Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια... μπραβο χαρμα μεγαλωσατε πολυ... εγω σημερα αρχισα να ετοιμαζω την δικη μου βαλιτσα και να βγαζω σιγα σιγα απο την αποθηκη τα ρουχαλακια που εχω απο τον μεγαλο μου... καπου ειδα οτι συμπληρωσατε αποσμητικο για τα πραγματα της μαμας στο μαιευτηριο, ρωτηστε τον γιατρο σας σε περιπτωση που θα θηλασετε. Και ο γιατρος και η μαια μου το ειχαν απαγορευσει. Επισης εκανα και εγω την καμπυλη με 50 γρ στην 1 ωρα και μου βγηκε 79 με οριο το 110 και μετα 139 με οριο το 180 και ο γιατρος μου ειπε να κανω σε 2 μερες την 3ωρη καμπυλη. Γιατι βρε γιατρε μου? Θα ξαναπερασω το μαρτυριο και μαλιστα με 100 γρ γλυκοζης.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαρμάκι κοντοζυγώνεις!!!!

Τι καλά!

Ο κολυμβητής δεν ξέρω αν είναι της υγιεινής διατροφής, η μαμά κι ο μπαμπάς πάντως δεν είναι χαχαχα! Αλλά με πιέζει πολύ το μανάρι μου στο στομάχι. Έχω όρεξη δεν μπορώ να πω, αλλά μου την κόβει συνέχεια στις πρώτες μπουκιές!

Άντε με το καλό και τα ψώνια σας! Χθες που μας ήρθαν τα ρουχαλάκια ήταν τόσο τέλεια. Μια μικροσκοπική ζακέτα τόση δα.. :)

Ριάκι εχεις κι εσύ ραντεβού με το αντράκι;;

Το Πήλιο είναι τέλειο! Και Καλοκαίρι και χειμώνα!

Κι εμείς έχουμε ραντεβού την Παρασκευή και είμαι μέσα στην ανυπομονησία! Άντε να δούμε τι θα μας πει!

Πάντως κι εγώ έχω ζαλάδες σήμερα...

Και θέλω και νάνι...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια... μπραβο χαρμα μεγαλωσατε πολυ... εγω σημερα αρχισα να ετοιμαζω την δικη μου βαλιτσα και να βγαζω σιγα σιγα απο την αποθηκη τα ρουχαλακια που εχω απο τον μεγαλο μου... καπου ειδα οτι συμπληρωσατε αποσμητικο για τα πραγματα της μαμας στο μαιευτηριο, ρωτηστε τον γιατρο σας σε περιπτωση που θα θηλασετε. Και ο γιατρος και η μαια μου το ειχαν απαγορευσει. Επισης εκανα και εγω την καμπυλη με 50 γρ στην 1 ωρα και μου βγηκε 79 με οριο το 110 και μετα 139 με οριο το 180 και ο γιατρος μου ειπε να κανω σε 2 μερες την 3ωρη καμπυλη. Γιατι βρε γιατρε μου? Θα ξαναπερασω το μαρτυριο και μαλιστα με 100 γρ γλυκοζης.

Καλημερα Αντρια!!!

Ξεκινησες τη βαλιτσουλα εε?? Μπραβο!!!!

Πας για την 3ωρη? Αχ κοριτσακι μου!!! Ο ντοκ σου ξερει καλυτερα!!! Ελα μη το σκεφτεσαι και θα περασει και αυτο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης κοριτσια για βλαστοκυτταρα κανατε κατι? Εγω πηρα απο 2 προσφορα και σημερα περιμενω να μου απαντησει η εταιρια που ειχα φυλαξει του μεγαλου, νομιζω οτι κανουνε επιπλεον εκπτωση επειδη εχουμε ηδη συνεργασια.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι κοντοζυγώνεις!!!!

Τι καλά!

Ο κολυμβητής δεν ξέρω αν είναι της υγιεινής διατροφής, η μαμά κι ο μπαμπάς πάντως δεν είναι χαχαχα! Αλλά με πιέζει πολύ το μανάρι μου στο στομάχι. Έχω όρεξη δεν μπορώ να πω, αλλά μου την κόβει συνέχεια στις πρώτες μπουκιές!

