Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Είμαστε μαμα και γιος πολύ καλά!!!! Εσέις?

Είχα και τα γενεθλιάκια μου εχτές και περάσαμε πολύ ωραία..!!!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω...πω,πω, πολλά θέματα συζύτησης..

Καταρχήν όλα τα ονοματάκια που διάβασα είναι τέλεια...το δικό μας...Φώτιος το όνομα του πεθερού μου!!!!!!

Από ηλικία εγώ έκλεισα εχθές τα 28!!!!!

Τα έπιπλα του δωματίου μας ήρθαν......είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!! (Για αυτό είχα μέρες να σας γράψω...)

Η κοιλίτσα μου εμένα φαίνεται αρκετά....θα έλεγα μια μεγάλη κοιλιά για το μήνα μου...βέβαια έχω παχύνει και αρκετά (στρούμπουλος το αντράκι μου στρουμπουλίτσα η μαμα...!!!)

Για ραγάδες βάζω αμυγδαλέλαιο στη κοιλιά δεν έχω δει τίποτα αλλά κάτω απο το στήθος ναι!!! Καλά κορίτσια όμως το όνειρό μου πραγματικότητα..στήθος αλα πάμελα αντερσον..!!!!!χιχιχιχιχιιχιχιχι!!!

Εσείς πως είστε σήμερα????


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νικολ χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Οτι επιθυμεις και με το καλο να ερθει το καλυτερο δωρο του κοσμου!!!!!!!!!!!!!!

Με γεια τα επιπλα σας!!!!!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ πολύ πολύ!!!

Σε όλες τις Οκτωβριανές μανούλες με το καλό να υποδεχτούμε τα αγγελούδια μας!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Είμαστε μαμα και γιος πολύ καλά!!!! Εσέις?

Είχα και τα γενεθλιάκια μου εχτές και περάσαμε πολύ ωραία..!!!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω...πω,πω, πολλά θέματα συζύτησης..

Καταρχήν όλα τα ονοματάκια που διάβασα είναι τέλεια...το δικό μας...Φώτιος το όνομα του πεθερού μου!!!!!!

Από ηλικία εγώ έκλεισα εχθές τα 28!!!!!

Τα έπιπλα του δωματίου μας ήρθαν......είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!! (Για αυτό είχα μέρες να σας γράψω...)

Η κοιλίτσα μου εμένα φαίνεται αρκετά....θα έλεγα μια μεγάλη κοιλιά για το μήνα μου...βέβαια έχω παχύνει και αρκετά (στρούμπουλος το αντράκι μου στρουμπουλίτσα η μαμα...!!!)

Για ραγάδες βάζω αμυγδαλέλαιο στη κοιλιά δεν έχω δει τίποτα αλλά κάτω απο το στήθος ναι!!! Καλά κορίτσια όμως το όνειρό μου πραγματικότητα..στήθος αλα πάμελα αντερσον..!!!!!χιχιχιχιχιιχιχιχι!!!

Εσείς πως είστε σήμερα????

Χρονια πολλα Νικολ μου!!! Πολυχρονη!! ΜΕ το καλο να ερθει το αντρακι σας!!!

Πολυ ωραιο το ονοματακι σας!!! :)

Ηρθαν τα επιπλακια σας?? Μπραβοοο!!! Ετοιμο το δωματιακι δηλαδη??


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουμε ζέστη και συννεφιά και είναι βαριά η ατμόσφαιρα.

Έχουν γίνει και κάποια μικροθέματα και με έχουν επηρεάσει και νιώθω βαριά κι εγώ, αλλά προσπαθώ να μη δίνω ιδιαίτερη σημασία.

Η ηλικία μου νομίζω είναι εμφανής από το ψευδώνυμο. Βαδίζω τα 30 κι εγώ.. Σχεδόν μωρό!!! γκουχου! (εε Χαρμάκι συνομηλικο;;;).

Νικόλ με 'γεια τα έπιπλα! Άντε κοριτσάκια και στις υπόλοιπες αγορές μας.

Δευτερομανούλες τα φώτα σας.

