Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα ομορφιες!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Αντωνια μου περαστικα!! Υπουλος ειναι αυτος ο καιρος!! Μια απνοια μια φυσαει, πολυ ευκολα την αρπαζεις!!!

Μακαρι να μας κανει καλο καιρο απο σημερα να κανεις μπανακια και θα περασουν ολα!!

Φιλενια η μεση ειναι μεγαλη ιστορια... μια απο τα ιδια και εγω....

Εντελακι μου ξεκινησε το πυαρ? Βαζεις καμια κρεμουλα?

Εμεις ειμαστε μια χαρα.. ζεστενομαστε πολυ αλλα το παλευουμε.. Την Τεταρτη θα δουμε την αμαζονα!!! Απιστευτο οτι κοντοζυγωνουμε στον 9ο.. Οι μερες περνανε νερακι..

Σε ενα μηνα ακριβως θα ερθουν τα πραγματακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Χαρμάκι!!!

Γελάω με τα τικεράκια μας...

Ο δικός μου κύριος φαίνεται αραχτός και η δικιά σου πως στριμώχνεται μωρέ!

Την Τεταρτη ραντεβού με τη δεσποινίς λοιπόν, εεε;;; Αναρωτιέμαι πως να φαίνονται τώρα που είναι διπλωμένα σα μπαλίτσες.

Την Παρασκευή που πήγαμε, κάναμε μόνο κολπικό υπέρηχο για τον τράχηλο. Ο κύριος καθόταν σαν το Βούδα, φαινόταν το πωπουδάκι του μόνο. Άρα δε γύρισε ακόμη. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω που είναι. Κλωτσάει παντού.

Θα πάτε για μπανάκι σήμερα;; Εμάς ξεκίνησε τόσο όμορφα ο καιρός, ήμουν πολύ κοντά στο να παω μίνι βολτα, αλλα εμφανιστηκαν συννεφα τωρα και άρχισαν μπουμπουνητα! :(

Δεν πειράζει θα μείνουμε να ξεκουραστούμε.

Κρεμούλα βάζω από μέσα του 6ου στη στηθος. Χθες η χαζούλα το πίεσα κιόλας, μετά διάβασα πως δεν κάνει. Πάντως νούμερο ανεβήκαμε στην εγκυμοσύνη, αλλά τώρα μου φαίνεται πως κατεβήκαμε ξανά. Λίγο άκυρο, αλλά νομίζω ισχύει!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χαρμάκι!!!

Γελάω με τα τικεράκια μας...

Ο δικός μου κύριος φαίνεται αραχτός και η δικιά σου πως στριμώχνεται μωρέ!

Την Τεταρτη ραντεβού με τη δεσποινίς λοιπόν, εεε;;; Αναρωτιέμαι πως να φαίνονται τώρα που είναι διπλωμένα σα μπαλίτσες.

Την Παρασκευή που πήγαμε, κάναμε μόνο κολπικό υπέρηχο για τον τράχηλο. Ο κύριος καθόταν σαν το Βούδα, φαινόταν το πωπουδάκι του μόνο. Άρα δε γύρισε ακόμη. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω που είναι. Κλωτσάει παντού.

Θα πάτε για μπανάκι σήμερα;; Εμάς ξεκίνησε τόσο όμορφα ο καιρός, ήμουν πολύ κοντά στο να παω μίνι βολτα, αλλα εμφανιστηκαν συννεφα τωρα και άρχισαν μπουμπουνητα! :(

Δεν πειράζει θα μείνουμε να ξεκουραστούμε.

Κρεμούλα βάζω από μέσα του 6ου στη στηθος. Χθες η χαζούλα το πίεσα κιόλας, μετά διάβασα πως δεν κάνει. Πάντως νούμερο ανεβήκαμε στην εγκυμοσύνη, αλλά τώρα μου φαίνεται πως κατεβήκαμε ξανά. Λίγο άκυρο, αλλά νομίζω ισχύει!

