Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Γεια σου pharmacy!!! Λοιπόν θελω να σε ρωτησω αφου ειναι η δουλεια σου μηπως ξερεις τι πρεπει να εχουμε σαν φαρμακειο για το μωρο στο σπίτι? Εκτος απο φυσιολ.ορό, θερμομετρο, γαζες, οινοπνευμα τι αλλο θα ηταν καλό να υπαρχει? πχ ειναι νυχτα και το μωρο κανει πυρετο και παρουμε την παιδιατρο υπαρχει μια στανταρ οδηγια της που θα πρεπει να εχουμε σπιτι και να μην καθυστερουμε ψαχνοντας φαρμακειο? Οτι σχετικα με το φαρμακειο για μωρα ξερεις θα ηθελα να μας το πεις!

Φιλακια...........:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και εγω διαβαζω καθημερινα..πολλες φορες δεν συμμετεχω γτ με καλυπτετε και στις ερωτησεις και στις απαντησεις! Μετα τις διακοπες,δλδ μεσα αυγουστου, λεω να ετοιμασω την βαλιτσα για το μαιευτηριο :-). Λενε απο εβδομο και μετα, ανα πασα στιγμη, μπορει να γεννησεις! Εκανα και την καμπυλη γλυκοζης. Μεγαλη ταλαιπωρια βρε κοριτσσια. 3 ωρες εκει...ευτυχως ειχε ακομα 2 μανουλες εκει και με λιγη κουβεντουλα περασε η ωρα! Τα αποτελεσματα θα παρω παρασκευη και ναι..ειμαι αισιοδοξη :-) χεχε κατι αλλο που με απασχολει και θα ηθελα να ξερω αν το βιωνει καμια ..απο τον καιρο που εμεινα εγκυος δεν βλεπω μια φιλη & κουμπαρα. Ζητημα να την ειδα 2-3 φορες. Ξερω οτι βλεπει μια αλλη φιλη συχνα. Εγω πουθενα :( νιωθω οτι ειναι λιγο σκιωδεις οι κινησεις της.δεν ξερω αν εγινα κατανοητη. Προσπαθω να κανονισω εξοδους διαφορες και παντα εχω αρνητικη απαντηση. Ουτε με ρωταει πως παει η εγκυμοσυνη. Γενικα ειναι απομακρη!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες.

Φάρμασύ μου η μικρούλα σου κάνει κολπάκια, εε; Μετράς αντίστρορφα και για υπέρηχο και για διακοπούλες. Αχ κι εγώ θα ήθελα να λιώσω σε μια σκιερή παραλία και να κάνω μπανάκια. Δωσ του να καταλάβει στις βουτιές! :)

Άντρια ελπίζω να ξεκουράστηκες πολύ πολύ πολύ. Το πλύσιμο είναι ενα θέμα. Κι εγώ σε κανένα μήνα θα αρχίσω, όχι άμεσα. Σε 2 βδομάδες σταματάω δουλειά και μετά θα ξεκουραστώ λιγάκι πριν αρχίσω τη φασίνα.

Κατερινάκι εγώ ακόμη και στην πάντα του κεφαλιού μου παρήγγειλα. Κάτι παρόμοιο με αυτό που λες. Αρκουδάκι και ουδέτερα χρώματα.

Επίσης βρήκα ποιο μπανάκι θα πάρουμε για το μικρό μας πρίγκηπα. Η αλήθεια είναι πως 99% τα ψωνια μας τα κάναμε από το ίντερνετ. Μη σου πω 99,9%.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιωτα!! Καλά αποτελέσματα να εχεις!!!

Λοιπόν αυτό που ξερω εγω πάντως ειναι οτι οταν μια γυναικα μεινει εγκυος 2 πραγματα θα συμβουν:

α. θα προσκοληθούν κάποια άτομα περισσότερο και θα αποσπά το ενδιαφερον και των πιο ασχετων...

β. καποια ατομα θα απομακρυνθουν... (συνηθως φιλες.. και συνηθως αυτες που δεν εχουν παιδια....)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Edel μακαρι να τα εκανα και εγω απο το ιντερνετ... κουραζομαι παρα πολυ οταν ειμαι ορθια για πανω απο 30 λεπτα...

και εχει πολυ ωραια πραγματα στο ιντερνετ.. οτι με ενδιαφερει ειναι απο εξωτερικο και με κολλαει που θα βαλω χρηματα πριν παραλαβω και χωρις να ξερω τελικα τι θα παραλαβω..

(η παντα σου θα ειναι πολυ ωραια!:wink:)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα μου καλα αποτελέσματα κι από μένα.

Προσπάθησε να μη στενοχωριέσαι μωρέ για τη φίλη σου. Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει ο καθένας στο μυαλό του και τι δυσκολίες έχει στη ζωή του. Μπορεί να είναι τυχαίο, μπορεί και όχι. Ο χρόνος θα δείξει. Είμαστε και ευαισθητούλες αυτή την περίοδο και στενοχωριόμαστε.

Η χρέωση πριν την αγορά στην αρχή είναι δύσκολο, το αντιλαμβάνομαι. Αλλά το έχω συνηθίσει πλέον. Εμένα με ενοχλεί πολύ που δεν έχει μαγαζιά με ποικιλία σε βρεφικά είδη και είδη εγκυμοσύνης, ώστε να έχω μια ιδέα. Όλοι προσπαθούν να σου πουν μαγαζιά ή παζάρια με πράγματα χρησιμοποιημένα. Το δέχομαι και το ασπάζομαι, αλλά προτίμησα πραγματάκια από ανθρώπους που ξέρω.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εσεις εκει εχετε και αυτο το θεμα!

