Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Eμείς το κλείσαμε 22/8 το doppler, και τότε θα το ξαναδούμε το αγόρι μας.

Επίσης κούνια κλείσαμε από το excellent :)

Ακόμα εμένα ο γιατρός είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ και δεν χρειάστηκε να πάω στο κέντρο μάνας. Πήγα από το ΙΚΑ με τη βεβαίωση που μου έδωσε και ρώτησα και μου είπε ότι είμαι εντάξει. Μου έδωσε και ένα χαρτί με το τι χρειάζεται και μου είπε να πάω 56 μέρες πριν όχι πιο πριν. Αυτά.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ξερω οτι το doppler γινεται μεταξυ 30-32 εβδομαδες, οπότε όσες έχετε ΠΗΤ τέλη Οκτωβρίου μου φαινεται λογικο να γινει τελη Αυγουστου..:wink: γιατι ο σκοπος που εξυπηρετει δεν εχει νοημα αν γινει πολυ αργα...

Εμείς κούνια από τα prenatal... σημερα μας πηραν οτι ηρθε :D αλλα θα την αφησουμε εκει μεχρι να μπω στο μηνα μου!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεννάω τέλη Σεπτέμβρη με καισαρικη. Στις 22 μας κλείσανε γιατί γυρνάνε απο διακοπές 19/8. Δεν ξερω ποτε γίνεται σίγουρα αλλά εγω είμαι μέσα στο χρονικό περιθώριο που δίνει ο γιατρός για το ντόπλερ.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεννάω τέλη Σεπτέμβρη με καισαρικη. Στις 22 μας κλείσανε γιατί γυρνάνε απο διακοπές 19/8. Δεν ξερω ποτε γίνεται σίγουρα αλλά εγω είμαι μέσα στο χρονικό περιθώριο που δίνει ο γιατρός για το ντόπλερ.

Ε τότε μια χαρά!! Δεν το ήξερα ότι γεννάς τέλη Σεπτέμβρη!! Να σε ρωτήσω, ξέρεις γιατί στην καισαρική γεννάς νωρίτερα?

Υπάρχει πιθανότητα να πρεπει να κανω καισαρική, αν γινει αυτό θα το προγραμματίσουμε και θα γινει νωριτερα? Ή σε σένα πρεπει να γινει ετσι? Νομιζα οτι θα περιμενω να σπασουν τα νερα και θα παω για καισαρικη.. (δεν το εχω ψαξει ακομα :roll: )


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Το σπιτι μυριζει προδερμ... κ μου φαινεται απιστευτο!!! Αλλωστε μεχρι πριν ενα χρονο δεν ειχα καν στο μυαλο μου οτι μπορει να ξανασυμβει αυτο!!!! Κι εμεις ολοκληρωσαμε τις αγορες... τα λευκα ειδη πλυθηκαν κ μπηκαν στη θεση τους. Ετοιμασα κ τα χειμωνιατικα (καινουρια) του μεγαλου μου γιου... κι ετσι δεν εχω αγχος για τιποτα πλεον!!! Θα συμφωνησω ο καιρος περναει κ τα μπεμπε μας θα ειναι σε λιγες εβδομαδες στην αγκαλια μας!!!! Υπεροχο!!! Ονειρα γλυκα!!!!Καληνυχτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!! Το σπιτι μυριζει προδερμ... κ μου φαινεται απιστευτο!!! Αλλωστε μεχρι πριν ενα χρονο δεν ειχα καν στο μυαλο μου οτι μπορει να ξανασυμβει αυτο!!!! Κι εμεις ολοκληρωσαμε τις αγορες... τα λευκα ειδη πλυθηκαν κ μπηκαν στη θεση τους. Ετοιμασα κ τα χειμωνιατικα (καινουρια) του μεγαλου μου γιου... κι ετσι δεν εχω αγχος για τιποτα πλεον!!! Θα συμφωνησω ο καιρος περναει κ τα μπεμπε μας θα ειναι σε λιγες εβδομαδες στην αγκαλια μας!!!! Υπεροχο!!! Ονειρα γλυκα!!!!Καληνυχτα!!!!

