Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κατερίνα καλή ερώτηση! Δεν έχω ιδέα, αν κι εδώ δε σε πάνε χωρίς ενδείξεις τοκετού για καισαρική έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρη!

Εσείς Χαρμάκι με 3 βαθμούς μια χαρά είστε νομίζω, αν και γράψτο στη λιστούλα να ρωτήσεις τον ντοκ την επόμενη φορά. Το πολύ πολύ να πας σε οφθαλμίατρο.

Από Σαββοϊδάκη μας άρεσαν πολλά. Καλιτσούνια, κάτι τάρτες, τα παγωτά. Αν και γενικά κάποια άλλα αρτοποιεία στη μικρή Εβανς κρυμμένα και στα πέριξ δεν παιζόταν. Ααα κι αν θες παγωτό να σου στείλω που να πας να ξετρελαθείς! Μην κάνουμε και διαφήμιση και μας ρίζουν ΧΧΧΧΧ!

Το βαμπιράκι φώλιασε κάτω από το πλευρό μου. Πείνασε τώρα και άρχισε να με κλώτσά να φάμε!

Αντωνία έχεις και εσύ κι άλλα θέματα.

Κι εμείς έχουμε κάποια μικρά δυστυχώς και πολύ αμφινταλαντεύομαι. Αλλά αποφάσισα να το λύσω οταν θα διακοπάρω. Κι αν δε μου πει ο γυναικολόγος, εε θα βρω ένα οφθαλμίατρο μόνη μου να κάνω βυθοσκόπηση. Εεε μα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα μπω στις 38 εβδομάδες για την καισαρικη, δεν υπάρχει λόγος να μείνω παραπάνω, μειώνονται τα αμνιακα, και έρχεται και γήρανση του πλακούντα. Στις 38 ειναι έτοιμο για ζωή το μικρό μας.

Χαρμακι με 3 βαθμούς δεν νομίζω να έχεις θέμα αλλά κανε μια βυθοσκοπηση για καλό και για κακό.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Αντωνία κ εγω στις 38 θα μπω για καισσαρικη.... ελπιζω να γεννησω τοτε δηλαδη κ οχι πιο πριν γιατι δε ξερω... νιωθω πολυ κουρασμένη.... τα κοκαλα της λεκανης με πονανε... οι ωμμοι με πονανε.... περπατημα δεν αντεχω πολυ.... καμια σχεση με το πρωτο μου παιδι που εκανα συνεχεια του κοσμου τα χιλιομετρα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

πως είστε σήμερα;

Κορίτσια να υπενθυμίσω! Μην ξεχάσετε να πάτε οδοντίατρο αν το έχετε αμελήσει.

Ηθελα να πάω από Φεβρουάριο, το αμέλησα εντελώς, πήγα χθες, δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα, αλλά τα ούλα μου έχουν γίνει υπερευαίσθητα και με τα εργαλεία καθαρισμού δεινοπάθησαν λιγάκι. Θα σας πρότεινα να πάτε να κοιτάξετε τα δοντάκια σας και τα ούλα σας. Ιδίως αν ματώνουν στο βούρτσισμα.

Εμάς μας είπε να ξαναπάμε αρχές Σεπτέμβρη, αλλά και μετά τη γέννα. Ααα μου έδωσε και στοματικό διάλυμα που δυναμώνει τα ούλα. Όχι κάποιο από τα γνωστά να σας πω μάρκα.

Εμείς αν κάνουμε καισαρική ελπίζω να μη μας πάρουν στις 38 εβδομάδες ακριβώς, έκλεισα εισιτήρια για τη μανούλα μου 2 μέρες αργότερα. Και νομίζω θα την ήθελα στη γέννα, να πάρουμε αγκαλίτσα το μπεμπάκι μας μαζί.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Εντελ για τον οδοντιατρο που λες θελω κ γω να παω αλλα ολο το αμελώ.. λεω καθε φορα να ρωτησω τον γυναικολογο μου αν μπορω να παω κ τι πρεπει να μην κανει ο οδοντιατρος αλλα μετα ξεχναω!

Εμείς παμε για φυσιολογικο τοκετο.. με φοβιζει η καισαρική ελπιζω να μην χρειαστεί να κανω!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε!!

Οδοντιατρο πηγα και εγω για καθαρισμο! Υπερευαισθητα τα ουλα!! Αλλα ετσι ειναι στην εγκυμοσυνη μου ειπε ο γιατρος!

Edel μην αγχωνεσαι για τις ακριβως 38 εβδομαδες χθες μου ειπαν οτι την πρωτη φορα (εφόσον δεν συντρεχει λογος οπως προβλημα με πλακουντα κλπ) προτιμουν να αφησουν να ερθει φυσικα ειναι καλυτερο λεει ετσι - λογικο!

