Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Αχ μην λετε για βοδαρες!! 22 κιλά φτάνω να εχω πάρει. . Ο μικρός με ταλαιπωρεί όσο δεν πάει απορώ ρε κορίτσια πως αποφασίζεται για δεύτερο παιδί.. Δεν μπορώ ούτε μια βόλτα να πάω και αρχιζει βαράει και αισθάνομαι βάρος.. Ελπίζω εσείς να ειστε καλύτερα. .


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια ..... 30 εβδομαδων λοιπον .... 70 μερες ακόμα ..... Την Τρίτη εχουμε Doppler ....... Φέραμε και την κουνια σπιτι ..... +12 κιλα ήμαστε ...... Κ η κοιλια μας τεράστια ...... Ουφ!!! Ουφ!!! Ουφ!!! Με τις ραγαδες εντέλει το εχω ρίξει στην κεραλοιφη δική μας παραγωγής μιας και ο σύζυγος ειναι μελισσοκόμος ...... Αφου θα κανω που θα κανω ραγαδες ας βάζω πανω μου φυτικά υλικά τουλάχιστον .....

Link to comment
Share on other sites

Φιλενια ξερεις που στα Χανια μπορω να βρω κεραλοιφη να αγορασω? Θελω για το μωρο...

Αντωνια κι εγω ετσι αισθανομαι και χειροτερα!!! και εχω παρει λιγοτερα κιλα φαντασου...

Φαρμασυ θα εχει μεγαλωσει πολυ!! Μπραβο για την καμπυλη!! Και εγω κανω υπογλυκεμιες και παρολαυτα η γιατρος μου επενεβη στη διατροφη μου...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι σε μαγαζι με μελισσοκομικά ....

Επίσης μια πολυ καλη ιδέα ειναι να φτιάξεις μονη σου ...... Γιατι αν δεν κανω λάθος ειναι πολυ ακριβή εαν την αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε σήμερα;;;

Ριξτε το στα μπανάκια και στις βουτιες να δροσίζεστε.

Μην τα σκεφτεστε τα κιλάκια ομορφούλες, σημασία έχει να έχουμε γερά παιδάκια.

Για την κεραλοιφή, έχω ακούσει κι εγώ πολύ θετικά σχόλια, κι ενώ έχω άκρη να βρω κερί, με έχει πιάσει η βαρεμάρα μου και αρνούμαι να μπω στη διαδικασία αυτή τώρα. Είναι που μόλις σταμάτησα δουλειά μάλλον και δε χορταίνω ύπνο. Είναι και τόσα τα διαδικαστικά που έχω να λύσω.. τα άφησα όλα για τώρα με την άδεια.

Κατερινάκι και εσύ καισαρική, εε; Κι εγώ πολύ στενοχωρήθηκα, αλλά όπως προείπα, σημασία έχει να έχουμε το νινάκι, όλα τα υπόλοιπα θα τα φτιάξουμε.

Εμείς είμαστε ένα μήνα πίσω, μόλις κάνουμε τα πρώτα μας δειλά βηματάκια στον 7ο.

Χθες παρατήρησα πως άρχισα να περπατάω σαν έγκυος, χαχαχα.. Αυτό που πάμε σα παπάκια λέω.. Η κοιλίτσα μας, απ' ό,τι λένε δεν είναι μεγάλη, αν και για μένα είναι τεράστια, αλλά αρχίζει και με ζορίζει λιγουλάκι.

Κατά 90% καταλήξαμε στο νοσοκομείο που θα γεννήσω επίσης. Σήμερα περιμένουμε κουνια και στρώμα! :)

Φιλιά σε όλες, να έχετε μια όμορφη μέρα!

ΥΓ. Χαρμάκι μας διακοπάρεις;;;;;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Μανουλες Οκτωβριανες!!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Χαθηκα λιγακι γιατι ψαχνουμε ενταντικα σπιτι και ολη μερα ειμαστε στη γυρα!!!

Κανουμε και τις βουτιτσες για να δροσιστουμε.. η ζεστη ειναι αφορητη εχει 2-3 μερουλες... αχχ και εχουμε ακομα μπροστα ολοκληρο Αυγουστο!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρουλα.. μεγαλωνουμε!!! Την αλλη εβδομαδα εχουμε ραντεβου με την μπεμπα!!

Μπηκαμε και στον 8ο και ακομα δεν το εχω καταλαβει!!!

Σας φιλω ολες!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Εμείς σήμερα δεν έχει μπανακι. . Κάναμε πληρωμές ΔΕΗ, εφορία και πάει λέγοντας. .

Όσον αφορά τα κιλά δεν με απασχολούν καθόλου αφού ήμουν μόλις 50 με ύψος 170. Ήθελα να παχυνω!

Ρε κορίτσια εσας κουνιούνται συνέχεια ή μόνο ο δικός μου? Εχω τρελαθεί!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Εμείς σήμερα δεν έχει μπανακι. . Κάναμε πληρωμές ΔΕΗ, εφορία και πάει λέγοντας. .

