Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

κατερινα... το κουτι που μπαινουν τα βαπτιστικα και καλα... αχρηστο σε ολους μετα το μυστηριο!!! βαλιτσα κ παλι βαλιτσα!!!!

Ναι πραγματι.... και πιάνει και χωρο το κουτι! Στην ντουλαπα συνηθως δεν μπαινει και μενει στο δωματιο μεχρι να το σπασουν τα παιδια και να ησυχασουν ολοι μετα!

Edel θα εχει μεγαλωσει πολυ σε ενα μηνα! Πιστευω θα ειναι πάνω απο κιλο!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ε μια χαρα ήσασταν και εσεις για τις εβδομαδες σας!!!! Μην τα υποτιμαμε τα 500 ολοκληρα γραμμαρια!!!!!!!!!

Οπου να'ναι δεν θα πας πάλι?

Α ηθελα να σε ρωτησω θα ξαναδουμε το θεμα με το νεφρο στις 31 εβδομαδες.. εσυ στο πρωτο σου μετα τον β επιπεδου ποτε το ξανακοιταξες?

Αναρωτιεμαι γιατι υποτιθεται οτι θα το δουμε ξανα στις 31 εβδομαδες σαν δευτερη -τελευταια φορα πριν γεννηθει..


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φιλένια μου!

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Γιατί βλέπω το μπεμπάκι σας έχει πάρει τα πάνω του. Εμάς το ζύγισε τελευταία φορά πριν ενα μηνα ακριβως και ήταν μισο κιλάκι.

Αναρωτιέμαι πόσο να είναι τώρα;;

Πολύ θετικό που σου άρεσε ο γιατρός!

Όσο για το άγχος... Αστα να πάνε.. Νομίζω αυξάνεται εκθετικά με την ηλικία. Εσύ δεν είσαι το πιο μικράκι μας ή πάλι θυμάμαι ό,τι να ναι;

Ρία να μας καταστρέψεις πας με τις βαλίτσες μου φαίνεται.

Αν πω στον καλό μου πως θα πάρω και βαλίτσα γαλάζια, θα με βάλει στο Δαφνί κατ ευθείαν. Χιχιχι. Η αλήθεια είναι πως πήραμε βαλίτσες πέρισυ, οπότε είναι περιττή τώρα.

Ειμαι 28w .... Ο υπεριχος δείχνει 29

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε μια χαρα ήσασταν και εσεις για τις εβδομαδες σας!!!! Μην τα υποτιμαμε τα 500 ολοκληρα γραμμαρια!!!!!!!!!

Οπου να'ναι δεν θα πας πάλι?

Α ηθελα να σε ρωτησω θα ξαναδουμε το θεμα με το νεφρο στις 31 εβδομαδες.. εσυ στο πρωτο σου μετα τον β επιπεδου ποτε το ξανακοιταξες?

Αναρωτιεμαι γιατι υποτιθεται οτι θα το δουμε ξανα στις 31 εβδομαδες σαν δευτερη -τελευταια φορα πριν γεννηθει..

Κατερινα μου, στο πρωτο καθε φορα που με εβλεπε παρακολουθουσε εαν μεγαλωνει ή μικραινει η διαταση... απλως οσο φτανουμε προς το τελος εχουν εικονα για το τι θα ακολουθησει.... τωρα συγκεκριμενα γιατι στην 31η εβδομαδα δε το γνωριζω, θα τον ρωτησω ομως οταν παω παλι... στο τελος του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ρια ο γιατρος που θα το δει στην 31η εβδομαδα ειναι αυτος που μου εκανε α και β επιπεδου.. μονο αυτος μπορει να το παρακολουθει και θα μου κανει και γ επιπεδου..

Στον β επιπεδου μου το ειπε οτι στις 31 εβδ. που θα κανουμε το γ θα το ξαναδει για να δει την πορεια.. Απλα με αγχωνει που απο 31εβδ. θα το ξανατσεκαρω μετα τη γεννα...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα!!! Ο Στρατουδακης εχει κανει με επιτυχια vbac και ετοιμαζει κι αλλο!

Εννοείς οτι κανει φτ μετα απο καισαρικη ;;;;; Πραγματικά δεν το ήξερα ..... Μπράβο του .... Τωρα τον παω περισσότερο ... Ειμαι πολυ fun του φτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρια ναι το ξερω αλλα μερικες φορες αγχωνομαι αν τα κανουμε οπως πρεπει... αλλα οπως ειπες και εσυ θα το δει ειδικος μετα...!!!