Σημερα ελπιζω να παω για ψωνια του μωρου!!

Να σας ρωτησω εχετε καταληξει στα καλλυντικα του μωρου? Για την πανα σκεφτομαι να χρησιμοποιω σπαθολαδο και κεραλοιφη που ειναι και φυτικα αλλα σαμπουαν πχ και τετοια δεν ξερω απο ποια εταιρεια να πάρω!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!! Τι μου κανετε??

Οδοντιατρο κλεισαμε την Πεμπτη εμεις αλλα μαλλον θα το αλλαξω για την επομενη εβδομαδα!!! Επιτελους ειπα να κανω την επισκεψη μου που ολο την ξεχνουσα!!!

Εμεις ειμαστε ακομα αναμεσα και στα δυο!! Θελω να δει ο ντοκ το ντιβιντι του προηγουμενου χειρουργιου και να αποφασισουμε!!! Μακαρι να παμε φυσιολογικα, αλλα και καισαρικη να ειναι σημασια δεν εχει ο τροπος αλλα το αποτελεσμα!!! :)

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρουλα!!! Σημερα λεμε επιτελους να κλεισουμε την κουνια!!! Ειμαστε ακομα αναμεσα στα 2 μαγαζια αλλα λεμε να αποφασιοσουμε και να προχωρησουμε στην παραγγγελια γιατι ο καιρος περναει!!

Κατερινακι για τα ειδη περιποιηδης μπανιου που ρωτησες!! Εμεις εχουμε αρκετα δειγματα αλλα μαλλον πως θα ξεκινησουμε με μουστελα! Η νυφη μου ειναι πολυ ευχαριστημενη!!! Βεβαια ειναι και το τι ταιριαζει στο καθε μωρακι!!! Υπαρχουν πολλες και καλες εταιριες!!

Αχ κοριτσια εκανα καταγραφη εχθες το τι εχω και θελουμε ακομα πολλα πραγματα... ποτε θα τα προλαβω ολαα?? Αγχωθηκα λιγακι η αληθεια!!!

Αντε μπειτε να κανουμε παρεακι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι εμένα με φοβίζουν και τα 2 (γενναία μαμά!)! Αλλά κάπως πρέπει να τα πάρουμε και αγκαλίτσα.

Στον οδοντίατρο καθαρισμό μπορείς να κάνεις άνετα νομίζω, αλλά θα σε δει και με την κοιλιά και θα σου πει τι επιτρέπεται και τι όχι. Ο ήχος από τον τροχό με ανατριχιάζει, όπως πιστεύω σε όλους μας, και χθες ο μικρός έτσι που σφιγγόμουνα ήταν έτοιμος να βγει έξω να υπερασπιστεί τη μαμά του. Τον χάιδεψα λίγο να ηρεμήσει και να το παίξει άντρας λίγο αργότερα, χιχι!

Εμείς μόλις παραγγείλαμε τα ψώνια του μπέμπη! Σε ρουχαλάκια. Μας ήρθαν και τα δεματάκια με την υπόλοιπη προίκα και ρουχαλάκια και τα χαζεύω.

Μας μένει κούνια και στρώμα, αν και έχω καταλήξει ποια θα πάρω.

Και φυσικά μένει το πλύσιμο και τακτοποίηση.

Καλλυντικά δεν έχω ιδέα τι θα πάρω. ΄Ηθελα frezy.., αλλά δε βρήκα εδώ. Ίσως καταλήξω σε wed..la αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο καλή είναι. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει τσάι με τριγωνέλλα για θηλασμό και λαδάκι για μασάζ περίνεου για όποια ενδιαφέρεται.

Κοριτσάκια σε 2 μήνες από τώρα θα έχουμε τα πρώτα γεννητούρια! :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel ναι σε 2 μηνες τα πρωτα!!!!! Απιστευτο!!!!!

Για την wel..da εχω ακουσει τα καλυτερα παντως ! Και για την mus..la εχω ακουσει καλα! Για την frezy... αν δεν ειχε τοσα parabens θα ηταν η καλυτερη! Οι περισσοτερες εχουν 1-2 parabens αλλα αυτη το εχει παρακανει!

