Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

New baby μεσα στο μυαλο μου εισαι;χαχαχ Εχω θεματακι με τις γλωσσες κι εγω και δεν ξερω πως να το κανω.Το παιδι πρεπει να μαθει ελληνικα και αγγλικα βασικα απο μενα και σουηδικα απο τον μπαμπα που ομως ταξιδευει και χλωμο το κοβω να μπορεσει να μαθει.Δεν θελω να μιλαω στο μωρακι μονο αγγλικα αλλα πως θα συνεννοειται με τον μπαμπα του αλλιως;Προβληματιζομαι.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

New baby μεσα στο μυαλο μου εισαι;χαχαχ Εχω θεματακι με τις γλωσσες κι εγω και δεν ξερω πως να το κανω.Το παιδι πρεπει να μαθει ελληνικα και αγγλικα βασικα απο μενα και σουηδικα απο τον μπαμπα που ομως ταξιδευει και χλωμο το κοβω να μπορεσει να μαθει.Δεν θελω να μιλαω στο μωρακι μονο αγγλικα αλλα πως θα συνεννοειται με τον μπαμπα του αλλιως;Προβληματιζομαι.

εσυ εισαι απο τη σουηδια? τα αγγλικα θα τα αφησω..ας τα μαθει στο σχολειο αργοτερα.. εσυ τι γλωσσα μιλας συνηθως? εγω τωρα εδω ελληνικα..τι να κανω να το βαζω στο skype καθε μερα να μιλαει με τον πατερα μου και με τη μανα μου??χαχαχαχ το καλο ειναι οτι τις μιλαω ολες τις γλωσσες χωρις θεμα σε προφορα και τετοια οποτε θα τα μαθει σωστα.. αλλα διαβασα οτι δεν πρεπει το ιδιο ατομο να του μιλαει σε πολλες γλωσσες γιατι ετσι τα χανουν..η λυση μου ειναι να βαλω τα δυνατα μου να του μιλαω στα γερμανικα που ειναι και πιο δυσκολα..ο ανδρας μου στα ελληνικα και οταν μεγαλωσει λιγο να βλεπει ιταλικα παιδικα.. τι να πω δεν ξερω αλλα πραγματικα με αγχονει αυτο...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

α οχι ο αντρας σου ειναι σουηδος? μπερδευτικα..

Κανεις δεν ειναι Σουηδος χαχαχα.Φινλανδος ειναι αλλα με πρωτη γλωσσα τα σουηδικα.Το θεμα ειναι οτι εμεις μεταξυ μας μιλαμε στα αγγλικα.Οποτε και την κοινη γλωσσα θα πρεπει να μαθει αλλα κι εκτος απο αυτο πως αλλιως θα μιλαει με τον μπαμπα του αν δεν ειναι εκεινος εδω για να του μαθει τη γλωσσα του;Εμενα τα σουηδικα μου ειναι κουκουρουκου...

Και απο την αλλη δεν θελω να μιλαω μονο αγγλικα στο παιδι υπαρχει και μια περιπτωση να φυγουμε μονιμα απο Ελλαδα και δεν θελω τελικα το παιδι μου να μην μιλαει καθολου ελληνικα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειναι Σουηδος χαχαχα.Φινλανδος ειναι αλλα με πρωτη γλωσσα τα σουηδικα.Το θεμα ειναι οτι εμεις μεταξυ μας μιλαμε στα αγγλικα.Οποτε και την κοινη γλωσσα θα πρεπει να μαθει αλλα κι εκτος απο αυτο πως αλλιως θα μιλαει με τον μπαμπα του αν δεν ειναι εκεινος εδω για να του μαθει τη γλωσσα του;Εμενα τα σουηδικα μου ειναι κουκουρουκου...

Και απο την αλλη δεν θελω να μιλαω μονο αγγλικα στο παιδι υπαρχει και μια περιπτωση να φυγουμε μονιμα απο Ελλαδα και δεν θελω τελικα το παιδι μου να μην μιλαει καθολου ελληνικα...

