Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Με καισαρικη ....

Θα παμε την Τρίτη στον καινούργιο ..... Αλλάζω τωρα γιατι ο προηγούμενος δεν ειχε σκοπό να μας κανει την τιμή να παραβρεθεί στην ωρα της γέννας .... Αλλα θα με ξεγενουσε η εφημερία (και εγω δεν ηθελα) ..... Αυτος Πηγενει μονο στις γέννες υψηλού κινδύνου (και ευτυχώς δεν ανήκω σε αυτες) .......

Αλλο πάλι κι αυτό!!!! Ε αυτό δεν το εχω ξανακουσει !!!:roll::roll:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμας την φημη της καισαρικης την εχουν οι ιδιωτικες κλινικες. Το δημοσιο λευκωσιας, μακαριο νοσοκομειο ονομαζετε (που ειναι εξιδικευμενο στην παιδιατρικη, ανα την κυπρο) σε αφηνουν να γεννησεις φυσικα. Πολυ σπανια γινεται καισαρικη. Εξαντλουν ολα τα περιθωρια για φσικη. Επισης εκει εχουν την τιμητικη τους οι μαιες. Που ειναι εξαιρετικες!! Ολες οι κοπελες που γεννησαν στο μακαριο ειναι ξετρελαμενες με τις μαιες! Σημερα πηγα στο πρωτο μου σεμιναριο, για αποκλειστικο θηλασμο! :-) μαθαμε τοσα πολλα πραγματα! Πηραμε και μερικα δωρακια χεχε


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσια!!!! τι κανετε???? Γιωτα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα σήμερα!!! Εμεις καναμε σημερα μια βολτα απο Media strom και imperial strom για στρωμα δικο μας... και κωτσοβολο για κλιματιστικα!! Δυσκολη περιοδο αποφασισαμε να κανουμε αυτες τις αγορες αλλα επρεπε να γινουν... για τον μπεμπη αποφασισα greco strom το polyflex το οποιο μου φανηκε σουπερ!!!! Εχει καμια toyotomi κλιματιστικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα!!!!

Τι κάνετε Οκτωβριανές μανούλες????

Εμείς..υπέροχα!!! Πήγαμε στο γιατρό μας εχθές και μας βρήκε πολύ πολύ καλά.....830 γραμμάρια!!!!!!!!!

Εσείς όλα καλά? Αυτήν την εβδομάδα έχουμε την καμπύλη σακχάρου....ουφ..άντε να περάσει και αυτό!

Εσείς τι κάνετε?


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μπράβο Νικόλ για το μωρό σας πάμε όλα να κλείσουμε κιλό!

Μεγαλώσουμε!!!

Εμάς ετοιμάστηκε η προίκα και θα πάμε να τη πάρουμε. Μας έμειναν μόνο κουρτίνες για το παιδικό.. Πήραμε και τα εισιτήρια μας για τη Κρήτη και είμαι πολυ χαρούμενη που θα ξεσκασω 3 ολόκληρες βδομάδες! Εσείς θα πάτε πουθενά;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες τι κανετε!!!

Εμεις ξυπνήσμε με λόξυγγα σήμερα!! πολύ πλάκα !!! :D

Αντωνία αντε με το καλό να ερθεις στην Κρητη!!

Νικόλ τωρα παιρνουν βαρος πολύ γρηγορα! Εγώ το υπολόγισα απο τις τελευταιες μετρησεις και σε 25 μερες πήρε 545 γρ! δηλαδη 150γρ τη βδομαδα!! Φαντασου!!

Ρια με γειά το στρωματάκι για τον μπέμπη!! Για κλιματιστικο πέρα απο το πως ανοιγει και πως κλεινει δεν ξερω τιποτα δυστυχως!!

Γιωτα εχω ακουσει και εγω για το Μακαρειο! Ειστε τυχερες οσες γεννατε εκει!

Οι υπόλοιπες τι κανετε! Πως περασατε ΣΚ?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Με γεια τα ψώνια σας! :) Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας σε όλες μας!

Έχουμε καταπιαστεί όλες με τις ετοιμασίες .. Ωραία είναι, μου αρέσει πολύ!

Βλέπω πολλά μωρούλια φτάσανε το κιλάκι! Εμείς τέλη της βδομάδας έχουμε ραντεβού για υπέρηχο και εξέταση σακχάρου. Ελπίζω να μας μετρήσει αυτή τη φορά! Οπότε θα έχουμε νέα. Τα κιλάκια τη μαμας είναι σταθερά, αλλά το βράδυ μόνο ανάσκελα βολεύομαι. Στο πλάι ο μικρός δυσανασχετεί. Πάντως η κοιλίτσα παίρνει τα πάνω της. Παρήγγειλα μαξιλάρι θηλασμού - ύπνου, θα σας πω εντυπώσεις μόλις έρθει.

Όσο για το είδος του τοκετού, πολύ φοβάμαι πως θα πάμε κι εμείς για καισαρική. Και λέω φοβάμαι, γιατί δεν έχω κάνει ξανά χειρουργείο και δεν ξέρω πως θα είναι η ανάρρωση. Ο άντρας μου χθες που το συζητήσαμε έδειξε, χωρίς να το πει να προτιμά τοκετό με καισαρική, με εξέπληξε μπορώ να πω, αλλά θα προσπαθήσω να το παλέψω. Όχι ότι δε φοβάμαι το φυσιολογικό τοκετό, αλλά νομίζω τον προτιμώ. Και τα 2 με φοβίζουν, αλλά όλες το έχουν καταφέρει, θα το καταφέρουμε κι εμείς.