χααχ πολυ μου αρεσε ασυτο με τα τικερακια!!!

Ασε το βλεπω χαμογελαω αλλα ταυτοχρονα αγχωνομαι λιγακι..

Ακομα δεν γυρισατε εε?? Και εμεις στις 30 εβδ καναμε την βουτια προς τα κατω... οποτε κοντευεται και εσεις!!!

Φατσουλα σας εδειξε ο κολυμβητης την Παρασκευη ή μπα?

Το μπανακι αρχιζω και το βλεπω με τα κυαλια!! Εχει παλι εναν αερα... ασε.. Αντε να ηρεμισει λιγακι!!!

Αχ θελω να αρχισω να πλενω.. αλλα ειναι τοσες οι δουλιες που δεν ξερω απο που να ξεκινησω.... Εχθες καναμε μια αρχη με το αντρακι μου.. ειπαμε καθε μερα και κατι για να αρχισουν ολα να μπαινουν σε μια σειρα....


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

χααχ πολυ μου αρεσε ασυτο με τα τικερακια!!!

Ασε το βλεπω χαμογελαω αλλα ταυτοχρονα αγχωνομαι λιγακι..

Ακομα δεν γυρισατε εε?? Και εμεις στις 30 εβδ καναμε την βουτια προς τα κατω... οποτε κοντευεται και εσεις!!!

Την κατάλαβες τη βουτίτσα σας;; Έχει μέρες τώρα όλο κάτι παλεύει να κάνει... Αλλά μπορεί απλά και να μεγάλωσε, τι να πω;; Κλασσικά μαζεύεται δεξιά και μετά φωλιάζει στο πλευρό μου και μένω ακούνητη αγέκαστη

Φατσουλα σας εδειξε ο κολυμβητης την Παρασκευη ή μπα?

Όχι μωρέ ο κακομοίρης. Δεν τον πειράξαμε.. Είδαμε μόνο τον τράχηλο. Κάναμε κολπικό υπέρηχο και φαινόταν ο Βούδας μου. Σε 2 βδομάδες έχουμε ραντεβού και ντόπλερ (ή καρδιοτοκογράφο, θα σε γελάσω).

Το μπανακι αρχιζω και το βλεπω με τα κυαλια!! Εχει παλι εναν αερα... ασε.. Αντε να ηρεμισει λιγακι!!!

Ναι είναι και ανοιχτά εκεί δυστυχώς, καταλαβαίνω. Κάνε μωρο-δουλίτσες να ξεχνιέσαι.

Αχ θελω να αρχισω να πλενω.. αλλα ειναι τοσες οι δουλιες που δεν ξερω απο που να ξεκινησω.... Εχθες καναμε μια αρχη με το αντρακι μου.. ειπαμε καθε μερα και κατι για να αρχισουν ολα να μπαινουν σε μια σειρα....

Κι εμείς αποφασισαμε να πλύνουμε μετά το Δεκαπενταύγουστο περίπου. Θα πάμε τότε να δηλωθούμε και στο νοσοκομείο, να τελειώνουμε με το αν θα κάνω καισαρική ή όχι (ελάχιστες πιθανότητες δίνω για φυσιολογικό, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία). Θα κάνουμε και τη βαλίτσα της μαμάς, ο μπέμπης μόνο τα λεγόμενα ''εξόδου'' μάλλον χρειάζεται.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε γυρίσει απο την 27 εβδομαδα ...... Θα παμε κ εμεις αυριο στο γιατρό ..... Και θα μας πει να παμε και στον οφθαλμίατρο να δει εαν μπορω να κανω φυσιολογικό τοκετο λόγο της μυωπιας ...... Η αδερφη μου που πήγε στον οφθαλμίατρο οταν ειχε μπει στον όγδοο της ειχε βάλει ενα κολιριο της καημένος που την ετσουζε ..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντελακι μου δεν την καταλαβα την βουτια.. ειχε αρκετο χωρο φαινεται η μικρη... μπορει να ειχε γυρισει και απο πιο νωρις!!