:shock: τι να πω και μενα δυσκολα μου φαινονται τα πραγματα..αλλα απο την αλλη οχι ακατορθωτα αφου και εγω μεγαλωσα ετσι..να για παραδειγμα τα ελληνικα τα εμαθα μονη μου..κανεις απο τους γονεις μου δεν μιλαει καλα ελληνικα..ακομα και η μανα μου που εζησε 25 χρονια εδω τα μιλαει ακομα και σημερα σπαστα φαντασου ποσο θα μιλουσε οταν ημουν μικρη..μαλλον τα εμαθα με τους φιλους μου..και μαλιστα αν με ακουσεις να μιλαω θα πεις να ενα γνησιο κρητικακι.. χαχα


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock: τι να πω και μενα δυσκολα μου φαινονται τα πραγματα..αλλα απο την αλλη οχι ακατορθωτα αφου και εγω μεγαλωσα ετσι..να για παραδειγμα τα ελληνικα τα εμαθα μονη μου..κανεις απο τους γονεις μου δεν μιλαει καλα ελληνικα..ακομα και η μανα μου που εζησε 25 χρονια εδω τα μιλαει ακομα και σημερα σπαστα φαντασου ποσο θα μιλουσε οταν ημουν μικρη..μαλλον τα εμαθα με τους φιλους μου..και μαλιστα αν με ακουσεις να μιλαω θα πεις να ενα γνησιο κρητικακι.. χαχα

Στη περιπτωση που δεν ειχαμε σκοπο να φυγουμε απο Ελλαδα ισως το αφηνα κι εγω ετσι αλλα τωρα δεν γινεται.Αν δεν του μιλαω ελληνικα και φυγουμε κιολας δεν θα μαθει καθολου.Αυτο με προβληματιζει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μπραβο γαι την Β επιπέδου Νικη μου.

Κι εμεις την καναμε την Παρασκευη αλλα δεν σας ειπα κατι γιατι ηξερα οτι δεν θα προλαβω να μπω οποτε και δεν ηθελα να ανησυχησετε.

Ειναι ολα τελεια, 550 γραμμαρια ο μπεμπης, ειχε πολυ πλακα κρατουσε με το δεξι του χερι το ποδι του το αριστερο και το εφερνε στο στομα του. Ειναι λιγο ασχημουλης βεβαια αλλα οπως μου ειπαν ο γιατρος και τα κοριτσια εκει οτι ηταν πιεσμενος και μεσα στο υγρο. Η αδερφη μου βεβαια ξετρελαθηκε κουκλι το ανεβαζε παιδαρο τον κατεβαζε χαχαχα, ειμαι υπερβολικη.

Σημερα εχουμε και ραντεβου με τον γιατρο μας στο Ελενα.

Θα του ζητησω να μου γραψει λιγες μερες αδεια να ξεκουραστω μπας και ηρεμησω λιγο με τους πονους στα πλευρα μου.

Επισης πεταξα και ερπη, ειχα να βγαλω απο την κηδεια του πεθερου μου 3 χρονια πριν...ειχα την πεθερα μου ολο το ΣΚ εδω οποτε καταλαβαινετε τι τσιτα ειχα για να ειναι ολα οπως πρεπει να μην εχει να πει κατι, ετσι κονομισα τον ερπη σαν δωρακι.

Βεβαια για να ειμαι δικαιη μου εφερε ενα καρο πραγματα για το μωρο, ειχανε μαγαζι με βρεφικα και μου εφερε πολλα φορμακια και εσωρουχακια και σεντονακια, να ειναι καλα το σωστο να λεγεται:P.

Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω για καφεδακι μαζι σας σημερα και να σας γνωρισω, την επομενη φορα ελπιζω!

Καλα να περασετε!

Φιλια

venisak μπράβο σου κοπέλα μου! Πολύ χάρηκα για τον μπεμπαρίκο σου! Όλα καλά! Καλή μου, είναι δυνατόν να σου φάνηκε ασχημούλης;:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Περιμένουμε και τα νεότερα από το Έλενα!!!

