Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Εμείς εδώ, περιμένουμε να περάσει και αυτή η βδομάδα και να πάμε για μπάνια!

Κορίτσια δεν ξέρω εσάς εμένα πάντως δεν με αφηνει σε ησυχία, όλη μέρα η κοιλιά μου κάνει κύμματα.

Χαρμάκι αφού έχεις κάθισμα από το καρότσι γιατί να πάρεις από τώρα αυτό που θα χρησιμοποιήσεις μετά από 1 χρόνο σχεδόν;

Επίσης έχω διαβάσει καλύτερα είναι αυτά που κοιτάνε προς τα πίσω, δεν θυμάμαι τη μάρκα αλλά διάβασα σε τρομερό δυστύχημα το παιδάκι σώθηκε επειδή κοιτούσε πίσω το κάθισμα.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το παρκοκρεβατο ειναι καλη λυση για την περιπτωση που πατε στην γιαγια και κατσετε ολη τη μερα ή οταν θελετε να αφησετε το μωρο εκει για πολλες ωρες! Τις υπολοιπες μερες το εχετε σπιτι και το μωρο μπορει να παιζει μεσα...

Ομως το παρκο επειδη εχει διχτυ βοηθαει το μωρο να μαθει να χρησιμοποιει το σωμα του, να σκαρφαλωνει κλπ...

Και εγω εχω αυτο το διλειμμα..........

Κατερινακι μου τα ιδια σκεφτομαι... οι γιαγιαδες μας θα εχουν κρεβατακια στο σπιτι τους!! οποτε εμεις το θελουμε κυριως για παιχνιδι!!

Βεβαια βολευει το παρκοκρεβατο αν πας μια εκδρομη και μεινεις το βραδυ σε φιλους το παιρνεις παρεα..

Και ρωταω.. δεν θα μπορει να παιξει στο παρκοκρεβατο? αχαχααχααχ υπαρχει και το ενδεχομενο να μην το θελει και καθολου!!! αχαχαα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Εμείς εδώ, περιμένουμε να περάσει και αυτή η βδομάδα και να πάμε για μπάνια!

Κορίτσια δεν ξέρω εσάς εμένα πάντως δεν με αφηνει σε ησυχία, όλη μέρα η κοιλιά μου κάνει κύμματα.

Χαρμάκι αφού έχεις κάθισμα από το καρότσι γιατί να πάρεις από τώρα αυτό που θα χρησιμοποιήσεις μετά από 1 χρόνο σχεδόν;

Επίσης έχω διαβάσει καλύτερα είναι αυτά που κοιτάνε προς τα πίσω, δεν θυμάμαι τη μάρκα αλλά διάβασα σε τρομερό δυστύχημα το παιδάκι σώθηκε επειδή κοιτούσε πίσω το κάθισμα.

Καλημερα Αντωνακι μου!!!

Δικαιο εχεις και εχθες το σκεφτηκα να μην αλλα μας εβαλαν οι κουμπαροι μας ενα μεγαλο ποσο στην λιστα και λεμε να το παρουμε και αυτο... Ειναι εξοδο μεγαλο που δεν θα το εχουμε για μετα..

Το διαβασα για τα αναποδα καθισματα και θελω βεβαια να παω να τα ξαναδω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xαρμα φυσικα και θα παιζει και στο παρκοκρεβατο! Γι'αυτο αλλωστε και υπερισχυει συνηθως του απλου παρκου! Και ναι πιστεψε με λιγα παιδια καθονται και παιζουν μεσα! Ολα σχεδον ενθουσιαζονται την πρωτη, παιζουν την δευτερη και κλαινε την τριτη γιατι θελουν να ειναι μαζι με τους γονεις... και απο τα τοσα παιχνιδακια προτιμουν οτι ειναι ακαταλληλο (που φυσικα βρισκεται εκτος παρκου!!!)

Αντωνια θα περασει η βδομαδα!!!!!!!! Βγηκαν τα αποτελεσματα της καμπυλης σου? Το Σαββατο αν θυμαμαι καλα δεν θα πηγαινες?

Τα καθισματακια τωρα, ακομα κι αυτα που εχουμε εμεις (του καροτσιου) στο φυλλο οδηγιων γραφει να μπουν αναποδα! Οποτε αυτα σιγουρα μπαινουν!