Τελικα καισαρικη λογω μυωπιας!??

Καλημερα Φιλενια μου!!!

Πρεπει να εγω να τον ρωτησω αν πρεπει να παω οφθαλμιατρο.. 3 βαθμους εχω βεβαια.. αλλα και παλι νομιζω πρεπει να ενημερωσω!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω οτι σου μετράνε την πίεση στα ματια ....... Η αδερφη μου με 6,5 βαθμούς της έδωσαν το οκ για φυσιολογικό τοκετο .......

Άσχετος πως έκανε καισαρικη γτ στο νοσοκομειο ειχε βάρδια μια η οποία κανει κεσαρικες ανεφ λόγου και αιτίας ..... Απλα γ να ξεμπερδευει .....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μπόλικη μυωπία. Μπόλικη όμως.

Χαρμάκι ενημέρωσε το γιατρό, μπορει να μη σε στείλει καν βέβαια σε οφθαλμίατρο, αλλά καλό είναι να είσαι ήσυχη.

Φιλένια μου το ίδιο θα έλεγα και σε σένα.

'Οσο για το φαρμακάκι μην το φοβάσαι καθόλου. Το έχω κάνει πάνω από 2 φορές, μια χαρα ειναι. Βέβαια εγω τα ματακια μου τα εχω ταλαιπωρησει αρκετά και έχουν αντέξει πολλά. 12 χρόνια φορούσα φακούς επαφης και σκέψου ότι εδώ κάβαμε λέιζερ, στο κολλύριο θα κολλήσουμε;; Απλώς ενδεχεται να σου πει να έχεις συνοδό, γιατί μετά ίσως δε βλέπεις και πολύ καλά. Βέβαια, δεν ξέρω και τι σταγονίτσες θα σου ρίξει.

Χαρμάκι η μυωπία είναι ένας από τους 3 παράγοντες που θα πάμε για καισαρική. Έχουμε άλλα 2 θεματάκια.

Πάντως τώρα που έχω 0 βαθμούς δεν τους αλλάζω με τίποτα. Ειλικρινά προτιμώ καισαρική παρά να μου ανέβει έστω και ένα βαθμό, λόγω πίεσης στις εξωθήσεις. Το είχα ψάξει πάρα πολύ για την επέμβαση λέιζερ και ειλικρινά είναι η καλύτερη επένδυση χρημάτων που έχω κάνει.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου θα του το πω την τεταρτη!! αν και εμεις εχουμε και αλλο λογο για καισαρικη μακαρι να μου πει οτι θα παμε φυσιολογικα!! Βεβαια να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει ο τροπος αλλα να ερθει στον κοσμο γερη και δυνατη!!!

Λογικα θα συζητηθει το θεμα στο ραντεβου γιατι αν παμε με καισ θα ειμαστε 10 μερουλες πιο πριν υπολογιζω...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντελακι μου θα του το πω την τεταρτη!! αν και εμεις εχουμε και αλλο λογο για καισαρικη μακαρι να μου πει οτι θα παμε φυσιολογικα!! Βεβαια να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει ο τροπος αλλα να ερθει στον κοσμο γερη και δυνατη!!!

Λογικα θα συζητηθει το θεμα στο ραντεβου γιατι αν παμε με καισ θα ειμαστε 10 μερουλες πιο πριν υπολογιζω...

Αυτό είναι αλήθεια, σημασία έχει να έρθουν και να είναι καλά.

Εμένα λίγο με έχουν κάνει μπαλάκι - ο γιατρός Ελλάδα προτείνει καισαρική 100%, εδώ δε νομίζουν να υπάρχει πρόβλημα - αλλά το ''δε νομίζω'' με το ''είμαι βέβαιος'' απέχει παρασάγγας! Κι επίσης είναι αλήθεια πως σιγά σιγά κι εγώ πρέπει να ξέρω πως θα πάμε τελικά. Υπάρχουν άτομα στο περιβάλλον μου που θεωρούν πιο ασφαλή τρόπο την καισαρική!!! Ευτυχώς ο άντρας μου, αν και ξέρω τι προτιμά, δε με πιέζει και με στηρίζει σε όλα. Τέλοσπάντων, το δρομολογώ όμως για να το λύσω και νιώθω καλύτερα ήδη.

