Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!! Εχθες πηγαμε κι εμεις στον γιατρο και μας εγραψε καμπυλη και αλλες εξετασεις (αιματος ουρων) . Ο μπεμπουλης μας ειναι 800 γρ και ειναι μια χαρα.. ζωηρος και κουκλος (κουκου-βα!) χαχαχ!!!

Χαρμακι για χειμωνιατικα ισως βρεις απο φθινοπωρο σε στοκατζιδικα μεγαλων εταιριων (δεν ξερω αν υπαρχουν στη περιοχη σου) στην Αθηνα παντως υπαρχουν αρκετα. Επισης καποια σαιτ με γνωστες μαρκες με βρεφικα και παιδικα ρουχα εχουν εκπτωσεις για βρεφικα χειμωνιατικα ρουχαλακια και τωρα που μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Ρια

Καλα αποτελέσματα να έχεις!!! Μεγαλώσατε κι εσείς.

Κατερίνα ο μπεμπης άρχισε τις τούμπες. Σκεφτόμουν κι εγώ αν γυρίσει πως θα είναι;; Μπορεί να πονέσει λίγο ή να μας τρομαξουν.

Ευτυχώς ακόμη δεν έχει πολυ ζέστη γιατί διψάω πολυυυυ!! Άντε άλλα 40 λεπτά και μετα θα περιμένω τα αποτελέσματα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Τι μου κανετε??

Καλα αποτελεσματα να εχουμε σε καμπυλες και εξετασεις!!!

Ριακι μου μεγαλωσατε πολυ!!! Μπραβο!!

ποιες εταιριες λες για τα χειμερινα? αν μπορεις στειλε μου πμ!!

Εντελακι μου δεν ποναει οταν γυριζει το μπεμπε... Η αμαζονα εχει γυρισει το κεφαλι κατω και δε το καταλαβα εγω.. μονο απο τις κλωτσιες που ειναι πιο ψηλα!!

Κατερινακι μα τι αντρακια ειστε εσεις!!! Μπραβο κοριτσακι μου!!

Φαρμαση οποτε μπορεις δωσε πληροφοριες για τη δημοσια τραπεζα... Θα πρεπει να επικοινωνησω απο τωρα?

Εμεις κοιλιτσες μου ειμαστε μια χαρα!!! Εχθες πηγε η μπεμπα πρωτη φορα θεατρο!! Η μανουλα γελουσε συνεχεια και η μπεμπα κλωτσουσε!!! χχαχαχα Αν ερθει στην πολη σας η παρασταση με τον Φιλιππιδη να πατε!! Ειναι πολυ καλη!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρια μια χαρα ειναι το μπεμπακι !! Αυτην την βδομαδα απότι βλεπω ολες γιατρο!!!!

Xαρμα ειδες που μεγαλωσαμε κι εμεις!!! :D

Οταν γυρισει το μωρο κανονικα δεν το καταλαβαινουμε αν ομως αργησει οσο περναει ο καιρος τοσο θα δυσκολευεται κι αυτο και θα πονεσουμε και εμεις!!

Εμενα παντως και οι κινησεις του με πονανε πολλες φορες, επειδη μαλλον η κοιλια μου ειναι πολυ "τεντα" , λιγο ενα βουναλακι να βγει με ποναει σαν να παει να σκιστει το δερμα! Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα γινει οταν κι αν καταφερει να γυρισει!!!!

Η γιατρος με προετοιμασε παντως να μην φοβηθω!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μάστε πάλι αναμένοντας το γυναικολόγο τωρα.

Η εξέταση μας βγήκε καλή και μπορώ να τρώω ο,τι θέλω, αλλά πάντα υγιεινά.

Χαρμακι εμάς ο μπεμπης μάλλον δεν έχει γυρίσει, δεν ξέρω κιόλας. Αλλά κλωτσάει ή χαιρεταει στα πλάγια.

Κατερίνα και μένα το δέρμα μου είναι πολυ τεντωμένο. Και με πονάει κάποιες φορές ο γλυκας μου.