Τα επομενης ηλικιας που λες Χαρμα δεν ξερω λογικα δεν μπαινουν ολα οποτε προτεινω να παρεις καποιο που μπαινει αναποδα γιατι ειναι η ασφαλεστερη επιλογη!

Ελπιζω να μην ζαλιζονται μονο γιατι εγω πχ ζαλιζομαι πολυ αναποδα!! (οταν ημουν μωρο/παιδακι μπορει να μην ζαλιζομουν δεν ξερω!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Σας διάβασα γρήγορα, καθότι τελευταία εβδομάδα στη δουλειά και τρέχω.

Για καθισματάκι αυτοκινητου, εκτός από αυτό που έχει το καρότσι (περεγκο), υπάρχει και μία βάση για το αυτοκίνητο. Εμείς την πήραμε και ταιριάζει και για το πρώτο κάθισμα που είναι το καρότσι, αλλά και για τις υπόλοιπες ηλικίες. Μπορείς να το βάλεις να κοιτάει μπροστά ή πίσω (καλύτερα πίσω έως 3 ετών) και είναι isofix. Επίσης από τη μπι σειφ πήρα ζώνη ασφαλείας για εγκυμονούσες και είναι πολύ καλή.

Από νυχτικά και συναφή δεν έχω κοιτάξει τίποτα, περιμένω να σταματήσω και μετά. Κατά αρχάς πρέπει να βρω το νοσοκομείο που θα γεννήσω, το έχω αναβάλλει για τις επόμενες εβδομάδες όμως.

Ο μπέμπης και εμάς είναι πολύ δραστήριος, όλο βουναλάκια μας κάνει και χθες προσπαθούσε με το χεράκι του να πιάσει το δικό μου ο μονάκριβός μου! Έχω λίγο ανησυχήσει με τον τράχηλο, αλλά έχω πίστη και αισιοδοξία!

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις δικαιο Κατερινακι!!!

Μαλλον πως θα παρουμε παρκοκρεβατο και αν της αρεσει τοσο πολυ και παιζει τι να πω!!! Της αγοραζουμε αργοτερα και παρκο!!! χαχχαχα

Το 0-13 που εχουμε ειναι μπαινουν αναποδα ναι!!!

Θα το ψαξω για το πιο μεγαλο!! Μπορει να ξερουν και οι δευτερομανουλες να μας πουν!!!

Καλα εγω ζαλιζομαι οταν καθομαι πισω οχι να ειμαι και αναποδαα χαχχαχα!!!

Αχ εχουμε τοσα πραγματακια να παρουμε ακομα... ενω τα ψιλοβρηκαμε νιωθω οτι εχω να κανω ακομα τοσα πολλα!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Σας διάβασα γρήγορα, καθότι τελευταία εβδομάδα στη δουλειά και τρέχω.

Για καθισματάκι αυτοκινητου, εκτός από αυτό που έχει το καρότσι (περεγκο), υπάρχει και μία βάση για το αυτοκίνητο. Εμείς την πήραμε και ταιριάζει και για το πρώτο κάθισμα που είναι το καρότσι, αλλά και για τις υπόλοιπες ηλικίες. Μπορείς να το βάλεις να κοιτάει μπροστά ή πίσω (καλύτερα πίσω έως 3 ετών) και είναι isofix. Επίσης από τη μπι σειφ πήρα ζώνη ασφαλείας για εγκυμονούσες και είναι πολύ καλή.

Από νυχτικά και συναφή δεν έχω κοιτάξει τίποτα, περιμένω να σταματήσω και μετά. Κατά αρχάς πρέπει να βρω το νοσοκομείο που θα γεννήσω, το έχω αναβάλλει για τις επόμενες εβδομάδες όμως.

Ο μπέμπης και εμάς είναι πολύ δραστήριος, όλο βουναλάκια μας κάνει και χθες προσπαθούσε με το χεράκι του να πιάσει το δικό μου ο μονάκριβός μου! Έχω λίγο ανησυχήσει με τον τράχηλο, αλλά έχω πίστη και αισιοδοξία!

Φιλιά σε όλες!

Εντελακι μου καλημερα!!!! Πηρες τα αποτελεσματα της καμπυλης??

