Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ρια πολυ ωραια μας τα λες!!

Αυτο με το βαμβακι ωραια λυση αντι για μωρομαντηλα (που δεν ειναι καλα! ακεφτομουν να φτιαξω handmade...)

Mε τα πανια εννοουσα το σκουπιζουμε αφου ειναι πλυμενο.. δεν το ειχα σκεφτει για τα κακα... μπλιαχ!!!! εννοειται κατι που θα το πεταξουμε αμεσως!!!

Με τα φορμακια ειχα την ιδια απορια και εγω προτιμω αυτα της βολτας αλλα η Ρια εχει δικιο τα πυτζαμε θα το βολευουν...

Αυτο σαν στολη αστροναυτη ειναι η φορμα εξοδου στο πολυ κρυο μπαινει πανω απο τα ρουχα... (φανταζομαι!)

Με το γαλα στο αυτι.... η μπατονετα απαγορευεται αλλα δεν εχω ιδεα τι κανουμε... εγω θα χω τα ματια 14 μην μπει αν μπει θα παρω τηλ την παιδιατρο κι αν ειναι νυχτα τη μανα μου!! :D

Παιδιατρο θα δουμε 2 τον Αυγουστο και θα αποφασισουμε...

Α και εγω για το σφηνακι εμαθα οτι ειναι επικινδυνο...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

charma συμφωνω!!!! κοιταξτε εδω πως θα πρεπει να πλενουμε το μωρο οταν ακομη εχει τον ομφαλο... http://www.youtube.com/watch?v=qOACsA3SBdk παντως ομολογω οτι εγω το πρωτο βραδυ στο σπιτι χρειαστηκα βοηθεια απο εμπειρο ατομο... δε μπορουσα καν να το πιασω χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Tο έχω δει αυτό το βιντεάκι Ρία..

Όπως καταλαβαίνετε με έπιασε νευρικό γέλιο και φοβία μαζί. Ευτυχώς θα έχω έμπειρο άτομο μαζί τις πρώτες μέρες.

Δεν μπορώ να δω το σάιτ της Χαρμούλας, δε μου το ανοίγει :(


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι..

Κι αυτό ανθρωπάκι είναι και έχει τα πάνω του και τα κάτω του.

Ασε που μπορεί να κάνει νανάκια ή να τεμπελιάζει. Πόσο να εξερευνήσει πια το μικράκι;

Αφού το νιώθεις θα έλεγα να μην ανησυχείς. Αλλά για να ηρεμήσεις θα πρότεινα επίσης να πας στο γιατρό να σε δει.

Κοριτσάκια σας αφήνω, τα λέμε αργότερα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το μωρο μου ειναι πολυ φρονιμο εχει 2 μερες. Ειμαι στο τσακ να παθω πανικο!! Το νιωθω οου κλωτσαει αλλα πολυ αραια και οχι τοσο δυνατα! :(

Γιωτα μου οσο μεγαλωνουν εχουν και λιγοτερο χωρο!!! Πολλες φορες και εγω την νιωθω πολυ φρονιμη αλλες τα δινει ολα!!!

Λοιπον γνωμη μου για να να εισαι ηρεμη ειναι να παρεις τον ντοκ και να πας να τον δεις το μικρουλη σου!!

Ο ντοκ μου εμενα μου το ειπα ξεκαθαρα!!! Οποτε νιωσεισ το παραμικρο και θελεις να δεις το μωρο ερχεσαι!!!

Ηρεμη μαμα=Ηρεμο μωρο!!! (Καταλαβαινεις πως το εννοω)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το μωρο μου ειναι πολυ φρονιμο εχει 2 μερες. Ειμαι στο τσακ να παθω πανικο!! Το νιωθω οου κλωτσαει αλλα πολυ αραια και οχι τοσο δυνατα! :(

Ψυχραιμία και ακου τι επαθα εγω απο την Κυριακη ως την Τεταρτη να δεις που ειναι το ιδιο!

Την Κυριακη το βραδυ καταλαβα οτι πανε ωρες που δεν το ακουω, αλλαζω πλευρο τιποτα σηκωνομαι περπαταω τρωγω παω τουαλετα τιποτα!! Δευτερα πρωι το ιδιο λιγο μετα κατι ακουω αλλα ισα ισα και πολυ χαμηλα! ανακουφιζομαι λιγο αλλα παλι αγχος γιατι αλλαξε ετσι.. ολη τη Δευτερα το ακουσα 3-4 φορες ελαχιστα οπως οταν ημουν 21 εβδομαδων και αρχισε ο πανικος μηπως κατι επαθε και δυσφορει..

