Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Να'σαι καλα edel!!.!Ναι το αντρακι μου....εγω εχω Πητ 2 οκτωβρη γι'αυτο αν και μας εχει πει ο γιατρος οτι θα γεννηθει μικρουλης οπως κι εγω αλλωστε.....Εσενα ποσο ζυγιζει το μωρακι σου;


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις κοριτσακια ελπιζω να τα καταφερω!!!!! Kι εμενα τα απαλα χρωματα μου αρεσουν....Δεν ξερω τι να διαλεξω τα θελω ολα....


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα edel!!.!Ναι το αντρακι μου....εγω εχω Πητ 2 οκτωβρη γι'αυτο αν και μας εχει πει ο γιατρος οτι θα γεννηθει μικρουλης οπως κι εγω αλλωστε.....Εσενα ποσο ζυγιζει το μωρακι σου;

Εμείς την Παρασκευή μετρηθήκαμε και ήμαστε 940 γρ.

Μας έβγαλε 5 μέρες μεγαλύτερους από την εβδομάδα μας, αλλά μου είπε τελικά δεν αξίζει να αλλάξουμε ΠΗΤ. Ούτως ή άλλως μου αρέσει πολύ η ΠΗΤ μου για να την αλλάξει (26 Οκτ).

Εσέις είστε 3 βδομάδες πιο μπροστά. Ολόκληρα αντράκια.

Καλή επιτυχία με το τίκερ, ευκολάκι είναι, θα δεις!

Αα να πατήσεις save, εεε; Μετά την προεπισκόπηση εννοώ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου βρηκαμε και καθισματακι φαγητου!! Το peg pergero prima pappa dinner savana εχουμε διαλεξει!! :)

Ποιο μετα θα παρουμε και αυτο που δενει στην καρεκλα!!

Θα ξαναπαω στο μαγαζι να δω τα καθισματακια αυτοκινητου!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ενταξει Χαρμα ειστε πολυυυυυυυυυ μπροστα !!! τι να πω!! μπραβο!!!

αληθεια με την κουνια ποια κλεισατε τελικα!

Ελενακι γιατι θα ειστε μικρα μωρα?(που τρελαινομαι!!) ποτε σας μετρησε?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενταξει Χαρμα ειστε πολυυυυυυυυυ μπροστα !!! τι να πω!! μπραβο!!!

αληθεια με την κουνια ποια κλεισατε τελικα!

Ελενακι γιατι θα ειστε μικρα μωρα?(που τρελαινομαι!!) ποτε σας μετρησε?

Κατερινακι κουνια κλεισαμε τελικα σε λευκο χρωμα σε κλασσικη γραμμη!! Ομορφη ειναι πολυ!!!

:D:D:D

Ασε μπορει να τα εχουμε ψιλοβρει δεν εχουμε φτιαξει ομως τπτ ακομα!! Θελουμε να μετακομισουμε πριν την γεννα και δεν εχουμε ετοιμασει ακομα τπτ!! Εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι δεν με βλεπω να προλαβαινω...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια περνάει ο καιρος ..... 77 μερες μετράω εγω ..... 5 Αυγούστου κλείσαμε για το γ'επιπεδου (31βδοναδων θα ήμαστε) .....

Εμεις έχουμε βάψει το δωματιο σε ενα πολυ ωραίο παστέλ χρωμα και πιστεύω με κάποια αξεσουάρ σε φουξια χρωμα θα δείξει υπέροχο ..... Αλλα δεν βιάζομαι και τόσο πολυ για το δωματιο μιας και τον πρώτο καιρο θα την έχουμε μαζι μας .....

Κορίτσια δεν χρειαζεται ανχος .... Τα παιδάκια αγαπη θέλουν οχι υλικά αγαθά για να ειναι ευτυχισμένα ...... "ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ ΓΟΝΕΙΣ .... ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εμένα σήμερα με έπιασε μια σκοτοδίνη, έπεσα στο κρεβάτι και με πήρε ο ύπνος για 3 ώρες, δεν ξερω αν ήταν πεσμένος αιματοκρίτης ή από τη ζέστη. Τη Τετάρτη που θα πάρω τα αποτελέσματα θα δούμε..

Χρώμα εμείς κάναμε γαλάζιο πολύ ανοιχτό και στον ένα τοίχο θα βάλουμε αυτοκόλλητο και το κάναμε σε στυλ λιβάδι σε πολυ ανοιχτό πράσινο. Όσοι το έχουν δει έχουν ενθουσιαστεί και μάλλον βγήκε τόσο ωραίο όσο το βλέπω εγώ. :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνια θα ειναι πολυ ωραιο!!!

Φιλενια εχεις απολυτο δικιο!!! Ελα ομως που αν το 'χεις το αγχος το εχεις και για τα απλα!! Σε εμενα λειτουργει στην ζωη μου θετικα το αγχος! Καταρχην οργανώνομαι πάντα πολύ καλά και φταιει αυτο που δεν επαναπαυομαι ευκολα και επισης εχω μια εμφυτη ταση να τα βλεπω στο μυαλο μου πολυ πιο δυσκολα ολα πριν ερθουν και ετσι, οταν ερχονται μου φαινονται παιχνιδακι και πολυ ουαου ενω οι αλλοι που μου ελεγαν ελα μωρε χαλαραα τρεχουν!

Ευχομαι να ισχυσει και τωρα αυτο!

Το φανταζομαι πολυ ωραιο το δωματιο σας!!

Χαρμα σε καταλαβαινω τι εννοεις... η κουνια θα ειναι τελεια!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου ελπἰζω να είσαι καλύτερα τώρα μετά τον ύπνο.