Εμεις δεν εχουμε ιζοφιξ στο αμαξι! Εριξα μια ματια σε καθισματακια αλλα λιγα ειναι αυτα που ειναι αναποδα.. της μπι σειφ ειναι τα καλυτερα αλλα θεωρω πολλα τα 450 για το καθισμα!!

Αυτο της περεγκο που ειδα ειναι 0-18 και και λεει οτι στο χρονο το γυριζεις μπροστα(κατι τετοιο) Λες να μπορω να το βαλω αναποδα μετα το 9μηνο?

Αχ νομιζω δεν θα το παρω τωρααα.. χαχχαχαχαχ


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Edel!!

Aπότι βλεπω οι περισσοτερες περιμενετε να φυγει αυτη η εβδομαδα!!!

Και εγω απο την επομενη μαλλον αρχιζω μαθηματα ανωδυνου τοκετου... πλάκα θα 'χει!!

Μην ανησυχεις για τον τραχηλο κανε οτι σου λενε κι ολα καλα θα πανε!! Ειναι συχνο τα τελευταια χρονια παντως!!(ή παλια δεν τα κοιτουσαν τοσο αυτα δεν ξερω...)

Και εμας ο μπεμπης εχει πολυ πλάκα!! Δεν εχει καταληξει ακομα που βολευεται και μοιαζει σαν να ψαχνει συνεχεια μια γωνια να κατσει αλλα δεν... εγω το απολαμβανω παντως!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Θέλω αυριο να παω για εσωρουχα (για την γεννα). Θελω να παρω και κανονικα και μιας χρησης!

Μιας χρησης που θα βρω?

Απο τα αλλα που θα παρω πως πρεπει να ειναι? Ψηλά? Χαμηλά? Κανονικα? Με λαστιχο? Αν πρεπει ψηλα, πόσο ψηλά?

Εχω ηδη καποια που μου φαινονται μεγαλα και οκ για την περισταση.. στο υψος ομως ειναι σχεδον 1 παλαμη κατω απο τον οφαλο.. αν πρεπει ψηλοτερα μου φαινεται δυσκολο να βρω..


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;Τα μωρακια ολα καλα;Εχω αρκετο καιρο να μπω γιατι ειχαμε μετακομιση και καταλαβαινετε,ειχε κι ο αδερφος μου ενα ατυχημα και ειχαμε και νοσοκομεια....Μεγαλωνουν οι κοιλιτσες,μου φαινεται απιστευτο....Ο μπεμπης μου ειναι 1254γρ.Εκανα και την καμπυλη ζαχαρου ολα καλα....Εχετε ετοιμασει τα δωματια;Εμεις οχι ακομα ειμαστε αναποφασιστοι πειτε καμια ιδεα γιαχρωματα!!!!!Α εχουμε παραγγειλει κουνια και καροτσι!!!!!


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου καλημερα!!!! Πηρες τα αποτελεσματα της καμπυλης??

Γεια σου Χαρμάκι μου! Μας ανησύχησες λιγάκι με την απουσία σου, αλλά η αλήθεια είναι σκέφτηκα πως θα πετάχτηκες για διημερο κάπου. Τα αποτελέσματα (αν τα έχουν έτοιμα) θα τα ξε΄πρω την Παρασκευή που θα πάω για επανεξέταση τραχήλου. Πάντως μέτρηση νηστείας δε μου κάνανε. Και μου είχαν πει κιόλας αν θέλψ να φάω λίγο, αλλά πήγα νηστικούλα εγώ.

Εμεις δεν εχουμε ιζοφιξ στο αμαξι! Εριξα μια ματια σε καθισματακια αλλα λιγα ειναι αυτα που ειναι αναποδα.. της μπι σειφ ειναι τα καλυτερα αλλα θεωρω πολλα τα 450 για το καθισμα!!

Αυτο της περεγκο που ειδα ειναι 0-18 και και λεει οτι στο χρονο το γυριζεις μπροστα(κατι τετοιο) Λες να μπορω να το βαλω αναποδα μετα το 9μηνο?

Δε χρειάζεται να έχεις ιζοφιξ, αυτή η βάση δένει και με τις ζώνες. Ο άντρας μου τα είχε κοιτάξει να πω την αλήθεια και είχαμε βρει κάθισμα που ξεκινά από ενός έτους έως τριών ετών (έχει και μια συσχέτιση με κιλά πάντως), το οποίο θα διαδεχθεί αυτό του καροτσιού. Όλα τα περέγκο καθίσματα ασφαλίζονται στη βάση.

