Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Μην ανησυχείς, μπορεί να είσαι η εξαίρεση! Στην ξαδέρφη μου δε μεγάλωσε το στήθος μετά τη γέννα, μια χαρά ήταν. Σίγουρα είναι ο κανόνας να πρήζεται, αλλά υπάρχουν κι εξαιρέσεις. Κι εμένα μου έλεγαν πολλά, αλλά τελικά λίγα συνέβησαν από όσα έλεγαν. Σίγουρα νιώθω πιο εύκολα κούραση και είμαι πιο αφηρημένη, αυτα ναι, ισχύουν. Αλλά για τα κιλά και τις λιγούρες αυτά τα τρομέρα που έλεγαν, προς το παρόν είμαστε εντάξει. Αργότερα δεν ξέρω.

Καλή επιτυχία για το απόγευμα.

Θα περιμένουμε νεάκια σου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια σας γράφω από Κρήτη! ! Περνάμε πολύ ωραία! ! Θάλασσα, βόλτες ξεκούραση! !

Το μωρό μου συνεχίζει να είναι ζωηρό και ευδιαθετο! !

Ολη μέρα μετακινείται κ κάνει βουναλάκι πια..

Εσεις ολες καλά? ?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Katerina εγω με βαση την β επιπεδου 13 οκτωμβριου εχω πητ... edel προσπαθουμε να ξεκουραζομασστε.. εσεις καλα? Και νομιζω πως φτανουν 4 σουτιεν θηλασμου. Εγω φτιαχνω σιγα σιγα βαλιτσουλες γιατι ποτε δεν ξερεις με τα μωρακια... μπορει να βιαζονται


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου καλά να περάσετε!

Φιλιά στο ζουζούνο σου το ζωηρο!

Κι εμείς καλά ειμαστε Άντρια. Τελευταιες μέρες στη δουλειά και χαιρόμαστε. Μετά λίγη ξεκούραση και έπεται και σε εμάς προετοιμασία για την άφιξη του μικρούλη!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες κ σε ολα τα μωρακια!! Αρχισα κ εγω το πλυσιμο ρουχων σιγα σιγα. Χρησιμοποιω το προδερμ, αυτο μου συστησαν! Ειμαι στην 3 μερα αδειας κ απολαμβανω διακοπες σαν single αφου ο ανδρουλης μ θα παρει αδεια απο δευτερας! Με το σαζχαρο δυστυχως δεν γλυτωσα την ινσουλινη. Αρχισα με 10 μλ κ θα παω ξανα την πεμπτη να με τσεκαρει. Θα παρω κ διατροφη ειδικη ..ελπιζω να πανε ολα καλα :-). Αρχισε κ εμενα ο πριγκιπς μου να δειχνει με τις κινησεις του οτι μεγαλωσε αρκετα και γεμιζει την κοιλιτσα! 29 βδ κ μια μερα σημερα. :-) με το καλο στα κοριτσια που προκειτε να παρουν αδεια κ καλη ξεκουραση στις ηδη αδειουχες!!!! Χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια !! Μολις μαζευτηκαμε σπιτι απο το γιατρο!!

Ειμαστε μια χαρα!!! Το θεματακι με το νεφρο πολυ καλυτερα πιθανοτατα να μην χρειαστει να παρουμε αντιβιωση καθολου!!

Ειμαστε 1950γρ !! Ολοκληροι αντρες!!! Αλλα ντροπαλοι αφου το χερακι εκρυβε συνεχεια το προσωπακι!

Επισης γυρισαμε και εχουμε παρει θεση κανονικα, το καταλαβα πριν 3 μερες αλλα χωρις καθολου ενοχληση απλα εγιναν κατι πολυ εντονοι κυματισμοι στην κοιλια σαν παλιρροια!!

Τα δυσαρεστα... ειμαι συν 13κιλα.....:-(:sad::-(

Αλλα ο μπεμπης να ειναι καλα πανω απόλα!!

Φιλια!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Γιώτα μου να έχεις θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλα! Αφού σε παρακολουθεί και ενδορκινολόγος θα δεις πόσο καλα αποτελέσματα θα έχεις. Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ είχα απογοητευτει όταν μου είπαν πως χρειάζεται επανέλεγχος με καινούρια εξέταση, αυτό που είχα σκεφτεί όμως και με βοήθησε ήταν πως 1. εφόσον με παρακολουθούν όλα θα πάνε καλά 2. δεν είναι πολύς καιρός ακόμη και θα το παλέψουμε και 3. με τη διατροφή δε θα πάρουμε πολλά κιλάκια.