Φιλενια ναι αυτο εννοω... και εχω ακουσει οτι στα Χανια ειναι ο μονος που το κανει προς το παρον!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Πως είστε σήμερα;

Ρία και Κατερίνα εύχομαι να σας πάνε όλα καλά στο ραντεβού. Δεν είχα ακούσει ξανά για Γ επιπέδου, ήξερα για καρδιοτοκογράφο στο Γ τρίμηνο. Όπως και να έχει εύχομαι όλα να είναι σούπερ.

Εμάς ο μπέμπης σήμερα κλωτσούσε ''χαμηλά'', αφού τον ενοχλούσα με απαλα χτυπηματάκια κάτω από το στομαχι για να ανέβει -δε δούλεψε. Πάντως έχω την εντύπωση πως είναι ακόμη οριζόντια. Πολύ συχνά, έχω ένα βουναλάκι στη μια πλευρά και όταν κοιμάμαι από αυτή την πλευρά, δεν του αρέσει και πολύ.

Χαρμάκι κλεισατε κούνια;

Χθες χάζευα για καλαθάκια απλύτων και καλλυντικών παιδικά. Είναι μερικά σκέτη γλύκα! Από την άλλη φοβάμαι μην ξεφεύγω στις αγορές, αλλα αφού δεν έχουμε επιπλέον δωμάτιο, τουλάχιστον ας έχουμε όμορφα πραγματάκια. Θα μου πεις θα τα θυμάται ή αν δεν του αρέσει το αρκουδάκι θα σηκωθεί να φύγει; Τι να πω; Για άλλη μια φορά καταλήγω πως όλα τα κάνουμε για να ικανοποιήσουμε την παιδικότητά μας.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Επιστρεψαμε απο τις διακοπες μας και αρχισα να ετοιμαζω και εγω τις βαλιτσουλες μας. Θηλαστρο εγω νοικιασα απο την μεντελα εργοστασιακο, πηρα τηλ και μου το στειλαν με αντικαταβολη, επισης και εγω το swing της μεντελα εχω και βοηθησε πολυ. Εσωρουχα μιας χρησης να παρετε γιατι ειναι πολυ βολικα. Ο μικρος μου ακομη με κλωτσαει χαμηλα επομενως δεν πηρε θεση και αρχισα να του βαζω μουσικη μηπως και αλλαξει... φιλακια


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε!!

Andria καλως ορισες πισω! πως ηταν οι διακοπες!! :D

Edel ασε θα γυρισει οποτε θελει και εγω τα οσα του εκανα για να ανεβει τοτε που σας ελεγα οτι ηταν τερμα κατω και ειχα ανησυχισει... τιποτα δεν επιανε!!

Για το πλαι και εγω οποτε ειμαι ειδικα στο δεξι αισθανομαι να με σπρωχνει και εχω την ιδια απορια με σενα αν τον ενοχλω τον κυριο!!

Οσο για την παιδικοτητα μας εννοειται εμας ικανοποιουμε!! Αυτα τι νομιζεις τα θελουν ολα αυτα?? Το μονο που διαλεξα εχοντας σαν κρητηριο τι θα αρεσε στο μωρο ειναι η παντα... ηθελα μια μπεζ με αρκουδακι του μαδερ αλλα θα παρω αυτη με τα ζωακια που εχει λαχανι και χρωματα γιατι λεω αυτη θα θελε να βλεπει λογικα!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα φιλες μου..σας διαβαζω καθημερινα αλλα απο το κιν δυσκολευομαι πολυ να γραψω..τι μου κανετε????αντε ν μετρα αντιστροφα κ ο ιουλιος...ευτυχως μας κανει καλο καιρο=δροσερο κ την παλευουμε καπως.....κι εμενα κλοτσαει κ πιο πουλυ κουνιεται κι κυριως χαμηλα οποτε μαλλον κι εμεις κοιταμε ψηλα ακομη...κατα τα αλλα κατεβασα τα ρουχακια του μικρου να δω τι εχω....θελω λοιπον ολοσωμα φορμακια μακρυμανικα λογικα λογω οκτωβρη κ μετα φανελακια κοντομακνικα λιγα ,γιατι εχω,κ μετα μακρυμανικι...εναν μαρσιπο που θ πω ν μου τον παρουν δωρο κ θηλες γ μπιμπερο που εχω απο παναγιωτη...αντε κ πιπιλες κ κρεμες κ σαμπουαν....αυτα θα τα παρω απο το φαρμακειοοοοοοο μας...χχιχιχι...βολευεει εδω πολυ η δουλεια.....

6 αυγουστου θα δω τωρα την μικρη μου....5 βδομαδες με τον πρωην υπερηχο...πολυ μου φαινεται...κ ευχομαι ν ειναι ολα καλα γ να παμε διακοπουλες μετα...

σας φιλω γλυκα στις κοιλιτσεςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...