Όσο για την πεθερά σου...με γεια τα ρουχαλάκια αλλά γιατί να είσαι τόσο σφιγμένη και να πρέπει να είναι όλα στην εντέλεια;:shock: Είσαι εργαζόμενη ΚΑΙ έγγυος....νομίζω ότι πρέπει να μην μπεις σε τέτοιο λούκι, και η ίδια θα καταλάβει....και αν δεν καταλάβει, τότε δεν είναι δικό σου το πρόβλημα....:rolleyes:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τί κάνετε;; Ελπίζω όλα καλά... Εμείς και σήμερα είμαστε λίγο χάλια... Δηλαδή ελπίζω μόνο εγώ και όχι ο μπέμπης μου...:confused:

Από χθες για κάποιο λόγο δεν μπορούσα με τίποτα να χωνέψω... κι όταν τελικά είδα κι αποειδα το βραδυ πηγα να πιω μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο (γιατροσοφι της γιαγιας για το στομαχι) δεν αντεξα και ειχαμε εξαγωγες... που δεν έλεγαν να σταματησουν! Και σήμερα αν και σηκώθηκα καλύτερα το στομαχι παλι ειναι καπως τωρα...:-(:sad::-(:sad:

Εντομεταξυ όταν πηγα σήμερα στο μπανιο τα... ούρα ήταν πολύ κίτρινα (κάτι που φάνηκε στο χαρτι) σόρρυ κορίτσια για την περιγραφή... κι ανησυχώ... κάτι διάβασα ότι αυτό είναι (εκτός όλων των άλλω) ένδειξη αφυδάτωσης... Ελπίζω να είναι αυτό και τίποτα άλλο... Γιατί δεν σας κρύβω η φοβιτσιάρα ξαναχτύπησε... πάλι τρέμω...:confused:

Έλενα, μην αγχώνεσαι(ξανά). Τα ούρα όταν βγαίνουν πολύ κίτρινα σημαίνει ότι δεν ενυδατώνεται καλά ο οργανισμός σου....καλώς ανέφερε κάποια για αφυδάτωση....Πρέπει να πίνεις περισσότερα υγρα, κορίτσι μου, νεράκι και χυμούς(φυσικούς). Βέβαια, καλό είναι να ενημερώσεις και τον γιατρό σου!!!

Καλά να περάσετε στον καφέ!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!Τι κανετε?Πως περασατε στο καφεδακι???Θελουμε φωτο ε?????

Venisak μπραβο για τον μπεμπαρο!Κουκλος θα ειναι ειμαι σιγουρη!!!!!Να ζητησεις αδεια κοριτσι μου να ηρεμησεις λιγο!!Οσο για την πεθερα μπραβο της που εφερε πραγματα για το νινι!!!

Εγω ειμαι χαλια.Εχω τρελο βηχα κ μπουκωμα.Πηγα και στον γιατρο πιο πολυ για τον βηχα,ευτυχως δεν εχω ακροαστικα αλλα μου ειπε ο βηχας θα κρατησει κανενα 20ημερο....:(:( εχει φαει τρανταγμα το νινι......:(

Επισης σε ενα μηνα εχει γενεθλια ο γιοκας μου κ δεν εχω ουτε λεφτα ουτε διαθεση και νιωθω πολυ ασχημα!Δεν ξερω τι να κανω.....ωραια μανα ε?

Ουφ καθενας με τον πονο του.....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες!!!!

πως είστε κορίτσια????

δε σας έχω διαβάσει, δεν έχω χρόνο, ούτε από τη δουλειά αλλά ούτε και στο σπίτι....μπήκα λίγο της προάλλες στο φεις και έκανα μόνο λάικ γιατί και πάλι δεν προλάβαινα να σχολιάσω....

γενικά τρέχω....

για τα πρακτικά καναμε τη β επιπέδου την παρασκευή και όλα ήταν μια χαρά!!!

κουνιστή και λυγιστή η μικρή μας με φατσούλα όπως του μπαμπά!!!:D:D:D

εύχομαι ολων μας οι εξετάσεις να είναι τέλειες και όσες ακόμα να την κάνουν με το καλό!!!!

φιλακια πολλά!!!!:D:D


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι όμορφα νεάκια!!! Μπράβο κοριτσάκια για τις καλές εξετάσεις σας... ετσι να είναι μια χαρούλα όλα τα μπεμπάκια!