Κατερινάκι μπράβο σας για τα καλά νέα!

Το μικράκι σου είναι μια χαρά, μεγαλωνει και ετοιμάζεται με τη σωστή θεσούλα! :)

Είναι εντάξει τώρα που γύρισε;; Μου είχαν πει πως τα ποδαράκια τους όταν γυρνάνε κλωτσάνε το στομάχι και δεν είναι και πολύ ευχάριστο. Αύριο μπαίνεις στον 8ο, εε;;; Τέλεια!

Αχ κι εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός, να είναι εντάξει ο τραχηλάκος μας κι ο μπέμπης.

Την καλημέρα μου σε όλες!

Φιλιά πολλά πολλά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!

Αντωνία τι ωραιααααα. Κρητη!!! Αχχχ το περσινο καλοκαιρι καναμε διακοπες στη Κρητη και ηταν υπεροχα!!! Να περασετε υπέροχα!!!!

Γιωτα μην ανησυχεις... για λιγο θα ειναι και ειναι πραγματικα για το καλο και των δυο σας!!!! Υπομονη με τις ενεσουλες και τη διατροφη...

Κατερίνα ποσο μεγαλώσατεεεεε!!!

μπραβο!!!! Υπεροχα τα νεακια σας για τους νεφρους! Κι εμεις μια χαρα πάμε! Πηρε θέση ο μικρος ε... ετοιμαζεταιιιι...

Εντελακι με το καλο να ερθει η τελευταια μερα στη δουλεια... θα δεις, θα ξεκουραστεις και ειναι κατι που χρειαζομαστε το τελευταιο διμηνο πολυ!!!! Απορω πως ορισμενες κοπελες τα καταφερνουν να δουλευουν μεχρι τελευταια ωρα!

Σε 4 ημερες μπαινω στον 7ο και ομολογω οτι το τελευταιο διμηνο περασε νερακι!!!! Λιγο μας εμεινε!!!!

φιλια σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ριακι κι Αγγελάκι μας!

Ρία μου, ήθελα να σε ρωτήσω, μιας και είμαστε κοντά στις ΠΗΤ και αν θυμάμαι καλά, θα πας κι εσύ με καισαρική, σωστά;;; Σε ποια εβδομάδα θα σε βάλει ο γιατρός σου; 38η ή 39η;;

Σε ρωτώ γιατί λόγω κάποιοων θεμάτων μας θα πάμε με καισαρική τελικά. Ζορίστηκα λίγο, αλλά θα προσπαθήσω το καλύτερο για το μπεμπάκι μας.

Και στο πρώτο σου νινί, καισαρική έκανες; Θυμάμαι πως θήλασες πολύ καιρό και θα είσαι ένα καλό παράδειγμα για μένα - φοβάμαι βλέπεις μήπως μας δυσκολέψει η καισαρική στο θηλασμό!

Αγγελάκι σε ξύπνησε το μικράκι σου;;; Σου λέει ξύπνα μαμά μου να παίξουμε! Βαρέθηκα! Θέλω να μου κάνεις χαδάκια! χιχι!

Παραγγείλαμε την κούνια/στρώμα και το μπανάκι του μικρούλη μας! Τι χαρά έχω κάνει...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


