Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Στρώμα για τη κούνια πήρα κοκοφοίνικα και λάτεξ και για το λίκνο κοκοφοίνικα.

Οι γνώμες διίστανται για τη μυρωδιά του κοκοφοίνικα αν βραχεί αλλά θα έχω σελτεδάκι από κάτω, μίλησα και με πολλές μαμάδες και με τις πάνες που κυκλοφορούν δεν έχουν διαρροές τα μωράκια..

Απλά μου κάνει εντύπωση όσον αφορά το πόσο σωστό ειναι για τη σπονδυλική στήλη του παιδιού όχι το υλικό. Του αφρού έχουν γύρω στα 20-25 ενώ του κοκοφοίνικα έχουν 40-50.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κι από εμάς.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης μας και είναι αυξημένα τα επίπεδα.

Δείγμα νηστείας δε μου είχαν πάρει, νηστική είχα πάει (μόνο νερό είχα πιει) και μου πήραν μια ώρα μετά δείγμα.

Την Παρασκευή θα πάω σε διαβητολόγο για τη μεγάλη εξέταση με πολλές μετρήσεις (μάλλον ό,τι κάνετε κι εσείς στο μικροβιολογικό).

Έχω λιγάκι απογοητευτεί.

Ούτε γλυκά έτρωγα κι από κιλά έχω πάρει 3,5.

Ο μικρούλης είναι φυσιολογικός στις μετρήσεις, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...Τεσπα! Θα δούμε από βδομάδα.

Ρία μου μάλλον με μπέρδεψες με το Κατερινάκι.

Με γεια τα ψώνια σας στις υπόλοιπες!

Τα φιλιά μου σε όλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε Ρία! Γιατί όχι κοκοφοίνικα? Παντού ακούω ότι είναι πολύ καλό υλικό από πολλές απόψεις, απλά θέλει να εχει φερμουαρ ωστε να αεριζεται σωστά! Και δεν θυμάμαι αυτό που παρήγγειλα από την καντια στρομ τι εχει, (σας το 'πα οτι η μνημη μου εχει γινει τραγικηηηηηηηηηηηη!!!)

κατερινα με καλυψε η Αντωνια... απλα δεν εχω σκοπο να τον κοιμησω για πολυ καιρο στη κουνια ωστε λογω βαρους να δημιουργηθει θεμα στη σπονδυλικη του στηλη (το πολυ 2 χρονια) ... ειναι θεμα χρησης... τελικα στρωμα πηρα ιμπεριαλ στρομ με βαμβακι και μεμορυ φομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει Ρία μου, τι συγνώμη ζητάς;

Μεγάλη εννοώ την εξέταση που κάνεις πολλές μετρήσεις, είχα κάνει μόνο μια μέτρηση μετά από 50 γρ γλυκόζης.

Η τιμή μας βγήκε 141 με όριο 135.

Και μου είπε είναι διαβήτης... :(


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α μαλιστα... κι εγω φοβαμαι πολυ τι θα δειξει η καμπυλη μου.. ειχα κανει κ στον 4ο νομιζω αλλα δεν ειχα -ακομη- . Θα το αντιμετωπισουμε κι αυτο... δε φταις εσυ σε κατι.... αυτο ειναι της εγκυμοσυνης και φευγει αμεσως μετα τη γεννα. Φανταζομαι θα χρειαστει διατροφη ειδικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμάς.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης μας και είναι αυξημένα τα επίπεδα.

Δείγμα νηστείας δε μου είχαν πάρει, νηστική είχα πάει (μόνο νερό είχα πιει) και μου πήραν μια ώρα μετά δείγμα.

Την Παρασκευή θα πάω σε διαβητολόγο για τη μεγάλη εξέταση με πολλές μετρήσεις (μάλλον ό,τι κάνετε κι εσείς στο μικροβιολογικό).

Έχω λιγάκι απογοητευτεί.

Ούτε γλυκά έτρωγα κι από κιλά έχω πάρει 3,5.

Ο μικρούλης είναι φυσιολογικός στις μετρήσεις, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...Τεσπα! Θα δούμε από βδομάδα.

Εντελάκι μου όμορφο μην απογοητεύεσαι. Δεν είσαι η μόνη και εγώ τα ίδια και εγώ φαντάσου ότι γλυκά δεν μου τραβάει καθόλου η όρεξή, έχω κόψει και τη ζάχαρη πριν μάθω για την καμπύλη.

Εγώ έχω ραντεβού με ενδοκρινολογο την Παρασκευή...έχω αγωνία αλλά πιστεύω όλα καλά θα πάνε!!!

Επίσης ο γιατρός μου μου είπε ότι τα αυξημ'ενα νούμερα δεν οφείλεται απαραίτητα από αυτά που τρώμε αλλά ότι το δημιουργρί η ίδια η κύηση.

Μην αγχώνεσαι όλα θα πανε καλα θα δεις!!!!:):):)


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζω κι εγώ Ρία. Θα πρέπει να κάνω διατροφή! Τι να πω;;; Έχω μια κρυφή ελπίδα για την Παρασκευή που θα είναι πιο ολοκληρωμένη η εξέταση. Αν και μετά μου είπαν ότι κλείνουν για διακοπές, να δω πότε θα έχω αποτελέσματα κι ως τότε τι θα τρώω!

