Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα Αγγελάκι μας, καλημέρα Χαρμούλι!

Άντε Κατερινάκι περιμένουμε νέα απο το ντοκ.

Χαρμάκι μαζί θα πλένουμε μου φαίνεται. Οι τελευταίες είμαστε;; Χεχεχε! Εγώ να πω την αλήθεια περιμένω βοήθεια για να τα κάνουμε μαζί τα πλυσίματα, στήσιμο κλπ. Πήρα άδεια από δουλειά λόγω τραχήλου, εε ας τον προσέξω τον πρίγκηπά μου λιγάκι και ας παραχαϊδευτούμε λιγάκι από τα αγαπημένα μας πρόσωπα, δεν πειράζει.

Κι εμείς σας βγάζουμε το καπελάκι και χαμογελάμε. Αν και σήμερα είμαστε πολύ απασχολημένοι και δραστήριοι - η μάνα ψηφίζει πως το παιδί προσπαθεί να γυρίσει! Από χθες όλο βολταράκια είναι.

Αγγελάκι νομίζω καλά το σκέφτηκες. Ένα πλυντηριάκι τη μέρα μια χαρά είναι. Πάντως το στεγνωτήριο είναι η χαρά της νοικοκυράς (μαζί με το πλυντήριο πιάτων). Ιδίως σε περιοχές με υγρασία είναι ιδανικό αν το έχεις.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Εγώ αν και κρυωμένη έκανα και χθες και σήμερα μπανακι. . Παίρνω bisolvon πρωί βράδυ για το βήχα, η φωνη μου είναι νταλικερη αλλά δεν πτοούμαι :P

Διαβάζω πλένετε εγω θα τα κανω όλα μετα τις 20 που γυρνάμε. Ελπίζω να προλάβω. Ο μικρός Νικόλας σας στέλνει τα φιλιά του μαζι με πολλά κλωτσομπουνιδια κ στριφογυριστα. Όπως καταλάβατε συνεχίζουμε με τον τίτλο του ζωηροτερου..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντονια περαστικα. Ολες ετοιμαζομαστε . Περναει ο καιρος και ερχονται τα μωρακια μας. Ξεκουραστειτε τωρα γιατι μετα εχει ξενυχτια...


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα καλημεραααα ......

Εχθες πηγαμε στο γιατρό μας .... Το μωρο μας ειναι 1750γρ. ..... Εχει ακόμα πολυ χώρο λεει για να παίζει τις κλωτσιες της ...... Ειναι κανονικά προς τα κατω ακόμα ..... Μου ειπε να επισκεφτώ έναν οφθαλμίατρο αυτο τον μηνα ..... Και θα με βοηθήσουν λεει πολυ τα μαθηματα του ανώδυνου τοκετού (για να δουμεεεεεε) ...... Ειμαι +13 κιλα και μου ειπε γλυκα μια φορά τις τρεις μερες :'( .......

Και το τραγελαφικο της ιστορίας ειναι οι άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας που με βλέπουν μου λενε ... Με το καλο κοπελια καλη λευτεριά ..... Τι μωρο κρατάς ;;;; Και τους λέω κοριτσι .... Και γυρίζουν και μου λενε ..... Εεεεεεεεε δεν πειράζει μην στεναχωριεσαιιιιιιιιιιιι την υγεία του να εχει ...... ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΡΩΩΩΩΩΩ ...... έλεος που ζούμε;;;;; Εγω θυμάμαι την μαμα μου και έλεγε μακάρι να ειχε άλλα δυο κορίτσια ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι απο μας.

Δρόσισε αρκετά μπορώ να πω σήμερα - από τη μια με χαροποιεί γιατί δε ζεσταίνομαι κι από την άλλη στενοχωριέμαι όταν νιώθω πως φευγει το καλοκαίρι.

Φιλένια μου μπράβο για τα νέα σας.

Να μη στενοχωριέσαι για το τι σου λένε. Είμαστε υπερευαίσθητες αυτή την περίοδο και μας φταίνε πολλά σε υπερβολικότατο βαθμό. Τόσα ξέρουν, τόσα λένε. Δεν πειράζει. Πολλοί άνθρωποι δε σκέφτονται πριν μιλήσουν.. δεν μπορούμε να το αλλάξουμε.

Πως τα πάτε με τις εργασίες στο σπίτι;;

Αντωνία μου κάνε τις διακοπούλες σου ήσυχα και ήρεμα και θα τα φτιάξεις όλα μόλις γυρίσεις. Άντε θα φύγει και το παλιοκρύωμα και θα το απολαύσεις ακόμη περισσότερο.

