Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Χαρμάκι θα γεννήσω Χανιά.. το επόμενο μπορεί Ηρακλειο!!

Edel και εγω τωρα την εμαθα την ορολογια εχω πολλες φιλες που γεννησαν προσφατα και τις ακουγα τις λεξεις αλλα βαριομουν να ρωτησω τι ειναι το ενα το αλλο... ειδικα οταν ακουσα την λεξη σελτεδακι... και οτι το γυρω γυρω το λενε παντα..... ακομα να καταλαβω το λογο!!!!

Για πετσετουλες που λες οι παιδιατροι προτεινουν τα πανια για σκουπισμα επειδη ειναι πιο μαλακα... και για γαλατακι , γουλιτσες, κλπ τα μικρα πανακια που ειπε η Ρια!

Και σχετικα με την μυρωδια του γαλακτος: Τσεκαρετε αυτια!!!!! Μιας φιλης μου το μωρο μυριζε απαισια εψαχνε εψαχνε αυτη να καταλαβει το εκανε συνεχεια μπανιο και τελικα........ αυτο που καταλαβατε! ειχε τρεξει γαλα στο αυτι του μωρου!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εντελακι μου συμφωνουμε!!!! Τα φιλια μας στον κολυμβητη!!

Εγω γκερλς στο κρεββατι θα βαλω ενα καλυμμα air proof που ειναι και αδιαβροχο και απο πανω το σεντονακι! Ετσι το σκεφτηκα δηλαδη... τωρα αν στην πραξη δεν βολευει δεν ξερω... Προστατευουμε ετσι το στρωμα μας και αλλαζουμε σεντονακι οποτε λερωνομαστε!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα για τις γουλιες λεγονται λαβετες εε??? Τι κερδιζωωωωωωωωωωωωω;;; Εντελακι ειδες εε??? Θεος ο μιστερ γκουγκλ!!!

Εννοειται οτι θελουμε πετσετουλες για τα μουτρακιααα!!!! Απαραιτητεςςς!!!! :)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε τελικά Χάρμα...

Τις λαβέτες τις έμαθα πριν καμια ώρα (και αναρωτήθηκα, αν έχεις 15 πανιά που λέει κι η Κατερίνα θες και λαβέτες;;;; Πανιά για όλες τις χρήσεις θατα λέω εφεξής!).

Κατερίνα σος! Τι κάνεις άμα τρέξει γάλα στο αυτί;;; Οέο;;; Από όσο ξέρω στα μωρά βατονέτα δε βάζουμε (ή όχι)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

charma... αυτο που λες για το στρωσιμο του κρεβατιου ειναι η απλη εκδοχη ΑΛΛΑ! αλλο να πλενεις καθε φορα που θα βρεχεται , και το σεντονι και το υποστρωμα κ αλλο ενα σελτεδακι κ ενα σεντονακι πανω απο το σελτεδακι... βασικα οικονομια κανεις σε χρονο κ σε χρημα.... εγω που θα εχω κανει κ καισσαρικη ειναι ευκολια μεγαλη , ωστε να μην βαζω βγαζω σεντονια κ καλυμα... οσο αναφορα το πλυσιμο του μωρου απο τα κακακια... εγω θυμαμαι με βαμβακι εμποτισμενο σε ζεστο-χλιαρο νερακι τον επλενα... δε θυμαμαι για πανες ....περασαν κ τα χρονια ισως αλλαξαν τα δεδομενα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρια μου απολυτο δικαιο εχεις απλα αν δεν το δεις και στην πραξη... Τωρα μου φαινονται παρα παρα πολλα!!! χαχχαχαχα

Εντελακι το υπνοσφηνακι νομιζω απογορευται.. μπορει να λεω και λαθος βεβαια.. Θα ρωτησω την παιδιατρο...

Αληθεια παιδιατρο εχετε βρει!! Εμεις ναι!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα πράγματα που έχουμε πει τώρα καταλαβάινω τις φίλες μου που θέλουν να τα δώσουν όλες να τα ξεφορτωθούν... Φαντάσου πράγμα που θα έχουμε στη ντουλάπα.