Εγώ τρέχω λίγο με τη βάφτιση του μικρού... είναι σε λιγότερο από δύο μήνες οπότε πρέπει όλα να γίνουν πολύ γρήγορα και χωρίς πολύ σκέψη και εννοείται χωρίς πολλά χρήματα!

Θα τα πούμε κι αργότερα λοιπόν... πολλά φιλιά σε όλες!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλημέρα!:D

Πώς περάσατε κορίτσια; Φαντάζομαι πολύ όμορφα!

Νεραιδούλα μου, περαστικά σου κορίτσι μου! Ελπίζω ο βήχας να περάσει πολύ πιο γρήγορα, εμένα αυτό που με έσωσε ήταν οι γαργάρες με αλατόνερο(ειδικά αν πονάει ο λαιμός σου) και τα τσάγια, ούτε πολύ ζεστά ούτε χλιαρά....

όσο για τα γενέθλια του μικρού....δεν είναι ανάγκη να κάνεις κάτι ιδιαίτερο, ειδικά αν δεν έχεις διάθεση! Είμαι σίγουρη και ένα κέικ με το κεράκι του πάνω θα δώσει χαρά στον μικρούλη μας....:)

Αστεράκι μου, μπράβο για την Β' επιπέδου! Με το καλό και οι υπόλοιπες.

Behappy, καλές ετοιμασίες με την βάφτιση του παιδιού!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τί κάνετε;;Ελπίζω όλες καλά!!

Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη από όσες πήγαν χθες στο καφεδάκι, που δεν κατάφερα να έρθω, αλλά δυστυχώς καθώς περνούσε η ώρα γινόμουν όλο και πιο χάλια... Εν τέλει έφυγα και νωρίτερα από το γραφείο, δεν κατάφερα καν να οδηγήσω μέχρι σπίτι μου, και πήγα στο πατρικό μου (που δεν υπάρχει κανείς) απλώς να ξαπλώσω να ηρεμήσω... Κανα τρίωρο μετά ήμουν ευτυχώς σε θέση να οδηγήσω να πάω σπίτι μου... Vasdeli μου εγώ είχα πεί ΄οτι είναι σημάδι αφυδάτωσης, το γνωρίζω, (αν και δεν είναι μόνο αυτού σημάδι αλλά και άλλων θεμάτων) δυστυχώς δεν μπορούσα να πιω σχεδόν καθόλου υγρά ήμουν πραγματικά πολύ χάλια... Δεν μπορούσα καν να σταθώ όρθια... Τεσπα, ενημέρωσα τη γιατρό, που μου είπε να κάνω μονο τη γενική ούρων και τις άλλες που θα έκανα σήμερα (αιματολογικές και καμπύλη ζαχάρου) να τις αφήσω για 2-3 μέρες μετά. το κακό είναι ότι σε 3 μέρες λήγει και το παραπεμπτικό για τις εξετάσεις...:confused:

Σήμερα να μην πάρω καθόλου τις βιταμίνες για να ηρεμήσω, και σήμερα και αύριο να συνεχίσω με λαπά ως γεύμα... Τουλάχιστον σήμερα νιώθω μια χαρά και απλώς ξεκουράζομαι... Ευτυχώς τώρα που ηρέμησα κι εγώ, ο μπεμπάκος μας άρχισε πάλι τις τούμπες του και ηρεμεί τη μαμά που είχε κατατρομάξει...:rolleyes:

Πώς ήταν το καφεδάκι σας;;; Θέλω όλες τις λεπτομέρειες ε;;:P:p:tongue::tongue:

Μακάρι την επόμενη φορά να μπορέσουν κι ακόμα πιο πολλές!!!

Περαστικά στις αρρωστούλες, πολλά μπράβο σε όσες έκαναν β επιπέδου και ήταν σούπερ, μην αγχώνεστε οι πολύγλωσσες μαμάδες, όλες τις γλώσσες θα τις μάθουν τα σποράκια σας σιγά σιγά!!;)

Φιλάκια σε όλες!!:D:D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...