Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Λες για τη λεγόμενη τηλεφωνική ιατρική;;; Την έχω αναπτύξει ήδη! Ευτυχώς έχουμε καλο γιατρό Ελλάδα και είναι και καλός άνθρωπος και τον πρήζω.

Γενικά, εδώ το σύστημα υγείας σε καλύπτει αν έχεις ασφάλεια (που γενικά έχεις). Απλώς (και μάλλον ορθώς) δεν εστιάζει στο άτομο αλλά στο σύνολο. Π.χ. πολλές γνωστές μου μετά από μια αποβολή μέσω του γιατρού τους που έλεγε πως έχουν περισσότερες από μία έκαναν εξετάσεις θρομβοφιλίας. Εδώ ρώτησα τον τότε γιατρό μου αν μπορώ να κάνω εξετάσεις μετά από την αποβολή που είχα και να πληρώσω και μου είπε χρειάζονται 3 αποβολές για να κάνεις αυτές τις εξετάσεις! Επέμενα να πληρώσω αλλά δεν! Ίσως δεν το έψαξα κι εγώ πολύ, τι να πω; Ίσως είναι και δικό μου λάθος που δεν πήγα μόνη μου (τελικά έκανα Ελλάδα και πλήρωσα, τις επανέλαβα κι εδώ μετά για κάποιες συμπληρωματικές και έχω κάποια θέματα και κάνω αντιπηκτικές ενέσεις).

Γενικά προσπαθώ να το παλέψω και να είμαι ψύχραιμη και να νοιώθω σιγουριά. Εε γιατροί είναι κι αυτοί, μην τρελαθούμε.

Κάποιες περίοδοι όμως, όπως τώρα, δεν τα καταφέρνω και τόσο καλά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αφου εχεις ηδη επικοινωνία τελεια!! Μην αγχωνεσαι θα εχεις τοσες γνωμες θα γινει η σωστοτερη επιλογη!

Σχετικα με τις εξετασεις θρομβοφιλίας εδω γίνονται αμεσως μετα την πρωτη αποβολή.. δυστυχως εχω και εγω αυτην εμπειρια.. η γιατρος τοτε μου εδωσε ενα πακετακι εξετασεων και μεσα ηταν και η θρομβοφιλια!

Παντως για την καισαρικη που λες αν οι γιατροι απο δω σου πουν καισαρικη και εκει φτ, θα κανουν καισαρικη επειδη το ζητας ή πρεπει να το θεωρουν αυτοι απαραιτητο?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σε 15 λεπτα τελειώνει το μαρτύριο μου... μθα συμβουλη για όσες θα κανουν ην καμπύλη, μην σηκωνεστε να κανετε βολτες γτ υπαρχει πιθανότητα να σας πιάσει ζαλάδα... εγω παραλιγο να λιποθυμισω κοριτσια κ επιδη πηγενα τουαλέτα επρεπε να κρατηθώ απο καπου να μην πεσω.. ευτυχώς με βοήθησε η μικροβιολογος


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aγγελάκι μου ειμαι λίγο απαράδεκτη. Σε πέρασα για τη Νικόλ μας που είχε καλά αποτελέσματα το Σάββατο, αν θυμάμαι και πάλι καλά. Μου είχαν πει πως ξεχνάς στην εγκυμοσύνη (και το παρατήρησα έντονα), αλλά όχι κι έτσι. Άντε καλο μου, τελείωνει σιγά σιγά κι αυτό.

Κατερίνα αν επιλέξεις εσύ να κάνεις για οποιοδήποτε λόγο καισαρική, το σέβονται, δεν υπάρχει πρόβήμα. Καταλήγω για τις εξετάσεις θρομοβοφιλίας οτι ο καθένας έχει να σου πει και μια άλλη ιστορία.

Άσχετο οι μισοί σήμερα δεν έχουν έρθει δουλειά, θα λιποθύμησαν χθες από το ποτό, χεχε.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Εγώ περιμένω τον κουνιάδο μου για να πάμε ΙΚΕΑ να πάρω τη πολυθρόνα και 2 ραφάκια για το παιδικό. Την καμπύλη δεν την έχω κάνει ακόμα!! Την αποφεύγω όπως καταλάβατε όπως ο διάολος το λιβάνι!! Το Σάββατο είπαμε με τον άντρα μου θα πάμε μαζί.. Αντε να φύγει και αυτό!

Εντελ για τα νοσοκομεία της Γερμανίας ξέρω και εγώ άσχημα πράγματα..

Μακάρι όλα να πάνε καλά. Τι μυωπία έχεις; Εγώ είχα 10 στο ένα και 8.5 στο άλλο έκανα λέιζερ στα 22 αλλά και πάλι ενώ γίνεται διόρθωση είναι επιφανειακή και το πρόβλημα παραμένει..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοιλιτσες!!! Τι μου κανετε??

Εμεις μολις ξυπνησαμε και φαγαμε τοστοκι και ηπιαμε και χυμουλη!! Το ξενυχτησαμε εχθες βλεποντας μουντιαλ!!

Εντελακι εγινε χαμος εκει εε?? Το αξιζαν παντως αν και ηθελα να κερδισει η Αργεντινη!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει εντελ!!! κ εγω ξεχναω πολυ κ σε καταλαβαίνω (χθες φώναζα ενα ξαδερφακι μου με λαθος ονομα!!!)

Κατερινα δυστυχώς ημουν μονη μου αφου ο αντρουλης μου δουλεύει. .. τουλάχιστον το σπιτι μ ειναι κοντα κ ηρθα σιγα σιγα με τα ποδια.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Αντωνία και Χάρμα!! Εγω δεν τα καταφερα να το ξενυχτισω με πηρε ο υπνος απο νωρις με αποτελεσμα να ειμαι ξυπνια απο τις 7... και οταν δεν εχεις μια γεματη απο δουλειες και υποχρεωσεις μερα να σε περιμενει ειναι βασανιστικό!!!!

