Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!! Τώρα εσεις θα γελασετε αλλα εγω ψαχνω ημερομηνια για τη βαπτιση!!!! χαχαχα θαρρω πως πρεπει αμμεσα να κλεισω εκκλησια γιατι αν το αφησω για μετα το καλοκαιρι δε θα βρω στο εκκλησακι που θέλω!!!!

ποιανου τη βαπτιση? του μπέμπη που ερχεται:D:D? για πότε θες να την κλεισεις?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

edel στη φωτο το χειρουργειο ηταν ολο πλακακι γαλαζιο.. φανταζομαι αν ηταν με λαμαρινες πως θα εκανα...

Για το θεμα καουτσουκ η σιλικονη ενδιαφερομαι και γω οι πιο εμπειρες ενημερωστε μας!!! Το μονο που ξερω οτι καλυτερα να μην δωσουμε τις πρωτες 40 μερες μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος..


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από ρουχαλάκια είμαι οκ, έχω 3 σετ καλτσάκια, από σεντονάκια με 5 σετ ειμαι οκ νομίζω, από λαβέτες πήρα 8, σαλιάρες 10, προίκες κούνιας-λίκνου οκ, παραγγείλαμε κουνια-συρταριέρα-λίκνο, κουβέρτες πικέ έχω πάρει 2, πήρα σετ περιποίησης νυχοκόπτη και χτένα-βούρτσα,αποστειρωτή μου έδωσαν, μπιμπερό έχω τα 3 δείγματάκια αν χρειαστώ θα πάρουν οι άλλοι,όπως και πιπίλες άλλα 4 δείγματα μην πάρετε αν δεν δείτε ποιες βολεύει το μωρό,πάνες αγκαλιάς έχω 6,ενδοεπικοινωνία μου είπαν θα μου πάρουν, μουσικό παιχνίδι κούνιας επίσης.

Δεν έχω πάρει μπανάκι-αλλαξιέρα μήπως μας το κάνει κάποιος δώρο, όπως και παρκοκρέβατο και ρηλάξ κούνια.

Υπνόσακος χρειάζεται; δεν έχω πάρει ακόμα.

Λετε να μου λείπει κάτι ακόμα;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Κατερινακι 2 μηνες οπως τα λες!!! Μη σου πω και λιγοτερο!!!

Εντελακι μου εμεις εχουμε 2 πιπιλες τις μαμ, 1 κικο και 5-6 νυκ!! Διαφορετικα μεγεθη και απο τα δυο ειδη! Να δουμε ποια θα μας ταιριαξει καλυτερα!! Εννοειται οτι ειναι απο δειγματακια ολες ( Εκτος απο 2 που μας αγορασε η γιαγια)

Ρια μου αν σου πω οτι και εγω σκεφτομαι ημερομηνια για την βαφτιση!!! Σκεφτομαι για τελη Αυγουστου!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία εμενα μου φαινεσαι ενταξει! :wink:

Υπνοσακο εγω πηρα εναν τυπου sleeping bag για τους πρωτους 3 μηνες ο ποιος μπαινει και στο πορτ μπεμπε οταν βγαινουμε εξω!

Επισης πανια θα παρω πολλα τα θεωρω πολυ χρησιμα.. στο μαιευτηριο θελουν 15 εγω θα παρω 20...

ρηλαξ, μομπίλ, παρκοκρεβατο και τετοια θα τα αφησω μηπως φερουν αλλιως τα παιρνω μετα!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για τον μπέμπη που ερχεται ναι!!!! κι εγω για τελος Αυγουστου λέω... να εχουμε ψωνισει στις εκπτωσεις, να εχουμε χασει τα κιλακια μας και να εχει μεγαλωσει λιγο το μπεμπε απο 16/8/15 και μετα δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Το μομπίλ δεν έχω ιδέα τι είναι. Ριλάξ μας δώσανε και είναι τέλειο. Αλλαξιέρα έπιπλο δε θα πάρουμε εμεις, ένα δωμάτιο έχουμε, τι να πρωτοχωρέσει;

Ρουχαλάκια πήραμε περίπου 15 φανελλάκια και φορμάκια για κάθε ηλικία εκτός από 0 που δεν πήρα τίποτα. Εε ας του είναι και λίγο μεγάλα, αν πάρει κι από μπαμπά, θα είναι ψηλό το παιδάκι μου.

Δειγματάκια εγώ δεν έστειλα πουθενά. Το σκέφτηκα στην αρχή να στείλουν στη μαμά μου, αλλά το μετάνιωσα. Θα πάρω για αρχή ΜΑΜ και Δρ. Μπράουνς.

Τη βαλίτσα την έχω ξεχάσει εντελώς όμως! Ευτυχώς που μου τη θύμισες Κατερίνα.

Ααα και βάφτιση λέμε τον Ιούλιο.

Συγκεκριμένα ημερομηνία δεν έχω κοιτάξει.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

θηλαστρο Charmaki τον πρωτο καιρο μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος μη παρετε οικιακο.... εαν χρειαστουμε θα χρειαστουμε επαγγελματικο... νοσοκομειακό το οποιο το νοικιαζεις. Το οικιακο μονο κακο μπορει να προκαλεσει στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Χάρμα αν σου πω πως κοίταξα και εγώ για θήλαστρο θα με πεις τρελή, χεχε!

Της αμέντα έλεγα, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Θα μπορούσες να μας βάλεις τη λιστούλα; Απλά αντιγραφή-επικόλληση κάνεις;

Πάντως νομίζω οι πρώτες είστε εσείς με την Αντωνία, σωστά;

Τελευταίοι ξέρω σίγουρα ποιοι είναι!χιχι!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θηλαστρο Charmaki τον πρωτο καιρο μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος μη παρετε οικιακο.... εαν χρειαστουμε θα χρειαστουμε επαγγελματικο... νοσοκομειακό το οποιο το νοικιαζεις. Το οικιακο μονο κακο μπορει να προκαλεσει στην αρχη...

Δεν το ηξερα αυτο!! Και πως το νοικιαζεις? από που? πότε??:roll::roll:

Edel μομπιλ εννοω το μουσικο παιχνιδι της κουνιας! :)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14.....Χανιά

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι δεν το ξερω αυτο που λες!!

Ρια και εγω για το σουινγκ λεω της μεντελα!!! Οσες το εχουν παρει ειναι πολυ ευχαριστημενες!!

Νοικιαζουν και τα ιδιωτικα? Δεν το ηξερα.. θα τους κανω ερωτησουλα..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...