Χαρμα και εγω αγχωθηκα γιατι ουσιαστικα μενει 1,5 μηνας για να ολοκληρωθουν οι ετοιμασιες.... εν τω μεταξυ ποτε δεν συμπαθουσα τις εκπτωσεις και ειδικα τωρα εξαιτιας της πιχτρας που γινεται στα μαγαζια! Εκτος του οτι μενω πολυ ωρα ορθια και χωρις να εξυπηρετουμαι λογο κοσμου, νιωθω οτι πνιγομαι!! Βαλε και οτι θες κατι και δεν υπαρχει παντα στο νουμερο η και καθολου! Απαπα το σκεφτομαι και λεω πως θα παω....

Χθες ειδα φωτο απο τα χειρουργεια της κλινικης που θα γεννησω... και παρολο που ειναι μεγαλα με χρωμα μολις με φανταστικα εκει μεσα επαθα πανικο!! Δεν ξερω εχω 2 μηνες μπροστα μου και φοβαμαι τοσο τι θα γινει οταν ερθει ο Σεπτεμβρης???


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!! Εμείς σήμερα σπίτι, χθες παρακουραστήκαμε και έτσι σήμερα θα κάτσουμε σπίτι και αύριο θα πάμε να δούμε και για κουρτίνες για το δωμάτιο του μπέμπη και νομίζω κλείσαμε από τα ψώνια του. Τα λιγοστά που μένουν τα παίρνουμε και αφού γεννηθεί :P

Oδοντίατρος άλλη μία πικρή ιστορία, όλο θέλω να το κανονίσω και όλο το ξεχνάω.. Θα μπει στο πρόγραμμα όταν γυρίσουμε από διακοπές. Δεν έχω θέμα με δόντια, έχω μόνο 1 σφράγισμα και αυτό από τα σιδεράκια που φορούσα, αλλά έχω περιοδοντίτιδα και πονάει πολύ ο καθαρισμός, συνήθως μου κάνει ένεση ξέρετε αν επιτρέπεται;

Καλλυντικά δεν παίρνω ακόμα θα τα πάρω λίγο πριν γεννήσω, να είναι τα μόνο που μείνανε. :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Αντωνία! Απότι ξερω δεν επιτρεπεται η ενεση... ρωτα τον γιατρο σου πρωτα! Καλλυντικα και εγω θα ειναι η τελευταια αγορα αλλά δυστυχως μας εχουν μεινει ακόμα πολλαααα....!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα Αντωνια για να σου γραψω εγω ότι εχω γραψει ότι μου λειπει θα πάμε σελίδα 44 για πλάκα!!!!

Φροντισε να εχεις παρει όλα οσα χρησιμοποιησεις τις πρωτες εβδομαδες.. ετσι οτι και να εχεις ξεχασει δεν θα σου χρειαζεται στην αρχη!

Οι κατηγορίες ειναι:

τα της βαλιτσας (μην ξεχασουμε και τους μπαμπαδες να παρουμε και για αυτους μια αλλαξια και πετσετες!)

ιματισμος κουνιας

ιματισμος αγκαλιας

μπανιο

ρουχα-εσωρουχα

πανακια-λαβετες

καλλυντικα-πανες

σιτιση


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας έγραψα και σβήστηκε :(

Αντωνία μου χθες διάβασα πως επιτρέπεται η τοπική αναισθησία σε οδοντίατρο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστη η πηγή από ίντερνετ. Γενικά, σου ματώνουν τα ούλα στο βούρτσισμα;

Εκτός από κούνια/στρώμα, έχουμε για αγορές μπανάκι, καλάθι καλλυντικών, καλάθι για άπλυτα, κάποια πράγματα από φαρμακείο (ορό κλπ), πιπίλες (σκέφτομαι για ΜΑΜ και Δρ. Μπράουνς, τις ξέρετε; - επίσης οι δευτερομανούλες ας μας πουν αν είναι καλύτερες από καουτσούκ ή σιλικόνη, τα φώτα σας κορίτσια) και κάτι άλλα πολύ μικρά (όπως παιδικό σαπούνι για τα μπιμπερό και τα σκέυη κλπ).

Κατερίνα έχω κάνει 2 γυναικολογικά χειρουργεία εδω σε διαφορετικά νοσοκομεία. Δε θα μπω σε λεπτομέρειες, αλλά ήταν όλο λαμαρίνα. Ευτυχώς μου έκαναν νάρκωση αμέσως και ξύπνησα στην ανάνηψη. Αύριο σκέφτομαι να επισκεφτώ ένα από τα νοσοκομεία που έχω υπόψιν μου για τοκετό.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Τώρα εσεις θα γελασετε αλλα εγω ψαχνω ημερομηνια για τη βαπτιση!!!! χαχαχα θαρρω πως πρεπει αμμεσα να κλεισω εκκλησια γιατι αν το αφησω για μετα το καλοκαιρι δε θα βρω στο εκκλησακι που θέλω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...