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός από ποια εβδομάδα μπάινουμε στο 3ο τρίμηνο; Στο διαδίκτυο λέει από 27-29. Έχουμε μέλλον εμείς βέβαια.

''Η καιρός'' μας είναι αθλιότατη, αλλά με βολεύει, καθώς έχουμε δροσιά.

Μετράω κι αντίστροφα σαν τους φαντάρους για την άδεια. Μόνο η χτένα μου λείπει.

Την καλημέρα μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα edelaki!!

Εγώ τον μήνα τον αλλάζω βαση ΠΗΤ οχι βαση εβδομαδων.. οταν μπήκα στον 7ο ημουν 27 εβδομαδων παντως.. Τοτε ετυχε να εχω και ραντεβου στην γιατρο και οταν της ειπα για κατι ενοχλησεις μου ειπε ειναι λόγω αλλαγης τριμηνου!

Πες στον γιατρο σου οτι βολευεσαι ανασκελα να δεις τι θα σε συμβουλευσει! Και εγω βολευομαι μονο ετσι λογω και ενος προβληματος στη μεση αλλα δεν με αφηνει με τιποτα να ειμαι ανασκελα (απο τωρα και στο εξης πιεζεται μια αρτηρια αν ειμαστε ανασκελα που δεν πρεπει να πιεζεται!)

Εμενα σαν λυση μου ειπε να βαζω ενα μαξιλαρι κατω απο τον γοφο (εναλλαξ αλλα περισοτερο στον δεξιο) ωστε να μην ειναι οριζοντια η κοιλια!

Σχετικα με την καισαρικη... ακριβως το ιδιο και εγω με εσενα!! Φοβαμαι τα χειρουργεια γιατι δεν εχω ξανακανει!! Ο φτ μου φαινεται τρομακτικος μεν αλλα πιο βατος!!

Λογω της μεσης πιθανοτατα θα κανω καισαρικη... εσυ γιατι υπαρχει απο τωρα τετοια περιπτωση?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!! Ειμαι στο μικροβιολογικο για την καμπύλη! Ήπιαμε και το υγρο... ωραιο ηταν με γευση πορτοκαλιού! Και τωρα περιμένουμε ναα περασει η ωρα...

Καλα αποτελέσματα !!!!!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικόλ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!

Αμα είχατε και γεύση πορτοκαλιού ποιος σας πιάνει, χιχι!

Κατερίνα σιγά μη μου πει ο γιατρός να μην κοιμάμαι ανάσκελα! Δεν ξέρετε πόσο τυχερές είστε και σε πόσο καλά χέρια είστε. Κάνετε πάρα πολλές εξετάσεις, οι γιατροί είναι πολύ σχολαστικοί, είναι εκεί όποτε τους χρειάζεστε και αν θέλετε κιόλας είναι και στον τοκετό. Με το αζημίωτο βεβαια θα μου πεις και όπως είναι γνωστό τοις πάσοι πολλοί γιατροί κανονίζουν καισαρικές άνευ σημαντικού λόγου. Και πάλι όμως νοιώθω πως είστε πιο ήσυχες.

Θα του το αναφέρω του γιατρού πάντως, το έχω διαβάσει κι εγώ για τη μηριαία αρτηρία, ευτυχώς μου το υπενθύμισες. Προς το παρόν κάνω μαξιλάρι τον άντρα μου..Δεν παραπονιέται καθόλου ο κακομοίρης.

Καισαρική λέω μάλλον λόγω υψηλής μυωπίας και κάποιων άλλων μικροθεμάτων, που φυσικά εδώ νομίζουν ότι δε θα έιναι πρόβλημα, αλλά το δικό τους ''νομίζω'' κι όχι ''είμαι βέβαιος'' δε με καλύπτει και καλούμαι να βγάλω μόνη μου τα κάστανα από τη φωτιά. Και φυσικά επειδή δεν είμαι γιατρός, καλούμαι μέσα στην ημιμάθειά μου να κάνω επιλογές (πολύ πιθανόν εσφαλμένες) για το παιδάκι μου και μένα. Γι αυτό λέω ο άντρας μου μάλλον είναι ανακουφισμένος με την καισαρική, γιατί κι αυτός νοιώθει ανασφάλεια.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω !!! Το μονο που ηξερα ειναι οτι στην Γερμανια αλλος γιατρος σε παρακολουθει κι αλλος ειναι στη γεννα... αλλα για την χαλαροτητα αυτη δεν το περιμενα!!

Λογικο να αγχωνεσαι οτι πρεπει να παρεις εσυ την αποφαση εφοσον βλεπεις οτι εκει ειναι το αλλο ακρο απο εδω... (εδω οπως ειπες μπορει να χειρουργηθεις αδικα και εκει να πρεπει και να μην χειρουργηθεις....)

Δεν ξερω ποσα χρονια εισαι εκει αλλα αν ειχες καποιον γυναικολογο εδω που σε εβλεπε ή η μαμα/αδερφη κλπ ισως να του εστελνες ενα email με τις εξετασεις σου και να κανει μια εκτιμηση...

Ή αν πηγαινες σε αλλον εσυ και σε αλλον η αδερφη ή κάποια φιλη σου απο εδω να στειλεις μειλ στον δικο σου και να ρωτησει και η φιλη/αδερφη τον δικο της που να παρεις 2 γνωμες απο δω!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...