Άντε με το καλό και τα ψώνια σας! Χθες που μας ήρθαν τα ρουχαλάκια ήταν τόσο τέλεια. Μια μικροσκοπική ζακέτα τόση δα.. :)

Ριάκι εχεις κι εσύ ραντεβού με το αντράκι;;

Το Πήλιο είναι τέλειο! Και Καλοκαίρι και χειμώνα!

Κι εμείς έχουμε ραντεβού την Παρασκευή και είμαι μέσα στην ανυπομονησία! Άντε να δούμε τι θα μας πει!

Πάντως κι εγώ έχω ζαλάδες σήμερα...

Και θέλω και νάνι...

Αχ Εντελακι μου περνανε οι μερες ναιιι!!! Φαντασου τι θα γραφουμε οταν μπουμε στον μηνα μας!!! :D

Μεγαλωνεται και ολοενα και περισσοτερο θα πιεζει ο μικρουλης!!! Προσπαθησε να τρως λιγακι πιο ελαφρια!!

Σημερα θα κατεβω να κανω μια αλλαγη σε ενα φορεματακι που μας εφεραν και να το παρω πιο μεγαλο!!!

Θελουμε και ζιπουνακια..

Οσο για το νανι.. σε καταλαβαινω απολυτα...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης κοριτσια για βλαστοκυτταρα κανατε κατι? Εγω πηρα απο 2 προσφορα και σημερα περιμενω να μου απαντησει η εταιρια που ειχα φυλαξει του μεγαλου, νομιζω οτι κανουνε επιπλεον εκπτωση επειδη εχουμε ηδη συνεργασια.

Αχχ ξεχασα να ρωτησω τον ντοκ εχθες να μου πει την γνωμη του...

Σκεφτομαι για την δημοσια τραπεζα... Πρεπει καποια στιγμη να επικοινωνησω να παρω πληροφοριες..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε? Διαβάζω ωραία νεάκια..!! Εμείς σήμερα μπήκαμε στον 7ο μήνα!!!!!

Δεν μπορώ να πιστέψω πόοοοσο γρήγορα περνάει ο καιρός.. πότε κρατούσα το θετικό τεστ στα χέρια μου...και τώρα σε δύο μήνες θα κρατάω τον στρουμπουλάκο στα χέρια μου..!!!!

Χαρμάκι πόσο μεγάλα κορίτσια!!!! Φτού φτού!!!!

Εντελάκι της υγιεινής διατροφής εεε?? χμχμχμχμ...καλά κάνεις!!

Ριάκι πρέπει να περάσατε τέλεια Πήλιο εεεε???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω....έχετε πάρει κάτι σαν κορσέ για μετά τον τοκετό?

Η δευτερομανούλες ας με βοηθήσουν γτ άλλες λένε βοηθάει και άλλες λένε όχι. Ε γώ σκέφτομαι να πάρω πάντως.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νικολ!! Τι κανεις κοριτσακι?? Μπηκατε στον 7ο!!! Μπραβοοο!!! Νερακι κυλαει ο καιρος...

Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει για τον κορσε!! Ας μας πουν οι δευτερομανουλες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!

Τα αποτελέσματα της καμπύλης αύριο.. Αντε να δούμε..

Ρε κορίτσια σκέφτομαι να πάρω πάρκοκρέβατο με αλλαξιέρα για τον κάτω όροφο όταν μαγειρεύω κλπ να έχω το μπέμπη μην ανεβοκατεβαίνω συνέχεια. Διάβασα ότι για να κοιμάται το μωρό θέλει έξτρα στρωματάκι αλλά έχει διάφορα είδη. Έχει φτηνό αφρού και έχει και κοκοφοίνικα που είναι πιο ακριβό.

Ποιο προτείνετε;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια !! Πωπω κινηση σημερα δεν σας προλαβαίνω!!