Γεννάμε Οκτώβρη, έτσι;;; (εδώ θα είναι σα Νοέμβρης περίπου στην Ελλάδα τέλη Οκτ). Τι ρούχα πιστεύετε χρειαζόμαστε;

Πόσα φορμάκια για κάθε ηλικία;; Για κάθε εβδομάδα πόσα θα λερώνουν;; Εχω μπερδευτεί πολύ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικολ μου ειλικρινά δεν το διάβασα για τα γενέθλιά σου καλή μου! Διάβασα γρήγορα με διακοπές κιόλας και συνέβη!

Πολύχρονη κι ευτυχισμένη να είσαι, γερή και δυνατή και με το καλό να έρθει το ... Φωτάκι σου! Μόνο χαρές να έχεις στη ζωή σου καλή μου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Νικολ μου!!! Πολυχρονη!! ΜΕ το καλο να ερθει το αντρακι σας!!!

Πολυ ωραιο το ονοματακι σας!!! :)

Ηρθαν τα επιπλακια σας?? Μπραβοοο!!! Ετοιμο το δωματιακι δηλαδη??

Χαρμάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Στήσαμε την κούνια και βάλαμε όλη την προίκα έτσι για να το δούμε γτ η ανυπομονησία μας δεν περιγράφεται..αλλά μπορεί να βάψουμε το δωματιάκι του , να πλήνουμε όοοοολη την προίκα..αλλά αυτά πιο μετά....μου αρέσει που φαίνεται έτοιμο...έχει αλλάξει όλη η αύρα του σπιτιού...αααααχχχχχχ φαντάζομαι όταν θα περάσει το κατώφλι το αστεράκι μας και θα γεμίσει με την μυρωδιά του την φωλίτσα μας...!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νικολ μου ειλικρινά δεν το διάβασα για τα γενέθλιά σου καλή μου! Διάβασα γρήγορα με διακοπές κιόλας και συνέβη!

Πολύχρονη κι ευτυχισμένη να είσαι, γερή και δυνατή και με το καλό να έρθει το ... Φωτάκι σου! Μόνο χαρές να έχεις στη ζωή σου καλή μου!

Εντελάκι μου σε ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ!!!! Με το καλό σε όλες μας...φιλιά!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα..πολυς αερας βρε παιδί μου...εμεις σημερα θ παμε ν πάρουμε επιπλακια οχι γ μπεμπα αλλα γ τον παναγιωτακο μου...η μικφη θ παρει του μεγαλου..

Οσο γ ρουχακια μακρυμανικα μονο θ παρουμε...οκτωβρη θ εχει ψυχρουλα νομιζω.

Νικολ μου πολυχρονη κοριτσαρα μου με το καλο ο φωτης σας....

Εμεις μ το καλο θ την βγαλουμε κωνσταντινααααα..της μανουλας μου...ο παναγιωτης πηρε το ονονα του απο τον πεθερο μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Φαρμαση!!!

Πολυ ωραιο και το δικο σας ονοματακι!!!! :)

Εγω λεω να παρω κοντομανικα.. εδω ειναι καλο ο καιρος τουλαχιστον μεχρι τελη Οκτ!!

Το θεωρω υπερβολη να φοραμε μακρυμανικο εσωρουχακι με μακρυμανικο φορμακι..!!

Οποτε θα παρω λιγα για τις πολυ κρυες μερες!

Οσον αφορα τον αριθμο δεν θελουμε σιγουρα 12-15 σε καθε νουμερο? Δεν θα βαζουμε και ολη μερα πλυντηριο... Οι δευτερομανουλες ας μας πουν..!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν το πιστεύω, μεγαλώσαν οι κοιλίτσες κι αρχισαμε τις αγορές (τις τελειώνουν κιόλας μερικές, χεχε). Καλά ψώνια Φάρμασυ για το μεγάλο σου!

Έτσι λέω κι εγώ Χαρμακι μου.

Από μέσα φανελάκι κι απ έξω φορμάκι. Άντε και καμιά ζακετούλα. Άσε που εδώ δεν παίζει να τα απλώνω στον ήλιο ή έξω να στεγνώνουν και το στεγνωτήριο είναι 7κιλο, θα γεμίζει το 1/5 χεχε. Οπότε μάλλον θα μαζεύονται.