edelaki εγω ΠΗΤ εχω 3/11 αλλα θα με βαλει στις 24/10 για καισαρικη. Στο πρωτο μου παιδακι εκανα καισαρικη ναι και ομολογω δεν ειχα κανενα προβλημα με τον θηλασμο... ο προβληματισμος μου μονο ειναι εαν θα ζητησω rooming in γιατι το πρωτο βραδυ οντως ειναι λιγο δυσκολο με τους ορους κ τα υπολοιπα της καισαρικης να εχω και μωρο συνεχεια διπλα μου. Εαν ολα πανε καλα θα ζητησω αρχικα αποκλειστικο θηλασμο και μετα τη δευτερη μερα rooming in. Μη φοβασαι τιποτα σχετικα με το θηλασμο και τη καισαρικη... μια χαρα πηγαν ολα και ναι θηλασα σχεδον 2 χρονια. Ουτε θηλασε την πρωτη ωρα ουτε ειμαι σιγουρη οτι δεν ηπιε μπουκαλι απο το προσωπικο του μαιευτηριου... κι ομως μια χαρα τα πηγαμε χωρις δυσκολιες. Εδω θα ειμαστε αλλωστε και θα τα μοιραζομαστε αυτα. Αυτο που ειναι καλο να εχεις διαβασει καλα ειναι οι στασεις θηλασμου και να ξεχωριζεις πως πιανει σωστα τη θηλη το μωρο , τι κανουμε εαν δε πιανει σωστα και περιποιηση θηλης ενδιαμεσα στα γευματα. Επισης πως καταλαβαινουμε απο τις (βρεγμενες πανες) οτι το μωρο εχει φαει ικανοποιητικα ωστε να μην εχεις αγχος τις πρωτες μερες. Το γαλα σε ολες κατεβαινει τη τριτη μερα... μεχρι τοτε πινει το πυαρ το οποιο ειναι και η ποσοτητα που χρειαζεται το μωρο... αυτο δε σημαινει οτι δε το βαζουμε ανα τριωρο (ή οταν κλαιει απο πεινα) στο στηθος . Αχχχχχ μπορω να μιλαω ωρες για το θεμα... μαζεψτε με χιχιχι

φιλια πολλα και μην αγχωνεσαι... ολα θα τα καταφερουμε!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ρία μου.

Κι εγώ περίπου 10 μέρες νωρίτερα υπολογίζω, περίπου μέσα Οκτ δηλαδή.

Μακάρι να είναι όλα όπως τα λες και να είμαστε εδώ να σε ρωτάμε, δεν ξεχνάμε την Εμπειρία, χεχε!

Αγγελάκι κι εμείς μόλις ξυπνήσαμε από μεσημεριανό ύπνο κι ο μικρούλης κουνούσε όλη την κοιλίτσα... Αυτό που όταν κοιμόμαστε ηρεμούν και αρχίζουν το χορό είναι γλύκα... αρκεί να μην το κάνουν κι εκτός κοιλιάς μετά..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε σημερα!!!

ζεστη, ζεστη, ζεστη...με δυσκολια γραφω κι ολας ακομα και η οθονη με ενοχλει!!!! υπομονη κανω σε 2-3 ωρες θα δροσισει που θα παει......

Γιωτα ολα καλα θα πανε ακου τα κοριτσια εχουν πολυ δικιο....

Angel οντως το πιο γλυκο ξυπνημα!!!

Αντωνια καλως ηρθες στα μερη μας!!! Του αρεσουν του μπεμπη οι διακοπες?? χαλαρωνει κι αυτος ή δεν χαμπαριαζει!!!!

Ρια πολυ ελπιδοφορα η εκβαση που ειχε ο θηλασμος κ η καισαρικη πολυ χαιρομαι... μαλλον καισαρικη θα κανω και εχω ψιλοξενερωσει εως πολυ.....

Εντελακι εμενα με τα ποδαρακια κλωτσαει στη δεξια πλευρα και η πλατουλα αριστερα... προς τα πανω ειναι ο ποπος!!! Περναει ο καιρος... μαζι με τον Ιουλιο φευφει και ο 7ος και μπαινω στον 8ο!! Δεν το εχω πιστεψει οτι σε λιγοτερο απο 2 μηνες θα γινω μαμα....

Αναμεικτα τα συναισθηματα οσο περναει ο καιρος....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμας.....διακοπουλες ακουω ευχαριστα ξυπνηματα θηλασμους με αισιο τελος...ευχαριστα γενικως.....ετσι σας θελω.....

Εμεις σημεραωκαναμε καμπυλη..δοξα τον θεουλη τα αποτελεσματα τελεια..μην σας πω οτικανω κ υπογλυκαιμιες...χιχι κ τρωω το καταπετασμα..15 κιλακια τσιμπησα...μονο λιγο ο θυροηειδης τσιμπησε οπως κ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στον 7ο μηνα.θα μιλησω μ ενδοκρινολογο γ ν ξεκινησω το χαπακι μουυυυυ....

Τωρα γιατρο σε μια βδομαδα..εχω ν δω την μικρη μου 5 ολοκληρες βδομαδεςςςςςςςς.....ποσο θα εχει μεγαλωσει αραγε....η κοιλια εφτασε αισιως ταους 120 ποντους.....βοδαραααααα...τεσπα....αν ειμαστε καλα κ μας δωσει το οκ ο ντοκ θ παμε κι εμεις διακοπουλες...

Φιλια στις κοιλιτσες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...