Θα πας και διακοπές, μη μας πας ζαλιάρικο..

Το δωματιάκι όμορφο ακούγεται :) :)

Κατερίνα κι εγώ προσπαθώ να οργανώνομαι από νωρίς, γιατί αν δεν οργανωθώ αγχώνομαι και μετά δε λειτουργώ σωστά.

Χαρμάκι μια χαρά το κάνεις με τα ψώνια και τις λίστες. Τι πιο όμορφο να σκέφτεσαι το ζουζουνάκι σου; Κι εμείς κάναμε πολλά ψώνια από τώρα, γιατί του χρόνου δε θα δουλεύει η μαμά, οπότε....

Φιλένια μου έχεις δικιο για το άγχος, αλλά πίστεψέ με που σου το λέω, τα χρόνια κι οι άσχημες εμπειρίες σε αλλάζουν και σε αγχωνουν. Μακάρι να είχα περισσότερη από την αισιοδοξία σου :) (γιατί λίγη έχω, έως πολλή, αλλά θα την ήθελα πολύ πιο μπόλικη, χε)!

Σήμερα μας ήρθαν τα ρούχα του μπέμπη που παραγγείλαμε. Τι μικροσκοπικά μωρέ. Και τι γλυκά. Φορμάκια με ιππότες, με μουσικά όργανα, με αρκουδάκια, γαλάζια, μπεζ, λευκά..

Φιλιά σε όλες,

καλό βράδυ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα Μανουλες μου!!!

Γυρισαμε πριν λιγο απο το ντοκ!!

Μεγαλωσαμε πολυ!! 1700 γρ ειμαστε!! Ραντεβου τωρα σε 2 εβδομαδες!! Τωρα θα ειναι πιο τακτικες οι επισκεψεις μας!!

Κλεισαμε και τα ραντεβου μας εως μεσα Σεπτεμβρη.. κοντευουμε και ακομα δεν το εχω καταλαβει!!!

Ντοπλερ μας κανει ο ντοκ μας οποτε ειμαστε οκ!!

Σας φιλω ολες!! Καλο βραδυ!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανούλες!

Μπραβο Χαρμάκι, μεγαλώσατε πολύύύ!!! Ολόκληρες κοπέλες! Η κοιλίτσα πρέπει να πήρε την ανιούσα κατά πολύ, χιχιχιχιχι!

Έχεις μπει στον 8ο ή κοντεύεις σιγά σιγά, εε;; Εμείς σε 4 μερούλες μπάινουμε στον 7ο.

Πως πάτε τα υπόλοιπα κοριτσάκια;;

Χθες αποφασίσαμε να φάμε πίτσα και η ελάχιστη (σε σχέση με το τι μπορώ να καταβροχθίσω) που έφαγα μου έκατσε τόσο βαριά!!!!! Δεν ξέρω πως θα γίνει ως τον 9ο αλλά πραγματικά νιώθω το στομάχι μου και το δερματάκι μου να μην τη βγάζει. Και συνέχεια βάζω κρεμούλες γιατι κι ο κνησμός δεν παλεύεται.

Την καλημέρα μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!! Τι μου κανετε??

Εντελακι καθε 29 αλλαζουμε μηνα!!! Σε μια εβδομαδα μπαινουμε στον 8ο!!! Απιστευτο!!!

Οταν μου εκλεισε τα ραντεβου μεχρι τελος η κοπελα εχθες συνειδητοποιησα οτι φτανουμε στο τελος!! Η κοιλιτσα εχει μεγαλωσει αρκετα και η μαμα ειναι +14! Το καλο ειναι οτι δεν μου φαινονται τα κιλακια!!

Φαγατε λιγη πιτσουλα εχθες.. Μαλλον ο κολυμβητης ειναι της υγιεινη διατροφης!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι μου κανουνε?

Αντωνια πηρες τα αποτελεσματα της καμπυλης?

Πρεπει να αρχισουμε να φτιαχνουμε και βαλιτσουλα εε?? Αχχ πως θα τα προλαβουμε ολα..

Σημερα λεω να παω στα μαγαζια να ψωνισω για την μπεμπα ζιπουνακια!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!!!!! χαρμακι... βαλιτσουλες ακουω... περασε ο καιρος... πωπω δε το πιστευω!!!! Εμεις πηγαμε το σ/κ μια εκδρομουλα στο πηλιο... ομορφα ηταν πολυ και δροσερα... τη Πεμπτη εχουμε ραντεβου να δουμε το αντρακι μας κ λογικα θα μας δωσει τις εξετασεις.... καμπυλη κτλ... Απο ετοιμασιες , εχουμε μια αλλαγη δωματιου κ σιγα σιγα να στηνουμε τη κουνια και την αλλαξιερα κτλ κτλ κτλ... ειμαστε τα πιο μικρακια ομως ...οποτε εχουμε λιγο καιρο.... Σας φιλω και σας καλημεριζω ολες ομορφες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ριακι!!!

Πηλιο εε??? Φανταζομαι την δροσουλα του... αχχχ εδω εχει πολυ ζεστη!!!

Την Πεμπτη το ραντεβου σας!! Τελειααα!!!

Βαλιτσουλα, δωματιακι, ρουχαλακια... εχω τοσα πολλα στο μυαλο μου!!!

Πρεπει σιγα σιγα να οργανωθουμε!!

Στο ιδιωτικο που θα γεννησουμε δεν θελουν και πολλα αλλα και παλι πρεπει να ετοιμασεις καποια πραγματακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...