Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα.... και εγω την μικρη καμπυλη θα κανω.. Δευτερα μαλλον. Κοριτσια να ετοιμασουμε λιστα για τα πραγματα στο μαιευτηριο και να προσθετουμε σιγα σιγα??


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΜΗΤΕΡΑ

Ρόμπα

Νυχτικα

Εσώρουχα άνετα και μιας χρησης

Σουτιεν θηλασμου

Επιθεματα στηθους

Κρεμα για θηλες

Θηλαστρο

Σερβιετες μεγαλες γεννας

Παντοφλες

Πετσετες μπανιου και προσωπου

Σαμπουαν, μαλακτικη, αφρολουτρα

Καθαριστικο για ευαισθητη περιοχη

Βουρτσα μαλλιων

Οδοντοκρεμα – Οδοντοβουρτσα

Φορτιστή κινητού


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

ΜΩΡΟ

Φανέλάκια ολόσωμα

Κορμάκια ολόσωμα

Καλτσάκια

Σεντονακια (πανες) για το τυλιγμα

Πετσετες μπανιου

Κουβερτουλα

Πάνες

Κρεμα συγκαματος

Μωρομαντηλα

Αφρολουτρο &Σαμπουαν για βρεφη

Γαλακτωμα σωματος

Μπιμπερο

Πιπιλες


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Για το μωρό αν γεννήσεις σε ιδιωτικό θέλεις μόνο ρούχα εξόδου :)

Σε ιδιωτικο μαιευτηριο γεννησα και τον πρωτο μου (euromedica) και μου ζητησαν ολα αυτα, οτι ζητουσα εγω επιπλεον ειχε χρεωσει


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε!!

Καλη επιτυχια με τα αποτελεσματα των εξετασεων για οσες κανουν ακομα! Με τις καμπυλες μην ανησυχειτε με τις οδηγιες των γιατρων ολα καλα θα ειναι!!

Πολυ καλη ιδεα αυτη με τη λιστα γιατι μες στον επομενο μηνα πρεπει να κλεισει η βαλιτσα!!

Στο μαιευτηριο που θα γεννησω εγω, για το μωρο ζητανε 2 σεντονακια, 8 ζιπουνακια, 15 τετραγωνες πανες, 1 πακετο πανες, 2-3 πανες πικε...

Αλλα εννοειται θα κραταω περισσοτερα πραγματα για το μωρο!

Για τη μαμα οτι ηδη γραψατε... ομως σιγουρα θα χρειαζομαστε κι αλλα που δεν θυμομαστε τωρα και ελπιζω να τα θυμηθουμε οταν πρεπει!!! Γι'αυτο οτι θυμαστε να το γραφετε!!

πχ ξυραφακια

αποσμητικο

σακουλες για τα απλυτα

προσωπικα στοιχεια (ταυτοτητα) και οτι χαρτια χρειαζεται...

μια αλλαξια καθαρα ρουχα για τον μπαμπα

πετσετες για τον μπαμπα (για να πλυνει κι αυτος προσωπο και χερια συχνα!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Euromedica γεννησα και επελεξα να εχω μαζι μου το μωρακι στο δωματιο...

Όταν λες γεννησες....;;;; Εννοείς το πρώτο σου παιδάκι ...;;;

Και εδω στο νοσοκομείο Χανίων που θα γεννήσω και εγω κάνουν rooming ...... Νομίζω οτι ειναι ο καλύτερος τρόπος προσαρμογής με το νέο μέλος της οικογένειας ......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ..... Πως περάσετε ΣΚ ...;;;;

Εγω νομίζω οτι κάπου εδω στην 29 εβδομάδα αρχίζουν τα δύσκολα .....

Η μέση μου πονάει .... Νιώθω ενα γενικό πιασιμο .... Και αναρωτιέμαι "ετσι θα περάσει ο καιρος απο εδω και περα" ;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα κι απο μένα!!!

Τι κανετε!! Φιλενια, ακριβως τα ιδια και εγω... απο την προηγουμενη εβδομαδα εχει αλλαξει τελειως ο οργανισμος μου.. ποναει η μεση μου, ζοριζομαι στο περπατημα και καταλαβα τι εννοουν οι εγκυες οταν λενε εχω βαρυνει!! Δεν εννοουν πηρα κιλα (οπως νομιζα!!) αλλα αυτο το αισθημα οτι κουβαλας κατι στην κοιλια σου....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες του μπι!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!!! Τι μου κανετε??

