Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοιλιτσες!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε ολες!!!

Τι μου κανετε κοριτσακια μου?? Ζεστενεστε?? Αχ και ερχεται καυσωνας λενε!!! Εχουμε ακομα ζεστες μπροστα μας!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Υ.γ Ριακι ευχαριστω για το πμ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΤΡΕΛΗ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΩ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ (ΚΑΛΕΣ ΒΓΗΚΑΝ) ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ (ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ).ΑΠΟ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ.....ΠΟΛΥ ΠΛΥΣΙΜΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ!ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Πως είστε σήμερα;; Έχει ζέστη;;;

Αντωνία μου καλές διακοπές!

Κατερίνα κι εμένα οι τελευταίες μέρες στη δουλειά είναι και πολύ χαίρομαι.

Να ξεκουράσω και λίγο το μπέμπη μας.

Χαρμάκι δε θα πατε για μπανάκι; Τι κάνει η γοργονίτσα μας;; Αρχίζει και ζορίζεται μεσα στην κοιλιά της μανούλας;;; Σε ένα μήνα μπαίνεις στον 9ο!!!!!! Τέλειο;;;;

Εμείς καλά, ο κολυμβητης μας κάνει τα δικά του. Καλός είναι ο ζουζούνος μου!

Φιλιά σε όλες,

καλή βδομάδα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημερααααα....... Μόλις γυρίσαμε απο την θαλασσα ..... Απλα τελειααααα ..... Πολυ ζέστη ..... Εχουμε πάρει και δώδεκα κιλα και μου φαίνονται υπερβολικά .... Για να δούμε τι θα γινει ως το τελος .....

Katerinal. Εσυ τα πλένεις τα σιδερωνεις και τα βάζεις στην βαλίτσα έτοιμα για το μαιευτιριο ;;;;; Ή εχεις σκοπό οσο κοντεύει ο καιρος να τα ξανα κανεις ;;;;;

Αυριο θα φέρουμε τα πράγματα στο σπιτι ..... Θα γεμίσουμε μωρουδιακαααααα ......

Περνάνε γρήγορα οι μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημερααααα....... Μόλις γυρίσαμε απο την θαλασσα ..... Απλα τελειααααα ..... Πολυ ζέστη ..... Εχουμε πάρει και δώδεκα κιλα και μου φαίνονται υπερβολικά .... Για να δούμε τι θα γινει ως το τελος .....

Katerinal. Εσυ τα πλένεις τα σιδερωνεις και τα βάζεις στην βαλίτσα έτοιμα για το μαιευτιριο ;;;;; Ή εχεις σκοπό οσο κοντεύει ο καιρος να τα ξανα κανεις ;;;;;

Αυριο θα φέρουμε τα πράγματα στο σπιτι ..... Θα γεμίσουμε μωρουδιακαααααα ......

Περνάνε γρήγορα οι μερες

ΦΙΛΕΝΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΑ ΠΛΕΝΩ, ΤΑ ΣΙΔΕΩΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ.ΓΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΤΟΙΜΑΣΩ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ, ΜΟΝΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ , ΜΙΑ -ΔΥΟ ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΩΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ......ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.......ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.........Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΕΤΟΙΜΑΣΩ.....ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.....ΟΠΟΤΕ.....ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλισταααα ..... Για εμένα που θα γεννησω στο δημόσιο νοσοκομειο εδω πρεπει να βαστάω πολλά πράγματα .... Δλδ μια βαλίτσα δικιά μου και μια του μωρου ...... Αλλα και εμένα μου φαίνεται νωρις ακόμα για να την ετοιμάσω γι αυτο σε ρώτησα .....

Εγω πιστευω τέλη Αυγούστου θα πλένω και θα σιδερώνω και αρχές σεμπεμβρη θα φτιάχνω την βαλίτσα .....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κουκλες!!! Τι κανετε? εμεις εχθες οληηη μερα στη θαλασσα.. το ευχαριστηθηκαμε αλλα σημερα μεσα... κλιματιστικό και χαλαρωση!!!