Γεια σου Άντρια! Και εσύ στον αγώνα, εε;;

Εμείς καλά, σκαλίζουμε μέσα στην κοιλίτσα της μαμάς σε μέρη ανεξερεύνητα ως τώρα. Συνέχεια κουνιέται ο μικρός.

Τα φιλιά μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια Καλημέρα.

Είμαι με 4 σπαστες ώρες ύπνου και παλεύω να κρατήσω τα μάτια ανοιχτά. Σήμερα σκεφτόμαστε να πάμε στα ματαλα για μπάνιο. Θα δείξει τι θα αποφασίσει ο αντρας μου. .

Ο μικρός ολη νύχτα δεν σταμάτησε να βαραει και με πολύ δύναμη που με πονούσε. :?

Υποφέρω πραγματικά πολύ με τις κλωτσιές του ώρες ώρες. .

Εσεις ολα καλά?

Φιλενια μη δίνεις σημασία τον πατέρα μου ακόμα τον ρωτάνε αν έκανε 3 για να βγάλει το αγόρι και οταν τους λέει όχι τον κοιτάνε με απορία. . Κολλημένα μυαλα. Εσύ να είσαι καλά και η κούκλα σου και τίποτα άλλο δε μέτρα.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αντωνία μου..

Ταλιμπανάκος ο μικρούλης, εεε;;;

Σε πονάει τόσο πολύ βρε παιδί μου;;

Λόγω της ... δραστηριότητας του μικρου δεν κοιμήθηκες;;;

Κοιμήσου στο δρόμο, θα ανανεωθείς. Πιες και κανένα καφεδάκι, αν στο επιτρέπει ο γιατρός και πιστεύω θα περάσεις όμορφα.

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.

Τι πάνες έχετε πάρει ή σας έχουν στείλει;; Δεν εννοώ μάρκα, αλλά νουμεράκι.

Το 1 που είναι από 2-5 κιλά ή το 2 που είναι από 3-6 (τουλάχιστον για την εταιρία πα..ρς, τις άλλες που έχετε αναφέρει κατά καιρούς δεν τις έχω βρει εδώ).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Τι κανουν οι κοιλιτσες??

Φιλενια μην ακους κανενα!!! Στην τελικη μετα απο χρονιααααα.... ολοι λενε να βρουν καλες νυφες για τα καμαρια τους!!! χαχαχχαχα γερα να ειναι ολα και σημασια 0 σε ολους!! :)

Αντωνακι ματαλα εε?? Θα ηθελα και εγω μια βολτα εκει κατω... θα τη βαλω στο προγραμμα!!! Δεν σε αφηνει ο μικρουλης ε??? ο ταρζανακος της παρεας νομιζω οτι ειναι!!!! Παντως και η δικη μου εχθες τα εδωσε ολα!!! χαχαχχα μηπως ειχαν βγει παρεακι???

Κολυμβητη μας τι κανεις?? Πανουλες ακομα δεν ξερω ποια μαρκα να παρω!!! Μου εχουν στειλει λιμπερο μια συσκευασια με 14 μεσα.. αλλα μαλλον πως λεω για παμπερς!

Οσο για το νουμερακι το 2-5 νομιζω θα το βαλουμε πολυ λιγο!! Αντε 2 εβδομαδες?? Μετα θα παμε στο 3-6!! Εσυ πως το σκεφτεσαι??


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στην λίστα που μου έδωσαν απο το νοσοκομειο για το μωρο μου γράφουν το 3-6 ....... Ουφ...!!!! Πραγματικά αδιαφορώ ........ Αλλα με πιάνει κ λιγο και το τρελό μου ...... Δλδ εαν κάνετε όλες αγόρια τι θα καταλαβεναμε ;;;;;; Πως θα συνεχιζόταν η ζωη ...... Και τα δυο χρειάζονται σε ενα σπιτι ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Χαρμάκι μας...

Δεν έχω ιδέα τι νούμερο να πάρω. Αλλά πιστεύω πως το 3-6 τα καλύπτει πιο καλα... Τι στο καλό, πόσο γρήγορα παίρνουν βάρος. Εδώ χάνουν και λίγο όταν γεννιούνται. Δεν είναι δυνατόν να ξεπεράσουν τα 5 κιλά σε 2 εβδομάδες, λέω εγώ τώρα. Από την αλλη δεν ξέρω και πόσο θα γεννηθούν. Ρώτησα μια φίλη μου, πρόσφατα γέννησε, όταν μου απαντήσει θα σας πω.

