Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αναφέρει γενικά για θήλαστρο γιατί δεν λειτουργεί σωστά ο θηλασμός.

Απενεχοποιεί τη πιπίλα αν θηλάζουμε αποκλειστικά, μπορείς και πριν τις 40 μέρες να τη χρησιμοποιήσεις.

ναι, συμφωνουμε αν καποιος χρησιμοποιει το θηλαστρο ασκοπα.... υπαρχουν περιπτωσεις ομως οπως πχ προωρα μωρακια στη θερμοκοιτιδα που μονο με νοσοκομειακο επιτρεπεται στη μητερα να κανει τις αντλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαρμα εμενα μου λεγανε ολοι οτι απο τον 7ο πρεπει... εγω το μονο που εκανα ειναι να την αγορασω!! :D

Οταν μπω στον 8ο θα βαλω μεσα οτι χρειαζομαι εγω πλυμενα σιδερωμενα (για παν ενδεχομενο..) και 2-3 του μωρου βασικα και λιγο πριν μπω στον 9ο θα ξαναπλυνω οτι εχει μεσα και θα τη γεμισω κανονικα!

Ρια εσυ θηλασες? αν ναι πως σου φανηκε? ποια η γνωμη σου για το θεμα μπιμπερο, πιπιλα, συμπληρωμα, δυσκολια.... ???


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

edel εγω μεσα μου ξερω οτι θα ειναι Σεπτεμβρης... Για την μπυρα το θεωρω υπερβολη για την γουλια! Αν δεν ειχε το αλκοολ η μπυρα θα επρεπε να την πινουμε δεν φανταζεστε τι καλο κανει το κριθαρι και τι καλη προετοιμασια κανει για το μητρικο γαλα!!

Βασικα η μπυρα για να κανει καλο στο θηλασμο θα πρεπει κανεις να πιει καφασια... αρα μυθος ολο αυτο.. ... η μαγια μπυρας κανει καλο στη παραγωγη, η οποια πρεπει να ειναι σε τεραστιες ποσοτητες για να εχει αποτελεσμα... γι αυτο υπαρχουν χαπια απο μαγια μπυρας. Ομως ολα αυτα χρειαζονται παρακολουθηση απο ειδικο για να τα δοκιμασει κανεις γιατι μπορει να δημιουργησει προβληματα. Εκτος απο τη μικρη παραγωγη γαλακτος που ειναι ενα προβλημα , επικινδυνη για το μωρο κ τη μητερα ειναι η υπερπαραγωγη.... το μονο απλο και σιγουρο ειναι το μωρο στο στηθος.... ολα τα αλλα περιπλεκουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω ετοιμασει τπτ!

Στο μαιευτηριο δεν χρειαζεται να παρω τπτ για το μωρο μονο τα ρουχα εξοδου!! Βεβαια θα παρω λαβετες και πανουλες για τις αγκαλιτσες!!

Πρεπει να παω να παρω και τα δικα μου πραγματακια..Τι βαλιτσουλα πηρες Κατερινα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρια εσυ θηλασες? αν ναι πως σου φανηκε? ποια η γνωμη σου για το θεμα μπιμπερο, πιπιλα, συμπληρωμα, δυσκολια.... ???

Θηλασα αποκλειστικα 6 μηνες και στο συνολο 18 μηνες. Το συμπερασμα μου ειναι οτι αν η μαμα ειναι πληροφορημενη, εχει θεληση να θηλασει και το μωρο εχει απο χαρακτηρα διαθεση να συνεργαστει για τον επιτυχη θηλασμο ολα ειναι πολυ ευκολα! Και ναι Κατερινα, και πιπιλα εδωσα, λογω υπερβολικης γκρινιας και συμπληρωμα εδωσα σε μια περιοδο που μου εκανε αλμα αναπτυξης και νομιζα οτι το μωρο δεν χορταινει και δεν εχω πια γαλα κτλ κτλ... αλλα ειχα ενα μωρο που απο τη πρωτη ωρα ηθελε να θηλασει... και εγω δεν εκανα πισω για κανενα λογο... σταματησαμε οταν για λογους υγειας εγω επρεπε να σταματησω. Του το ειπα, το καταλαβε κ δεν ξαναζητησε... Το γαλα κοπηκε χωρις χαπια η κατι αλλο... και ολα ηταν φυσιολογικα κ ομορφα...

