Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Kατερίνα πήγα εγώ σε μαγαζιά και δυστυχώς εκτός από λίγα ρουχαλάκια μιας και εμάς δεν μας βολεύουν τα καλοκαιρινά δεν έχει έκπτωσεις σε άλλα βρεφικά είδη..

Αν όλοι στειρώναμε τα κατοικίδια μας ισως να μη γινόταν αυτός ο χαμός στους δρόμους..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα το φαντάστηκα οτι σε αυτα που μας αφορουν δεν θα εχει εκπτωσεις....

θελω να περασω απο pren..tal να δω τι εχει απο ρουχαλακια εσωρουχακια δεν εχω κοιταξει καθολου τι ποιοτητες εχει και τι τιμες, ειναι σαν του μαδερ ξερει καμια?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αγγελάκι μας. Μεγαλώσατε μωρέ!

Να δούμε κι εμάς πόσο θα μας βρει αύριο. Έχουμε και την εξέταση σακχάρου και υπέρηχο. Λίγο ανυπομονώ. Εχω και κάτι πονάκια-τραβηγματάκια τελευταία. Άντε να δούμε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΥΠΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΚΑΜΠΥΛΗ ΙΣΩΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ,ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ.ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ:ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΧΘΕΣ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΒΕΒΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΓΟΡΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΙΔΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ.ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΝΕΑ:2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΣΙΜΟ, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ....ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΞΑΦΝΙΚΟΙ ΠΟΝΟΙ,ΣΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ UTROGESTAN......ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΜΑΣ ΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε? Εμείς καλα!!!

Πήραμε τα αποτελέσματα από την καμπύλη και περιμένουμε να μας πει ο γιατρός πως είναι οι τιμές!!! Όσο αφορά την γεύση της γλυκόζης θα προτιμούσα να μην επαναφέρω στην μνήμη μου την απαίσια αυτή γεύση..!!

Κατερινάκι ακόμα πονάς?? Ξεκουράσου και πάρε τα φάρμακά σου κανονικά και θα περάσει! Περαστικούλια εύχομαι!!

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες.

Τις πήρες κιόλας τις εξετάσεις Νικόλ μου; Άντε θα μας έχεις νέα σύντομα κι απο το γιατρό.

Κατερίνα μου προσπάθησε τις ώρες που είσαι σπίτι να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα καλά θα πάνε. Πότε σταματάς τη δουλειά να πάρεις και εσύ μια ανάσα;

Τα δικά μας νέα είναι ότι κάναμε την εξέταση σακχάρου σήμερα. Κάναμε τη μικρή και αν υπάρχει πρόβλημα θα επαναλάβουμε τη μεγάλη. Η γλυκόζη ήταν μια χαρά, το περίμενα πολύ πολύ χάλια το ρόφημα, αλλά πραγματικά ήταν μια χαρά. Ο μπέμπης μας έφτασε το κιλάκι, αλλά θέλουμε προσοχή και ξεκούραση λόγω τραχήλου. Ευτυχώς κράτησα ολη την ετήσια άδειά μου και σταματώ σε 10 μέρες από δουλειά, οπότε και θα πέσει πολλή ξεκούραση και ξάπλα.\

Αντωνία μου αν έφυγες ήδη για διακοπές να περάσεις τέλεια!

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εδώ είμαι ακόμα!! Στις 26 φεύγουμε, το Σάββατο πήρα τη μεγάλη απόφαση να κάνω τη καμπύλη :P Το έφτασα στο όριο του!!

Εγώ νεά από το μωρό δεν έχω καθώς στο γιατρό θα πάμε μετά το ντόπλερ που θα γίνει 21/8 όταν γυρίσουμε από Κρήτη. Το βλέπω να έχει φτάσει το δίκιλο μέχρι τότε.

Εν τω μεταξύ σε όποιον λέω ότι έχω μπει στον 7ο δεν με πιστεύει γιατί έχω μικρή κοιλιά.