Μας καληνυχτίζεις με αυτη την υπέροχη μυρωδιά......... τι ωραία!!!!!! ( Εν τω μεταξύ πότε πρόλαβες βρε θηρίο και τα ολοκλήρωσες!!!! Καλή σου νύχτα!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Βλέπω όλες προχωράτε σε αγορές, σε ετοιμάσιες, σε διακοπές! Εύγε κοριτσόνια!

Εμείς είμαστε καλά, την άλλη εβδομάδα έχουμε την καμπύλη, ο μικρούλης αγαπά παράφορα τον πατέρα του (μα να του λέει καλημέρα με το που έρχεται να μας ξυπνήσει;;), ο πατέρας καμαρώνει κι η μαμά κρυφοχαίρεται. Μετραώ κυριολεκτικά αντίστροφα να σταματήσω τη δουλειά επίσης.

Από ετοιμασίες δεν έχουμε κάνει πολλά. Αυτές τις μέρες μας ήρθαν και τα πραγματάκια του μωρού που περιμέναμε, αλλά τελικά θα χρειαστώ πολύ πράγμα ακόμη. Και τα έχω βρει κιόλας, χεχε, απλά θα τα παραγγείλω. Πλύσιμο και τακτοποίηση θα ξεκινήσω τον Αύγουστο, ακόμη μαζεύω πράγματα.

Κούνια και στρωματάκι βρήκαμε, αλλά δεν παρήγγειλα ακόμη.

Σχεδόν τελειώσαμε με τις αιτήσεις στους παιδικούς σταθμούς και μένει να βρω και το νοσοκομείο που θα γεννήσω. Είναι μπόλικα, αλλά έχω την εντύπωση πως έχω ακόμη χρόνο.

Φτάσατε το κιλάκι μωρέ... Είστε μεγάλα παιδιά κάποια. Εμείς είμαστε μικρουλάκια ακόμη, χε...

Φιλάκια πολλά σε όλα τα μωράκια και τις μανούλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες!!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Εμεις πηγαμε βολτιτσα για κουνια εχθες αλλα παλι δεν αποφασισαμε... αχαχαχαχχαα πηγαμε στα μαδερ και τις ξαναειδαμε αλλα νομιζω πως θα τις αποκλεισω!!

Απο εκπτωσεις στα φορμακια των 3 η προσφορα ειναι οτι παιρνεις το δευτερο πακετο στην μιση τιμη!

Σημερα θα παμε σε ακομα ενα μαγαζι και πρεπει σιγα σιγα να αποφασιοω!!!

Να ρωτησω.. εχει παρει καποια σεντονακια για καλαθουνα απο μαδερ? Θελω να παρω για το πορτ μπεμπε!!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!!!

Τα τελεια νεακια της μερας ειναι οτι γεννησε η ξαδελφη μας τα διδυμακια της και ειμαστε ολοι πολυ πολυ χαρουμενοι!! Ειναι κουκλακια!!

Αντε και στα δικα μας γκερλς!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

και εμείς την ερχόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσουμε πιο δυναμικά με τις αγορές - θα ασχοληθώ με ότι αφορά τον ιματισμό και μετα σειρα εχουν τα του μπάνιου !

Σεντονάκια για το πορτ μπεμπε φανταζομαι θα παρω απο τα mother.. πιστευω οι ποιοτητες τους σε υφάσματα γενικα ειναι πολύ καλές... θα δω αν ειναι 100% βαμβακερα θα πάρω...

Θα περάσω και απο τα pren..al να δω συγκρινω ποιοτητα-τιμη με τα mother.. αν ξερει ηδη καποια να μας πει γνωμη!!

*εν τω μεταξυ μπορούμε να ονοματίζουμε καταστηματα τελικα ή οχι ξερει καποια να μας πει?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κατερινακι!!!

