Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσιααααα..τι κανετε;ενεις παρασκευη εχομεν καμπυλη.αντε ν δουμε..παντως στον μεγαλο ειχα χαμηλα ποσοστα...γ βλαστοκυτταρα θ δωσουμε σε δημισια τραπεζα ...οπως κ πριν...πεταμενα λεφτα μου ειχε πει ο ντοκ μου.κρατηστε τα γ κανα ταξιδι μας ειχε πει...

Ζωνη δεν ειχα βαλει άλλα τωρα μολις γεννησω θ βαλω σιγουρακι......θελω λιγα μακρυμανικα φανελακια κ λιγα φορμακια καμια κορδελιτσα...την αλλη βδομαδα ομως...θ πλυνω οταν μοω στον 8ο....εχω ακομη δηλαδη...

Κοριτσια μην φοβαστε το σακχαρο εγκυμοσυνης....καταπολεμαται πολυ ευκολα...

Προπαρασκευαστκες συσπασεις ακουω...βαλτε ξε κι εμεβα σε κλαμ...2 φορες ηταν επιπονες..τιςαλλες απλα σαν εντονη πιεση κ τσιτωμα απο αφαλονκ κατω..,..μακια στα νινακιααα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααααα..τι κανετε;ενεις παρασκευη εχομεν καμπυλη.αντε ν δουμε..παντως στον μεγαλο ειχα χαμηλα ποσοστα...γ βλαστοκυτταρα θ δωσουμε σε δημισια τραπεζα ...οπως κ πριν...πεταμενα λεφτα μου ειχε πει ο ντοκ μου.κρατηστε τα γ κανα ταξιδι μας ειχε πει...

Ζωνη δεν ειχα βαλει άλλα τωρα μολις γεννησω θ βαλω σιγουρακι......θελω λιγα μακρυμανικα φανελακια κ λιγα φορμακια καμια κορδελιτσα...την αλλη βδομαδα ομως...θ πλυνω οταν μοω στον 8ο....εχω ακομη δηλαδη...

Κοριτσια μην φοβαστε το σακχαρο εγκυμοσυνης....καταπολεμαται πολυ ευκολα...

Προπαρασκευαστκες συσπασεις ακουω...βαλτε ξε κι εμεβα σε κλαμ...2 φορες ηταν επιπονες..τιςαλλες απλα σαν εντονη πιεση κ τσιτωμα απο αφαλονκ κατω..,..μακια στα νινακιααα

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα και Χάρμα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ειλικρινά!

Θα μας πει κι ο γιατρός, ελπίζω, την Παρασκευή.

Για βλαστοκύτταρα δεν το έχω ψάξει καθόλου. Όλα τα έχω αναβάλει για τις διακοπές.

Γιώτα μου μπράβο για τις μετρήσεις. Μακάρι να συνεχίσεις έτσι.

Κι εγω σήμερα το πήρα πιο χαλαρά, αλλά δεν ήξερα τι να φάω!

Εν τω μεταξύ το Σάββατο έφτιαξα ψωμάκι με μισο αλεύρι ολικής (λες και το ήξερα) και μισό κανονικό. Τώρα αυτό κάνει να το φάω; Ρωτάω γιατί έφτιαξα μπόλικο και το έβαλα στην κατάψυξη.

Αντωνία μετρας αντίστροφα!! Άντε πλησιάζουν οι μέρες.

Καλό βράδυ σε όλες! Φιλιά πολλά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια μολις γυρισαμε απο το γιατρο!

Ο μπεμπης ειναι 1600! Και δεν εχει γυρίσει... αν γυρισει τωρα που μεγαλωσε θα με πονεσει καπως και μου το ειπε για να μην τρομαξω!

Οι προπαρασκευαστικες συσπασεις διαρκουν λιγα δευτερολεπτα εως 1 λεπτο μαξιμουμ! Οπότε εμένα δεν ηταν αυτό αυτη η ενοχληση!

Την επόμενη εβδομαδα εχουμε doppler!

Μιλησαμε για τον τοκετο, η μαια μου μιλησε για το θηλασμο, τη φροντιδα του μωρου κλπ γενικα μολις αρχισα να συνηδητοποιω οτι ενα μωρακι ερχεται!!!!!!!

Φιλακια πολλα καλο βραδυ!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Μπράβο Κατερίνα μου! Μεγαλώσατε κι εσείς πολυ!

Πήρατε και βάρος, μπράβο!

Χθες με έβαλες σε υποψίες και με παρακολουθούσα. Λοιπόν, το βράδυ, είχα κι εγώ ανώδυνες συσπάσεις που διαρκούσαν περίπου μισό λεπτό. Το κατάλαβα γιατί έσφιγε το δέρμα και δεν πιεζόταν ενώ πριν ή λίγο μετά μπορούσα να το πατήσω. Εκανα περίπου 4 σε μια ώρα. Μετά πήρα μαγνήσιο και κοιμήθηκα. Θα το κοιτάξω και σήμερα και άυριο στην... αναφορά!