Πήγα και εγω σημερα για ψώνια του μωρου αλλα απογοητευτηκα!!! Ότι μου αρεσε ειχε τελειωσει...:-( Καλα κανω και δε χονευω τις εκπτωσεις!!!! Θα ξαναπαω απο βδομαδα με την ελπιδα οτι θα εχουν φερει αυτα που ηθελα....

Για τα βλαστοκυτταρα ημουν μπερδεμενη αλλα με βοηθισε υπερβολικα αυτο το ντοκιμαντερ να αποφασισω και βασικα να μπω στον κοσμο των βλαστοκυτταρων με πολλες διευκρινησεις!! Κοριτσια αφιερωστε 1 ωρα με τους αντρες σας αξιζει να το δειτε! Και θα δειτε οτι ο καθενας διαμορφωνει μια εντελως προσωπικη αποψη μετα (δεν λεει δηλ. μονο για τα μεν λεει και για τα δε!)

http://vimeo.com/23804657

Αντωνία καλα αποτελεσματα να εχεις!!

Νομιζω προτιμησε κοκοφοίνικα καλυτερα που ειναι και φυσικο!

Χαρμα τελεια η μπεμπα και εγω ειχα χθες ραντεβου αλλα το μετεφερα για αυριο! Ανυπομονω!!

Αντρια υπομονη με την καμπυλη θα περασει!! Καλα αποτελεσματα και σε σενα!

Εdel εχουμε τα ιδια θεματα με την χώνεψη!! Οχι μονο δυσκολευομαι αλλα μεχρι να χωνεψω λαχανιαζω ενω ειμαι ηρεμη !!

Ρια μας βολευει που ειστε τα πιο μικρα για να μας καθοδηγειτε με συμβουλες τις πρωταρες!! Αν γεννησες με καισαρικη θελω την γνωμη σου για τα εσωρουχα μετα και για το θηλασμο ενω πέρνουμε φαρμακα τις επομενες μερες!

Φιλιά ζουζούνες!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνία εγω προσωπικα στρωμα απο κοκοφοινικα δε θα επαιρνα... αλλα δε ξερω και τι υλικο ειναι αυτο που λες, τον αφρο.

Λαστεξ για μετα τη γεννα η μαια ελεγε οχι, ο γιατρος ελεγε ναι... εγω δεν πηρα στη πρωτη γεννα αλλα το μετανιωσα... αυτη τη φορα θα παρω... σακουλιασε η κοιλια μου και ενιωθα χαλια (πιο πολυ αισθητικο εναι θεωρω το θεμα)

Εντελ μου σημασια εχει να χωραει η σερβιετα που θα φορας χωρις να λερωνεσαι... αλλωστε στη περιοχη των ραμματων εχεις σφιχτα ενα καφε φαρδυ τραυμαπλαστ το οποιο προστατευει το τραυμα... εγω ειχα παρει κατι βρακες χαχαχα για να χωρεσει η σερβιετα η οποια στο ιδιωτικο που γεννησα ηταν μεγαλη αρκετα. Τα φαρμακα ειναι συμβατα με τον θηλασμο, μην ανησυχεις. Φυσικα θα πεις στο γιατρο να σου γραψει στα σιγουρα συμβατα φαρμακα για να μην εχεις αγχος κ γι αυτο!!!

οσο αναφορα τα οικιακα θηλαστρα που λεγαμε πριν μερικες μερες, εψαξα αλλα δε βρηκα αυτο το αρθρο που εψαχνα... αλλα ελπιζω αυτα που θα παραθεσω παρακατω να βοηθησουν.

http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm335261.htm

http://www.breastfeedingonline.com/pumps.shtml#sthash.D5yS4Mjt.Risu8NgE.dpbs

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε Ρία! Γιατί όχι κοκοφοίνικα? Παντού ακούω ότι είναι πολύ καλό υλικό από πολλές απόψεις, απλά θέλει να εχει φερμουαρ ωστε να αεριζεται σωστά! Και δεν θυμάμαι αυτό που παρήγγειλα από την καντια στρομ τι εχει, (σας το 'πα οτι η μνημη μου εχει γινει τραγικηηηηηηηηηηηη!!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...