Αχ που να ήξεραν τι μεγάλο μωρό έχει μέσα. Όλο με πιέζει ο άτιμος..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Ο γιατρός μου είπε ότι τα αποτελέσματα της καμπύλης μου της μέτρησης μετά από μία ώρα λήψης γλυκόζης είναι αυξημένα (188!!!) και από Δευτέρα θα μιλήσουμε για να δούμε κάποιον ενδοκρινολόγο...

Στεναχωρήθηκα...τέλοσπάντων...θα δούμε...

Εσείς τι κάνετε?


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ μου, λογικό είναι κοριτσάκι μου να στενοχωρηθείς.

Είναι πολύ αυξημένα τα επίπεδα; Σου γράφει όριο στο χαρτάκι;

Να σκέφτεσαι θετικά, όσο μπορείς, πως αυτή η εξέταση σε βοήθησε να διαγνώσεις ένα θεματάκι και τώρα με όπλα την υπομονή, τη θέληση και την επιστήμη θα τα φέρεις εις πέρας και με το παραπάνω και θα κρατάς ένα υγιεστατο μπεμπάκι σε λίγο καιρό.

Αντωνία καλή επιτυχία στις δικές σου εξετάσεις :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νικολ, ειχα τα ιδια μαντατα με τα δικα σου. Διαβητης εγκυμοσυνης λεει. Πρεπει να παρω μηχανη διαβητη στο σπιτι και για μια βδομαδα να μετραω. Επισης η ενδοκρινολογος ειπε μειωση αρκετη στους υδατανθρακες. Μου εγραψε και κατι εξετασεις και θα με δει ξανα σε μια βδομαδα. Πιστευει λεει να πεσουν πολυ γρηγορα τα επιπεδα. Αν οχι τοτε θα με στειλει σε διατροφολογο! Παντως ο γυναικολογος που με ειδε σημερα μου ειπε οτι ο μικρος μου ειναι πολυ καλος, 27 βδ κ 4 μερες 1,215kg. Αυτο τον μηνα δεν εβαλα σημαντικο βαρος, 1,5 κιλο μονο. Παλι καλα :-) αχ... Ειμαι αισιοδοξη. Θα κανω οτι παιρνα απ το χερι μου, κ απο το στομα μου για να πανε ολα καλα :-) :-)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Αισθάνομαι υπέροχα μετά από το πρωινό μπανάκι μας στη θάλασσα...

Όσο αφορα την καμπύλη το σάκχαρο νηστείας και ύστερα από 120' ήταν φυσιολογικό, αυτό που ήταν ανεβασμένο ήταν ύστερα από 60'. Σήμερα είμαι πιο καλά η αλήθεια είναι, με ηρέμησε και ο γιατρός και πιστεύω να πάνε όλα καλά!!!

Ξυπνήσατε κοριτσάκια μου ή ακόμα κοιμάστε..???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι στο διαγνωστικό για την καμπυλη. Ηπια τη γλυκοζη δεν ηταν τόσο χάλια όσο το περίμενα. .

Τωρα περιμενω για τη δεύτερη αιμολιψια. .

Εκανε κάποια άλλη τη μονοωρη; η μονο σε μενα την εγραψε;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλά αποτελέσματα Αντωνία μου να έχεις.

Κι εγώ την εξέταση μιας μέτρησης έκανα.

Γιώτα μου μακάρι με τη διατροφή να πάνε όλα καλά. Πως είσαι εσύ; Το μικρούλι;

Νικόλ μπράβο σου που το πήρες πιο ψύχραιμα και φυσικά έκανες το καλύτερο δώρο στον εαυτό σου με το μπανάκι στη θάλασσα.

Εμείς ήσυχα, ο μπέμπης δραστήριος και η μαμά ξάπλα.

Έχει όμορφο καιρό και ζορίζομαι μέσα στο σπίτι, αλλά αφού πρέπει, δεν έχω επιλογή.

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...