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;Κι εγω ειχα αγχος για την καμπυλη αλλα ευτυχως βγηκε μια χαρα!Μην ανησυχειτε αυτο ειναι της εγκυμοσυνης....Εγω εχω χαζεψει τοσο που απολαμβανω τα παντα ακομη και τα δυσκολα της εγκυμοσυνης!!!!Την αλλη εβδομαδα ερχεται η κουνια :D:razz: !!!!!!Να σας ρωτησω με μπανακι του μωρου τι θα κανετε;


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συσπασεις εχω κι εγω αλλα δεν ποναω!!!! Εχω παρατηρησει ομως οτι κουραζομαι ευκολα και μετα τις δουλειες ποναει η μεση μου....Ο αντρουλης μου με μαλωνει γιατι τα κανει εκεινος και οι μαμαδες αλλα δε μπορω να καθομαι....Με τι απορρυπαντικο θα πλυνετε τα ρουχαλακια και ποτε; Εγω λεω απο βδομαδα μηπως ειναι νωρις;;;; :?


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Τι μου κανετε??

Εμεις μολις επιστεψαμε απο τον οδοντρατρο!!! Εχουμε ουλιτιδα της εγκυμοσυνης και πρεπει να προσεχουμε τα δοντακια μας ακομα πιο πολυ!!! αχχχ.. Μετα την γεννα θα κανω ακομα μια επισκεψη!!

Επισης σημερα ψωνισαμε 2 τριαδες ζιπουνακια μαδερ (η μια 0-3 και η αλλη 3-6) πρεπει να κανουμε παλι καταμετρηση τα εσωρουχακια μας γιατι το μαγικο χαρτακι χαθηκε!!!!

Πηραμε και ενα πολυ ωραιο φορεματακι αλλα για του χρονου!!!

Αχ μονο καλοκαιρινα εχει και εμεις θελουμε χειμωνιατικα... ποτε θα εχει παλι εκπτωσεις?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!! Εγώ πριν δυο ώρες μπήκα σπίτι. Πάλι έτρεχα, πήγα πήρα και δώρο στη γειτόνισσα το γυμναστηριάκι της fisher price το rainforest. Γέννησε τελικά με καισαρική ένα μπέμπαρο 3 κιλά!! Είναι τρισευτυχισμένοι και οι 2 και ειδικά ο μπαμπάς έχει τρελαθεί!!

Πήρα και τα αποτελέσματα της καμπύλης λέει μετά από 60' 142. Τώρα αυτό είναι καλό η κακό;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Ελενάκι για τα αποτελέσματα.

Να ξεκουράζεσαι καλό μου όσο μπορείς..σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να κάτσεις σε μια μεριά, αλλά είναι καλό για τα μπεμπάκια μας!

Χαρμάκι με ΄γεια τα ψωνια σας!

Αντωνία μου στο χαρτί δε γράφει τις τιμές και τα όρια;;;

Για δες λίγο καλύτερα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε!!

Εντελ καλα κανεις και παρακολουθεις ωστε να τα πεις αυριο στο γιατρο!

Ελενάκι εγώ έκανα μια πρωτη πλυση ηδη με προδερμ και μαλακτικο προδερμ στο πλυντηριο με καλη σαπουναδα για να καθαρισουν καλα και τελος Αυγουστου θα κανω την κανονικη χωρις μαλακτικο με πολλα ξεβγαλματα!

Χαρμάκι με γεια !! Εκπτωσεις πάλι τον Φλεβαρη απότι θυμάμαι.... χειμωνιατικα χρειαζομαστε και πρεπει να περιμενουμε μεχρι τελος Αυγουστου...

Αντωνία μια χαρα φαινεται η καμπυλη σου!! Πολυ ωραιο το δωρο που επελεξες και εγω την εχω κανει πολλες φορες αυτην την επιλογη!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Πως είστε σήμερα;

Αντωνία μου μίλησες με το γιατρό;; Νομίζω μια χαρά θα είναι η τιμουλα βέβαια.

Εγώ στον ενδοκρινολογο. Μου πήραν τη μέτρηση νηστειας και σε λίγο την πρώτη μέτρηση μετα από χυμό κεράσι παρακαλώ. Πάντως κάτι είχε ο χυμός, γιατί πολυ ζαλιζομαι. Ευτυχώς μας είχε προειδοποιήσει η Νικόλ, αν θυμάμαι καλα και πήρα μαζί τον άντρα μου.

Την καλημέρα μου σε όλες


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Τι κανετε πως ειστε!!!

Εντελ καλη επιτυχια!!!! Καλα εκανες και δεν πηγες μονη σου και εγω ζαλιζομουν πολυ!!

Χυμό κερασι ε!!! Μια χαρα μου ακουγεται!!! Θα ξετρελαθει ο μπεμπης με τοση ενεργεια!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...