Φιλένια μου όλοι μας έχουμε τις παραξενιές μας και καμιά φορά πετάμε την κοτσάνα μας χωρίς να σκεφτόμαστε.

Μην ασχολείσαι γλυκιά μου! Σκέψου πως θα φορας τόσο όμορφα πράγματα στο κοριτσάκι σου που θα είναι σκέτη γλύκα. Πως θα μεγαλώσει και θα λιώνει στην αγκαλιά σου και θα κάνει ό,τι κι εσύ γιατί θα θέλει να σου μοιάσει.

Εμένα μου λέγανε πως ο μπέμπης είναι τεράστιος!!!! επειδή αρχικά κλώτσησε νωρίς και επειδή ήταν λίγο λιγότερο από κιλάκι πριν 3 βδομάδες και εγώ είχα πρόβλημα με τον τράχηλο και κόντεψα να πάθω κατάθλιψη. Τελικά ο γιατρός μου είπε πως είναι φυσιολογικότατο το μωράκι μας. Μα το έδειχνε κι ο υπέρηχος 5 μέρες μεγαλύτερο, σιγά τα ωά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν πήγαμε ματαλα λόγω απόστασης αλλά πήγαμε αγιο Νικόλαο. Κάναμε το μπανακι μας και γυρίσαμε φάγαμε και τώρα ξεκούραση.

Φιλενια γιατί χαλιεσαι με το τι λέει ο ενας και ο άλλος?

Εγώ ειλικρινά δεν ασχολούμαι με κανένα και βασικά δεν παίρνει και κανένα να μου πει κάτι γιατί ξέρουν αντίδραση. :P

Δεν αισθάνομαι πάντως ότι κάνω επίτευγμα επειδή θα κάνω αγόρι. Ούτε οτι όσες έκαναν ηταν πιο αξίες. Στο 2014 ζούμε ας ξεκολλήσουν τα μυαλά.

Πάνες δεν εχω πάρει έλεγα μετά τη γέννα. Δεν είναι νωρίς ακόμα?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες!

Πως είστε σήμερα;;

Εμείς πιο αισιόδοξοι και χαρούμενοι.Γενικά οι ορμονούλες μας, μας επηρεάζουν. Υπερευαισθησία στο φουλ! Χεχε!

Ο μπεμπούλης δίνει το παρόν συνέχεια.

Καλά μπανάκια στις τυχερούλες!

Εδώ έχουμε ηλιάκο, να δούμε για πόσο...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!! Τι μου κανετε μανουλες του μπι??

Εμεις ειμαστε πολυ χαρουμενοι!! Πηγαμε ντοκ εχθες η μικρη μας νεραιδα ειναι τελεια!!!

Φτασαμε τα 2250 γρ και η μανουλα τα +16!! Το ρωτησα για τον οφθαλμιατρο και μου ειπε δεν χρειαζεται!!! Επισης μιλησαμε λιγακι για τον τοκετο!! Παμε για φυσιολογικο αν θελει ο θεος!! Βεβαια αν τελικα επιλεξω εγω καισαρικη ή εχουμε ενδειξεις μετα την 38η την προγραμματιζουμε μετα τις 22/9!!!

Επομενο ραντεβου με την ομορφη στις 19!!!!

Σας φιλω!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα Χαρμάκι!

Πωπω πόσο μεγαλώσατε... Πραγματικά ολόκληρες κοπέλες! :)

Ο κολυμβητής τώρα ντρέπεται, γιατί είναι ένας μικρός μικρός κύριος και ντρέπεται τις κοπέλες.... Θα το ξεπεράσει, χε....

Μια χαρά και για τον τοκετό. Δεν έχεις μωρέ μυωπία πολλή. Να κάνεις ό,τι σου βγάζει ασφάλεια.

Ραντεβού εμείς έχουμε λίγο νωρίτερα από σας, θα έχουμε μεγαλώσει κιόλας, θα σας κάνουμε το κομμάτι μας για λίγες μέρες και μετά θα μας ταπώσετε πάλι... χιχι.

Ααα για πάνες, οι πληροφορίες λένε, πως από τη στιγμή που θα φτάσει το κατώτατο όριο κιλών, είναι καλό να πάρουμε αυτές τις πάνες. Πχ. εσέις σίγουρα θα είστε πάνω από 2 κιλάκια, άρα οι 2-5 ειναι μάλλον περιττές, μπορεί να σας σφίγγουν. Οπότε κατέληξα πως θα περιμένω να γεννηθεί πρώτα ο πρίγκηπας και μετά θα στείλουμε το μπαμπά να μας πάρει...;)

Αν κρατηθώ κιόλας... χεχε...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...