Νικόλ μου νομίζω τώρα με παρηγορείς εσύ.

Εεε στην αρχή είναι λιγάκι σοκαριστικό, αλλά μετά το παίρνεις απόφαση. Πάντως από διατροφολόγιο που κοίταξα στο διαδίκτυο (χωρίς να ξέρω φυσικά την εγκυρότητά τους) έχουμε να ρίξουμε κάτι πείνες... Με τη ζυγαριά ανά χείρας θα είμαστε.. Εξαιρετικές καταστάσεις.

Θα αναμένω νέα σου την Παρασκευή με αγωνία.

Αλλά έχω πίστη και αισιοδοξία. Ένα ακόμη σκαλοπατάκι δυσκολίας για να φτάσουμε στο όνειρο! :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζω κι εγώ Ρία. Θα πρέπει να κάνω διατροφή! Τι να πω;;; Έχω μια κρυφή ελπίδα για την Παρασκευή που θα είναι πιο ολοκληρωμένη η εξέταση. Αν και μετά μου είπαν ότι κλείνουν για διακοπές, να δω πότε θα έχω αποτελέσματα κι ως τότε τι θα τρώω!

Νικόλ μου νομίζω τώρα με παρηγορείς εσύ.

Εεε στην αρχή είναι λιγάκι σοκαριστικό, αλλά μετά το παίρνεις απόφαση. Πάντως από διατροφολόγιο που κοίταξα στο διαδίκτυο (χωρίς να ξέρω φυσικά την εγκυρότητά τους) έχουμε να ρίξουμε κάτι πείνες... Με τη ζυγαριά ανά χείρας θα είμαστε.. Εξαιρετικές καταστάσεις.

Θα αναμένω νέα σου την Παρασκευή με αγωνία.

Αλλά έχω πίστη και αισιοδοξία. Ένα ακόμη σκαλοπατάκι δυσκολίας για να φτάσουμε στο όνειρο! :)

Βασικα δεν θα ειμαστε με τη ζυγαρια αγκαλια αλλα με το μηχανακι μετρησης σακχαρου. Ο ενδοκρινολογος συνηθως ενα γενικο πλανο δινει και αναλογα το σακχαρο σου το ελεγχεις. Είναι λιγο περιεργο στην αρχη αλλα οκ... θα περασει κι αυτο!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eντελακι μην ανγχωνεσαι! Θα τρως οτι πρεπει και ολα θα πανε καλα!! Ότι αντιμετωπιζεται να μην μας αγχωνει!!

Οπως πολυ σωστα σου ειπαν δεν φταις ειναι της εγκυμοσυνης, και οσο για την διατροφη πολλές φορες νομιζουμε οτι τρωμε σωστα και κρυβεται σε τροφες που δεν παει το μυαλο...

Εμενα φαντασου η γιατρος δεν με αφηνει να φαω πανω απο 3 φρουτα τη μερα... αν πιω χυμο να φαω 2 φρουτα... καρπουζι 2 κομματακια το πολυ, πεπονι 4 κομματια και σταφυλι καθολου!! Απο την αρχη μου το ειπε χωρις να εχω θεμα προληπτικα..

Α και υδατανθρακες και αμυλο ελαχιστα...

Αν θες τηρησε τα μεχρι να σου πουν τι να τρως!

Ολα θα πάνε καλα:D !!! (και θα εισαι και μοντελακι!!!;) )


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ Ρία και εσύ στο κλαμπ;;;

Είχα την εντύπωση πως δεν την έκανες ακόμη.

καλά λέω πως θυμάμαι ό,τι να ναι τελικά!

καλε δε την εκανα(εκανα μια κοντα στην αυχενικη) αλλα σιγα μην ειναι καλη!!!!! χαχαχα ειχα θεμα και στο πρωτο παιδι...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια με αυτες τις καμπυλες μας βλεπω νηστικες..... εγω πεμπτη πρωι θα ξανακανω.. υπομονη και λιγο εμεινε. Οσο για τα στρωματακια και εγω κοκοφοινικα ειχα παρει αλλα απο εκει που πηρα το κρεβατακι μου ειπανε πως οταν θα κανω το 2ο θα πρεπει να παρω καινουργιο. Και το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ετσι λεει πως πρεπει να ειναι καινουργιο το στρωμα σε καθε παιδι, τελος παντων μικρο εξοδο. Και για το παρκοκρεβατο θελει σιγουρα στρωματακι, αλλιωα ειναι πολυ σκληρο για να κοιμηθουνε.. καληνυχτα


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Ουφ ειμαι πτωμα ποναει κ η μέση μου... ολη μερα τρεχω κ τωρα το βραδυ αντι να ξεκουραστω καθόμουν κ αδειαζα συρτάρια κ εβαζα τα πράγματα της ζουζουνας μου μεσα να μην ειναι στις σακουλες! Τα ρουχαλακια τα ξεχωρισα κ με μεγέθη!!! Δεν φτάνει που δν ξεκουραστικα ολη μερα αλλα θα με βγαλει ο αντρουλης μου εξω για τα γενέθλια μου!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...