Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

      Όλα 3ης είναι. Τα κρυοσυντηρουμε 3ης ημέρας γιατί είχα μείνει έγκυος με 3ης οπότε θα ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός. 
      ευχαριστώ πολύ 🥰

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Εμεις σημερα βολταραμε και πηραμε σεντονακια στη νεραιδουλα μας!!!! Ειναι τελειαααα!!!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα... κουραστηκα λιγακι αλλα χαλαλι της!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε; Εμείς σήμερα κλείσαμε κούνια, λίκνο, πήραμε σεντονάκια, μπουρνουζάκια, σελτεδάκια, σαλιάρες και γενικά τελειώσαμε με τα πολλά.

Μας έμεινε το μπανάκι του και το πάρκο, ριλάξ και τέτοια. Νομίζω ότι γρήγορα ξεμπλέξαμε.. :P

Bέβαια γύρισα σπίτι πεθαμένη και πονούσε η κοιλίτσα μου.. Έκανα και μακαρόνια με κιμά να φάμε και τώρα ξεκουράζομαι στη βεράντα :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε; Εμείς σήμερα κλείσαμε κούνια, λίκνο, πήραμε σεντονάκια, μπουρνουζάκια, σελτεδάκια, σαλιάρες και γενικά τελειώσαμε με τα πολλά.

Μας έμεινε το μπανάκι του και το πάρκο, ριλάξ και τέτοια. Νομίζω ότι γρήγορα ξεμπλέξαμε.. :P

Bέβαια γύρισα σπίτι πεθαμένη και πονούσε η κοιλίτσα μου.. Έκανα και μακαρόνια με κιμά να φάμε και τώρα ξεκουράζομαι στη βεράντα :)

Μπραβο Αντωνια μου!!!! Με γεια σας!!! Τι ωραιαααα!!!!

Εχετε τελειωσει σχεδον με τα ψωνια σας!!!!

Εμεις θα παμε στο λητω μεσα στην εβδομαδα γιατι εκει θα κανουμε μαλλον την λιστα μας και θα τα δουμε ολα!!!

Ειπαμε να κανουμε την λιστα απο εκει που θα αγορασουμε την κουνια μας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια με γεια!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D Τι ωραια.......................... κι εγω ανυπομονω!!!!! Τα ψωνια τα απεχθανομαι αλλα αυτα τα ψωνια......!!! μπορω να ψωνιζω ολη μερα για τον μπεμπη!!!!!! Σε ενα μηνα απο τωρα πιστευω θα εχουν ολοκληρωθει οι αγορες μας!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα κοριτσάκια..

Με 'γεια τα ψὠνια σας και με το καλό οι ετοιμασίες στα δωματια των λιλιπούτειων!

Αχ φαντάζομαι τι χαρά που θα έχετε!

Πως πανε οι κοιλίτσες;;;

Εμείς έχουμε πολλή νύστα τελευταία. Ο μικρός το πρωί με ξύπνησε με ένα χτυπηματάκι κάτω από το στομάχι. Μετά ήρθε κι ο μπαμπάς και του έκανε χαρές (με το δικό μου στομάχι στόχο βέβαια). Αδυνατώ και φυσικά αρνούμαι να συλλάβω το πως αλλάζει συμπεριφορά όταν ακούει το μπαμπά..

Τα φιλιά μου σε όλες.

ζζζζζζζζζζζζζ νάνι!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα κοριτσάκια..

Με 'γεια τα ψὠνια σας και με το καλό οι ετοιμασίες στα δωματια των λιλιπούτειων!

Αχ φαντάζομαι τι χαρά που θα έχετε!

Πως πανε οι κοιλίτσες;;;

Εμείς έχουμε πολλή νύστα τελευταία. Ο μικρός το πρωί με ξύπνησε με ένα χτυπηματάκι κάτω από το στομάχι. Μετά ήρθε κι ο μπαμπάς και του έκανε χαρές (με το δικό μου στομάχι στόχο βέβαια). Αδυνατώ και φυσικά αρνούμαι να συλλάβω το πως αλλάζει συμπεριφορά όταν ακούει το μπαμπά..

Τα φιλιά μου σε όλες.

ζζζζζζζζζζζζζ νάνι!

Και εγω ακριβώς το ιδιο πράγμα αντιμετωπίζω ...... Αδυναμια στον μπαμπα απο την βρεφικη ηλικία ...... Φαντασου τι εχει να γινει αργότερα ...... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Εμείς και σήμερα έχουμε το μπογιατζή και βάφει το παιδικό :)

Βγήκε πολύ ωραίο το χρωματάκι μας, ούτε πολύ γαλάζιο, ούτε άσπρο και το χρώμα του λέγεται κιόλας blue angel! Ότι πρέπει για τον άγγελο μου!!

