Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Νικολ μου να ζησετε και με πιο πολλα παιδακια στο μελλον :-) χθες ηρθε η μητερα μου και βοηθησε αρκετα με την τακτοποιηση του σπιτιου. Καθαρισαμε ενταντικα και στησαμε το κρεβατακι του μικρου!!! Συγκινηθηκα. Ολες αυτες οι προετιμασιες κανουν το ονειρο ακομα πιο αληθινο!! Την δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο μου. Ελπιζω να μπορεσει να μου πει αν θα γινει φυσικη η καισαρικη (λογο του ζαχκαρου). Αν ειναι να γινει καισαρικη να ξερω να προετιμαζομαι ψυχολογικα απο τωρα. Αμεσως μετα τον γιατρο φευγουμε κατευθιαν για διακοπουλες με τον ανδρα μου. Γιουυυυπι!!!!! Χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπράβο κορίτσια ...... Και εμεις εχουμε εργάτες στο σπιτι περνάμε καλοριφέρ και την αλλα εβδομαδα αλουμίνια ....... Εχουμε κανει ολική ανακαίνιση φέτος ....... Ουφφφφ..!!! Πολυ κομπρεσερ ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες!

Νικόλ να ζήσετε! Πάντα γεροί, χαρούμενοι και ευτυχισμένοι να είστε! Με το καλό να έρθει το μικράκι σας και να σας γεμίσει χαρά! :)

Γιώτα μου είστε έτοιμοι σχεδόν, εε;; Μπραβο καλή μου! Καλές διακοπές να έχετε, να γεμίσετε μπαταρίες και να ξεκουραστείτε!

Αντωνία μου μας βγήκε επαναστάτης ο μικρούλης, εεε; Δεν πας μωρέ σε ενα γιατρό εκεί να σε δει να ηρεμήσεις. Αν είσαι Ηράκλειο υπάρχουν αρκετοί. Ή ίσως να πας και στο πανεπιστημιακό.. Αν και ειλικρινά νομίζω δεν είναι κάτι, απλά να ηρεμήσεις λιγουλάκι, το οποίο είναι επίσης σημαντικό!

Φιλένια πήξατε στο κομπρεσέρ, εε;; Άντε θα ηρεμήσετε μετά και θα περιμένετε το μικράκι.

Εμείς βρήκαμε μαια χθες και πολύ χάρηκα. Σε βοηθούν στο θηλασμό, σε απορίες τον πρώτο καιρό κλπ (παιδίατρο πάμε μόνο για ιώσεις και εμβόλια). Έχουμε ραντεβού αρχές Σεπτέμβρη.

Καταλήξαμε και νοσοκομείο. Πίεσα λιγάκι το γιατρό μου και με κατεύθυνε χωρίς να μου το ονοματίσει. Τώρα πρέπει να πάμε να δηλώσουμε πως θα γεννήσω εκεί.

Καλό ΣΚ σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ποποποοοοο..... Εσείς είστε τελείως διαφορετικά απο εμάς ........ Εμεις δεν εχουμε τέτοια θέματα ..... Να παμε να δηλώσουμε που θα γεννηθεί και τέτοια ...... Κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Ποποποοοοο..... Εσείς είστε τελείως διαφορετικά απο εμάς ........ Εμεις δεν εχουμε τέτοια θέματα ..... Να παμε να δηλώσουμε που θα γεννηθεί και τέτοια ...... Κουραγιο

Έχει μια βάση, γιατί ουσιαστικά πας με το ιστορικό σου (έχεις ένα βιβλιάριο εγκύου, μπορεί να ισχύει και Ελλάδα αυτό, δεν το ξέρω) και πρέπει να συζητήσεις, από το τι τοκετό θες, τι απορίες έχεις, τι προβλήματα ίσως έχεις. Σα να πας στο μαιευτήριο σκέψου το! Ο γιατρός που σε παρακολουθεί, εξαιρετικά σπάνια είναι στον τοκετό, απλά σε παρακολουθεί Δευτ-Παρ 9,00-18,00 και τέλος. Γεννάς με τη βάρδια του νοσοκομείου, άρα πρέπει να ξέρουν.