Δεν μπηκαμε καθολου εμεις το σκ επειδη τρεχαμε με τα πραγματακια της νεραιδας!!

Κλεισαμε την κουνια μας και βρηκαμε και ολα τα υπολοιπα που θα μπουν στην λιστα!!

Βαλαμε μονο οτι μας αρεσε απο το μαγαζι και τα υπολοιπα θα τα παρουμε απο αλλου!!!

Δεν ειμαι ακομα σιγουρη για το καθισμα αυτοκινητου (0-18 ή 9-18) Ειναι νωρις θα μου πειτε αλλα το βαζουν εδω γιατι στο περνουν οι συγγενεις.

Εχετε γνωμη καθολου για αυτο.. ειμαι αναμεσα σε κικκο και πεγκ περεγκο! Τα μπι σειφ ειναι τα καλυτερα λενε αλλα ανεβαινουμε πολυ!!

Ενδοεπικοινωνια πηρατε?

Αχχ εχω πολλα στο μυαλο μου και ξεχναω τωρα τι αλλο θελω να ρωτησω!!

Σημερα αργα το απογευμα εχουμε ραντεβου με την μπεμπα!! Εχουμε να την δουμε 21 ολοκληρες μερες!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χαρμάκι!

Εγω επιτελους πηρα πιτζαμες και νυχτικια για το μαιευτηριο!! Τα πηρα μεγαλυτερα και με κουμπια μπροστα ! και γαλαζια!! χαχα!!:D

Για το καθισματακι δεν μπορω να σε συμβουλευσω, εμας ειναι το καροτσι 3 σε 1 και το εχει.. ειναι της κικκο και ειναι μεχρι 13 κιλα.. Αυτο που θελω να παρω απο τη μπι σειφ ειναι ενα ειδικο καθρεπτη που δεν σπαει για να βλεπεις το μωρο πισω οταν οδηγας.. γιατι ο ασφαλεστερος τροπος μεταφορας ειναι τ καθισματακι αναποδα...

Ενδοεπικοινωνια, ρηλαξ και παιχνιδι κουνιας επειδη στην αρχη θα ειμαστε πανω απο το μωρο συνεχεια θα τα αφησουμε αν ρωτησει καποιος συγγενης-φιλος τι δεν εχουμε, αν θελει να μας τα παρει! (δεν θα κανουμε λιστα γι'αυτο)..

Αυτα.... και εγω ηθελα να ρωτησω αρκετα αλλα τα ξεχασα!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κατερινακι!!!

Καθισματακι 0-13 εχουμε και εμεις απο το καροτσι μας!!

Ψαχνω το πιο μεγαλο τωρα που θα μπει η μπεμπα μετα τους 9-10 μηνες!

Αυτο διαβασα και εγω οτι τα αναποδα καθισματα ειναι πιο ασφαλη αλλα ανεβαινουν πολυ στην τιμη! Πρεπει να παω να τα ξαναδω στο μαγαζι που καναμε τη λιστα νομιζω!!

Ρηλαξ εμεις κλεισαμε της κικκο! Ενδοεπικοινωνια αυτη που θελω δεν την εχει το μαγαζι και περιμενω να δω αν ρωτησει καποιος να την παρουμε απο αλλου!

Αχ θελω να παω να παρω και εγω νυχτικακι για το μαιευτηριο.. θα ριξω μια ματια στο ιντιμισιμι και χοντος!

Περνανε παντω οι μερες νερακι!!! Σε 8 εβδ αν παμε καισαρικη θα την κραταμε αγκαλιτσα!!!!!

Θυμηθηκα!! Λοιπον παρκο ή παρκοκρεβατο?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το παρκοκρεβατο ειναι καλη λυση για την περιπτωση που πατε στην γιαγια και κατσετε ολη τη μερα ή οταν θελετε να αφησετε το μωρο εκει για πολλες ωρες! Τις υπολοιπες μερες το εχετε σπιτι και το μωρο μπορει να παιζει μεσα...

Ομως το παρκο επειδη εχει διχτυ βοηθαει το μωρο να μαθει να χρησιμοποιει το σωμα του, να σκαρφαλωνει κλπ...

Και εγω εχω αυτο το διλειμμα..........


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...