Νικολάκι πως είσαι; Ελπίζω να περάσατε τέλεια το πρώτο σας ΣΚ ως επίσημο ζευγάρι. Το 4 και το 4.5 ειναι πταισμα, μη φοβάσαι καθόλου :)

Χθες βλέπαμε ταινιάκι με τον άντρα μου και σκεφτόμουν πως είναι από τις τελευταίες φορές που θα μαστε τα 2 μας :D


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε!!

Εμεις μολις τελειωσαμε με τις δουλειες και ξαπλωσαμε μπας και κοιμηθουμε αλλα χλωμο το βλεπω....

Και εγω ρε κοριτσια λεω μακαρι να πανε ολα καλα στη γεννα κι οπως γεννησω αλλα αυτο το προγραμματισμενο δεν ξερω γιατι με τσακιζει! Δεν μου καθεται που δεν θα ζησω μαλλον καποιες στιγμες.. καθε μερα λεω θετικα στον εαυτο μου αλλα εχω ενα αγκαθακι οταν σκεφτομαι εκεινη τη μερα... μακαρι να μου περασει γιατι μελαγχολω και δεν μπορω να το ελεγξω... Ας ξεκινησει φυσιολογικα κι ας καταληξει καισαρικη αλλα ετσι χωρις να ξερω ποτε το σωμα και το μωρο ειναι ετοιμα... τεσπα.......

με τα πραγματα του μωρου σχεδον τελειωσαμε εχει μεινει μονο η κατηγορια μπανιο για τον Αυγουστο και να παμε να παραλαβουμε την κουνια που εχει ερθει αλλα χρειαζομαι αδειους χωρους για ευκολο καθαρισμα και ταξη και θα την παρουμε μολις μπω στο μηνα μου! (σε λιγοτερο απο 1 μηνα δλδ!!!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες.

Πως είστε σήμερα;;; Έχει ζεστούλα;;;

Εδώ έχει πάλι σύννεφα. Καλύτερα, να μην ξεσηκώνομαι για βόλτες.

Κατερινάκι σχεδόν όλα έτοιμα, εε;; Μπράβο κοριτσάκι. Εσύ έχεις ΠΗΤ αν θυμάμαι καλά αρχές Οκτ, σωστά;;

Τι κάνετε οι υπόλοιπες;;;

Ελπίζω προβήματάκια με μεσούλες, πονάκια κλπ να έχουν περάσει και να έχετε όλες μια όμορφη μέρα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!! εμεις εδω έχουμε ζεστη! Σήμερα βάλαμε το πρωτο μας πλυντήριο/στεγνωτήριο με πραγματάκια της μικρής μας! σκέφτηκα καθε μέρα να βάζω κ απο ενα πλυντήριο για να μην μου πέφτουν μαζεμένα! Γλιτώνω και το σίδερο και έτσι εχω πολύ χρόνο για χαλάρωση!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες!!!

Κατερινακι σημερα εχεις ντοκ? Περιμενουμε νεακια!!!

Αγγελακι ξεκινησατε το πλυσιμο?? Μπραβοο!!! Εμεις λεμε μετα τον 15αυγουστο!!! Το πιο γλυκο διπλωμα και σιδερωμα!!!!

Εντελακι την Καλημερα μας και τα σεβη μας στον Κολυμβητη!!!

Αντωνια πηγες για μπανακι εχθες? σαν να ηταν καπως καλυτερα η θαλασσα!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι μου κανουν?

Δευτερομανουλες ελατε γιατι πρεπει να ετοιμαζομαι βαλιτσες και ακομα δεν εχω παρει τπτ!!!!

Φιλακια πολλαα!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...