Link to comment
Share on other sites

Ρία μου κι εγώ θαυμάζω τις μανούλες που θηλάζουν. Μοιάζει στις μέρες μας να είναι ακατόρθωτο και πολύ χαίρομαι που είσαι ένα παράδειγμα αποκλειστικού θηλασμού.

Αλλά ρε σεις κορίτσια, έχω λίγο πελαγώσει με όσα ακούω και διαβάζω. Πως γίνεται να είσαι 20 ώρες ξυπνητή για να πετύχεις θηλασμό με ένα παιδάκι που γρκινιάζει συνέχεια; Κι όταν του δίνεις συμπλήρωμα να είναι μια χαρά.

Είναι και η αμάθειά μου και η γλώσσα που δε μιλώ καλά που με φοβίζει. Θέλω πολύ, αλλα έχω πολλές ανησυχίες επ αυτού.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ρια !! Μακαρι να τα καταφερουμε και εμεις ετσι και για τοσο διαστημα!! Θελω πολυ να θηλασω αλλα μου ειναι τοσο αγνωστο.... και το γεγονος οτι θα πρεπει να μαντευω αν ειναι οκ το μωρο με τρελαίνει !!

Χαρμα βαλιτσα τελικα πηρα το κλασικο σχεδιο με τα ροδακια.. το μεγαλο μεγεθος.. λεω τελικα γιατι εψαχνα γαλαζια και δεν εβρισκα... :(


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερίνα λες να χρειαζόμαστε τη μεγάλη τη βαλίτσα;;;

Φαντάζεσαι να σκάσω με κανένα τριαξονικό στο μαιευτήριο, χιχιχι!

Ρία μου για πες μας αν θες και για τις ζυγαριές.

Είναι χρήσιμες;; Εγώ νομίζω είναι αγχωτικές πολύ. Δηλαδή θα ζυγίζουμε συνέχεια το μωρό; Επειδή με ξέρω θα αρχίσω κρίσεις άγχους αν δεν παίρνει βάρος.

Η ξαδέρφη μου αγόρασε και θέλει να μου τη στείλει και είμαι σε δίλλημα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ρια !! Μακαρι να τα καταφερουμε και εμεις ετσι και για τοσο διαστημα!! Θελω πολυ να θηλασω αλλα μου ειναι τοσο αγνωστο.... και το γεγονος οτι θα πρεπει να μαντευω αν ειναι οκ το μωρο με τρελαίνει !!

Χαρμα βαλιτσα τελικα πηρα το κλασικο σχεδιο με τα ροδακια.. το μεγαλο μεγεθος.. λεω τελικα γιατι εψαχνα γαλαζια και δεν εβρισκα... :(

Και εγω ψαχνω κατι το ιδιαιτερο και δεν βρισκω για αυτο σε ρωταω!!! Θα ηθελα μια βαλιτσουλα ροζ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψαχνω κατι το ιδιαιτερο και δεν βρισκω για αυτο σε ρωταω!!! Θα ηθελα μια βαλιτσουλα ροζ!!

Χαρμάκι στη μπένετον κοίταξες;;;

Εναλλακτικά δες και στο ίντερνετ.

(π.χ. http://www.amazon.de/United-Colors-Benetton-2-Rollen-Trolley-fuchsia/dp/B00JGF9MLS/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1405428600&sr=8-1-fkmr1&keywords=aktenkoffer+mit+rollen+benetton)

Ααα το θήλαστρο που σας έλεγα ειναι το αμεδα λακταλινε περσοναλ (τροποποιήστε σε λατινικούς χαρακτήρες ακριβως)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...