καλα το κανεις και τα παιρνεις απο το ιντερνετ! και εγω κανω πολλες αγορες απο ιντερνετ αλλα με αντικαταβολη και απο εταιρειες που ξερω χρονια την πολιτικη τους.. αλλα στα βρεφικα δεν εχω τετοια ανεση και οτι μου αρεσει το βρηκα σε site του εξωτερικου (αλλα φοβερα πραγματα ομως!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι στενάχωρη, πέταξαν στην αυλή στο σπίτι στη Κρήτη 2 νεογέννητα γατάκια και δεν τρώνε μόνα τους και πιθανόν θα πεθάνουν.. :(

Η μάνα μου που είναι εκεί είναι χειρουργημένη όπως ξέρετε και δεν μπορεί να τους προσφέρει εκτός από ένα μπωλ με γάλα αλλά αυτά δεν τρώνε..

Δεν ξέρω πια τι γίνεται με τα μυαλά των ανθρώπων, και τι σκατά έχουν στο κεφάλι τους..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνια παρτε τη φιλοζωικη Ηρακλειου! Αυτοι αν τα αναλαβουν μπορει να σωθουν! Αν ειναι πολυ μικρα θα πρεπει να πιουν απο μπιμπερο και γενικα αυτοι θα τα πανε και σε κτηνιατρο! Φυσικα η μαμα σου δεν μπορει να τα κανει ολα αυτα!

Τι να πω... και να ταν μονο αυτο.. καθε μερα βλεπω τα οσα με ζωα.. μας λειπει η παιδεια και σε αυτο το θεμα σαν χωρα..

Γιάυτο κοριτσια εμεις που ειμαστε προσεχως γονεις να αναλαβουμε να μαθουμε στα παιδια απο νωρις να αγσαπανε και να σεβονται τα ζωα...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μέιλ αλλά δεν ξέρω τι έγινε.. Δεν έχω μιλήσει με τη μάνα μου.. Το δικό μου το παιδί πάντως θα είναι αρκετά φιλόζωο και θα μεγαλώσει με ζώα μιας και εγώ έχω 3 γατες, 5 η αδερφή μου, 3 κουνέλια και μία σκυλίτσα οι παππούδες μου.

Μακάρι όλα τα παιδιά να μεγάλωναν έτσι αλλά υπάρχουν και τόσοι που δεν τα μεγαλώνουν έτσι αλλά τα μαθαίνουν ότι τα ζώα είναι αντικείμενα..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια.

Πως είστε σήμερα;;; Εμείς εχουμε ζεστούλα και βάλαμε τα αέρινά μας.

Αντωνία μακάρι να σου απάντησαν από τη φιλοζωική και να έχεις καλά νέα.

Εδώ τα σκυλάκια είναι σε κυνοκομείο. Είναι αρκετά φιλόζωοι οι ντόπιοι (φανταστείτε επιτρέπονται σκύλοι μέσα σε εστιατόρια) και επιδιώκουν να έχουν κατοικίδιο από φορείς φιλοζωικών ομάδων. Κάθε φορά που ερχόμαστε Ελλάδα με λυπει αυτή κατάσταση των αδέσποτων.

Φιλιά σε όλες.

Και στα μικρούλια :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Τα γατάκια τελικά είναι με τη μαμά τους. Τη βρήκε χθες η μάνα μου, μάλλον γέννησε τα 2 στον κήπο και τα άλλα 2 στη φωλιά της. Της τα πήγε ελπίζω να τα γνωρίσει. Εντελ και στη Γερμανία τα πράγματα δεν είναι και πολύ καλύτερα αφού διαθέτουν οίκους ανοχής με σκυλιά!! Το έμαθα πρόσφατα και έφριξα!! Δυστυχώς όσο ασχολείσαι με το θέμα τόσα δυσσάρεστα μαθαίνεις..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αντωνία μου!

Τέτοιες λεπτομέρειες δε γνωρίζω να σου πω την αλήθεια, ούτε το έχω ψάξει. Μόνο ότι στους δρόμους δε βλέπεις ταλαίπωρα ζωάκια, αυτό που βλέπω δηλαδή.

Πολύ χαίρομαι με την εξέλιξη. Μάλλον είχε γρήγορη γέννα η γατούλα, χε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τζαααα...καλημερα κι απο εμενα...λοιπον γ το φαρμακειο περα απο αυτα που ειπες κατερινα μου ν εχετε ντεπον κ αλγκοφρεν σιροπι συρριγες των 5ml.ζιρτεκ σταγονες.φουσικορτ κ φενιστιλ αλοιφη.το συστημα που ρουφας μυξα....μμμ αυτα...παλι ζεστουλα σημερα...τι καλα μας ειχε δροσισειιι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! Πως ειστε??

Pharmacy ευχαριστω πολύ για τη λιστα!!

Αντωνια πολυ χαρηκα για τα γατακια!! Φρικαρα ομως με την κτηνοβασία.. δεν ηξερα οτι κατι τετοιο θα ηταν νομιμο και ποσο μαλλον σε χωρες που δεν ειναι τριτοκοσμικες!!(εκει μονο δεν θα μου εκανε εντυπωση!)

Εdel μακαρι να μαθουμε και εδω να απευθυνομαστε σε καταφυγια αδεσποτων οταν θελουμε ζωο και επισης να τα στειρωνουμε μπας και στο μελλον σταματησουν να υπαρχουν αδεσποτα!

Κατα τ'αλλα τι κανετε?? Δροσερεψε ο καιρος και ειναι μια χαρα!! Στα μαγαζια πηγατε? λενε τιποτα οι εκπτωσεις ή μπα??


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...