Χαρμακι παρακαλω ;)

Την ερχομενη εβδομαδα θα ετοιμασω το παιδικο δωματιο ...για να υποδεχτει τον μπεμπουλη και απο τον αλλο μηνα λεω να ετοιμασω τη ντουλαπα του.

φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΧΘΕΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ.ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΣΧΕΔΟΝ 1400 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΕΦΤΑΣΕ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΚ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ,ΒΕΒΑΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΑΣΕΙΣ.ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ,ΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΕΣΗ ΑΚΟΜΗ, ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΗ.....ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ,ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΣΠΡΑΚΙΑ,ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΦΡΕΝΟ ΣΤΑ ΚΙΛΑ (13 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ),ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΤΗΣ ΜΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ....ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ.....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!

Mπράβο για τα καλά σας νέα!

Κατερινάκι πολύ χάρηκα με τα νέα σου, θυμάμαι που πονούσες με το χτύπημα! Να περάσετε όμορφα στις διακοπές και μετά ... στην αναμονή! :)

Άντρια μου πως είστε;;;

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια;

Εμάς μέσα Αυγούστου θα μας έρθουν τα πραγματάκια του μπέμπη. Εκεί υπολογίζω δηλαδή. Να έρθει και η ντουλαπίτσα του, να πλύνουμε τα ρουχαλάκια του και κατ' ευθείαν θα τα βάλω εκεί.

Στη βαλιτσούλα δεν έχω καν σκεφτεί τι θα βάλω, αλλά παρήγγειλα ένα χειμωνιάτικο νυχτικό που γίνεται και θηλασμού και το ίδιο για πυζάμες. Θα δούμε, ό,τι μας βολέψει.

Δευτερομανούλες τα φώτα σας.

Πόσα σουτιεν θηλασμού χρειαζόμαστε;; 4 καλά είναι;; Είμαι στο τσακ να παραγγείλω άλλα 2.

Πολλά φιλιά από τα σκοτεινά, συννεφιασμένα, βροχερά μας μέρη!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε!!

Μπραβο Κατερινα ωραια τα νεα σου!!! Οι υπολλοιπες τι κανετε!!

Εντελ καλα ειναι τα 2 για την ωρα.. αν παρεις κι αλλα περιμενε οταν θα μπεις στο μηνα σου γιατι το στηθος θα μεγαλωσει κι αλλο!!!!!

Εδω σημερα ο καιρος ειναι φρικτος εχει παρα πολυ υγρασια με ζεστη χωρις αερα μπλιαξ!!! μπαινωβγαινω στο μπανιο απο το πρωι !!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μην παραπονιέμαι μετά που έχουμε βροχούλα σήμερα, Κατερίνα, εε;;

Χαίρομαι ειλικρινά που το καλοκαίρι εδώ είναι δροσερό. Ήδη είναι η πρώτη χρονιά που κοιμάμαι μόνο με σεντονι καλοκαιρι κι όχι με χοντρή κουβέρτα.

Τα σουτιενάκια θηλασμού εγώ τα φοράω ήδη από το Μάιο. Είναι πολύ βολικά και άνετα. Και καθόλου καταπιεστικά. Έχω ήδη 4 και τα μεγέθη πάνε ανα 2, δηλαδή XS/S - M/L κοκ και δεν εχουν και καμια τεράστια διαφορά (έχω και από τα 2 μεγέθη). Και σκέφτηκα αν ήδη χρειάζομαι 4, μετά πόσα θα χρειάζομαι, οέο;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Aσε ειναι το μονο καλοκαιρι που πραγματικα θα προτιμουσα να ημουν Γερμανια απότι Ελλαδα!!

Κι εγω φοραω ειδη σουτιεν θηλασμου εχω ηδη 2 οι πιο πολλοι μου λενε ειναι οκ αλλα θα παρω αλλα 2 πριν γεννησω (πραγματικα ευχομαι να ειναι τι ιδιο νουμερο γιατι θα φρικαρω αν μεγαλωσει κι αλλο!!!!!!!!!) όλοι λενε θα μεγαλωσει αλλα ελπιζω πως θα ειμαι η εξαιρεση :tongue:!!!

Το απόγευμα εχουμε το doppler!! Aνυπομονω!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...