Δεν είναι άσχημο πολύ, σα να πας σε μαιευτήριο είναι, με όλα πληρωμένα βεβαίως, αν είσαι ασφαλισμένος. Απλώς πρέπει να το συνηθίσεις.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον σε μπέρδεψα.

Θα γεννήσεις στο νοσοκομείο όπως καθε μέρα της εβδομάδας.

Απλα δεν παρίσταται στη γέννα ο/η γιατρός που σε παρακολουθεί, αλλά η βάρδια του νοσοκομείου.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααα και εγω παω σε δημόσιο νοσοκομειο ..... Και ο προηγούμενος γιατρός μου εφάρμοζε αυτο το σύστημα ..... Και επιδη εγω δεν ένιωθα ασφάλεια άλλαξα γιατρό ..... Παλι στο δημόσιο θα γεννησω αλλα ο γιατρός που εχω τωρα μου εχει δώσει τον προσωπικό του αριθμό για οτι χρειαστεί .........

Link to comment
Share on other sites

Στη γερμανια ετσι ειναι αλλος ειναι στη γεννα κι αλλος σε παρακολουθει.. μια φιλη γεννησε εκει...

Εχει ομως παρα πολλα καλα η γεννα εκει η αναρρωση ειναι εντελως διαφορετικη εκει μετα απο καισαρικη πολυ καλυτερη και με το μωρο σου μαθαινουν παρα πολλα που εδω ουτε στα ιδιωτικα τα κανουν!

Καλησπερα σας ειπα?? Καλησπέραααα!! τι κανετε!! Μολις τελειωσαμε τις δουλειες και τα μαγειρεματα!!

Επλυνα και τα καλυμματα του καροτσιου!! Παει κι αυτο!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μανουλες μου!! Τι μου κανετε γκερλς??

Εμεις παλι στην γυρα για σπιτι... εχω κουραστει πολυ!!! Σημερα ειδαμε ενα πολυ ωραιο αλλα η κουζινα του υπερβολικα μικρη σε θεματα αποθηκευτικου χωρου!!! Αχχχ λιγο πιο μεγαλη να ηταν και θα το ειχαμε κλεισει!!!

Μαλλον λεμε να μεινουμε εδω που ειμαστε να περασει η γεννα και ο χειμωνας και απο Ανοιξη να ψαχτουμε παλι!!! Κοντευει ο καιρος και δεν εχω φτιαξει τιποτα και εχω αγχωθει αρκετα!!!

Θελω να φτιαξω το ροζουλι δωματιοοοο!!!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!! Εχθες παραακολουθησαμε το σεμιναριο του μαδερκεαρ!!

Μαθαμε χρησιμα πραγματακια!!!! Η μπεμπα δεν σταματουσε να κλωτσαει οσο μιλουσε η γυναικολογος!!! χαχαχχαχα

Εσεις τι μου κανετε??? Σας διαβασα στα πεταχτα κιαι δεν θυμαμαι πολλαα!!!!

Νικολ μου να ζησετε κοριτσακι μου!!! Με το καλο το θαυματακι σας!!

Εντελακι βρηκαμε μαιευτηριο?? Τελειααα!!!! Τα φιλια μας στον κολυμβητη μας!!!!!

Αντωνια μου μας τα χαλασε ο καιρος για μπανακι εε??? Φυσαει στα μερη σας?? Δωσε δελτιο να δω που θα κινηθω για μπανακι!!!!

Φιλενια μου με το καλο οι ετοιμασιες του σπιτιου!!!!

Τελικα μηπως τα θυμηθηκα ολα??? χαχχαχα

Σας φιλω!!! Μα πιο πολυ τις κοιλιτσες!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς το Κατερινάκι και τη Χάρμα μας!

Χαρμούλι αν σου πω πως σε σκεφτόμουν με την κοιλίτσα πιο μεγάλη από τη δική μοας (μας περνάτε ένα μήνα άλλωστε) και να ψάχνεις σπιτάκι... Έλεγα μπράβο της, τι κουράγιο έχει! Βέβαια, εγώ δεν είμαι και πολύ νορμάλ που είμαι όλη μέρα ξάπλα, αλλά έχω τις φοβίες μου με τόσα που περάσαμε... Τι κάνει η μικρούλα σου;;; Η καιρός σας τα χάλασε στα μπανάκια;;; Κι οι δικοί μου όλο αναβάλουν τις διακοπές λόγω καιρού. Στο τέλος θα πάνε χειμερινές! (τύπου λευκή εβδομάδα).