Σας φιλώ προς το παρόν.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερινακι μου Καλημερα!!!

Μακαρι να γυρισει ο μικρουλη συντομα για να μην σε πονεσει πολυ!!!

Ποτε θα ξαναπας ντοκ? Εμας θα μας βλεπει καθε 2 εβδομαδες!! 6 Αυγουστου το επομενο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μάστε πάλι αναμένοντας το γυναικολόγο τωρα.

Η εξέταση μας βγήκε καλή και μπορώ να τρώω ο,τι θέλω, αλλά πάντα υγιεινά.

Χαρμακι εμάς ο μπεμπης μάλλον δεν έχει γυρίσει, δεν ξέρω κιόλας. Αλλά κλωτσάει ή χαιρεταει στα πλάγια.

Κατερίνα και μένα το δέρμα μου είναι πολυ τεντωμένο. Και με πονάει κάποιες φορές ο γλυκας μου.

Σας φιλώ προς το παρόν.

Εντελακι μου καλημερα!!!

Περιμενω τα νεακια του κολυμβητη!!!

Μπραβο για τα αποτελεσματα της καμπυλης!! Στο ειπα οτι ο ομορφος ειναι της υγιεινης!!!! :D:D:D:D Τερμα λοιπον οι πιτσες!!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eντελακι μπραβο για τα αποτελεσματα!! Αν σε ποναει μερικες φορες απο τωρα και σενα δεν θες να σου πω τι θα τραβηξουμε στο τελος!!! Απο αυτα που ακουω αστα !!!!

Χαρμα θα παω την Τριτη για doppler (στο γιατρο που εκανε τις α και β) και μετα μου ειπε η γιατρος μου να πζω απο κει με τα αποτελεσματα και να κλεισουμε το επόμενο ραντεβου για 2 βδομαδες μετα! Αρα γυρω στις 15/08 θα ειναι πανω κατω! Μαλλον απο δω και περα θα ειναι καθε 2 βδομαδες!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε πάλι!

Ο μπαμπάς μας πήγε για φαγητάκι να χαλαρώσουμε. Χαρμάκι ο κολυμβητής έφαγε πολύ υγιεινά, τι να σου πω, χιχιχιχιχι! Αύριο όμως η μαμά θα τον ταίσει ψαράκι.

Κατερίνα δε θέλω να ξέρω τι θα κάνει μετά ο κολυμβητής. Ας με πονά και να να βγει τελειόμηνος, όλα τα άλλα θα τα αντέξω! Μόνο να είναι τελειόμηνο το μανάρι μου παρακαλάω. Όπως και για όλα τα εμβράκια μας! Όλου του καφενέ και κι όλου του κόσμου! :)

Τα νέα μας είναι μάλλον καλά. Ο τραχηλος σταθερός, αλλά ξεκούραση και προγεστερόνη.

Πήγαμε και στο γιατρό μας (γενικής ιατρικής), μας είπε σε ποιον οφθαλμίατρο να πάμε για τα ματάκια και βρήκαμε και παιδίατρο!! Πολύ χάρηκα. Μας μένουν μόνο τα νοσοκομεία που θα ψάξουμε για τον τοκετό (προστέθηκε ακόμη ένα, σύνολο 3).