Μας ήρθαν οι μάρσιποι! Είναι τέλειοι, αλλά θα κάνω μια καλύτερη δοκιμή θα κάνω σπίτι με την ησυχία μου.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι για πες για τους μαρσιπους!!!

Πηρες και τους 2? Εγω λεω να παραγγειλω το ρινγκ σλιγκ!! Ποιο απο τα δυο θα βολεψει πιο πολυ ετσι οπως τα βλεπεις πιο πολυ?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Επειδή είμαι προετοιμασμένη για μαραθώνιους θηλασμού από τις φίλες μου .. για την αρχή, για τη μαμά και για θηλασμό θα έλεγα το ρινγκ. Και γενικά εκεί θα κατέληγα. Αλλά μετά είδα και το μει ται και δεν άντεξα... Καναμε και ενα σχεδιο με τη βοηθεια της κοπέλας (εξυπηρετικότατη και γλυκυτατη) και είναι πολύ όμορφο το μει ται μας. Το πήρα να τον φοράει κι ο μπαμπάς μας τον μπέμπη - με ρινγκ δεν υπήρχε περίπτωση, αλλά δεν τον βλέπω να ενδιαφέρεται, χεχε. Αν θες μπορώ να στο στειλω να δεις. Πάντως και οι 2 είναι για νεογέννητα έως τα κιλά που αντέχεις (17-18 ).

Αα και έχει δίκιο η κοπέλα, τα χρώματα αποκλίνουν λιγάκι, αλλά αυτό είναι πολύ δευτερεύων.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Επειδή είμαι προετοιμασμένη για μαραθώνιους θηλασμού από τις φίλες μου .. για την αρχή, για τη μαμά και για θηλασμό θα έλεγα το ρινγκ. Και γενικά εκεί θα κατέληγα. Αλλά μετά είδα και το μει ται και δεν άντεξα... Καναμε και ενα σχεδιο με τη βοηθεια της κοπέλας (εξυπηρετικότατη και γλυκυτατη) και είναι πολύ όμορφο το μει ται μας. Το πήρα να τον φοράει κι ο μπαμπάς μας τον μπέμπη - με ρινγκ δεν υπήρχε περίπτωση, αλλά δεν τον βλέπω να ενδιαφέρεται, χεχε. Αν θες μπορώ να στο στειλω να δεις. Πάντως και οι 2 είναι για νεογέννητα έως τα κιλά που αντέχεις (17-18 ).

Αα και έχει δίκιο η κοπέλα, τα χρώματα αποκλίνουν λιγάκι, αλλά αυτό είναι πολύ δευτερεύων.

Τελειααα!!! Για στειλε ναι να τους δω!!!

Καλυτερα λοιπον το ρινγκ!!

Εχω αφησει πολλα πραγματα πισω και πρεπει λιγακι να οργανωθω!! Εχουμε πεσει με τα μουτρα στην ευρεση σπιτιου!!

Αντε να βρεθει σιγα σιγα και αυτο για να αρχιζω να φτιαχνω το δωματιο της μικρης!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια!!! Νικολ να τα χιλιασεις κοριτσι!!! Με το καλο το μπεμπε σας!!!

Ξεκινησα κι εγω τις αγορες λοιπον, με λιγοτερο αγχος... κατι ακουσα για φανελακια... λοιπον εχει δικιο η Charma μας, τα κοντομανικα βολευουν πιο πολυ και χρειαζονται σε αριθμο αναλογα το φυλο του παιδιου... αγορομανες αγοραστε φανελακια αρκεταααα... τα αγορακια μεχρι να συνηθησει κανεις τα καμώματα τους με τα τσισακια χρειαζονται πολλεςςςς πλυσειςςςς.... εκει που εχεις δει οτι η πανα θελει αλλαγη και πας να ακοιξεις το παμπερακι... τςςςςς ολα μουσκεμα!!! χαχαχαχα. Άσε αν κανεις το λαθος κ σηκωσεις τα ποδαρακια να πλυνεις πωπουλη... την εχω φαει στη μουρη τη τουρτα πολλες φορες χαχαχα. Την ημερα 3-4 θα τα λερωνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...