Και έρχομαι τώρα να ρωτήσω η άσχετη.

Φόρμα εξόδου λέμε το φορμάκι το ωραίο με την τσαχπινιά που μπορούμε να το βάλουμε και στο σπίτι για νάνι, αλλά το κρατάμε για καλό;;; Γιατί εγώ μόνο τέτοια θα πάρω, χιχι! Λέω να μην πάρω σκέτα λευκά ή τύπου πυζάμα, πόσο θα τα φορέσει πια;; Ας τον χαρώ στα ωράια του.

Αυτό με το βαμβάκι Ρία μου το είχε πει η μαμά μου, αλλά λέω κι εγώ από τότε θα άλλαξαν τα δεδομένα, όπως λες κι εσύ. Μου φάινεται βολικό πάντως... Το ίδιο είναι να πετάξεις το χρησιμοποιημένο βαμβάκι, το ίδιο να πλένεις λερωμένο πανί;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

υπνοσφηνακι τσαμπα λεφτα! τα εχω δωσει για αυτο το λεω χαχαχα.... απλα τυλιγεις μια κουβερτουλα αγκαλιας σε ρολο κ βαζεις αν θες στη πλατουλα μεσα στο πορτ μπεμπε για να μη γυριζει το μωρο ανασκελα. Ο παιδιατρος θα σας ενημερωσει για ολα αυτα!! Παιδιατρο εχουμε ναι ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερές που ειστε με τον παιδίατρο..

Εγώ έχω πελαγώσει με αυτά. Αποφάσισα όμως να ασχοληθώ μετά την άδεια, τον Αύγουστο.

Πρέπει να βρω και μαία, να με κατατοπίσει λίγο.

Αχ σας ζηλεύω που θα γεννήσετε και θα λέτε ''πονάω'' στα Ελληνικά! Και για όλα τα υπόλοιπα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Edel μου, αντιθετως τα λεπτα φορμακια- πυζαμακια χρειαζονται! Το μωρο θα κοιμαται κ θα τρωει καλε τι νομιζεις θα κανει ολη μερα? χαχαχαχα χειμωνας ειναι... ποσο βολτα να τον πας αλλωστε? Ασε που αυτα ειναι πολυ ζεστα για μεσα στο σπιτι... φαντασου οτι θα πρεπει να εχουμε σταθερη θερμοκρασια 18-19 βαθμους στο σπιτι συνεχεια. Φανελακι μονο θα του φορας?

Η λυση της μαιας ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσες να κανεις !!! Εγω στο πρωτο παρακολουθησα μαθηματα στην ευτοκια , απο μαιες.. πριν γεννησω. τωρα πια μενω μακρυα τους δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα έχω μπουρδουκλώσει όλα!

Αν για εξόδου λεμε εκείνα που είναι σαν αστροναύτης το παιδί, όχι τέτοιο από ένα για κάθε ηλικία θα έχουμε.

Αν λέμε το κλασσικό φορμάκι (κάτι τέτοιο εννοούσα, ελπίζω να επιτρέπεται http://www.mamasandpapas.com/product-unisex-essentials-three-pack-of-neutral-all-in-ones/s0012546/type-s/) από αυτά θα πάρω μπόλικα. Απλά νόμιζα λέτε πυζάμα τα απλά τα σκέτα, χωρίς σχέδια.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγώ ανυπομονώ να τα παραγγείλω την άλλη βδομάδα, έχω μια χαρά άσε!

Φόρμα εξόδου μπορεί και να μην πάρω (σκέφτομαι πως το αλλαζεις αν χρειαστεί, θα πάρω σίγουρα ποδόσακο ενισχυμενο που προσαρμόζεται σε 3 μεγέθη και είναι άκρως απαραίτητος στους μείον βαθμούς. Αν κι εδώ τα έχουν χωρίς γαντάκια στους -10°C. To έχω δει κι αυτό!!! Γονίδια και σκληραγώγηση... τι να πεις;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...