Καλό απόγευμα σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.... καναμε μεγαλη καμπυλη και ευτυχως μια χαρα τα νουμερακια μας αλλα σιγουρα θα προσεχω λιγακι με τα φρουτα γιατι μαλλον το ειχα παρακανει. Μακαρι και σε εσας να βγουν τα αποτελεσματα καλα. Για βλαστοκυτταρα ειναι τελειως διαφορετικη η φυλαξη σε ιδιωτικη απο οτι σε δημοσια τραπεζα. Ιδιωτικη ειναι μονο για σενα χρηση οποτε ζητησεις ενω δημοσια ειναι σαν να τα κανεις δωρεα στο κρατος, μπορουν να τα χρησιμοποιησουν οπου θελουν, δεν δεσμευονται να σου εχουνε για σενα καποιο μερος τους και αν τα χρειαστεις το κοστος για την χρηση ειναι αρκετα μεγαλο. Εγω θελω να πραγματικα να "πεταξω" λεφτα στα βλαστοκυτταρα γιατι θελω να μην ττα χρειαστει ποτε το μωρακι μου. Αλλα αν 1 στο εκατομμυριο χρειαστει? Η επιστημη στο θεμα αυτο κανει αλματα και δεν ξερουμε τι εξελιξη θα υπαρχει. Και κανουμε τοσες σπαταλες για την γεννα που αυτο το ποσο με λιγη οικονομια το βρισκεις. Αλλα αν παλι δεν θελετε να δωσετε λεφτα σε ιδιωτικη τοτε δωστε τα στην δημοσια, απο το να πανε χαμενα. Μπορει να σωθει μια ζωη.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κανετε!! Εγω μόλις που αρχισα να συνερχομαι απο τον πονοκεφαλο.....

Αχ Αndria ποιος ξερει ποιο ειναι πραγματικα το σωστο! Στην Ελλαδα οι ιδιωτικες τραπεζες φυλλαξης λειτουργουν χωρις καποιο καθορισμενο νομικο πλαισιο! Δηλαδη κανεις δεν τις ελεγχει! Αυτο απο μονο του ως γεγονος δεν μπορει να σε κανει να νιωθεις εξασφαλισμενη ουτε αυριο ουτε μετα απο 10 - 20 χρονια που ίσως καποιος τους αναζητησει!

Το ποιο σημαντικο ομως ειναι το γεγονος οτι η συντριπτική πλειοψηφία όσων θεραπεύτηκαν, δεν έγιναν καλά με το δικό τους «αίμα» - που ενδεχομένως και να είχαν φυλάξει - αλλά με το ομφαλοπλακουντιακό αίμα κάποιου άλλου, συνήθως άγνωστου δότη. Ενός μωρού, το ομφάλιο αίμα του οποίου δώρισε η μητέρα του στην παγκόσμια δεξαμενή για δημόσια χρήση.

Ο λόγος που συμβαινει αυτο σε καποιους ανθρωπους ειναι οτι το ομφαλικο αιμα ακριβως επειδη προερχεται από τους ιδιους, εχει τα ίδια γενετικά προβλήματα που προκάλεσαν την κατάστασή τους.

Και ετσι καταληγουν να αναζητησουν συμβατο δοτη στην παγκοσμια δεξαμενη εκει που καποιοι τα δωρισαν δηλ. στην δημοσια τραπεζα!

Η πηγή: http://www.exandasdocumentaries.com/documentaries/chronologically/2009-2010/140-the-precious-cell

Με προβληματισε πολυ το θεμα και το ψαξα οσο μπορουσα.. φανταζομαι τον ιδιο προβληματισμο θα εχουμε ολες μας... μακαρι να κανουμε το σωστο και μακαρι να μην το διαπιστώσουμε ποτε!!!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ..... Συνχαριτιρια γ τα καλα αποτελεσματα των εξετάσεων ....

Εχουμε ραντεβου 5αυγουστου γ το Doppler ..... Φοβάμαι να ανεβώ πλέον στην ζυγαριά ..... Κ εκανα και τις πρώτες μου ραγαδες ..... Η ψυχολογία σημερα χωρις λόγο ειναι πολυ πεσμένη μαλλον οι ορμόνες κάνουν party

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα!!!!!

Υπέροχη μέρα και η σημερινή....!!!

Χάθηκα γιατί δεν είχαμε internet...Τι μου κάνετε Οκτωβριανές μανούλες???

Εμείς Παρασκευή πήγαμε στην ενδοκρινολόγο ραντεβού πάλι την Πέμπτη για να της δείξω αυτήν την εβδομάδα τι τρώω όλη μέρα ( γραμμενα σε καθημερινή κατάσταση) και μέτρα το ένα μέτρα το άλλο...τι να κάνουμε όμως ...θέλει να δει τις διατροφικές μου συνήθειες έτσι ώστε τα λαθάκια να τα διορθώσει..τι να πω...εύχομαι να μην πάρω και άλλα κιλά γιατί στο τέλος θα πιάσω την εικοσάρα!!!!!

