο το χρονο μπροστα μας να βρουμε σπιτακι!!!

Και εμεις ειμαστε με μουσικουλα και μαγειρευουμε φακουλες!! Σε 2 ωριτσες θα ερθει και ο μπαμπας μας να φαμε ολοι παρεα!!!!:D:D:D:D:D

Εεε ναι μη σου πέσουν κι όλα μαζεμένα μωρέ...

Εμάς ο μπαμπάς μας αργεί να έρθει και τρώμε μαζί βραδυνό...

Τον περιμένουμε πως και πως!

Τι σας λεει ο καιρός;;

Κάνετε κανένα μπανάκι;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!

Και εμείς είμαστε μια χαρα!!!!

Πήγαμε και σήμερα στον ενδοκρινολόγο και αμς βρήκε μια χαρά!!! Χαίρομαι ιδισίτερα γιατί μέσα σε δύο εβδομάδες έχω πάρει ΜΟΝΟ 600 γραμμάρια εκ των οποίων τα περισσοτερα ε'ιναι του στρουμπουλάκου μου!!!!! Αααααααααχ έπρεπε να πρόσεχα πιο νωρίς...δεν θα είχα πάρει τόσα κιλά!!!! Τέλοσπάντων δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετά...

Εντελάκι μου το πρώτο Σαββ-κο που με ρ'ωτησες πως πέρασε ως παντρεμενη θα σου απαντήσω χωρίς καμια διαφορά. Ήδη με τον αντρούλη μου συζούμε αρκετο καιρό επομένως δεν άλλαξε τίποτε..

Χαρμάκι μου πόσο μεγαλώσατε μωρέ??? Πω,πω...μπράβο!!! Καλύτερα να το αφήσετε πιστεύω και εγώ το ψάξιμο για καινούργιο σπίτι αυτό θα κάνουμε και εμείς άλλωστε


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα επεστρεψα μετα απο τοοοσο καιρο και βλεπω οτι στη λιστα μονο εγω δεν ειμαι με χρωματακι....αναμενουμε μια ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ 2 μετρα..χιχιχι!!22/10 ΠΗΤ οπως γραφει στη λιστα,την προηγουμενη εβδομαδα που την ειδαμε ηταν 1.213γραμμαρια τωρα λογικα θα ανεβηκε...θεσουλα δυστυχως ακομη δεν πηραμε κ με ανησυχει γιατι θα ηθελα παρα πολυ φυσιολογικο τοκετο!!Τα ψωνια μας δεν τα καναμε οοολα...σε λιγες μερες πιστευω να τα παρουμε για να ξεκινησω το δωματιο και τα πλυσιματα-σιδερωματα!!Αρκετα σας κουρασα λοιπον...για πειτε μου κ εσεις τα νεα σας αν κ διαβασα λιγο-πολυ... :-* <3 <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!! Τι μου κανετε???

Εμεις ξυπνησαμε με ενα μικρουλη σεισμουλη και τωρα τρωμε το κεικ μας και πινουμε το χυμουλη μας!!!

Εχθες βολταραμε και πειραμε τα υλικα για τα μπομπονιερακια που θα δωσουμε στο μαιευτηριο!! Ειναι τελειαα!!! Συνηθίζετε εδω και δινουν κουφετα στη γεννηση!!

Σιγα σιγα θα τα ξεκινησω να τα φτιαχνω και αυτα!!! Αχχ ποσο ομορφα νιωθω που κοντευει αυτη η υπεροχη μερα!!!

Εφη καλως ορισες και παλι στο παρεακι!!! Με το καλο το κοριτσακι σας!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια κι από μας..

Πως είστε;;;

Έφη με το καλό το κοριτσάκι σου!!! :)

Χαρμούλι το έχω σχεδόν ξεχάσει πως είναι οι σεισμοί.