Κατερινάκι έπλυνες και το καρότσι θηρίο;;;

Εγώ ευτυχώς που το παρήγγειλα μέσα Ιουνίου, είπαν θα μου το στείλουν τέλη Ιουλίου, άντε να δούμε.

Για την ανάρρωση και την ενημέρωση δεν ξέρω, θα σας πω αργότερα από προσωπική εμπειρία, χε! Πάντως οι αίθουσες τοκετού σε όσα νοσοκομεία πήγα ήταν πολύ καλές. Όλες με μπανιέρα, με κορδέλα να κρέμεται από ταβάνι να κρατιέσαι, με κρεβάτι ανακλινώμενο, με μπάλα και πάντα τόνιζαν ότι μπορεί η επίτοκος να επιλέξει στάση για τις εξωθήσεις ή για να ανακουφιστεί από τις ωδίνες. Κρίμα που δε θα το δοκιμάσω. Πολύ στενοχωρήθηκα.

Φιλένια μου χαίρομαι που βρήκες γιατρούλη. Εγώ δυσκολέυτηκα πολύ να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα. Έπρεπε όμως, αν κι ο γιατρός (3ος που άλλαξα) εκτός από μια χοντράδα που έκανε από απροσεξία στη συνταγογράφηση, γενικά είναι καλομίλητος, ευγενικός και θα έλεγα καλός.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ οχι δυστυχώς ..... Αυτα με τις ωραίες μπανιέρες δεν τα εχουμε εδω στα δημόσια ....... Εαν τα είχαμε σιγουρα θα γεννούσε στο νερό ..... Νομίζω οτι το χλιαρό νερό βοηθάει τους μυς να χαλαροσουν ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Εγώ πάλι κρυωμένη. . Πως τα κατάφερα στους 7 μήνες εγκυμοσύνης να αρρωστήσω δύο φορές και η μία Αύγουστο είναι αξιοσημείωτο. .

Σήμερα πήγαμε θάλασσα αλλά είχε αέρα και κύμα και δεν εκανα απόπειρα μη γίνω χειρότερα. .

Πάντως δύσκολα ευχαριστιεσαι διακοπές στον 8ο μηνα.

Ο μικρός εν τω μεταξύ φοβάται όταν φτερνιζομαι η βηχω και κάθεται παναγιτσα :P

Ελπίζω να περάσει και αυτό και να ηρεμήσω λίγο μέχρι τη γέννα. .


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνία περαστικά ...... Ειναι παράξενος ο καιρος ......

Εγω σημερα παλι νιώθω κομμάτια ...... Η μέση μου η κοιλια μου τα πόδια μου ..... Μια κατάσταση για γέλια και για κλάματα ........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αντωνία μου περαστικά. Άκουσα δε σας κάνει καλό καλοκαίρι φέτος και ίσως μωρέ ψιλοκρύωσες από αυτό.

Ήρεμος ο μικρός μετά το φτέρνισμα/βήχα, εεε;; Πλάκα θα έχει.. Εμάς ηρεμεί με τον πατέρα του. Από την αρχή μόλις έβαζε το χεράκι ο μπαμπάς, ο μικρός σταματούσε το καθετί. Ο μπαμπάς θεωρεί πως του έχει υπερβολική αδυναμία..Τον αφήνω στην πλάνη του...

Φιλένια μου τι έπαθες κοριτσάκι;

Κι εμένα με πονάει η μεσούλα, αλλά λίγο...

Ξάπλωσε να ξεκουραστείς και άσε τα μαστόρια... θα τα μαζέψεις μια και καλή...

Εδώ ησυχία, απολαμβάνω την άδειά μου και την ηρεμία μου..

Παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ξανά πως ξεκίνησε το πύαρ. Διάβασα όμως πως δεν κάνει να πιέζουμε το στήθος και να το αφήσουμε έτσι...

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...