Δεν εχω ιδεα αν επιτρεπεται!!! χαχαχαχ για αυτο τα γραφω με ελληνικους χαρακτηρες να μην το παρει το ματι τους!!! χαχαχχα

100% βαμβακι ειναι!! Εχει τα ασπρα που ειναι τα λεια και ροζ και μπλε που ειναι λιγακι διαφορετικη η υφη!!! Αγοραζεις το 2ο στην μιση τιμη και εχει 2 μεσα!!! Μαλλον πως θα παω να τα παρω!! Δεν νομιζω να αξιζει να τα ραψουμε!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Κατερινακι!!!

Δεν εχω ιδεα αν επιτρεπεται!!! χαχαχαχ για αυτο τα γραφω με ελληνικους χαρακτηρες να μην το παρει το ματι τους!!! χαχαχχα

100% βαμβακι ειναι!! Εχει τα ασπρα που ειναι τα λεια και ροζ και μπλε που ειναι λιγακι διαφορετικη η υφη!!! Αγοραζεις το 2ο στην μιση τιμη και εχει 2 μεσα!!! Μαλλον πως θα παω να τα παρω!! Δεν νομιζω να αξιζει να τα ραψουμε!!

Όχι δεν αξίζει! η γιαγιά μου πήρε υφασμα να ραψει κατωσεντονα για την κουνια και της βγαινει 13 και κάτι ευρω το ενα... ε δεν νομιζω να λεγεται και διαφορα ασε που μπορει να τα εβρισκε ετοιμα και φθηνοτερα!

Θα τα παρω και εγω... χρειαζονται και στην κλινικη και στο καροτσι και στο πορτ μπεμπε και στο ρηλαξ......


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αξίζει! η γιαγιά μου πήρε υφασμα να ραψει κατωσεντονα για την κουνια και της βγαινει 13 και κάτι ευρω το ενα... ε δεν νομιζω να λεγεται και διαφορα ασε που μπορει να τα εβρισκε ετοιμα και φθηνοτερα!

Θα τα παρω και εγω... χρειαζονται και στην κλινικη και στο καροτσι και στο πορτ μπεμπε και στο ρηλαξ......

Αυτο ειδα και εγω!! Το θεμα ειναι να στρωνει ωραια αυτο με το λαστιχο!!!

Το στρωματακι του πορτ μπεμπε ειναι 38χ78 και βλεπω αυτα με το λαστιχο του μαδερ 38χ89 στον καταλογο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειδα και εγω!! Το θεμα ειναι να στρωνει ωραια αυτο με το λαστιχο!!!

Το στρωματακι του πορτ μπεμπε ειναι 38χ78 και βλεπω αυτα με το λαστιχο του μαδερ 38χ89 στον καταλογο!!!

και εχουν λαστιχο? γιατι αν εχουν λαστιχο δεν θα στρωνουν...

Πως ξερεις τις διαστασεις του πορτ μπεμπε? τις γραφει καπου η το μετρησες?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

και εχουν λαστιχο? γιατι αν εχουν λαστιχο δεν θα στρωνουν...

Πως ξερεις τις διαστασεις του πορτ μπεμπε? τις γραφει καπου η το μετρησες?

Το στρωματακι του μετρησα το εξτρα που αγορασαμε!!! Και εδωσα και 1-2 ποντους για ανεση να μην ειναι τσιτα!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες...

Μιας και πιάσατε κουβέντα για σεντόνια....

Πόσα σετ θα πάρετε;;;

Και για πορτ μπεμπέ (η καλαθούνα, ό,τι έχει η καθεμιά) και για κούνια.

Επίσης πόσες κουβερτούλες εχετε πάρει;

Για να μην ξαναπιάσω το θέμα με τα νούμερα και τα φορμάκια. Αποφάσισα από 15 φανελλάκια, 15 φορμάκια για κάθε ηλικία. Εμάς είναι και μπέμπης και ξέρω απο πολλές μαμάδες πως με το που βγάζεις την πάνα σε αγοράκια, νιώθουν μια ελευθερία και αρχίζουν να ''πιτσιλάνε'' και τα κάνουν όλα μια ομορφιά!!!!

Επίσης, σκέφτομαι πως έχουμε ακόμη άλλες 16 βδομάδες εμείς.. Μπόλικο μου φαίνεται, αλλά ανυπομονώ να τον καλωσορίσω!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...