Τριτη παω στην γιατρο με βαζει nst και ολα καλα κουνουσε και πιο εντονα αλλα χαμηλα..

Φευγω παλι τα ιδια ολη μερα!

Τεταρτη λεω θα παω παλι για υπερηχο να δω τι γινεται και πινω εναν καφε ψιλοδυνατο και μεσα σε 1 ωρα ανεβηκε ψηλα και ενιωθα την καθε κινηση!!

Τελικα εφταιγε η θεση που πηρε !!

Αφου ακους εστω και λιγο σιγουρα θα ειναι το ιδιο και η δικη σου περιπτωση!

Πηγαινε στον γιατρο μονο και μονο για να ηρεμισεις!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες! Βρε καφε δυνατουτσικο ηπια, καρπουζι εφαγα.. Σηκωθηκα εκανα δουλειες.. Τα ιδια! Νιωθω κινησεις αλλα οχι ετσι οπως με συνηθησε. Πηρα την μαια στο δημοσιο και μου ειπε να μην ανησυχω. Οτι δεν μπορει να ειναι τουρπο συνεχεια το παιδι. Αλλα ελα που η μανουλα ανησυχει! Κατερινα μου το πιο πιθανο να ειναι αυτο που λες. Οτι αλλαξε θεση το ατιμουτσικο :-) αχ βρε κοριτσια να στε καλα χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σιγουρα αυτο θα ειναι ειναι πολυ συνηθισμενο να συμβαινει!

Ομως και αυτα δεν μπορουν να ειναι καθε μερα το ιδιο!! Επισης παιζει ρολο και αν αλλαξουμε κατι στη διατροφη μας! Πχ αν σταματησουμε τους υδατανθρακες ή κοψουμε το αλατι η οτιδηποτε τετοιο επηρεαζει κι αυτο!

Η μαια εχει δικιο! Μην ανησυχεις ! :wink:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις έχουμε παιδίατρο ...... Η οποία ειναι και ομοιοπαθητικος .......

Προχθές γέννησε μια γνωστη εδω στα ΧΑΝΙΑ ..... Την έπιασαν οι πόνοι στις 39 εβδομάδες ..... Και το κοριτσακι της βγήκε 4400 άκουσον ακουσον .....

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις έχουμε παιδίατρο ...... Η οποία ειναι και ομοιοπαθητικος .......

Προχθές γέννησε μια γνωστη εδω στα ΧΑΝΙΑ ..... Την έπιασαν οι πόνοι στις 39 εβδομάδες ..... Και το κοριτσακι της βγήκε 4400 άκουσον ακουσον .....

Πωπω!! και πως το γεννησε φυσιολογικα??

Πήγατε στον καινουργιο γιατρο η ακομα? Πως και άλλαξες γιατρό τώρα στα τελειώματα!! Να μου πεις, εδω αλλες αλλαζουν στον 9ο.. παντως αμα στραβωσουμε με το γιατρο ακομα και στον 9ο καλυτερα να τον αλλαζουμε!:wink:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με καισαρικη ....

Θα παμε την Τρίτη στον καινούργιο ..... Αλλάζω τωρα γιατι ο προηγούμενος δεν ειχε σκοπό να μας κανει την τιμή να παραβρεθεί στην ωρα της γέννας .... Αλλα θα με ξεγενουσε η εφημερία (και εγω δεν ηθελα) ..... Αυτος Πηγενει μονο στις γέννες υψηλού κινδύνου (και ευτυχώς δεν ανήκω σε αυτες) .......

Link to comment
Share on other sites

Αν σε περιλάβει η εφημερία ..... Επειδή θέλουν να ξεμπλεκουν σε βάζουν για καισαρικη για ψηλού πηδιμα ...... Και εγω θελω φυσιολογικά αν ολα μου το επιτρέπουν ......

Η αδερη μου γεννησε με καισαρικη χωρις ιδιαίτερες λόγο .....

Και φαντασου .... Την έπιασαν οι πόνοι 11 το βραδυ και στην 4 το πρωι η διαστολή ειχε φτάσει το 8 .... Δηλαδή αν έκαναν υπομονή 2ωρες ακόμα θα ειχε την τέλεια διαστολη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...