Εσεις κορίτσια μου τι κάνετε? Εμένα ο στρούμπουλος με έχει ταράξει στο κλωτσομπουνίδι....αααααααααχ οι ωραιότερες κλωτσιές του κόσμου!!!!!

Επίσης δεν έχει πάρει θέση γιατί κλωτσάει κατά 80% στο δεξί μέρος της κοιλιάς (κάτι θα του αρέσει φαίνεται και έχει χωθεί εκεί..)

Μου λείψατε...πείτε νεάκια!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας.

Νικόλ μου επικοινωνείς με το μικρό σου;;; Πλάκα έχουν μωρέ. Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω πλέον που έχει κεφάλι και που πόδια. Πάντα το είχε το κεφαλάκι από δεξια, στον τελευταίο υπέρηχο το ειχε ανάποδα και τώρα χτυπάει όλο από αριστερά. Ξαναγύρισε, τι έκανε.. δεν ξέρω. Κατά τις πέντε το πρωί άλλαξα πλεύρο στον ύπνο και μάλλον του αρέσει, ξεπιάνεται ο κύριος και άρχισε ρυυμικά και επαναλαμβανόμενα να χτυπά μια δεξιά μια αριστερά. Τον αγνόησα όμως και κοιμήθηκα., μην του δίνω και θάρρος και μας αφήσει άυπνους.

Τι σου είπε η ενδοκρινολόγος;; Με τη διατροφή πως τα πας;;; Δυσκολεύεσαι;;

Φιλένια μου οι ορμόνες είναι άτιμο πράγμα. Κι εγώ χθες είχα θλίωη έτσι ξαφνικά, μετά μου πέρασε. Το κλουβί με τις τρελές, τι να πεις;;; Για τις ραγάδες βάζε όσο πιο πολύ λαδάκι μπορείς και από εκεί και πέρα ο οργανισμός σου θα αντιδράσει όσο καλύτερα γίνεται.

Χθες επισκεφθήκαμε ένα από τα νοσοκομεία και αν σας πω ότι έπαθα σοκ... Σε 3 μήνες το πολύ γεννάμε κι εγώ ακόμη να το συνειδητοποιήσω. Μας έδειξαν τις αίθουσες τοκετού, τα δωμάτια κλπ. Έχουμε άλλα 2 ωοσοκομεία να δούμε. Το χθεσινό μάλλον το απορρίπτουμε λόγω απόστασης.

Σας φιλώ, μια όμορφη Κυριακή να έχουμε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας.

Νικόλ μου επικοινωνείς με το μικρό σου;;; Πλάκα έχουν μωρέ. Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω πλέον που έχει κεφάλι και που πόδια. Πάντα το είχε το κεφαλάκι από δεξια, στον τελευταίο υπέρηχο το ειχε ανάποδα και τώρα χτυπάει όλο από αριστερά. Ξαναγύρισε, τι έκανε.. δεν ξέρω. Κατά τις πέντε το πρωί άλλαξα πλεύρο στον ύπνο και μάλλον του αρέσει, ξεπιάνεται ο κύριος και άρχισε ρυυμικά και επαναλαμβανόμενα να χτυπά μια δεξιά μια αριστερά. Τον αγνόησα όμως και κοιμήθηκα., μην του δίνω και θάρρος και μας αφήσει άυπνους.

Τι σου είπε η ενδοκρινολόγος;; Με τη διατροφή πως τα πας;;; Δυσκολεύεσαι;;

Εντελάκι μου γλυκό καλημέρα!!!!

Δεν έχω αρχίσει ακόμη διατροφή, ότι έτρωγα (σχεδόν) τρώω απλά μου είπε να κάνω μια καταγραφή και την Πέμπτη θα της δέιξω όοοολη την εβδομάδα τι έφαγα. Ύστερα θα μου τονίσει (από ότι κατάλαβα) τα διατροφικά λάθη μου και θα μου δώσει διατροφή.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...