Όταν ήρθαμε εδώ, έλεγα στον άντρα μου, μα να μην το βάλουμε αυτό ψηλά, να προσέξουμε εδώ εκεί κλπ... Και με κοιτούσε έκπληκτος. Μετά από τόσα χρόνια χωρίς σεισμό ομολογώ δε μου έλλειψαν καθόλου..

Φιλάκια στην κυρία από τον πρίγκηπα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ανταποδιδουμε στον πριγκιππα Μαμα Εντελ!!! :)

Η αληθεια ειναι οτι ειχε σχεοδον χρονο να μας κανει σεισμο!! Ευτυχως αντεδρασα ηρεμα και δεν φοβηθηκα!!! Ετοιμασα και τη μικρη μας σκυλιτσα (βαλαμε το λουρακι) να ειμαστε ετοιμες για παν ενδεχομενο!!!

Δεν τους μπορω παντως καθολου...

Κατα τα αλλα λεω να κανω μια νοστιμη μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα απο μανιταρια σημερα... τι εχει το μενου σας σημερα??


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανταποδιδουμε στον πριγκιππα Μαμα Εντελ!!! :)

Η αληθεια ειναι οτι ειχε σχεοδον χρονο να μας κανει σεισμο!! Ευτυχως αντεδρασα ηρεμα και δεν φοβηθηκα!!! Ετοιμασα και τη μικρη μας σκυλιτσα (βαλαμε το λουρακι) να ειμαστε ετοιμες για παν ενδεχομενο!!!

Δεν τους μπορω παντως καθολου...

Κατα τα αλλα λεω να κανω μια νοστιμη μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα απο μανιταρια σημερα... τι εχει το μενου σας σημερα??

μιαμμμ.. σήμερα ο μπαμπας μας θα ερθει νωρις και θα κανουμε μοσχαρακι για να βοηθήσουμε το σιδηρο της μαμας. και θα φαμε κι ολοι μαζι :)

μια χαρα ψυχραιμη εισαι.. κι εγω τους φοβομουν τους σεισμους, αλλα ημουν παντα, παραδοξως, πολυ ψυχραιμη!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ποτε πηγαμε διακοπες, ποτε ηρθαμε! Παντως περασαμε πολυ ωραια. Μονο το γεγονος οτι φυγαμε απ τον καυσωνα, ηταν ολα τα λεφτα! Προσπαθησα να περιορισω την διατροφη μου, αλλα οτι κ να εκανα το ζακχαρο ηταν ελαφρος ανεβασμενο. Τωρα που επιστρεψαμε στο σπιτι θα μπουμε ξανα σε προγραμα! Δεν σας ειπα..ο γιατρος μας ειπε στις 38 βδομαδες θα παμε με προγραμματισμενο φυσικο. :-). Χαρηκα γτ θα εχω τον ζουζουνο μου πιο γρηγορα κ γτ δεν απεκλεισαν τον φυσικο!!! Μια φορα την βδομαδα πλεον επισκεψεις κ μονιτορ καθε φορα. Το μωρακι στις 31 βδομαδες αρχισε να πιεζει πιο πολυ το στομαχι κ κανει τον υπνο μου λιγο δυσαρεστο...υπομονουλα :-). Καλο υπολοιπο κοριτσια χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες...

Πως πάνε οι κοιλίτσες;;

Εμάς χορεύει σήμερα, όλο κάτι ψάχνει το μικράκι μου.

Καλώς μας ξανάρθες Γιώτα. Είσαι στην 31η εβδομάδα τώρα;;; Άλλες 7 εβδομάδες δηλαδή και τσουπ το θαυματάκι. Πραγματικά πότε πέρασε ο καιρός....

Έχω την εντύπωση πως μας άνοιξε κι η όρεξη μαζί με τον ερχομό του 7ου. Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε πάρει κιλάκια πολλά, αλλά αν συνεχίσουμε έτσι μας βλέπω να τα παίρνουμε μαζεμένα το τελευταίο τρίμηνο.

Φιλάκια σε όλες


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...