Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαρμάκι αν πας με καισαρική είσαι για μέσα Σεπ δηλαδή, εε;;; Δηλαδή σε 2 μήνες!!!! οοο!!!!!!!!!!

Με το σπιτάκι πως πάει η ερευνα;

Δεύτερο το Κατερινάκι! Κι εσύ μπορεί να πας για Σεπ.

Τα αμέντα είναι Ελβετικά.

Θέλω να ρωτήσω κιόλας αν νοικιάζουν ζυγαριά και θήλαστρο στα νοσοκομεία εδω.

Κορίτσια από όρεξη πως πάτε;; Εμένα μου έχει κοπεί αρκετά από τότε που η μήτρα μεγάλωσε κι ο μπεμπης κλωτσαει το στομαχι.

Επίσης, που και που, αν πιει ο άντρας μου μπύρα πίνω καμια γουλίτσα, ξέρετε αυτή που δεν προλαβάινει να πάει στο στομάχι. Με θορύβησαν όμως οι ντόπιες, απαγορεύεται και μια σταγόνα μου είπαν. Μου φάνηκε κάπως υπερβολικό, αλλά ο άντρας μου, μου έκοψε και τη γουλίτσα...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

και ποτε το νοικιαζουμε? πρεπει να παρουμε σειρα? ή αν το χρειαστούμε πχ 20 μερες μετα παμε και το νοικιαζουμε?

Και το νοικιαζουμε για την μερα που το θελουμε και την επόμενη το επιστρεφουμε?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

edel εγω μεσα μου ξερω οτι θα ειναι Σεπτεμβρης... Για την μπυρα το θεωρω υπερβολη για την γουλια! Αν δεν ειχε το αλκοολ η μπυρα θα επρεπε να την πινουμε δεν φανταζεστε τι καλο κανει το κριθαρι και τι καλη προετοιμασια κανει για το μητρικο γαλα!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πάντως σίγουρα γεννάω 25 ή 26 Σεπτεμβρίου :D

Κατερινάκι αν ισχύει ότι και στο οξυγόνο, το παίρνεις και έρχονται και το παίρνουν από το σπίτι σου και τους πληρώνεις για τις ημέρες που το είχες. Δεν νομίζω να το χρειαστείς μόνο 1 μέρα πάντως..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θήλαστρο αν χρειαστώ θα μου στείλει το δικό της η αδερφή της κουμπάρας μου άρα και αυτό το έχω λύσει :P

Αντωνια τα οικιακα θηλαστρα δε δανειζονται, ειναι εντελως προσωπικα ειδη.... αν θες μπορω να σου βρω κ σχετικο επιστημονικο αρθρο περι αυτου...

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια τα οικιακα θηλαστρα δε δανειζονται, ειναι εντελως προσωπικα ειδη.... αν θες μπορω να σου βρω κ σχετικο επιστημονικο αρθρο περι αυτου...

Θα με ενδιέφερε στείλτο μου, έλεγα μήπως γλιτώσω το έξοδο αυτό.:(


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και ποτε το νοικιαζουμε? πρεπει να παρουμε σειρα? ή αν το χρειαστούμε πχ 20 μερες μετα παμε και το νοικιαζουμε?

Και το νοικιαζουμε για την μερα που το θελουμε και την επόμενη το επιστρεφουμε?

το νοικιαζεις οποτε το χρειαστεις για οσες μερες το χρειαστεις....

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει γενικά για θήλαστρο γιατί δεν λειτουργεί σωστά ο θηλασμός.

Απενεχοποιεί τη πιπίλα αν θηλάζουμε αποκλειστικά, μπορείς και πριν τις 40 μέρες να τη χρησιμοποιήσεις.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαινω!!!

Εμεις μολις φαγαμε και ειμαστε πολυ ευτυχισμενες!!! χαχαχχαχαα

Εντελακι μου 2 μηνες και κατι ναιι!!! Εκει κοντα με την Αντωνια θα ειμαι!!! Εγω λεω για 24!!

Εγω λεω ναι στην μπυριτσα!!! Που και που πινω ενα ποτηρακι!! Δεν νομιζω οτι κανει τοσο κακο πια!!!

Εδω αναπνεουμε τα απιστευτα η μπυρα θα πειραξει??

Ρια μου θα το ψαξω το θεμα με το νοσοκομειακο θηλαστρο!!

Αχ κοριτσακι μου κοντευουμε τι ωραιααα!!!!

υ.γ συνεχεια βλεπω την καταγραφη που εκανα χθες και σκεφτομαι τι αλλο θελω!!!

Την βαλιτσουλα μας μολις μπουμε στον 8ο πρεπει να την ετοιμασουμε?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ ταυτόχρονα το σεμινάριο της Nutricia και λέει δεν χρησιμοποιούμε θήλαστρο τις πρώτες 40 μέρες..

Αντωνια το ξεχασα τελειωςςς!!!! Τωρα μπηκα και εγω στο σεμιναριο...

Τι ωρα ξεκινησε?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...