Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Οι μελισσοκόμοι οταν βγάζουν το μελι περνάνε την κεριθρα απο μια διαδικασία όπου την ξελεπιζουν ..... Εγω χρησιμοποίησα αυτα τα κομμάτια .....

Εαν ομως δεν εχεις γνωστό μελισσοκομο μπορεις να πας απο μαγαζι με μελισσοκομικά ειδη και να ζητήσεις φύλλα κεριου (αυτα που χρεισιμοποιουνε στις κυψελες... Ξέρουν αυτοι) αυτα τα φύλλα ειναι πολυ οικονομικα ...... Τωρα μπορεις να βρεις και σε μαγαζι με εκκλησιαστικά ειδη μελισσοκερι αλλα φαντάζομαι οτι ειναι ποιο ακριβό .......

Την διαδικασία την διάβασα απο εδω : http://mommasdailylife.blogspot.gr/2013/05/blog-post_18.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέραααααααα!!!! Καλό μήνα!!!!

Πως είστε? Εμείς μια χαρά!!!

Αύριο θα κάνουμε και τον πολιτικό γάμο....αρκετά το καθυστερήσαμε...!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οοο με το καλο ..... Να ζήσετε .... Βίο ανθόσπαρτον σας εύχομαι ..... Με το καλο να έρθει και το μωρακι σας .......

Κοριτσιααααα ...... Πόσες παμε για φυσιολογικό τοκετο (εκτός απροόπτου) ;;;; ..... Θα παρακολουθήσετε μαθήματα ανοδινου τοκετού ;;;; Ή θεωριτε πως ειναι κατι περιτο ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλένια μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Εγώ πάω για φυσιολογικό και θέλω πάρα πολύ, δεν ξέρω με φοβίζει η καισαρική.

Μαθήματα ανώδυνου έχω κλείσει από 25 Αυγούστου στο ΕΛΕΝΑ και για μένα και για το σύζυγο μιας και εαν δεν έχει παρακολουθήσει μαθηματα δεν μπορεί να είναι μέσα στο τοκετό.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα μανούλες και μωρακια!!!

Νικολ με το καλο ο γαμος σας! να ζησετε!

Εμεις παμε για φυσιολογικο τοκετο και ελπίζω να μην εχουμε απρόοπτα γιατι εχω φοβία με την καισαρική! Μαθηματα ανώδυνου τοκετου εδω που μένω δεν υπάρχουν... ειμαι απο ενα μικρο νησί και για να γεννήσω πρεπει να ανέβω Αθήνα μόλις μπω στον μήνα μου.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια! Νικολ να ζησετε ευτυχισμενοι κ με το καλο το μωρο σας!!

Εγω κατα 80% δεν παω για φυσιολογικο θα δω κι αλλους γιατρους αυτο το μηνα γιατι η ελπιδα πεθαινει τελευταια!! Φυσικα πανω απόλα η υγεια αλλα θελω να ειμαι 1000% σιγουρη πως αυτο ειναι το σωστο!!

Μαθηματα παρόλαυτα κανω με την μαια γιατι ειναι πολλα αυτα που μαθαινουμε εφόλης της υλης και τα θεωρω πολυ σημαντικα!!

Σημερα κλεισαμε το πρωτο μας ραντεβου και με την παιδιατρο για την αλλη βδομαδα!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την αλλη εβδομαδα μαλλον θα αρχίσω μαθηματα .... Και θα ηθελα να ηταν και ο άντρας μου μαζι μιας και τον θελω μαζι μου την ωρα του τοκετού (ειναι η δύναμη μου.....χωρις τον γιαννη δεν θα τα καταφέρω) και πιστευω οτι θα μου φανούν πολύτιμες οι γνώσεις του εκείνη την ωρα ...... Καλα που το αναφέραμε για να ενημερώσω τις κοπέλες του προγράμματος .....

Και εγω θελω να παω στην παιδίατρο πριν γεννησω ...... Νομίζω οτι θα θελω πολλά πράγματα να ρωτήσω ...... Και το βασικό θα μου δείξει στάσεις για σωστό θυλασμο ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενια κανονισε να πας βοηθαει πολυ το ραντεβου με παιδιατρο σε πολλα θεματα! Και κυριως στον θηλασμο οχι μονο στασεις αλλα πολλα!

Αν μπορεις βρες παιδιατρους που βοηθουν και εχουν γνωσεις στον θηλασμο!

Εγω ειδικα αν κανω καισαρικη θελω η παιδιατρος να βοηθησει ωστε το μωρο να ερθει σε επαφη με το στηθος απο το χειρουργειο...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικολ να ζησετε!!!! Με το καλο το μωρακι σας!!! Κοριτσια εκανα καμπυλη εχθες!! Βγηκε σουπερ!!!!! Ειμαι ενθουσιασμενη αν και μου εχει ταξει ο γιατρος μου και τριτη σε κανα μηνα... μπλιαξ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Πως είστε;;

Χαρές βλέπω!!! Η ώρα η καλή Νικόλ μου!!

Μπράβο στα κοριτσάκια που θα προσπαθήσουν με φυσιολογικό τοκετό, εμείς ζορίστηκαμε αρκετά με την καισαρικη, αλλά είναι για το καλό και των 2 μας.

Ρία μου συγχαρητήρια για την εξέταση, άντε και στην επόμενη ακόμη καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι.

Σήμερα είχαμε γιατρό, ο τράχηλος πήρε την ανιουσα και χαρήκαμε πολυ. Μας ήρθαν και τα πραγματάκια του μπέμπη μας, σε λίγη καιρό θα αρχίσουμε το πλύσιμο και την τακτοποίηση.

Φιλια σε όλες, να έχουμε ένα υπέροχο μήνα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ να ζήσετε! ! Να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι!

Εγω κορίτσια έχω φοβία οτι θα γεννήσω νωρίτερα ο μικρός έχει πάρει θέση και οταν είμαι όρθια νομίζω οτι θα βγει.

Εχω ψιλοπανικοβληθει!!

Ελπίζω εσείς να ειστε πιο αναλαφρες.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aντωνια μην αγχωνεσαι οσες εγκυμοσυνες εχουν τετοια πιθανοτητα δεν βασιζονται σε αυτες τις ενδειξεις!

Θεση εχουν παρει τα περισσοτερα σε αυτη τη φαση και το αισθημα οτι κουβαλας το μωρο το ειχα και εγω πριν 2 βδομαδες και ακομα που και που και η γιατρος δεν ανησυχισε!

Στις περισσοτερες προωρες γεννες υπηρχαν ενδειξεις που ειχαν επισημανει οι γιατροι και καπως το ηξεραν! Αφου ο γιατρος σου εδωσε το οκ για διακοπες σημαινει οτι ολα βαίνουν φυσιολογικα και απολαυσε τες!!!

παντως λιγο πολυ ολες το φοβουνται αυτο στο 3ο τριμηνο...;)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...