Αχ νομιζω δεν θα το παρω τωρααα.. χαχχαχαχαχ

Μήπως να σκεφτόσουν και για καρεκλάκι-καθισματάκι φαγητού; Εγώ το είχα πάρει δώρο σε μια φίλη γιατί σκέφτηκα πως το παιδάκι από μια ηλικία και μετά θα μπορεί να συμμετέχει στο τραπέζι και να κάθεται στο ύψος του. Μου το είχε προτείνει μια άλλη φίλη-μαμά για δωρο που το είχε χρησιμοποιήσει πολύ!

Γεια σου Edel!!

Aπότι βλεπω οι περισσοτερες περιμενετε να φυγει αυτη η εβδομαδα!!!

Και εγω απο την επομενη μαλλον αρχιζω μαθηματα ανωδυνου τοκετου... πλάκα θα 'χει!!

Γεια σου Κατερινάκι. Εε ναι, ξεκινά η άδεια και η.. ξάπλα μου από βδομάδα. Να δω τι θα πρωτοκάνω. Από πλύσιμο δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Βαλίτσα δεν το συζητώ καν. Ας βρω πρώτα το νοσοκομέιο... Αυτόθα διευθετηθεί μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες.

Μην ανησυχεις για τον τραχηλο κανε οτι σου λενε κι ολα καλα θα πανε!! Ειναι συχνο τα τελευταια χρονια παντως!!(ή παλια δεν τα κοιτουσαν τοσο αυτα δεν ξερω...)

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και αισιόοδοξα. :o Πάντως θα ξαπλαρω αρκετά στις διακοπές. Όσο μπορώ.

Και εμας ο μπεμπης εχει πολυ πλάκα!! Δεν εχει καταληξει ακομα που βολευεται και μοιαζει σαν να ψαχνει συνεχεια μια γωνια να κατσει αλλα δεν... εγω το απολαμβανω παντως!!!

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;Τα μωρακια ολα καλα;Εχω αρκετο καιρο να μπω γιατι ειχαμε μετακομιση και καταλαβαινετε,ειχε κι ο αδερφος μου ενα ατυχημα και ειχαμε και νοσοκομεια....Μεγαλωνουν οι κοιλιτσες,μου φαινεται απιστευτο....Ο μπεμπης μου ειναι 1254γρ.Εκανα και την καμπυλη ζαχαρου ολα καλα....Εχετε ετοιμασει τα δωματια;Εμεις οχι ακομα ειμαστε αναποφασιστοι πειτε καμια ιδεα γιαχρωματα!!!!!Α εχουμε παραγγειλει κουνια και καροτσι!!!!!

Καλώς το κοριτσάκι μας!

Περαστικά στον αδερφό σου κατά αρχάς και γρήγορη ανάρρωση να έχει.

Εσείς είστε μεγάλα παιδάκια μωρέ! Άντε με το καλό και το δωμάτιο.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι πως βαζετε αυτες τις μπαρες που λενε ποσων εβδομαδων ειστε;:confused:

Βρίσκεις ποια μπάρα σου αρέσει (λέγεται τίκερ/ticker) ή ψάχνεις μόνη σου στο ίντερνετ.

Συμπήρώνεις τα στοιχεία σου, όπως ΠΗΤ, ΤΕΡ κλπ.

Στο τέλος σου βγάζει ένα κωδικό τεράστιοοοοο! (μπορεί να σου βγάλει και 2 κωδικούς).

Το κάνεις αντιγραφή και επικόλληση στην υπογραφή σου (επεξεργασία υπογραφής). Πατάς προεπισκόπηση. Αν δε δουλέψει βάλε τον άλλο κωδικό και έχεις τικεράκι! :D


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι πως βαζετε αυτες τις μπαρες που λενε ποσων εβδομαδων ειστε;:confused:

Γεια σου Ελενάκι!! Για το τικερ για δες εδω!

*για χρωμματα στο δωματιο προσωπικα μου αρεσουν τα απαλα γαλαζια και παστελ!

περισσοτερη ενταση θα εδινα με αντικειμενα-κουκλακια-κουρτινες-ζωγραφια-αυτοκολλητα...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...