Όσον αφορά τα κιλά δεν με απασχολούν καθόλου αφού ήμουν μόλις 50 με ύψος 170. Ήθελα να παχυνω!

Ρε κορίτσια εσας κουνιούνται συνέχεια ή μόνο ο δικός μου? Εχω τρελαθεί!!

Γεια σου Αντωνακι μου!! Πως περνατε στο νησι? Εχει ζεστη εε??

Λοιπον η δικια μου ειναι με τις ωρες της!!! Η θα τα δινει ολα ή θα ειναι πολυ πολυ φρονιμο!!!

Μεγαλωνουν και οι κινησεις θα ειναι πιο περιορισμενες!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα περνάμε. Βέβαια λέει ο αντρας μου δεν περίμενε πότε να μην αντεχω να παω βόλτες. Μέχρι πρόπερσι τον παρακαλούσα εγω τώρα αλλαξαν οι ρόλοι :P

Εμενα οσο μεγαλώνει τόσο πιο έντονα κοπανάει. . Δεν ηρεμεί ούτε όταν κοιμάμαι! ! Κλωτσάει το μαξιλάρι που βάζω στην κοιλιά! ! Αχ με τιμωρεί και δεν ξέρω γιατί :P


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα περνάμε. Βέβαια λέει ο αντρας μου δεν περίμενε πότε να μην αντεχω να παω βόλτες. Μέχρι πρόπερσι τον παρακαλούσα εγω τώρα αλλαξαν οι ρόλοι :P

Εμενα οσο μεγαλώνει τόσο πιο έντονα κοπανάει. . Δεν ηρεμεί ούτε όταν κοιμάμαι! ! Κλωτσάει το μαξιλάρι που βάζω στην κοιλιά! ! Αχ με τιμωρεί και δεν ξέρω γιατί :P

Αχ αυτες οι βολτες!!! Ακομα το καλο ειναι οτι αντεχω!!!

Η δικια μου ειναι με τις ωρες της...

Σου στελνει φιλακια και σου δινει αγκαλιτσες το παιδι!!!! Δεν σε τιμωρει!!!! :):D:D:D:D Ειναι ενας γλυκος ζωηρουλης!!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν θα μπορούσε να είναι λίγο πιο ήρεμος στα φιλάκια του? Νομίζω θέλει να μου δηλώσει ότι έχει δίκιο ο μπαμπάς του που τον θέλει μοναχοπαιδι. Δεν αντέχω να το περάσω ολο αυτό και δεύτερη φορά!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χαρμάκι κάτι είχα ψυχανεμιστεί πως τα έδωσες όλα να βρεις σπιτάκι! Άντε με το καλό και γρήγορα.

Αντωνία δες το θετικά. Όταν κουνιέται ο μικρός ανακατεύεται το αμνιακό υγρό και αυτό είναι κάτι που θέλουμε. Ο δικός μου σήμερα πήγε και φωλιασε στα δεξιά και η κοιλιά μου έχει 2 λοφάκια. Ένα μικρό και ένα μεγάλο δεξιά που είναι ο μπέμπης.

Όσο για τις βόλτες κι εγώ θέλω, αλλά καλό είναι να ξεκουράζομαι.

Σήμερα προσπαθώ να μαζέψω όλη τη χαρτούρα που χρειάζομαι και μοιάζει ατελείωτη!

Αφήστε που πρέπει να μεταφράσω ένα σωρό πιστοποιητικά ξανά, γιατί είναι έγκυρα μόνο για λίγους μήνες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!

Πως ειμαστε φουσκωνουμε??? :D

Αντωνια εμας ο μπεμπης ειναι με τις μερες του συνηθως πολυ δραστηριος σε σημειο που αναρωτιεμαι ποτε ησυχαζει... καποιες μερες ξεκουραζεται πιο πολυ αλλα και τοτε η παρουσια του γινεται αισθητη αρκετα συχνα αλλα καπως τεμπελικα.....

Χαρμα πρεπει να ζοριζεσαι πολυ με το θεμα του σπιτιου... ειναι αγχωτικο και κουραστικο αλλα και μια μετακομιση δεν ειναι λιγο πραγμα... Καλη δυναμη!! και ευχομαι να βρειτε συντομα αυτο που ψαχνετε!!

Φιλενια το σκεφτομαι να φτιαξω μονη μου και δεν λεω να το παρω αποφαση.... και ξερω πως οτι κανω τωρα γιατι μετα με το μωρο δεν ξερω αν προλαβαινω να φτιαχνω κεραλοιφες....

Εντελακι καλη ξεκουραση και υπομονη με τις χαρτουρες!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε την ειναι πολυυυυυυ εύκολη και αξιζει τον κόπο ....... Κανει θαυματαααααα

ξερεις πως να την φτιαξω? πχ απο ενα μελισσοκομο τι ζηταω την κερηθρα?? κατατοπισε με ειμαι ασχετη!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...