Το μόνο που με τρελαίνει είναι ότι βλέπω το σπίτι χάλια και δεν μπορώ και να το καθαρίσω :P

Eίμαι λίγο μανιακή με την καθαριότητα και προσπαθώ να το ελέγξω γιατί με το μωρό δεν θα είναι το σπίτι στην εντέλεια..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΛΑΔΑΚΙ.Η ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ!ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ.ΟΠΟΤΕ, ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΑΖΑΞ ΚΑΙ ΤΗ ΣΠΑΤΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΕΡΑΜΙΚΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΦΥΓΑΝ, ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ...ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ,ΟΠΟΤΕ ...ΤΡΕΧΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΠΤΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΕ ΑΔΕΙΑ.......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!!

Εμείς και σήμερα έχουμε το μπογιατζή και βάφει το παιδικό :)

Βγήκε πολύ ωραίο το χρωματάκι μας, ούτε πολύ γαλάζιο, ούτε άσπρο και το χρώμα του λέγεται κιόλας blue angel! Ότι πρέπει για τον άγγελο μου!!

Το μόνο που με τρελαίνει είναι ότι βλέπω το σπίτι χάλια και δεν μπορώ και να το καθαρίσω :P

Eίμαι λίγο μανιακή με την καθαριότητα και προσπαθώ να το ελέγξω γιατί με το μωρό δεν θα είναι το σπίτι στην εντέλεια..

ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ, ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΒΟΛΤΕΣ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ....Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ,ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΘΑΡΙΖΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 3 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΕΤΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑ 5,30 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑΡΙΑ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ.ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ,ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑΡΙΝΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΑΚΙ ΤΟΥΣ....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΥΓΙΗΝΗ .....ΑΣΕ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ....ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.....ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΟ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΧΑΟΣ.......ΧΑ ΧΑ!ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ.......

Link to comment
Share on other sites

Με την τάξη δεν έχω θέμα, με τη καθαριότητα έχω. Είναι και μεγάλο το σπίτι και μέχρι να το καθαρίσω στα καλά μου έκανα 3 ώρες. Μιλάμε μονο για σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα και τα μπάνια!Τώρα πια φέρνω γυναίκα δεν έχω κουράγιο..

Έχει και εσωτερική σκάλα και δεν μπορώ να ανεβοκατεβάζω τη σκούπα.. Αύριο θα έρθει και νομίζω ότι το σπίτι βρωμοκοπάει από τη σκόνη!!

Όσον αφορά για τις γιαγιάδες έχουν ήδη ενημερωθεί ότι το παιδί θα κάνει ότι του λέει η μαμα και ο μπάμπάς! :D


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ!ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΤΑΞΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕ ΜΙΛΟΥΣΑ....ΕΙΧΑΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ,ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ.........ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ......ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ....ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΛΕΝΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.....ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

To παιδί είναι δικό μας, όχι δικό τους, τα δικά τους τα μεγάλωσαν όπως ήθελαν, ας αφήσουν και μένα να το μεγαλώσω όπως εγώ νομίζω!! Ο καθένας λέει τα δικά του αλλά εγώ έχω απάντηση αυτά που λες στα είπε γιατρός ή τα λες μόνος σου; Οπότε όλοι σταματάνε και δεν κάνουν τους έξυπνους!! Έχω βρει τρόπους να κάνω τους άλλους να σταματούν εκεί που θέλω :P Το τι ασυναρτησίες έχω ακούσει στην εγκυμοσύνη δεν λέγεται!! Βέβαια για μένα είναι μπενάκης και βγενάκης χαχαχα


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

To παιδί είναι δικό μας, όχι δικό τους, τα δικά τους τα μεγάλωσαν όπως ήθελαν, ας αφήσουν και μένα να το μεγαλώσω όπως εγώ νομίζω!! Ο καθένας λέει τα δικά του αλλά εγώ έχω απάντηση αυτά που λες στα είπε γιατρός ή τα λες μόνος σου; Οπότε όλοι σταματάνε και δεν κάνουν τους έξυπνους!! Έχω βρει τρόπους να κάνω τους άλλους να σταματούν εκεί που θέλω :P Το τι ασυναρτησίες έχω ακούσει στην εγκυμοσύνη δεν λέγεται!! Βέβαια για μένα είναι μπενάκης και βγενάκης χαχαχα

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΒΑΛΑ ΜΥΑΛΟ:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...