Angel αφου πηγες με τα ποδια σιγα σιγα παλι καλα! Και εγω ξεχναω πααααρα πολυ ακομα και ορθογραφια ξεχναω!!!!!!!!:confused:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι μου πάλι καλά που έφτασες σπίτι σώα και αβλαβής!

Πάντως με έβαλες σε σκέψεις και αποφασίσαμε με το σύζυγο να έρθει μαζί.

Αντωνία και εγώ έχω κάνει λέιζερ εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά η ενδοφθάλμια πίεση παραμένει, όπως λες - και φοβάμαι εκτός από αποκόλληση αμφιβήστροειδούς και την περίπτωση που ανέβει πάλι η μυωπία. Βέβαια όλα αυτά μπορεί να έιναι παραπληροφόρηση, αλλά μια χαρά είμαι στο 0 μηδέν τόσα χρόνια. Κι είχα λίγο λιγότερο από σένα. Εσύ γι αυτό θα κάνεις καισαρική ή έχεις και άλλους λόγους; Δε θέλω να φανώ αδιάκριτη, όμως είμαστε παρόμοια περίπτωση και θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη του γιατρού σου.

Πάντως με τις ετοιμασίες εσύ πρέπει να είσαι προς το τέλος.

Χαρμάκι πως είστε τα κοριτσάκια;

Κι εγώ Αργεντινή υποστήριξα, ο Μορφέας όμως με αγκάλιασε στο δεύτερο ημίχρονο και το γκολ το καταλάβαμε από τις κραυγές της γειτόνισσας (κραυγές όμως), τις κόρνες και τα πυροτεχνήματα.

Ο κολυμβητής κάνει κάτι περίεργα τελευταία και μας πονάει, λες και δαγκώνει από μέσα είναι. Η γοργονίτσα τι λέει; Της άρεσε το τοστ;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι εντελ καλο ειναι να τον εχεις μαζι τον σύζυγο.. οχι οτι θα ζαλιστεις σιγουρα αλλα υπαρχει αυτη η πιθανότητα για αυτο σου λενε να καθεσε εκει οσο κανεις την εξεταση. Ουτε νερο δεν σε αφηνουν να πιεις για αυτο πιες απο πριν! Εμενα μου εδωσε λιγο νερο ισα για να συνέλθω αν κ απαγορεύεται.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Edel εμένα έμεινε 1 βαθμός λόγω βλάβης στο ένα μάτι και το άλλο δεν ξέρω γιατί ανέβασε και εκείνο 1 μάλλον για να ισορροπώ και να μην πέσω πουθενά.. :P

Eγώ εκτός από μυωπία, έχω και κονδυλώματα, είχα κανονίσει να κάνω καυτηριασμό το Γενάρη αλλά μας πρόλαβε το μπεμπέ. Οπότε πάω αναγκαστικά καισαρική.

Ο γιατρός με το που άκουσε τη μυωπία μου είπε μη το διακινδυνεύσουμε. Και είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι μου πάλι καλά που έφτασες σπίτι σώα και αβλαβής!

Πάντως με έβαλες σε σκέψεις και αποφασίσαμε με το σύζυγο να έρθει μαζί.

Αντωνία και εγώ έχω κάνει λέιζερ εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά η ενδοφθάλμια πίεση παραμένει, όπως λες - και φοβάμαι εκτός από αποκόλληση αμφιβήστροειδούς και την περίπτωση που ανέβει πάλι η μυωπία. Βέβαια όλα αυτά μπορεί να έιναι παραπληροφόρηση, αλλά μια χαρά είμαι στο 0 μηδέν τόσα χρόνια. Κι είχα λίγο λιγότερο από σένα. Εσύ γι αυτό θα κάνεις καισαρική ή έχεις και άλλους λόγους; Δε θέλω να φανώ αδιάκριτη, όμως είμαστε παρόμοια περίπτωση και θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη του γιατρού σου.

Πάντως με τις ετοιμασίες εσύ πρέπει να είσαι προς το τέλος.

Χαρμάκι πως είστε τα κοριτσάκια;

Κι εγώ Αργεντινή υποστήριξα, ο Μορφέας όμως με αγκάλιασε στο δεύτερο ημίχρονο και το γκολ το καταλάβαμε από τις κραυγές της γειτόνισσας (κραυγές όμως), τις κόρνες και τα πυροτεχνήματα.

Ο κολυμβητής κάνει κάτι περίεργα τελευταία και μας πονάει, λες και δαγκώνει από μέσα είναι. Η γοργονίτσα τι λέει; Της άρεσε το τοστ;

Καλα ειμαστε κοριτσακι μου!!! Εδω προσπαθουμε να παμε για κανενα μπανακι και δεν τα καταφερνουμε... Η καιρος μας εχει τρελαθει τελειως και φυσαει ανελεηταα!!! Τουλαχιστον δροσιζομαστε λιγακι γιατι εχουμε τροπικες θερμοκρασιες!!

Δαγκωνει το βαμπιρακι?? χαααχ Κανει δυσκολα μακροβουτια και ετοιμαζεται για τους ολυμπιακους το παιδι!!! χαχχχαχαχ

Η μικρη μας δεν εδωσε και ιδιατερη σημασια στο τοστ... ξυπνησε ομως με ενα παγωτινι απο τον σαβοιδακηη... μμμμ ασεε!! Νομιζω θα παω να φαμε ακομα ενα!!!χαχαχααχ


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...